Oldalak: 1 ... 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1139961 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4275 Dátum: 2012. Május 11. - 15:14:13 »



Sziasztok!
Évekkel ezelőtt egy új doboz bontásakor került a kezembe!! Fejvakarás

Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #4276 Dátum: 2012. Május 11. - 15:28:03 »

Sziasztok!
Évekkel ezelőtt egy új doboz bontásakor került a kezembe!! Fejvakarás

Üdvözlettel: J. vadász

Ha jól látom, ez Saller Béla.
Én is találtam anno a 243-as korszakomban ilyet, tőlük.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4277 Dátum: 2012. Május 11. - 18:57:26 »

Szia RWS!
Jól látod! S&B 7x64 11,2 g-os SPCE
"Elrettentő példaként" tettem fel a képet.
Amikor megtaláltam teljesen elhűltem.
Csak azt nem értem, hogy ilyenkor hol volt a minőségellenőr?!
Az első adandó alkalommal átlőttük a puskámat a Sako 11,0 gr-os Hammerhead töltényére.
Nagyon jó váltás volt. Azóta is ezzel vadászom és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Üdv.:J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4278 Dátum: 2012. Május 11. - 19:22:15 »

Sziasztok!
Évekkel ezelőtt egy új doboz bontásakor került a kezembe!! Fejvakarás
Fejvakarás
Több száz doboz S-B lőszert bontottam fel, de ilyennel nem találkoztam.....
Még "csütörtökös" cseh lőszerem sem volt soha, ellenben volt pár db. Norma a 9.3x62-ből.

De ma kicsit unatkoztam (na ez sem fordul elő velem sűrűn Vigyorog) és gondoltam, valami hasznossal fogom tölteni az időt.
Találtam lőszer-leltár közben egy dobozban 4 db 308Win kaliberű, 11,7 grammos lőszert.
Szétkaptam őket és méricskéltem egyet.
Az eredmény annál is inkább meglepő számomra, mert soha nem éreztem hátrányát a S-B lőszer használatának és igen eredményesen
el is lőttem belőle egy "raklappal" az elmúlt 2 évtizedben Igen

Tehát a mérési eredmények:
Lőszerek teljes hossza (mm): 70,50 ; 70,60 ; 70,65 ; 70,65
Lövedék tömegek (gr): 179,6 ; 179,8 ; 180,1 ; 180,3
Lőpor tömege: 41,5 ; 41,9 ; 42,9 ; 43,0

Ami meglepett, az az utolsó adatsor. A hossznál és a lövedék tömegnél a különbség bár jól mérhető, mégis elhanyagolhatónak tűnik.
De a töltésnél tapasztalt 1,5 gr eltérés, az megdöbbentő.
Egyben jól jelzi, hogy a nagyüzemi, térfogat alapú töltéshez képest a házi töltés klasszisokkal precízebb lőszer készítését teszi lehetővé!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4279 Dátum: 2012. Május 11. - 19:51:37 »

Fejvakarás
Több száz doboz S-B lőszert bontottam fel, de ilyennel nem találkoztam.....
Még "csütörtökös" cseh lőszerem sem volt soha

Csatlakozom. Ugyanezt lövöm a 7x64-ből, mint J. vadász, de soha nem volt gondom, pedig volt úgy, hogy éveket állt a lőszer a szekrényben, mire használatba került. Azt hiszem Erdőjáró említette itt a fórumon, hogy neki is gondja volt vele, bár neki csak annyi, hogy kiesett a mag a hüvelyből.  Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #4280 Dátum: 2012. Május 11. - 20:42:25 »


Tehát a mérési eredmények:
Lőszerek teljes hossza (mm): 70,50 ; 70,60 ; 70,65 ; 70,65
Lövedék tömegek (gr): 179,6 ; 179,8 ; 180,1 ; 180,3
Lőpor tömege: 41,5 ; 41,9 ; 42,9 ; 43,0


Ez nagyon tanulságos mérés volt, de azért ott bújkál bennem a kisördög.
Vajon milyen eredményre jutnánk hasonló ellenörzést végezve a"prémium" kategóriában? ( RWS, Norma, stb?)
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4281 Dátum: 2012. Május 11. - 21:14:08 »

Szia Gálos Csabi!
A lőszerellenőrzéseddel kapcsolatban rögtön Bozóki László "Remetekanok" című könyvének az a fejezete ugrott be, amelyikben a lőszerek töltésével foglalkozik.
Ő a .222 Rem. Magn. gyári töltésű töltényével járt így. Ott is igen nagy volt a "szórás" a lőport illetően.
Teljesen jogos az érvelésed a házi töltés mellett! Emelem
Az említett eset után már nem tudtam megbízni az S&B töltényekben.
Egyébként sem voltam teljesen elégedett a 11,2 gr-os SPCE tölténnyel.
Nagyon "fröcsögős" volt, a hatása pedig időnként igen furcsa eseteket produkált.
A 243-as puskámhoz most S&B töltényem van, de csak addig, amíg annyira rendbe nem jövök, hogy kibírjak egy utat a lőtérig...
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4282 Dátum: 2012. Május 12. - 11:13:26 »

Fejvakarás
Több száz doboz S-B lőszert bontottam fel, de ilyennel nem találkoztam.....
Még "csütörtökös" cseh lőszerem sem volt soha, ellenben volt pár db. Norma a 9.3x62-ből.

Szia!

Nincs ezen mit gondolkodni  szerintem.

A custom made tropikban Attila megmondta a frankót!  Mosolyog
A sárgaréz törik!  Kacsint  A hüvely meg, sárgarézből van...............

Szerintem, fogadjuk el! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 13. - 07:16:18 írta Sakac » Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #4283 Dátum: 2012. Május 12. - 17:38:17 »

Fejvakarás
Több száz doboz S-B lőszert bontottam fel, de ilyennel nem találkoztam.....
Még "csütörtökös" cseh lőszerem sem volt soha, ellenben volt pár db. Norma a 9.3x62-ből.

De ma kicsit unatkoztam (na ez sem fordul elő velem sűrűn Vigyorog) és gondoltam, valami hasznossal fogom tölteni az időt.
Találtam lőszer-leltár közben egy dobozban 4 db 308Win kaliberű, 11,7 grammos lőszert.
Szétkaptam őket és méricskéltem egyet.
Az eredmény annál is inkább meglepő számomra, mert soha nem éreztem hátrányát a S-B lőszer használatának és igen eredményesen
el is lőttem belőle egy "raklappal" az elmúlt 2 évtizedben Igen

Tehát a mérési eredmények:
Lőszerek teljes hossza (mm): 70,50 ; 70,60 ; 70,65 ; 70,65
Lövedék tömegek (gr): 179,6 ; 179,8 ; 180,1 ; 180,3
Lőpor tömege: 41,5 ; 41,9 ; 42,9 ; 43,0

Ami meglepett, az az utolsó adatsor. A hossznál és a lövedék tömegnél a különbség bár jól mérhető, mégis elhanyagolhatónak tűnik.
De a töltésnél tapasztalt 1,5 gr eltérés, az megdöbbentő.
Egyben jól jelzi, hogy a nagyüzemi, térfogat alapú töltéshez képest a házi töltés klasszisokkal precízebb lőszer készítését teszi lehetővé!
 Emelem

Itt van az eb elhantolva. 1,5 gr a töltettömeg eltérés. Mennyi is ez grammba átszámolva????

Te írod, hogy soha semmilyen hátrányt nem éreztél sallerbéla lőszerrel. Akkor most ez a töltettömeg eltérés mennyit számít igazából? Valóban klasszisokkal precízebb (mármint a célban) lesz az otthon készített töltény?

Az emberek túlértékelik a töltettömeg eltéréseket. Persze versenypuskánál, meg 4-500 m lőtávolságon fontos, de 150-200 m vadászlőtávolságon mennyit számít röpidőben mondjuk két lövés között 30 m/s kezdősebesség-különbség???

Egyébként a fenti képen látható 10,2 grammos 7x64 SPCE lőszerrel a ZKK-600-as puskám következetesen 3,5 cm körüli ötlövésés szórásképre képes 100 m-en. Szerintem nem rossz.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4284 Dátum: 2012. Május 12. - 20:18:34 »

Itt van az eb elhantolva. 1,5 gr a töltettömeg eltérés. Mennyi is ez grammba átszámolva????

Te írod, hogy soha semmilyen hátrányt nem éreztél sallerbéla lőszerrel. Akkor most ez a töltettömeg eltérés mennyit számít igazából? Valóban klasszisokkal precízebb (mármint a célban) lesz az otthon készített töltény?

Az emberek túlértékelik a töltettömeg eltéréseket. Persze versenypuskánál, meg 4-500 m lőtávolságon fontos, de 150-200 m vadászlőtávolságon mennyit számít röpidőben mondjuk két lövés között 30 m/s kezdősebesség-különbség???

Egyébként a fenti képen látható 10,2 grammos 7x64 SPCE lőszerrel a ZKK-600-as puskám következetesen 3,5 cm körüli ötlövésés szórásképre képes 100 m-en. Szerintem nem rossz.

A sok apró eltérés összeadódásából lesz a komolyabb szórás ! Gondoljunk bele , csak a lőszernél összejött ennyi eltérés akkor még csőmelegedés, agyazás , távcső, szerelék , hőmérséklet , szél , légnyomás stb , stb .   
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4285 Dátum: 2012. Május 12. - 20:41:31 »

Te írod, hogy soha semmilyen hátrányt nem éreztél sallerbéla lőszerrel......
Az emberek túlértékelik a töltettömeg eltéréseket.

Üdv!
Félre ne érts.
Csak arra próbáltam utalni, hogy amikor egyesek azért lobbiznak a gyári lőszer mellett, mert az "mérnöki munka, meg precíz gyártás" blablablaaaa...., akkor mennyire nincsen lövésük róla, hogy miről is alkotnak véleményt. Fejvakarás
És akkor tényleg gurul a gyógyszerem elfelé, amikor erre való hivatkozással kérdőjelezik meg a házi töltés létjogosultságát!
Mert a világ úgy szép, ha mindenki a saját farkával csapkodja a csalánt Ördög
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4286 Dátum: 2012. Május 12. - 21:20:16 »

Sziasztok!
Gálos Csabi hozzászólásához:
Ha elindul(hat) a házi töltés az nyilván valamilyen mértékű forgalom-és keresletcsökkenést fog okozni a "gyári készítésű" töltényeket illetőleg.
Addig meg kénytelenek leszünk megvenni készen. De azután... Vadász
Kíváncsi vagyok, hogy mennyivel lehet majd mérsékelni az egy töltényre vetített költséget.
Nem beszélve arról, hogy otthon legalább tudjuk, mit és milyet gyártottunk!
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4287 Dátum: 2012. Május 12. - 22:16:45 »

Az az eltérés amit Te mértél egy valamilyen mérleggel, gyakorlatilag nincs jelentösége.
A lőszergyártást felügyelö,ellenőrző szakemberek, hidd el nem hülyék!
Ebben a folyamatban minden egyes "alkotóelemnek" ugymond, türése van!
És ha benne van a tűrésbe,akkor össze szerelhető.

Szerintem a  baj akkor kezdödött Nálad,amikor pár ezer forintért tudtál venni egy olyan mérleget, ami neadj isten, képes volt tized, esetleg század gramm mérésére.
Unalmas óráidban készitettél egy táblázatot, amiből azt láttad,hogy mekkora eltérések vannak az egyes löszerek között.
Ebböl levontál egy olyan következtetést,hogy ha Te sokkal pontosabban ki fogod tudi porciózni a löport,stb., és akkor a szórásod is kisebb lesz. Talán ez így is lesz. DE a gyakorlatban nem fogja hozni az általad elvárt erdményt.
De nincs is ezzel semmi baj, addig sem a kocsmába vagy, amíg otthon töltögetsz! Mosolyog

A nagyobb problémák majd azokkal a töltögető emberkéknél lesznek,akik a 7X64-esükböl egy magnumot akarnak csinálni.
Márpedig lesznek ilyenek. Ismerve a magyar emberek mentalitását,kreativitását....

Száz szónak is egy a vége. Sok baj lesz még ebből a töltögetősdiböl.
Ez csak egy vélemény volt!!!  Nem a tény! Mosolyog Emelem



Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4288 Dátum: 2012. Május 12. - 23:01:48 »

Az az eltérés amit Te mértél egy valamilyen mérleggel, gyakorlatilag nincs jelentösége.
A lőszergyártást felügyelö,ellenőrző szakemberek, hidd el nem hülyék!
Ebben a folyamatban minden egyes "alkotóelemnek" ugymond, türése van!
És ha benne van a tűrésbe,akkor össze szerelhető.

Szerintem a  baj akkor kezdödött Nálad,amikor pár ezer forintért tudtál venni egy olyan mérleget, ami neadj isten, képes volt tized, esetleg század gramm mérésére.
Unalmas óráidban készitettél egy táblázatot, amiből azt láttad,hogy mekkora eltérések vannak az egyes löszerek között.
Ebböl levontál egy olyan következtetést,hogy ha Te sokkal pontosabban ki fogod tudi porciózni a löport,stb., és akkor a szórásod is kisebb lesz. Talán ez így is lesz. DE a gyakorlatban nem fogja hozni az általad elvárt erdményt.
De nincs is ezzel semmi baj, addig sem a kocsmába vagy, amíg otthon töltögetsz! Mosolyog

A nagyobb problémák majd azokkal a töltögető emberkéknél lesznek,akik a 7X64-esükböl egy magnumot akarnak csinálni.
Márpedig lesznek ilyenek. Ismerve a magyar emberek mentalitását,kreativitását....

Száz szónak is egy a vége. Sok baj lesz még ebből a töltögetősdiböl.
Ez csak egy vélemény volt!!!  Nem a tény! Mosolyog Emelem

Üdv!
Ugyan csak feltételezhetem, hogy a szüsszenet hozzám szólt, mert nem jelezted egyértelműen, hogy mire alkottad a válaszodat Kacsint
Hogy a "baj nálam" mikor kezdődött, arról neked fogalmad sem lehet Mosolyog
Ha megfordulnál a lovon és még értelmeznéd is amit írtam, akkor rájönnél, hogy nagyjából ugyan azt a következtetést vontam le.
Vagyis a meglehetősen nagy tűréshatárok között gyári lőszer minden további nélkül alkalmas vadászatra.
És azt is elhiszem, hogy az említett szakemberek nem hülyék, de sajnos kénytelen leszel elhinni, hogy én sem vagyok az Ördög

A mérleget lomtalanításon találtam, amikor a kocsmából tartottam hazafelé. Gondoltam jó lesz majd valamire...aztán jött ez a lőszertöltősdi úri huncutság....így lőttek a züllésnek Nyihi

Ismerem valamennnyire a magyar emberek mentalitását (mert ha tetszik-ha nem ide sikerült születnem) és a nagyobb részével nincs is semmi bajom.
Kizárólag a károgó, saját nemzetét és "fajtáját" lenéző polgártársaimat vagyok képtelen megérteni.
"Sok baj lesz még ebből a töltögetősdiből".....hmmmm...vajon több, mint a rengeteg debil baromból, aki egy 65 LE-s autóban Rambónak képzeli magát?!
Hányan fognak vajon közülünk komolyabban foglakozni a házi utántöltéssel? 5%....10%...?? Több biztosan nem, de inkább sokkal kevesebb.
Mi a valószínűsége, hogy ez a réteg azon vadászok közül fog kikerülni, akik magnumot akarnak csinálni a 7x64-ből? Szerintem semmi.
Aki mégis olyan ökör, hogy ilyen rémálmai lennének az leginkább abból a rétegből kerül ki, aki nem fog egy rakás pénzt belefektetni az utántöltéshez szükséges eszközök és alapanyagok megvásárlásába, mikor annak az árán sok-sok évre megveheti a szükséges lőszermennyiséget magának.
És valóban, egy szónak is száz a vége, aki nem akar az utántöltéssel foglalkozni, az még véletlenül se tegye.
Isten bizony nem fogom lenézni miatta  Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4289 Dátum: 2012. Május 12. - 23:47:56 »

Üdvözletem!
Szerintem a házi töltés nem fogja visszavetni a gyári lőszerek forgalmát. És szerintem a használóknak még az 5%-át sem fogja elérni.
Ha valaki csak financiális okokból akarna belevágni, hát jól elveszik a népek kedvét.
 Ugye, tanfolyam (lehet, hogy nem kötelező, de hát mindannyian vizsgáztunk már, azért lehet mindenből olyat kérdezni, hogy valaki ne tudja)…vizsga… lőszerelem tároló hely kialakítás………..tároló hely jóváhagyás a hatóság által(15 ropiért!)….mondjuk alapszintű felszerelés egyszeri költsége……. majd rájön az ember, hogy mi kéne még…….. meg mi az, ami nem kell, csak jó lenne ha lenne. És még egy gramm lőport, egy lövedéket, egy csappantyút nem vett a pógár.
Olyan ez, mint régen a vízum nyugatra…. mindenki azt gondolta, ha megszűnik, hát nem is fog mást csinálni, mint „kint” lenni. Tessék, most lehet menni, de egy Bécs oda vissza 20 ezer benzinköltség Pestről. Sokan vannak, akik azóta sem járnak sűrűbben nyugatra.
Ha valaki elszánt és „elkötelezett” az ügy iránt, az úgyis elhatározta már, és fogja csinálni. És sokkal többet fog lövészetre költeni mint eddig. Sokkal többet fog lőni! És – látva azóta Cheyenne fórumtárs hozzászólását - nem valószínű, hogy 7x64-ből 300-as RUM-ot akarna csinálni. Mondjuk 7 mm-es RUM-ot még akarhat. Kacsint
 Aki viszont két doboz golyós patronnal el van két évig, az biztosan nem fog belevágni.
Hogy mennyivel lehet majd mérsékelni az egy töltényre vetített költséget? Sokan kiszámolták már innen a fórumról is, azt mondják kb. a felére. Én úgy pontosítanék, hogy standard kaliberek esetében a felére, drága magnum, kisebb szériás kaliberek, vagy ritkaságok esetében lehet az egy harmada is.
De hogy átlagosan nem fog csökkenni a lőszerre, lövészetre költött forintok száma, abban biztos vagyok. Könnyebben fognak az emberek ki menni gyakorolni, távcső beállítást ellenőrizni, stb…(akkor viszont nem fogok majd hezitálni én sem, hogy rókázni ki vigyem-e az eddig ezerötszáz pénz/lövésbe kerülő puskám - amihez úgy kellett mindig berendelni a lőszert –és hónapokig várni rá).
És eddig még csak az anyagi oldaláról esett szó, az esetleges minőségnövelésről, vagy netán a kellemes „férfias” időtöltés tényezőkről még említés sem történt. Mondjuk, azért azt nem látom be, hogy ez miért zárná ki a kocsmát??? Ha valaki nagyon innovatív akar lenni, majd a kocsmában fog tőteni…. egy adag bor a pocorba, egy adag por a hüvelybe, és így mindenkinek igaza lesz.  Ördög Ördög
Ahogy J vadász írta:”Nem beszélve arról, hogy otthon legalább tudjuk, mit és milyet gyártottunk!”
 Ez így igaz, feltéve, ha csak gyári eredeti, és nem őskori bontatlan csomagolásokból, vagy hadi ellátmányból akarják az összetevőket felhasználni. Csodálnám, ha egy két műszaki-üzleti zseni nem akarná feltalálni a spanyolviaszt, és régi hadi cuccokból tervezik az összetevőket kinyerni, pl. lőpor-lőpor alapon!! Fejvakarás
De hülyék, hatvanöt lóerős „Rambók” az élet minden területén voltak, vannak és lesznek, ez tény! Itt is pontosan olyan százalékban, ahogy bármely más területen. Ezekkel nem szabad törődni!! Mosolyog
Én így gondolom…

Üdv, Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: