Oldalak: 1 [2] 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vendégvadász voltam  (Megtekintve 37385 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. November 21. - 18:29:59 »

Ezúton is szeretném megköszönni Steve fórumtársunknak, és kedves Családjának, hogy két napig a vendégük lehettem, befogadtak kényelmes otthonukba, igazi magyaros vendégszeretettel, étellel, itallal, minden földi jóval traktáltak! Vadászhattam területükön és vadászéletem Első (és második) Őzét meglőhettem náluk! Szóval nehéz leírni hálámat, amit irántuk érzek! István, KÖSZÖNÖM!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. November 21. - 18:38:52 »

Ezúton is szeretném megköszönni Steve fórumtársunknak, és kedves Családjának, hogy két napig a vendégük lehettem, befogadtak kényelmes otthonukba, igazi magyaros vendégszeretettel, étellel, itallal, minden földi jóval traktáltak! Vadászhattam területükön és vadászéletem Első (és második) Őzét meglőhettem náluk! Szóval nehéz leírni hálámat, amit irántuk érzek! István, KÖSZÖNÖM!

 Emelem
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. November 21. - 21:41:40 »

 Igen Igen Sanyoonak és Stevenek!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. November 21. - 21:56:25 »

Ezúton is szeretném megköszönni Steve fórumtársunknak, és kedves Családjának, hogy két napig a vendégük lehettem, befogadtak kényelmes otthonukba, igazi magyaros vendégszeretettel, étellel, itallal, minden földi jóval traktáltak! Vadászhattam területükön és vadászéletem Első (és második) Őzét meglőhettem náluk! Szóval nehéz leírni hálámat, amit irántuk érzek! István, KÖSZÖNÖM!

Mindkettőtöknek kijár a  Emelem Emelem

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. November 21. - 21:57:19 »

Ezúton is szeretném megköszönni Steve fórumtársunknak, és kedves Családjának, hogy két napig a vendégük lehettem, befogadtak kényelmes otthonukba, igazi magyaros vendégszeretettel, étellel, itallal, minden földi jóval traktáltak! Vadászhattam területükön és vadászéletem Első (és második) Őzét meglőhettem náluk! Szóval nehéz leírni hálámat, amit irántuk érzek! István, KÖSZÖNÖM!

Nagyon szívesen Sanyooo! Wave
Örülök, hogy életre szóló élményhez segíthettelek! Wave Emelem
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. November 21. - 21:59:20 »

Köszönöm gyerek! Emelem Táncol
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. November 25. - 09:20:01 »

Sziasztok!

Megígértem, hogy ha hazajövök mesélek. Nos!

Csütörtökön délután apróvad vadászatra indultunk Békés és J.N.Sz. megyébe. Négyen, két kocsival, mert a visszautat így tudtuk ésszerűen megszervezni. Találkozó Gyopárosfürdőn volt, vacsora, duma, kevés pia, alvás.
Reggel korai indulás Fábiánsebestyénre, itt töltöttük az első vadásznapot. A sportpálya mellett fogadtak bennünket, nem akárhogyan, kürtszóval. Két baráti társaság volt, mi négy, a másik csapat öt puskával, nagyjából ugyanennyi hajtó.
Délután kettőig 8 hajtást bonyolítottunk le, a szervezésről csak felsőfokon tudok beszélni. Pörgős, jól szervezett hajtások voltak, nem volt egy percnyi üresjárat sem, a madár is repült szépen, úgyhogy a terítékre 34 db kakas került.
A teríték helyszínéről is meg kell emlékeznem: a falu határában egy korhűen restaurált szélmalom udvarán került rá sor, az már szinte természetes volt, hogy kürtszó mellett. A két hivatásos vadász úgy fújta, mintha egész életében csak összhangzattant tanult volna. Szóval nagyon jó, eredményes vadásznap volt, tökéletes hangulati körítéssel.
Másnap kis csapatunk kettévált, ketten Nagyszénás határában vadásztak, mi ketten pedig Mezőtúron, a Fekete István Vt. területén.
Erős, metsző szélben úgy repült a fácán, mint a rakéta, nem sok kárt tettünk a madarakban. Nyúlban kicsit eredményesebbek voltunk.
Ugyanez ismétlődött meg vasárnap, amikor a Túri Gazdák Vt. területén vadásztunk. Mindkét nap esett egy-egy róka is.
Fényképet csak az utolsó nap készülő terítékéről készítettem, korábban valahogy mindig ott volt a gép, ahol én éppen  nem voltam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. November 25. - 09:38:48 »

Gratulálok Lajos, ezekhez a szép vadászatokhoz! Igen Emelem
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. November 25. - 09:42:58 »

Lajos,  Emelem Éljen
Remélem, sok szép élménnyel gazdagodtál ez alatt a pár nap alatt.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. November 25. - 09:52:22 »

Szia Lajos!

Először is gratulálok a sikeres vadászathoz!
Másodszor pedig örülők, hogy jól éreztétek magatokat nálunk(nem is tudtam, hogy jöttök hozzánk Fábiánsebestyénre).
Melyik részeken voltatok?
Naplózva

Üdv:Kapszli
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. November 25. - 09:55:41 »

Lajos!  Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. November 25. - 10:07:03 »

Sziasztok!

Megígértem, hogy ha hazajövök mesélek. Nos!

Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. November 25. - 10:25:59 »


Másodszor pedig örülők, hogy jól éreztétek magatokat nálunk(nem is tudtam, hogy jöttök hozzánk Fábiánsebestyénre).
Melyik részeken voltatok?


Bevallom őszintén én is csak a vadászat előtti estén tudtam meg, hogy hol lesz a pénteki hajtás. A nagyszénási cimborák szervezték.
Fogalmam nincs merre voltunk, az utolsó hajtás a szélmalom közelében ért véget. Előtte sem lehettünk túl messze, hiszen alig autóztunk a hajtások között.
Légy szíves, add át őszinte elismerésünket hivatásos vadászaitoknak, mert ismétlem, egyhangúan az utóbbi évek legjobb vadászatának kiáltottunk ki a Nálatok töltött pénteki napot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. November 25. - 11:28:14 »

Lajos!

Most beszéltem a srácokkal, köszönik az elismerést és örültek, hogy jól éreztétek magatokat.
Ja és remélem jöttök még felénk.  Wave
Naplózva

Üdv:Kapszli
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #29 Dátum: 2010. Január 05. - 20:36:57 »

Gondolkodtam hova tegyem föl ezt a pár képet, aztán ide lyukadtam ki, hisz tulajdonképpen vendégvadász voltam, amit ezúton is nagyon köszönök a vendéglátóknak!

Előre kell bocsátanom, hogy egy nagyon szép napon vehettem részt, jó szervezéssel, vadbő területen - és a nap végén tisztes terítéknek adtuk meg a végtisztességet.

DE!

Isten bocsássa meg nekem - nem csak a terítéknél fotóztam...

Szóval - ahogy a nóta is mondja - mindenki másképp csinálja!

Az első "úriember" a gyülekező és az eligazítás alatt végig-végig összecsukott puskával járt-kelt. És - ahogy a fotó is mutatja (a minőségért elnézést, kicsit messze volt és a zoomom ennyit tudott) - előszeretettel hadonászott vele "súlyban tartva".
Talán nem működik a nyitása és otthon beletölti a két töltényt, aztán ha azt ellőtte vége is aznapra  Vállat von - fene tudja  Vigyorog
De - ránézésre - az a típusú ember volt, aki ha ezt szóvá teszik neki, akkor nem elnézést kér és megtöri, hanem valami olyasmit válaszol, hogy -Mit akarsz te taknyosorrú - én már akkor is lőttem a nyulat karikára, amikor te még csak pajzán gondolat voltál...

A második fotón látható betárazott töltényövet látva majdnem bep.sáltunk a röhögéstől, dehát ugye mindenki másként...

A harmadik fotót meg egyszerűen nem tudtam kihagyni!
Olyan vadásziasan mutatott a "kolléga" a varangyosbékamintás nadrágban, fehér munkáskesztyűvel a lapátnyélre ... akarom mondani a műanyagtusás-feketérefestett-reiszolós rendőrpuskájára támaszkodva.......
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 [2] 3 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: