Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 234909 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #870 Dátum: 2014. április 23. - 15:14:20 »

Soványnak?  Fejvakarás
Más topikban pedig a .30-as kaliber mellett kardoskodsz a 9,3-as ellenében.  Vállat von
Rajtad se lehet eligazodni.  Röhög
 Wave

Az 5,6mm még messze van a 30 -as kaliberhez !  :Mosolyog  Nálam nagyvadra 7 mm (egye fene 6,5x55 ) nél kezdődik a puska. Az igaz hogy nem ismerem Gábor lehetőségeit meg ez is elüt mindent de én ilyen maradi vagyok. Nooormalis?    Azért csinálnék neki helyet a szekrénybe.  Kacsint

Ja a Magnumot meg sokallom !  Röhög                                   Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #871 Dátum: 2014. április 23. - 15:58:18 »

Az 5,6mm még messze van a 30 -as kaliberhez !  :Mosolyog  Nálam nagyvadra 7 mm (egye fene 6,5x55 ) nél kezdődik a puska. Az igaz hogy nem ismerem Gábor lehetőségeit meg ez is elüt mindent de én ilyen maradi vagyok. Nooormalis?    Azért csinálnék neki helyet a szekrénybe.  Kacsint

Ja a Magnumot meg sokallom !  Röhög                                   Emelem

 Emelem
Ja, elnézést, én vagyok figyelmetlen.  Stoel
Azt hittem, "alengyel" két napja bemutatott vegyeséhez szólsz hozzá, nem Godena két hónapja felrakott brájzleréhez...  OOO

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #872 Dátum: 2014. április 23. - 16:55:58 »

Emelem
Ja, elnézést, én vagyok figyelmetlen.  Stoel
Azt hittem, "alengyel" két napja bemutatott vegyeséhez szólsz hozzá, nem Godena két hónapja felrakott brájzleréhez...  OOO

 Wave

Mióta "megszabadultam" az utolsó vegyescsővűtől már nem nagyon érdekelnek .  Ördög
"alengyel" által szerzett márkáját nem ismerem de ott a kaliberek kedvemre valók . Kíváncsi vagyok a lőlapra majd a brekekével is !  Emelem
Naplózva
alengyel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #873 Dátum: 2014. április 23. - 19:42:34 »

Mióta "megszabadultam" az utolsó vegyescsővűtől már nem nagyon érdekelnek .  Ördög
"alengyel" által szerzett márkáját nem ismerem de ott a kaliberek kedvemre valók . Kíváncsi vagyok a lőlapra majd a brekekével is !  Emelem

Arra már én is kíváncsi lennék... ha sikerül brennekéket gyűjtögetnem bemutatom majd a lőlapot.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #874 Dátum: 2014. április 23. - 20:20:13 »

Az 5,6mm még messze van a 30 -as kaliberhez !  :Mosolyog  Nálam nagyvadra 7 mm (egye fene 6,5x55 ) nél kezdődik a puska. Az igaz hogy nem ismerem Gábor lehetőségeit meg ez is elüt mindent de én ilyen maradi vagyok. Nooormalis?    Azért csinálnék neki helyet a szekrénybe.  Kacsint

Ja a Magnumot meg sokallom !  Röhög                                   Emelem
Szia, Stefi!
Ez a "battai" puskám. Ami nálunk előfordul, arra mindenre elég. (A disznó váltóvad, ha megjelenik, boldog-boldogtalan üli, engem meg nem hoz lázba.) Konkrétan csak dúvadazni használom, meg a borzokat fogom vele riogatni. Meg a tagi bakomat (idén nem) is vele szeretném meglőni.
Az "ozorai" puskám meg a jó, öreg, megbízható 30-06. Ha majd egyszer cserélem, akkor vagy 8X57, vagy 9,3X62-re.
 Wave
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #875 Dátum: 2014. április 23. - 20:28:52 »

Kedves Fórumtársak!

Nemrégiben boldog tulaja lettem egy Bernardelli Comb 2000 vegyes csövűnek egy Zeiss Duralyt 3-12x50-es vil. pontos távcsővel, oldható, kifordítható szereléken.
Felső cső 12/70 alsó 30.06 kaliberű.
Geco Plus 11g-os lőszerrel lett belőve.
Brenekkét nem igazán lőtt vele az előző gazdája, így nem tudom melyiket hordaná jól... gyűjtögetnem kellene pár fajtát próbának...

Gratulálok az új szerzeményhez és üdv a klubban!

Anti ft. feltett valamelyik topicba lőképet különböző gyöngygolyók lőképéről, amit a saját vegyeséből lőtt. A Saga-t nagyon meggyőzően hordta. Egypróbát biztosan megér.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #876 Dátum: 2014. április 23. - 21:04:55 »

Szia, Stefi!
Ez a "battai" puskám. Ami nálunk előfordul, arra mindenre elég. (A disznó váltóvad, ha megjelenik, boldog-boldogtalan üli, engem meg nem hoz lázba.) Konkrétan csak dúvadazni használom, meg a borzokat fogom vele riogatni. Meg a tagi bakomat (idén nem) is vele szeretném meglőni.
Az "ozorai" puskám meg a jó, öreg, megbízható 30-06. Ha majd egyszer cserélem, akkor vagy 8X57, vagy 9,3X62-re.
 Wave
 Emelem

Azért ne ess kétségbe ha dúvadazás közben kilép eléd a desznyó !     Kacsint
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #877 Dátum: 2014. április 24. - 14:59:42 »

Azért ne ess kétségbe ha dúvadazás közben kilép eléd a desznyó !     Kacsint
Kacsint

Eddig egyetlen egyszer lépett ki.
Antival éppen a szellemrókámat hajkurásztuk pár éve. Mivel nem jött ki aznap, hogy elhibázhassuk, befejeztük a vadászatot. Mindketten a búzatarlón sétáltunk ki, Ő a feljebb levő lesről, én meg a tőle kb 3-400 méterre fekvőtől. Az egyik tómeder mellől lépett ki a süldő, nem volt talán 30 méterre sem. Lassú kocogásban elindult a patakmeder sűrű bokrosai felé. Szépen az orrára tettem a 243-as vegyesem céltávcsövének bajortüskéjét, úgy kísértem. De nem lőttem..., nem mertem, mivel nem tudtam, hogy hol sétál  ki Anti. Azóta sem bánom...
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #878 Dátum: 2014. április 25. - 09:04:32 »

  De nem lőttem..., nem mertem, mivel nem tudtam, hogy hol sétál  ki Anti. Azóta sem bánom...
 Wave


Azt én se bánom. Körömrágás  Okos  Ölel (pont vonalban lettem volna).
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
alengyel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #879 Dátum: 2014. április 25. - 13:41:04 »

Gratulálok az új szerzeményhez és üdv a klubban!

Anti ft. feltett valamelyik topicba lőképet különböző gyöngygolyók lőképéről, amit a saját vegyeséből lőtt. A Saga-t nagyon meggyőzően hordta. Egypróbát biztosan megér.
 Emelem

Köszi az infót. Próbálok beszerezni, ha lehet itt a környéken..., mert a boltokban gumicsizma van bő választékban, de lőszer... Vállat von
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #880 Dátum: 2014. Május 12. - 15:59:27 »

Sziasztok,

áprilisban otthon voltam pár napot,és eredményes vadásznapokat tudhatok mögöttem,melyeket röviden leírok.
Fegyverem a kedvenc,cseh Brno ZH 7*57R-12/70-es vegyescsövű,lőszer: 11,2 grammos cseh SPCE.

 84 kg-os vaddisznó kan ...8-ra értem ki a területre,és ültem fel egy út menti lesre,melyről egész nagy területet beláthattam. 9 körül vettem észre egy nagyobb disznót tőlem 200 méterre. Rácserkeltem és fél óráig figyeltem,hogy nem koca e...de nem voltak malacok...,elég 'csapott volt a hátulja,ami kanra utalt...,a repcéből jött ki turkálni a frissen vetett kukorica földre...kb.80 méterre volt tőlem...majd az Angliából rendelt 4 lábú lőbotomról nagyon pontos lövést sikerült elengedni,szívlövés,hatalmas becsapódási hang...,80 méter halálvágta,Szipi kutyánk találta meg a repcében,kb.20 méter után kezdett vérezni.

http://kepfeltoltes.hu/140512/_prilis_2014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Majd másnap...a 'kanos' helyszíntől 300 méterre sikerült egy vaddisznó süldőt terítékre hozni,42 kg-os volt,a föld közepén voltak hárman,rájuk cserkeltem jó széllel és kb.70 méterről,ülve kis szék+4 lábú lőbot segítségével sikerült pontos lövést leadni,és a vegyescsövű ismét bizonyított. 11,2 grammos cseh SPCE lőszer nagyszerűen teszi a dolgát,kb. 150 métert szaladt el bő vérnyommal,Szipi kutyánk ismét megtalálta.



Rá két napra napsütésben ültem fel egy lesre az erdő szélén,zörgést hallottam kb. 25 méterre,ami rókára utalt,veszem a vegyescsövűm,letekerem a nagyítást a céltávcsövön négyesre,és már látom is hogy a 'koma' átugrik az árkon,és már a gazosban jön felfelé egész sietősen kb. 15 méterre a lestől. Ráköhintek,erre megáll figyel,ekkor megszólal a 12-es sörétes cső,ott maradt,nem mozdult.
Ekkor kap csak el igazán a vadászláz ,lemegyek hozzá,hatalmas kan róka...végtisztesség megadása és fotó következik. Szép vadászat volt!kb.10 másodperc ami  a hang észlelése és a lövés között telt el.

http://kepfeltoltes.hu/140512/Kan_r_ka_2014.__prilis_s_r_tes_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mindenkinek hasonló szép vadászatokat kívánok!

Üdv.  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #881 Dátum: 2014. Május 12. - 16:36:57 »

Sziasztok,

áprilisban otthon voltam pár napot,és eredményes vadásznapokat tudhatok mögöttem,melyeket röviden leírok.


 Emelem
Gratulálok Peti!  Igen  Taps
(Esetleg erről a 4 lábú lőbotról is adhatnál infót.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #882 Dátum: 2014. Május 12. - 16:49:32 »


(Esetleg erről a 4 lábú lőbotról is adhatnál infót.)
 Wave

Engem is érdekelne az angolok által feltalált.., spanyolviasz!   Mosolyog ..      Lehet, hogy még, tanulnom kéne?!..   Vállat von ..   Mosolyog ..
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #883 Dátum: 2014. Május 12. - 17:05:17 »

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #884 Dátum: 2014. Május 12. - 17:17:30 »

     OOO ..

"Amíg lóc@r lesz, veréb is lesz."    Angyal ..   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: