Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kemence építés  (Megtekintve 88404 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #45 Dátum: 2011. Január 11. - 11:03:00 »

Te is akarsz kályhát építeni? Akkor bizonyára megérted, hogy jobb előre mindent tisztázni, mint elcseszni és bontani! Ezért akarok olyan emberrel/kel beszélni, akik már túl vannak legalább egy építésen!

Én kemencén agyalok.

Agyag:

http://kemencebence.hu/distribution/viewtopic.php?f=2&t=106
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #46 Dátum: 2011. Január 11. - 11:49:35 »

Tisztelt Sanyooo!
Teszek fel az építésről képeket du.
Az alját ahol nincs nagy hőhatás, ott én sima falazó habarcsba raktam.
Az agyagot elmentem a legközelebbi téglagyárba,  (Mályi) és ott vettem kiégetetlen nagyméretű téglát  Mosolyog
egy db téglát beáztattam, hozzá adtam 1 lapát folyami homokot, 2 nagy marék szalmát amin előtte fűnyíróval átmentem 1x,2x.
Olyan állagúnak kell lenni, mint a sűrű tejföl.
Nem használtam vízüveget. A nagyszüleink se használták, a kemencét annál inkább!
Tisztelettel:Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #47 Dátum: 2011. Január 11. - 12:10:54 »


Az agyagot elmentem a legközelebbi téglagyárba,  (Mályi) és ott vettem kiégetetlen nagyméretű téglát  Mosolyog


Na, pont ezt akartam mondani!
Nem biztos, hogy a Duna parton összeszedett agyag a legalkalmasabb.
Némi ismeretséggel akár ingyen is adnak deformált, kiégetetlen téglát, de némi aprópénzért biztosan.

A kollégámnak a hőtároló üvegréteg alapanyagának a beszerzésével voltak inkább gondjai. Beletörtek vagy 3 mázsát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #48 Dátum: 2011. Január 11. - 12:20:55 »

Nem biztos, hogy a Duna parton összeszedett agyag a legalkalmasabb.

Pedig első osztályú az agyag felénk, a fazekasok nyalják a szájuk szélét, mi meg csak bedobáljuk a vízbe azzal nehezítve az etetőanyagot.  Ördög


Idézet
A kollégámnak a hőtároló üvegréteg alapanyagának a beszerzésével voltak inkább gondjai. Beletörtek vagy 3 mázsát.

Kevés bort isznak?  Piál
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #49 Dátum: 2011. Január 11. - 12:24:03 »

Én az üveget kb. 1 hónapig gyűjtöttem, az összes környéken lévő kocsma Unicumos üvege, pelzsgős, boros, stb. amit nem vitt el a beszállító, illetve a szelektív hulladék gyűjtő üveges részlege csodálatos "csemege "egy elszánt üveggyűjtőnek Piál.
Szereztem én drótüveget vagy 3 kemencéhez valót, de az NEM JÓ! mivel sík a felülete nem melegszik olyan jól át mint a törött üveg.
Minél vastagabb az üveg annál jobb csodálatos anyag az 5 literes pezsgős üveg!
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #50 Dátum: 2011. Január 11. - 12:32:07 »

Én az üveget kb. 1 hónapig gyűjtöttem, az összes környéken lévő kocsma Unicumos üvege, pelzsgős, boros, stb. amit nem vitt el a beszállító, illetve a szelektív hulladék gyűjtő üveges részlege csodálatos "csemege "egy elszánt üveggyűjtőnek Piál.
Szereztem én drótüveget vagy 3 kemencéhez valót, de az NEM JÓ! mivel sík a felülete nem melegszik olyan jól át mint a törött üveg.
Minél vastagabb az üveg annál jobb csodálatos anyag az 5 literes pezsgős üveg!

Hulladékudvar-szelektív hulladék vámolás  Vigyorog
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #51 Dátum: 2011. Január 11. - 12:48:34 »

HÁÁÁT? Stoel
De lehet, hogy üveg Vadász
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #52 Dátum: 2011. Január 11. - 12:51:44 »

Hulladékudvar-szelektív hulladék vámolás  Vigyorog

Azért menj el pár faluval odébb, ahol nem ismernek!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #53 Dátum: 2011. Január 11. - 12:54:10 »

Azért menj el pár faluval odébb, ahol nem ismernek!


Nem kell. Az udvar nyitott, ahol nagy konténerben áll a vissza nem váltható üveghegy.

Keríteni kell egy régimódi fém kukát, abban frankón lehet törni. Egyszer már egy kemencénél ezt végigcsináltuk.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #54 Dátum: 2011. Január 11. - 12:57:34 »

Hőszigetelő üveg ügyben én is gondban voltam - elég nagy mennyiségben volt rá szükségem.

Végül Sajószentpéteren egy üveg-feldolgozó cég segített: a szelektíven gyűjtött üveget örlik, porítják különböző ipari felhasználáshoz. Tőlük kaptam nem keveset. A kemencém alsó részének utolsó 3 sor téglányi hely van ezzel kibélelve: ez kb 25. cm 20-30 mm-es üveg-granulátum. Plusz még az addig gyűjtött itthoni üveg beletörve. Rámértem: a felfűtés után 24 órával még 60 fokos volt a kemence alja!

Az érdeklődőknek az elérhetőséget megadom.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #55 Dátum: 2011. Január 11. - 13:06:26 »

Képek: (remélem látható lesz, jön majd még több is)











Használd a képbeszúrú ikont: a dőlt I alatt találod
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 11. - 13:31:25 írta Sakac » Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2011. Január 11. - 13:43:06 »

Tisztelt Sanyooo!
Teszek fel az építésről képeket du.
Az alját ahol nincs nagy hőhatás, ott én sima falazó habarcsba raktam.
Az agyagot elmentem a legközelebbi téglagyárba,  (Mályi) és ott vettem kiégetetlen nagyméretű téglát  Mosolyog
egy db téglát beáztattam, hozzá adtam 1 lapát folyami homokot, 2 nagy marék szalmát amin előtte fűnyíróval átmentem 1x,2x.
Olyan állagúnak kell lenni, mint a sűrű tejföl.
Nem használtam vízüveget. A nagyszüleink se használták, a kemencét annál inkább!
Tisztelettel:Laci

Szia Bird0!
Nagyon jók a képek, csak kevés! Mosolyog Hozz még többet!
Az üveget a tűztér alá tetted? Én erről még nem hallottam, okosodok, fejesedek, mint a saláta!  Vigyorog
Üdv sanyooo
ui: én a kályhánál nem tudom hová tehetnék tört üveget, szerinted?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2011. Január 11. - 13:44:31 »

Nem kell. Az udvar nyitott, ahol nagy konténerben áll a vissza nem váltható üveghegy.

Keríteni kell egy régimódi fém kukát, abban frankón lehet törni. Egyszer már egy kemencénél ezt végigcsináltuk.

Voldi nem mondtad, hogy kályhás mester vagy!  Fej a falba Fej a falba Fej a falba
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Wave
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #58 Dátum: 2011. Január 11. - 13:45:18 »

Voldi nem mondtad, hogy kályhás mester vagy!  Fej a falba Fej a falba Fej a falba
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Wave

Varázsló nem tudtad  Röhög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2011. Január 11. - 13:48:11 »

Most néztem a samott tégla árakat, elképesztő!
KISMÉRETŰ TÉGLA FORMA: 2 cm vastag 320 FT
                                     3 cm .........480 Ft
                                     6 cm..........740 Ft
                                20x40 cm lap   2400 Ft  Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: