Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177286 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #540 Dátum: 2016. Január 12. - 15:07:57 »




Sokan szörnyülködtek, mikor Benkő Dániel élő adásban kiverte. Ez a majom mit csinál???

Ön kedves olvasó most egy pozitív kisugárzású feszültségoldó terápia részese, kövesse a látott utasításokat. Tegye az egyik kezét a monitorra a másikkal ismételje a mester mozdulatait, a feladat többször is végrehajtható.
Köszönjük ,hogy segíthettünk, a kezelés összegét az alábbi számlaszámra kérjük utalni.: Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 12. - 15:16:10 írta Boar » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #541 Dátum: 2016. Január 12. - 15:59:08 »

Finn vadász volt és a saját fegyvere sült el esés közben

Több részlet esetleg azóta sem derült ki, amiből okulni lehetne?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #542 Dátum: 2016. Január 18. - 17:34:40 »

Ez azért több sebből is vérzik!

-  "A vadászbalesetekről van szó, amelyek valahogy elszaporodtak az utóbbi időben."  Hol szaporodott el?
-  "A vadhiány okozta elégedetlenség növeli mind a zsákmányszerzési, mind a bizonyítási kényszert, ami a balesetek egyik fő okozója szokott lenni." Ez szvsz egyszerűen baromság!
-" Köztudott, hogy a vadászat, mint miden olyan tevékenység, ahol fegyvert használnak, veszélyes. Éppen ezért léteznek nemcsak írott, hanem íratlan szabályok is. Ha ezeket betartjuk, a balesetek lehetőségét szinte teljesen kizárjuk"  Elég  az előírások betartása! De, hogy őszinte legyek, most egyetlen, a fegyver használatával kapcsolatos íratlan szabály sem jut eszembe, amellyel baleset megelőzhető!

Nem tudom ki az aki ezt a cikket írta, de vagy nincs köze a vadászathoz, vagy csak írhatnékja volt, de rosszul!

http://www.magyarszo.com/hu/2906/gazdasag_horgaszatvadaszat/136696/R%C3%A9szrehajl%C3%A1s-n%C3%A9lk%C3%BCl.htm#.VpzCEgkcd78.facebook
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #543 Dátum: 2016. Január 18. - 18:40:11 »

http://erdo-mezo.hu/2016/01/18/vadaszbaleset-tortent-haromszeken/   Nem hazai eset ,de szomszédos,és magyar az okozó a cikk szerint... Fejvakarás
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #544 Dátum: 2016. Január 23. - 22:37:32 »

Több részlet esetleg azóta sem derült ki, amiből okulni lehetne?

Ma hallottam egy vadászbarátomtól a baleset részleteit, de ha valakinek konkrétabb infója van és nem pontosan így történt ne kövezzetek meg érte, mert már elég sok szájon átment már a dolog.
Szóval a fiatal finn vadász disznóhajtáson volt és úgy állt a standján, hogy a puskájának az előagyát rátette valamiféle lőbotra, a tusa végét meg behelyezte a hóna alatt valami biszbasz szerkezetbe, ami pont arra hivatott, hogy vízszintesen tartsa meg a fegyverét mellkas magasságba. A puska állítólag tűzkész állapotban volt besnellerezve (nem tudom hogy lövés után ezt honnan lehet megállapítani).
A hóna alól kicsúszott a tusa, a puska elejét ugyebár "fogta" a lőbot, így szinte majdnem függőleges helyzetben ért a földre amikor is elsült, ekkor pont a csőtorkolat a vadász hasa felé mutatott. A szerencsétlent olyan lövés érte, hogy esélytelen volt a túlélésre.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #545 Dátum: 2016. Január 24. - 13:04:52 »

Ma hallottam egy vadászbarátomtól a baleset részleteit, de ha valakinek konkrétabb infója van és nem pontosan így történt ne kövezzetek meg érte, mert már elég sok szájon átment már a dolog.
Szóval a fiatal finn vadász disznóhajtáson volt és úgy állt a standján, hogy a puskájának az előagyát rátette valamiféle lőbotra, a tusa végét meg behelyezte a hóna alatt valami biszbasz szerkezetbe, ami pont arra hivatott, hogy vízszintesen tartsa meg a fegyverét mellkas magasságba. A puska állítólag tűzkész állapotban volt besnellerezve (nem tudom hogy lövés után ezt honnan lehet megállapítani).
A hóna alól kicsúszott a tusa, a puska elejét ugyebár "fogta" a lőbot, így szinte majdnem függőleges helyzetben ért a földre amikor is elsült, ekkor pont a csőtorkolat a vadász hasa felé mutatott. A szerencsétlent olyan lövés érte, hogy esélytelen volt a túlélésre.

Én is így tudom, illetve még annyit, hogy szinte minden finn vadásznál volt ebből a csodabiszbaszból.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #546 Dátum: 2016. Január 24. - 13:48:35 »

Én is így tudom, illetve még annyit, hogy szinte minden finn vadásznál volt ebből a csodabiszbaszból.

Azt hiszem tudom, melyik bizbaszról van szó, régebben láttam a neten, de az Istennek nem bírom most megtalálni, hogy idelinkelném...  Rííí
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #547 Dátum: 2016. Január 24. - 13:53:38 »

Azt hiszem tudom, melyik bizbaszról van szó, régebben láttam a neten, de az Istennek nem bírom most megtalálni, hogy idelinkelném...  Rííí

Ezt azért használják, hogy ne fázzon a kezük?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #548 Dátum: 2016. Január 24. - 14:11:52 »

Ezt azért használják, hogy ne fázzon a kezük?

Nem. Ez egy olyan "heveder", amin tulajdonképp a nyakra-vállra akasztva kb. a hasadon lóg a fegyver vízszintesen, a céltávcső "felül" van, tehát abban a pozícióban, ahogyan lövéskor is tartod a puskát, és egy mozdulattal vállba tudod venni, a heveder nem akadályoz a konstrukciója okán. Nem egy bonyolult szerkezet, anno én is nézegettem, könnyű volna megcsinálni - lehet röhögni - egyszerű redőnygurtniból, vagy valami hasonló hevederből, néhány műanyag csatot rárögzíteni a honlapjukon látható fényképek alapján is. De aztán nem álltam neki, egyrészt lustaságból, meg mert egy hajtás mégsem a vadnyugat, nem győzött meg, hogy az az egy másodperc olyan kurva sokat számítana, amíg a fának támasztott puskát felkapom. Állítható rajta néhány méret, hogy milyen magasan lógjon, meg milyen szögben álljon. Viszont épp a hevederek könnyen állítható csatjai miatt előfordulhat, hogy szándékolatlanul kioldódik valamelyik állító csat.

Ha megtalálom, majd belinkelem, egyszerű, mint a faék, de tulajdonképpen ötletes, ha ilyen szíjra "áhítozik a hülyebogár". Persze nyilván nem tudom biztosra, hogy konkrétan tényleg az volt-e a nyakában a szegény teremtésnek, de úgy emlékszem, anno én is valami skandináv vagy balti honlapon láttam...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #549 Dátum: 2016. Január 24. - 14:46:23 »

Nem. Ez egy olyan "heveder", amin tulajdonképp a nyakra-vállra akasztva kb. a hasadon lóg a fegyver vízszintesen, a céltávcső "felül" van, tehát abban a pozícióban, ahogyan lövéskor is tartod a puskát, és egy mozdulattal vállba tudod venni, a heveder nem akadályoz a konstrukciója okán. Nem egy bonyolult szerkezet, anno én is nézegettem, könnyű volna megcsinálni - lehet röhögni - egyszerű redőnygurtniból, vagy valami hasonló hevederből, néhány műanyag csatot rárögzíteni a honlapjukon látható fényképek alapján is. De aztán nem álltam neki, egyrészt lustaságból, meg mert egy hajtás mégsem a vadnyugat, nem győzött meg, hogy az az egy másodperc olyan kurva sokat számítana, amíg a fának támasztott puskát felkapom. Állítható rajta néhány méret, hogy milyen magasan lógjon, meg milyen szögben álljon. Viszont épp a hevederek könnyen állítható csatjai miatt előfordulhat, hogy szándékolatlanul kioldódik valamelyik állító csat.

Ha megtalálom, majd belinkelem, egyszerű, mint a faék, de tulajdonképpen ötletes, ha ilyen szíjra "áhítozik a hülyebogár". Persze nyilván nem tudom biztosra, hogy konkrétan tényleg az volt-e a nyakában a szegény teremtésnek, de úgy emlékszem, anno én is valami skandináv vagy balti honlapon láttam...

hogy mi fa@ságot ki nem találnak !  Azon a tizedmásodpercen rengeteg múlik mikor . OOO  néha az életed .   Nem szól szám
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #550 Dátum: 2016. Január 25. - 00:47:46 »

Azért nem árt, ha a csodaheveder mellett kéznél van a "ladikos bicskája"... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #551 Dátum: 2016. Január 25. - 09:36:24 »

Bonyolult dolog a vadászat.
Nehéz a puskát tartani. Nagy kihívás!
Még nehezebb felemelni.
Legnehezebb elviselni a tudatot, hogy az ember egy vadról esetleg lemarad. (Amíg azt a qnehéz fegyvert vállhoz emeli)
Merthogy minden vadat le kell lőni.
Bármi áron.
Sötétben, ha nem látsz semmit, akkor is.
Ezért vannak, te meg ezért fizecc ugye.
Ennyi, és nem több.
Bonyolult dolog a vadászat. OOO
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #552 Dátum: 2016. Január 25. - 10:06:25 »

Bonyolult dolog a vadászat.
Nehéz a puskát tartani. Nagy kihívás!
Még nehezebb felemelni.
Legnehezebb elviselni a tudatot, hogy az ember egy vadról esetleg lemarad. (Amíg azt a qnehéz fegyvert vállhoz emeli)
Merthogy minden vadat le kell lőni.
Bármi áron.
Sötétben, ha nem látsz semmit, akkor is.
Ezért vannak, te meg ezért fizecc ugye.
Ennyi, és nem több.
Bonyolult dolog a vadászat. OOO
Igen Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #553 Dátum: 2016. Február 25. - 13:03:02 »

Tegnap hallottam, hogy a nagyatádi kórházban meghalt egy fiatal hivatásos vadász, aki egy vaddisznó zsigerelése közben kapott valami fertőzést. Talán Barcs közelében volt hivatásos vadász!

Tudtok róla valami konkrétumot?  Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #554 Dátum: 2016. Február 27. - 08:44:30 »

Nem konkrét vadászbaleset, csak összefügg a vadászattal.
Tegnap keretléc gyártás közben előjött egy lövedék. A gatter kihagyta, a lécdarabolás során a körfűrész talált rá. A dolgozónk arcába vágódott a szilánk, a járomcsontban állt meg.
Rézköpenyes volt,tehát vadászlőszer.
Kérlek benneteket, hogy gondoljatok ilyesmire is, mielőtt elsütitek a fegyvert.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: