Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egyéb kirándulások,beszámolók.  (Megtekintve 49788 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Dátum: 2008. április 21. - 13:16:02 »

Szeretném ha ide írnátok a nem kimondottan vadászati élménybeszámolókat.Kirándulás,fotózás egyéb érdekes történetek.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 21. - 14:41:22 »

Szeretném ha ide írnátok a nem kimondottan vadászati élménybeszámolókat.Kirándulás,fotózás egyéb érdekes történetek.

Akkor mindjárt beszámolnék a tegnapi napról.Kimentünk O.Zoli barátommal a közalapítványunk területére
elég vegyes területek vannak arra.Szikesek,tavak,szántók erdősávok.Nagyon jó volt az idő szinte meleg.Útközben láttunk néhány madarat,s pár gyönyörű fácánkakast,az egyik egy ott felejtett körbálán
nézelődött.Az útba eső gólya fészkekben ott voltak a lakók,valamelyik már kotlott.A területünk szélén lévő
fészekben még nem volt madár,Zoli szerint tavaly is később jöttek.De a társbérlők már elfoglalták,az oldal lakásokat.Ebben a gólya fészekben fészkelt már házi mezei veréb,seregély,csóka,sőt egyszer egy szalakóta
is.Erről egy fotó is megjelent egy német újságban.Annak idején eljött megnézni Festetics Antal a göttingai
vad.bio.tanszék vezetője is,mert nem hitte el.Útközben a természetes oduk előtt már énekeltek a seregélyek,a párjuk valószínűleg a tojásokon ült.Igyekeznek minden helyet,odut nyílást elfoglalni,mert ezekből arrafelé elég kevés van.Odaértünk a 10 m.megfigyelő tornyunkhoz,a messzelátónkkal,és a Leica
spektívvel felmásztunk.Vagy két óra hosszat voltunk itt,a látvány ami innen körbenézve fogadott fantasztikus volt.Szerencsére a szikes tavakban van még bőven víz.Mindenfelé madarak nyüzsögtek,táplálkoztak,udvaroltak,mozogtak repkedtek ide oda.Mindenfelé sok nyári lúd volt.Sok fiókás családot láttunk,volt ahol kettő,máshol 6-7 fiókával.Volt ahol több család is összeált,u.n. ovodákba.Összesen kb 120 fiókát számoltunk,de a növényzet takarásában is lehett még jónéhány,meg a közeli halastavaknál,vagy a kígyós csatorna túloldalán is.Egyszóval nyári ludakból nagyon jól állunk.Volt még több száz ami nem költött,kint legelésztek egy lucerna táblán.Szemben a farkas szigeten volt két őz suta is,ott napoztak békés nyugalomban.Zoli barátom szerint régóta ott voltak,lehet hogy oda fognak elleni.Később egy  nagy bakot vettünk észre a lucerna földön,a spektív közelre hozta,olyan 450-500g-ra becsültem.Egyszercsak valamitől megijedt mert elkezdett futni északi irányba s eltünt a nádas mögött.Sajnos később se láttuk,pedig már jóval közelebb volt,még jobban megtudtuk volna nézni.Közben
a madárvilág csak úgy hemzsegett körülöttünk.Néhányat sorolok csak fel,nem akarlak untatni benneteket.
Volt sok gulipán,széki gólya,kanalas és csörgő ruca.Megjöttek már a vörösgémek is,szólt a háttérben a bölömbika,és az unka kórus.A torony mögött egy juhászat van,vannak gyöngytyúkok,szabadon rohangálnak és kiabálnak,sok juh van,azok bégetnek,van egy szamár is aki néha nagy ordibálást művel.Érdekes hangzavar ez így együtt.Mindenfelé repülő liba és réce csapatok,gémek kócsagok,sirályok,csérek szerkők
a hodályok felől füsti fecske,pacsirta,szarka seregély.A torony előtt kersgél a sziken egy vonuló sárgabillegető csapat/40-50 pd/ a hímek gyönyörű sárgák.A nem messze levő vizen,gulipánok udvarolnak egymásnak,mellettük pajzsós cankók,és havasi partfutók szedegetnek,néha ki tudja mitől megriadnak,arrébb repülnek,majd újra visszajönnek.Egyszercsak Zoli barátom kiszúr a távolban két nagy madarat,két imm. réti sas köröz ott percekig szárny csapások nélkül.Elég tekintély parancsoló méreteik vannak 2.5 m-es szárny fesztávval.Ők még nem ivar érettek,nem költenek.Az örjegi láperdőben az öreg párnak már biztos kikelt a fiókája.Közben újra és újra végig pásztázzuk a tájat,a háttérben vibrál a levegő
alig látni a madarakat.A halastavaknál is nagy a madár mozgás,a nádirigó hangja is idehallatszik.Később a lucernáról felrebbennek a nyári ludak,s a vízre szállnak.Az egyik réti sas riasztotta fel őket,aki leszállt a vízpartra és nyugodtan elkezdett inni,majd tollászkodni.Később pedig olyat láttunk Zoli barátommal amit az elmúlt majd 3 évtized alatt sose.Ahogy ott pihen a vízparton a sas,a libák egyre közelebb úsztak a sashoz.Később már tudtak gyalogolni a sekély vízben,szinte körülvették a sast aki nyugodtan állt a libák között.Ha nem látom a saját szememmel el sem hiszem.Vagy tíz perc múlva elrepült,a libák is visszamentek a lucernára.Hazafelé még azért bekörözött a két réti az autó fölé,fölöttük meg egy fehér gólya körözött.
Az agár kosborok kezdenek előbujni,nemsokára mindenfelé látni őket.Haza felé még elmentünk egy másik helyre,itt nem sok minden volt,de azért sikerül látni kettő ugartyúkot,megjöttek ők is.Ahogy jöttünk hazafelé elhagyva D tetétlent,van egy szalmakazal kockabálás.Az úttól 10 éterre van.Nézek fel s a harmadik
sor után egy párkányszerűségen ül egy róka.Mondom Zolinak állj meg,ott egy róka,van ott az ..............
mondeja.De azért visszafordulunk most ő is meglátta,de a komának is gyanusak lehettünk mert lelapult.Majd megint visszafordultunk hazafelé,szép lassan haladva megnéztük,ott nézte összegömbölyödve
teljes nyugalommal a forgalmat.Valószínűleg kölykei a kazalban vannak,s a szoptatás után,kiült pihenni napozni.Remélem még sok ilyen napunk lesz.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 21. - 14:53:38 »

Én is sok ilyen napot kívánok Neked Jóska! Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 21. - 14:58:34 »

Még nagyon sok ilyen napod legyen! Igen Wave
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 21. - 14:59:57 »

Én is sok ilyen napot kívánok Neked Jóska! Igen

Köszi szépen,remélem egyszer téged is körbe vihetünk itt,és hasonló helyeken.Pld Mikla-puszta
kis Túzok dürgéssel fűszerezve.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 21. - 15:01:59 »

Még nagyon sok ilyen napod legyen! Igen Wave

Köszi nekd is. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 21. - 15:30:12 »



Akkor mindjárt beszámolnék a tegnapi napról.Kimentünk O.Zoli barátommal a közalapítványunk területére
elég vegyes területek vannak arra.Szikesek,tavak,szántók erdősávok

Szia! Mind ez a kellemes élményteli nap merre történt?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 21. - 15:49:09 »



Akkor mindjárt beszámolnék a tegnapi napról.Kimentünk O.Zoli barátommal a közalapítványunk területére
elég vegyes területek vannak arra.Szikesek,tavak,szántók erdősávok

Szia! Mind ez a kellemes élményteli nap merre történt?

Ez a hely Solt-Járás-puszta mellett van.A Sóséri csatorna két oldalán.Itt van az alapítványunknak 400 ha
szikes terület:gyep+szikes tavak,vizimadár paradicsom. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 21. - 17:28:49 »


 Közönöm. Sok ilyen szép napot.Én tudom milyen,mert dolgoztam a Haki-ba pár évet szarvason.Csodálatos mikor töltödnek a halas tavak
és birtokba veszik a madarak.Nekem a kedvencem a bölömbika ,ha megszólalt biztos megjött a tavasz.Jól esett olvasni képek nem készültek? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 21. - 17:34:12 »


 Közönöm. Sok ilyen szép napot.Én tudom milyen,mert dolgoztam a Haki-ba pár évet szarvason.Csodálatos mikor töltödnek a halas tavak
és birtokba veszik a madarak.Nekem a kedvencem a bölömbika ,ha megszólalt biztos megjött a tavasz.Jól esett olvasni képek nem készültek? Wave

Szia! Tényleg jó a terület növény és állatvilága egész éven át.A bölömbikát én is szeretem,sajnos az utóbbi
évtizedben nagyon lecsökkent az állománya.A Hakiban lakik S.Zoli halbiológus barátom,nagyon jó hely.
Fotókat most nem csinált barátom de szokott sokat fotózni,nagyon sokat,és nagyon jók a képei.Majd egyszer rászánom magam és kérek tőle képeket és megpróbálom feltölteni Bion
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Október 17. - 22:30:08 »

Ugyan nem is kirándulás és nem is beszámoló, de még a sima csevegőt sem akartam ezzel offolni, mert leginkább az egyéni szociális probléma kategóriába tartozik. Mostanában elég sokat dolgozom, sokat utazom, sok éjszakát alszom különböző hotelekben,  szállodákban, panziókban és egy picit belefáradtam a csendes, magányos estékbe. November 3,4,5,6- án Egerben dolgozom, és Park Hotelben szállok meg, és újabb három unalmas este vár rám. A többi városban néha találok barátokat, felebarátokat, de Egerben nincs még ismerősöm sem. A várost ismerem és szeretem, csakúgy a környékét és valószínűleg felmegyek a várba, ha még megvan a rétesbolt akkor, eszem egy jó barackos házi rétest a vár alatt. Novemberben nem tudom, hogy mennyire érdemes délután öt után a Szépasszony völgye, vagy a Szalajka völgy felé venni az irányt? Ha benéz ide valaki, aki Egyer környékén él és a jelzett időben szívesen találkozna, és inna meg velem egy pohár bort, megköszönöm, ha megoszt velem egy órát az estéből. Vadászüdvözlettel Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Október 17. - 22:38:04 »

Ugyan nem is kirándulás és nem is beszámoló, de még a sima csevegőt sem akartam ezzel offolni, mert leginkább az egyéni szociális probléma kategóriába tartozik. Mostanában elég sokat dolgozom, sokat utazom, sok éjszakát alszom különböző hotelekben,  szállodákban, panziókban és egy picit belefáradtam a csendes, magányos estékbe. November 3,4,5,6- án Egerben dolgozom, és Park Hotelben szállok meg, és újabb három unalmas este vár rám. A többi városban néha találok barátokat, felebarátokat, de Egerben nincs még ismerősöm sem. A várost ismerem és szeretem, csakúgy a környékét és valószínűleg felmegyek a várba, ha még megvan a rétesbolt akkor, eszem egy jó barackos házi rétest a vár alatt. Novemberben nem tudom, hogy mennyire érdemes délután öt után a Szépasszony völgye, vagy a Szalajka völgy felé venni az irányt? Ha benéz ide valaki, aki Egyer környékén él és a jelzett időben szívesen találkozna, és inna meg velem egy pohár bort, megköszönöm, ha megoszt velem egy órát az estéből. Vadászüdvözlettel Szenka

 Okos Ha egyszer Zemplében járnál:  Piál   Wave
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Október 18. - 10:29:42 »

1 hónapja még megvolt a rétesbolt, jó-nagyon jó rétes igaz a nagyim jobbat csinál... Bion
Naplózva

Üdv End
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Október 18. - 15:24:51 »

Tamás! Köszönöm, egyszer biztosan járok arra is.
Forend! Neked is köszönöm. Legalább a jó réesboltok megbízhatóan a régiek.

Ma kaptam a hírt, hogy változott a programom. 3,4 Egerben leszek, de 5.-én reggel már Gyulán kell kezdenem és 6.-án végzek. Egerben majd később, valamikor, még a télen bepótolom az elmaradt két napot. Szóval, változatlanul szabadok az estéim, csak már két helyszínen. Gyulán sem élnek barátaim, sajnos. Nagyon szeretem a munkám és nagyon izgalmas, változatos, igazi alkotó munka, csak ez a rengeteg utazás, meg családtól távol töltött éjszaka nem lenne. De hát - "Semmi sem tökéletes!" - mondta a róka a kishercegnek. Üdvözlettel Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Október 28. - 10:35:22 »

Sziasztok!

A hosszú hétvégét "Ansch"-ékkak Szlovéniában töltöttük.
Ausztria felől közelítve a Szlovén határhoz felcsillant a szemünk a következő falutábla láttán:
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: