Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159932 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #180 Dátum: 2011. December 08. - 19:15:55 »

A puska valóban kiváló, sajnos nem vagyok golyólövő zseni, bár egész jól megy. Elnézést kérek de nem volt szándékomban arcoskodni és szerintem is voltam nagyképű. A mondanivalóm lényege az lett volna hogy viszonylag nagy távolságból is megfelelő ölőhatással rendelkezik. Itt jegyezném meg hogy 30 méterről hibáztam már rókát. Előbb utóbb biztosan lesz sebzésem (mint mindenkinek) bár nem életcélom a vadnak szenvedést okozni.

Korrekt! Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #181 Dátum: 2012. Június 05. - 16:41:22 »

Üdv! Milyen lőszer javaslatok vannak ebben a kaliberben melyikkel a leghatékonyabb? Az egyik ismerősöm gondban van a lőszerekkel, használt sako hh-t de azt tapasztaltuk, hogy kevés volt a vér és vesztek el vadak , a cseh spce-t láttam dolgozni dám bikában az nem volt rossz, meg disznóban se, csak a csővet kokszolja! A geco és sako újra próbálásán gondolkozik, melyik lenne a jobb néhány tapasztalat jól jönne! Amit meg köszönnék!
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #182 Dátum: 2012. Június 05. - 18:47:51 »

Üdv! Milyen lőszer javaslatok vannak ebben a kaliberben melyikkel a leghatékonyabb? Az egyik ismerősöm gondban van a lőszerekkel, használt sako hh-t de azt tapasztaltuk, hogy kevés volt a vér és vesztek el vadak , a cseh spce-t láttam dolgozni dám bikában az nem volt rossz, meg disznóban se, csak a csővet kokszolja! A geco és sako újra próbálásán gondolkozik, melyik lenne a jobb néhány tapasztalat jól jönne! Amit meg köszönnék!

Én Sako HH 11gr-ot lőttem gond nélkül. Azóta a fegyvert elcseréltem most egy .300 weatherby magnummal vadászom, kíváncsiságból váltottam nem azért mert szükségét láttam.
Vadászüdvözlettel: Gábor
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #183 Dátum: 2012. Június 05. - 19:31:39 »

Üdv Danoca!
Amióta 7x64-es puskával vadászom többféle lőszert próbáltam.
Az MFS nem volt rossz, de nem volt az igazi.
Azután évekig S&B 11.2 gr-os SPCE -t használtam.
Eléggé kormolt, meg a a hatása elég egyenetlen volt. A lőszeres topikban korábban feltettem egy képet, ami miatt végképp elment a kedvem tőle.
11gr-os Sako HH-re váltottam és ezt használom 7 éve. Nagyon jó hatású lőszer. Nem roncsol úgy, mint a S&B. Eddig csak egy vadamat nem ütötte át.
Nem akarok egyenlőre másra váltani, mert ezzel tökéletesen elégedett vagyok.
Van egy barátom, aki Norma Vulkánt használ, Ő meg azzal van nagyon megelégedve.
Nekem ennyi a tapasztalatom és információm a 7x64-es lőszerekkel kapcsolatban
Üdv: J.vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #184 Dátum: 2012. Június 05. - 22:39:19 »

Üdv! Milyen lőszer javaslatok vannak ebben a kaliberben melyikkel a leghatékonyabb? Az egyik ismerősöm gondban van a lőszerekkel, használt sako hh-t de azt tapasztaltuk, hogy kevés volt a vér és vesztek el vadak , a cseh spce-t láttam dolgozni dám bikában az nem volt rossz, meg disznóban se, csak a csővet kokszolja! A geco és sako újra próbálásán gondolkozik, melyik lenne a jobb néhány tapasztalat jól jönne! Amit meg köszönnék!
RWS TIG, Igen Táncol Vadász a legnagyobb testű vadat is átüti és mindíg van vér, (rossz lövést nem helyettesíti a jó kaliber) Vállat von
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Stefi
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2012. Június 06. - 08:33:00 »

Én Sako HH 11gr-ot lőttem gond nélkül. Azóta a fegyvert elcseréltem most egy .300 weatherby magnummal vadászom, kíváncsiságból váltottam nem azért mert szükségét láttam.
Vadászüdvözlettel: Gábor

Sako 11 grammos HH ami nekem árban és teljesítményben is nagyon megfelel . 7x65R kaliberben ellőttem kb 2 doboz RWS 11,5 grammos TIG et azzal is volt vér nélküli keresés még hóban is de ettől nagyon jó lőszer az is . Ár érték arányban a Sakora szavazok .

T.Gabor  !  Megírhatnád hogy mik a tapasztalt különbségek a két kaliber között. (Bár vannak elképzeléseim !  Ördög )                                         Emelem
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #186 Dátum: 2012. Június 06. - 08:50:30 »

Sako 11 grammos HH ami nekem árban és teljesítményben is nagyon megfelel . 7x65R kaliberben ellőttem kb 2 doboz RWS 11,5 grammos TIG et azzal is volt vér nélküli keresés még hóban is de ettől nagyon jó lőszer az is . Ár érték arányban a Sakora szavazok .

T.Gabor  !  Megírhatnád hogy mik a tapasztalt különbségek a két kaliber között. (Bár vannak elképzeléseim !  Ördög )                                         Emelem

Nos! Nem egy hétköznapi kaliber. A fegyver egy Weatherby Vanguard fa tussal. A vártnál kisebbet rúg bár az is igaz hogy érezteti a pska minden egyes lövésnél hogy hol is fekszik fel az agytalp gumi. 11.7grammos Nosler Partition-t lövök vele. Sok tapasztalatom nincs még, egy kb 80kg disznót lőttem vele 80-100méterről. Magas vállaplővéssel keresztül ütötte és helyben is maradt. Mindha villámcsapás érte volna  Kacsint  Kacsint közel 6000 J nemhazudik. Egy rókát is lőttem vele 60-70méteről. (nem kellett nyúzással bajlódni) hogy úgy is modjam a róka kicsi szétszórt volt  Ördög Nekem nagyon tetszik. Erős kaliber jó lőszerrel úgy tűnik az ölőereje se hétköznapi. Barátaim tapasztalatát tudom még tolmácsolni. Közelre mondjuk 50-80méterre érdemes tarvadnál fejre vagy lapockára célozni, mivel a gyors lőszer a lágy részeken átmegy expandálás nélkül, csak átszúrja a vadat, de csont találatnál már dolgozik rendesen és kimenet is lesz nagy valószínűséggel
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #187 Dátum: 2012. Június 06. - 11:34:49 »

Üdv! Milyen lőszer javaslatok vannak ebben a kaliberben melyikkel a leghatékonyabb? Az egyik ismerősöm gondban van a lőszerekkel, használt sako hh-t de azt tapasztaltuk, hogy kevés volt a vér és vesztek el vadak , a cseh spce-t láttam dolgozni dám bikában az nem volt rossz, meg disznóban se, csak a csővet kokszolja! A geco és sako újra próbálásán gondolkozik, melyik lenne a jobb néhány tapasztalat jól jönne! Amit meg köszönnék!



Határozottan Sako HH! Nagyon jó lőszernek tartom, árban is viszonylag elfogadható, épp most vettem belőle szekszárdon, igaz megdrágult 504 ft/db, de még így is elfogadható. A vér mennyisége erősen függ a találati helytől, nekem eddig még minden találatnál elég jó vér volt.
 Emelem
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #188 Dátum: 2012. Június 06. - 14:08:27 »

Köszönöm szépen mindenkinek! Mondani fogom én az ismerősömnek, hogy próbálkozzon meg a Sako HH lőszerrel újra! Mosolyog
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #189 Dátum: 2012. Július 24. - 19:41:14 »

Kedves Fórumozók!

Első golyós fegyver vásárlását tervezem, ezért számítok segítségetekre! Lehetőleg olcsón szeretném megúszni a vásárlást. Két fegyver között gondolkodom. ZKK 600 7×64 kaliberben, illetve izs18 308 winchester, esetleg 270 winchester kaliberben. Mi a véleményetek a ZKK fegyverekről, érdemes megvenni??
Hallottam olyat, hogy a csövük minősége hagy kívánnivalót maga után.

Köszönettel: F. Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #190 Dátum: 2012. Július 24. - 20:39:55 »

Kedves Fórumozók!

Első golyós fegyver vásárlását tervezem, ezért számítok segítségetekre! Lehetőleg olcsón szeretném megúszni a vásárlást. Két fegyver között gondolkodom. ZKK 600 7×64 kaliberben, illetve izs18 308 winchester, esetleg 270 winchester kaliberben. Mi a véleményetek a ZKK fegyverekről, érdemes megvenni??
Hallottam olyat, hogy a csövük minősége hagy kívánnivalót maga után.

Köszönettel: F. Viktor

Minden fegyver csöve hagyhat kívánnivalót maga után, ha nem tisztítják. Erre pedig 30 év alatt van esély.
Mégis ZKK-t venni - szerintem - jobban megéri, csak ki kell próbálni előbb. De ez igaz az Izsre is.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #191 Dátum: 2012. Július 24. - 20:43:32 »

Kedves Fórumozók!
Első golyós fegyver vásárlását tervezem, ezért számítok segítségetekre! Lehetőleg olcsón szeretném megúszni a vásárlást. Két fegyver között gondolkodom. ZKK 600 7×64 kaliberben, illetve izs18 308 winchester, esetleg 270 winchester kaliberben. Mi a véleményetek a ZKK fegyverekről, érdemes megvenni??
Hallottam olyat, hogy a csövük minősége hagy kívánnivalót maga után.
Köszönettel: F. Viktor
Üdv Viktor!
Én is hallottam ilyent....márhogy a ZKK csöve egy sz@r.
Aztán sikerült egyből teljesen simára is lőni a huzagolást....igaz kellett hozzá kb. 4000 lövés Ördög
De olyan 3000-ig nem volt vele semmi baj Igen
Ha úgy gondolod, hogy együtt tudsz élni ezzel a fogyatékosságával, akkor nyugodt szívvel vedd meg a ZKK-t.
Megbízható, erős szerkezet, mentes minden sallangtól és éppen ezért igen ritkán hibásodik meg.....mondjuk ki, szinte soha sem.
Mondom ezt úgy, hogy megrögzött IZS-18 párti vagyok, most is figyel a szekrényben 2 db belőle.
De első, kezdő golyósfegyvernek mindenképp jobb választás a ZKK.
Mondjuk a kaliberen érdemes elgondolkozni. Na nem mintha a 7x64-gyel bármi komoly baj lenne, de egy kicsit vastagabb kaliber talán jobb lenne első fegyvernek.
8x57IS, 30-06, de a 308Win sem rossz választás. Persze ez már csak finomhangolás, vagy csomókeresés a kákán Vigyorog
Minden esetre ne kapkodd el, sok puska várja új gazdáját, biztosan közte lesz valahol az is, amivel hosszú időn át, sok szép élménnyel telítve majd elvadászhatsz Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #192 Dátum: 2013. Március 12. - 20:45:42 »

Kedves Vadásztársak!

Mivel még csak egy éve vadászom ezért nincs sok tapasztalatom a kaliberekkel, és a puskákkal. Megvettem az első nagy golyós puskámat egy izs 308 win. magnumot. Azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik, teljesen megvagyok vele elégedve. Viszont rá kellett jönnöm, hogy be kell újítanom egy tolózáras fegyvert, és amit nézegetek nagyon az egy zkk 7x64 es kaliberű golyós puska. Erről a kaliberről viszont a paraméterein kívül semmit sem tudok. Ha esetleg megtenné valaki, hogy írna róla egy pár sort, vagy esetleg összehasonlítaná a már meglévő 308 win.-emmel azt nagyon megköszönném.
További szép estét!
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #193 Dátum: 2013. Március 12. - 21:34:57 »

Kedves Vadásztársak!

Mivel még csak egy éve vadászom ezért nincs sok tapasztalatom a kaliberekkel, és a puskákkal. Megvettem az első nagy golyós puskámat egy izs 308 win. magnumot. Azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik, teljesen megvagyok vele elégedve. Viszont rá kellett jönnöm, hogy be kell újítanom egy tolózáras fegyvert, és amit nézegetek nagyon az egy zkk 7x64 es kaliberű golyós puska. Erről a kaliberről viszont a paraméterein kívül semmit sem tudok. Ha esetleg megtenné valaki, hogy írna róla egy pár sort, vagy esetleg összehasonlítaná a már meglévő 308 win.-emmel azt nagyon megköszönném.
További szép estét!

"308  win. magnum"

Az a baj ezekkel a wildcat kaliberekkel,  hogy nehéz hozzájuk lőszert szerezni...  Nyihi
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #194 Dátum: 2013. Március 12. - 21:35:20 »

Kedves Vadásztársak!

Mivel még csak egy éve vadászom ezért nincs sok tapasztalatom a kaliberekkel, és a puskákkal. Megvettem az első nagy golyós puskámat egy izs 308 win. magnumot. Azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik, teljesen megvagyok vele elégedve. Viszont rá kellett jönnöm, hogy be kell újítanom egy tolózáras fegyvert, és amit nézegetek nagyon az egy zkk 7x64 es kaliberű golyós puska. Erről a kaliberről viszont a paraméterein kívül semmit sem tudok. Ha esetleg megtenné valaki, hogy írna róla egy pár sort, vagy esetleg összehasonlítaná a már meglévő 308 win.-emmel azt nagyon megköszönném.
További szép estét!

Majdcsak 10 éve fórumozok és ilyen vagy ehhez hasonló kérdést láttam már vagy 50-et. Értehető, hogy érdekel, hogy foglalkoztat, és jó is hogy foglalkozol vele. De engedj meg nekem néhány gondolatot, ami kezdetben lehet, hogy idegen lesz. Mindegy, hogy milyen kalibert választasz! Persze vannak szélsőségek, de valahol az álatalad amlített 7-es és a 9,3-as között szinte mindegy. Persze kinek a pap és kinek a papné, meg ugye milyen messzire lövünk, meg ugye mekkora a lőszer választák, és ott vannak még a lődühösmagnumosok, blablabla...
Azt szoktam mondani, ha csak egyfajta kaliber lenne, mondjuka 8x57-es, egyfajta 170-es maggal szerelt lőszerrel, akkor is mindeki jót vadászna, csak épp nem vivódnák a nagy választékon, pedig ezt is ugyan úgy ki kell ismerni, ösze kell szokni vele, mint az össze többivel.
Minenki a saját választását fogja dícsérni, - ez természetes - és így is van ez jól. Tehát, akinek van 7x64-ese és használta már a 308-ast, akkor el fogja mondani, hogy jó lesz neked. De lesz olyan aki megmondja a frankót, hogy köll egy 30-06-os oszt jól van, mer az mindent visz és még a legnagyobb lőszerválaszték is nvan hozzá.
Szerintem olvass vissza! Réteszem a bal herémet, hogy mindkét kaliberről találsz egy rakat hozsannát!
Hajrá, és találd sok örömöd a vadászatban, meg a puskáidban is!
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: