Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 228069 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #930 Dátum: 2021. Július 11. - 22:37:44 »

Gondolom akkor nem tudod hogyan kell elüldözni a patkányt?

Nem nálunk nem volt ilyesmi “divat” ha kéz alá került ahogy Lajos is írja később kupánvágták, vagy a patkányfogó esetleg a kutya megfogta.

vagy az aki indokolatlanul agyonvédi, rákényszerítve ezzel a kisember hogy megoldja maga?
Mert ha azt látja, hogy a hivatalok csak pattogtatják ide-oda, aztán a vége meg lóf@sz karikára vágva,  akkor meg fogja oldani a maga módján.
Persze a medvének-farkasnak is ez a legrosszabb megoldás.
Lásd az elütött medve példáját, ami egy napig agonizált az út szélén, mert senki se merte fejbelőni tartva a mittoménhányezereurós bírságtól...

Ahogy írtam is ezen lehet vitatkozni ennek van értelme, ezt lehet máskepp gondolni másképpen látni ami nem gond minden ember más.

Hogy mit tehet jobb híján ? Ezt is benne van a korábbi leírásomban Mosolyog lője agyon és ássa el ha màr mindenképpen ezt szeretné de ne ítélje kínhalálra , “nekik” is kijár ami bármelyik másik vadnak. Szarvasbikát sem lövünk lágyon direkt, sőt az emelet tervek és asp ellenére sem lövik a malacos kocát mert azzal egy lövéssel akár 8-10 disznóval kevesebb vagy bármi más okból. Miért érdemel mást egy farkas ami nem tehet a törvényekről, országhatárokról vagy bármiről amit az emberek generálnak, csupán teszi amit az ösztönei diktálnak.

 Emelem


Parasztember ötven éve sem kínozta az állatot.
Nem azért, mert törvény tiltotta, hanem mert ez a lelkéből fakadt, fel sem merült, hogy erről törvénykezni kéne.
Szemrebbenés nélkül agyonütötte lapáttal, vagy söprűvel (ami épp a keze ügyében volt) a patkányt, vagy egeret, ugyanígy a felesleges kutya vagy macskakölyköt, de ez a "sértettnek" nem okozott több szenvedést, mint a süldőnek egy jól irányzott szívlövés. Aztán szépen elbökte a szilvafa alá.
Körbe röhögte volna az állatorvos is, meg az egész falu, ha "elaltatást" (micsoda egy álszent, képmutató kifejezés!) rendelt volna a macskaalomnak. Az állatorvosnak akkortájt még volt fontosabb dolga is, mostanság szerintem állatorvosok tömege megy úgy nyugdíjba, hogy életében nem herélt kanmalacot és nem bonyolított le nehéz tehénellést.

Úgy gondolom ebben teljesen egyetértünk, én is ezt tapasztaltam és ebben nőttem fel ezért is írtam, hogy ez nem összevethető a fenti említett problémámmal.
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #931 Dátum: 2021. Július 12. - 14:37:41 »

Nem nálunk nem volt ilyesmi “divat” ha kéz alá került ahogy Lajos is írja később kupánvágták, vagy a patkányfogó esetleg a kutya megfogta.

Ahogy írtam is ezen lehet vitatkozni ennek van értelme, ezt lehet máskepp gondolni másképpen látni ami nem gond minden ember más.

Hogy mit tehet jobb híján ? Ezt is benne van a korábbi leírásomban Mosolyog lője agyon és ássa el ha màr mindenképpen ezt szeretné de ne ítélje kínhalálra , “nekik” is kijár ami bármelyik másik vadnak. Szarvasbikát sem lövünk lágyon direkt, sőt az emelet tervek és asp ellenére sem lövik a malacos kocát mert azzal egy lövéssel akár 8-10 disznóval kevesebb vagy bármi más okból. Miért érdemel mást egy farkas ami nem tehet a törvényekről, országhatárokról vagy bármiről amit az emberek generálnak, csupán teszi amit az ösztönei diktálnak.

 Emelem


Úgy gondolom ebben teljesen egyetértünk, én is ezt tapasztaltam és ebben nőttem fel ezért is írtam, hogy ez nem összevethető a fenti említett problémámmal.
 Emelem

" nekik is kijár, ami bármelyik másik vadnak"

Láttál már te farkasokat vadászni? Eszük ágában sincs azzal tölteni az időt, hogy megöljék a zsákmányukat. Csak enni akarnak. Hogy az az állat meddig szenved, nem érdekli őket. Teoretikus gondolat, mert sosem kerültem még ilyen helyzetbe, de ha farkasról lenne szó nem érdekelne, hogy félrosszul, vagy rosszul áll, elengedném a lövést. Ami más vadnál eszembe sem jutna. Sajnos majdnem napi szinten találkozunk a munkájuk eredményével, vérforraló és egyben gyomorforgató. Inkább megyek ASP dögöt szedni, pedig az sem egy gardenparty.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #932 Dátum: 2021. Július 12. - 16:54:20 »

" nekik is kijár, ami bármelyik másik vadnak"

Láttál már te farkasokat vadászni? Eszük ágában sincs azzal tölteni az időt, hogy megöljék a zsákmányukat. Csak enni akarnak. Hogy az az állat meddig szenved, nem érdekli őket. Teoretikus gondolat, mert sosem kerültem még ilyen helyzetbe, de ha farkasról lenne szó nem érdekelne, hogy félrosszul, vagy rosszul áll, elengedném a lövést. Ami más vadnál eszembe sem jutna. Sajnos majdnem napi szinten találkozunk a munkájuk eredményével, vérforraló és egyben gyomorforgató. Inkább megyek ASP dögöt szedni, pedig az sem egy gardenparty.
Hagyd! Majd megtudja,amikor a már kevés szarvast is délben lógó nyelvvel látja trappolni,az őzet a szőlőben és gyümölcsösben kell keresni,mert a traktor mellett biztonságosabban érzi magát,mint az erdőben...és most jön a durva: amikor szalonka-monitoring idején a "megcsászározott" muflonjerkéből lóg a bárány,a maradék süldőkondában a sor végén haladónak hiányzik a fél hátulja...lehetne sorolni...Mindeközben nem aprópénzért tanulmányok születnek a "visszatelepült őshonos fajról",amelyet zsír új Hilux-szokkal hordanak az éj leple alatt felvidéki állatkertekből. Na,nekem ettől van hányingerem,meg az ilyen "bibliai könyvszerző" uraktól,akik még asszisztálnak is a törvénytelenséghez!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #933 Dátum: 2021. Július 12. - 21:39:30 »

Mindeközben nem aprópénzért tanulmányok születnek a "visszatelepült őshonos fajról",amelyet zsír új Hilux-szokkal hordanak az éj leple alatt felvidéki állatkertekből.

Ez komoly?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #934 Dátum: 2021. Július 12. - 22:02:14 »

Ez komoly?

Beszéltem már olyannal, akinek a szomszédjának az unokakeresztapja még térfigyelő kamerás felvételt is látott az utánfutós autóról...

Hallani ilyen pletykákat...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #935 Dátum: 2021. Július 12. - 23:16:16 »

Beszéltem már olyannal, akinek a szomszédjának az unokakeresztapja még térfigyelő kamerás felvételt is látott az utánfutós autóról...

Hallani ilyen pletykákat...

Mifelénk olyan balfékek voltak, hogy sikerült elakadniuk utánfutóstól. Az egyik segítségül hívott helybeli kollégájuk meg a nagy nyüzsgésben alálesett az utánfutó ponyvájának..
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #936 Dátum: 2021. Július 13. - 05:51:47 »

Tudjátok, csak azért tűnik számomra legendaszerűnek a történet, mert nem látom benne a motivációt.
Kinek jó ez?
Annyit azért megtanultam már, hogy érdek nélkül senki nem tesz semmit.
Bár, ha a hódtelepítésre gondolok...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #937 Dátum: 2021. Július 13. - 06:27:06 »

Egyem is meg azokat a cuki hódokat. Eddig azt hittem, hogy messze vannak még ide, de a hàrosi szigetek tele vannak már kiràgott fàkkal.
 Nem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #938 Dátum: 2021. Július 13. - 06:36:50 »

Tudjátok, csak azért tűnik számomra legendaszerűnek a történet, mert nem látom benne a motivációt.
Kinek jó ez?
Aki benne van a projektben,mindenkinek!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #939 Dátum: 2021. Július 13. - 17:48:59 »

Tudjátok, csak azért tűnik számomra legendaszerűnek a történet, mert nem látom benne a motivációt.
Kinek jó ez?
Annyit azért megtanultam már, hogy érdek nélkül senki nem tesz semmit.
Bár, ha a hódtelepítésre gondolok...


Több millió Euró a támogatása a farkas programnak!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #940 Dátum: 2021. Július 13. - 20:58:58 »

Több millió Euró a támogatása a farkas programnak!

Ja? Akkor nálam is van három.
Darabonként 100.000 Euroért megengedem, hogy megegyenek heti egy birkát a Beke nyájából. (Szoktak ilyenkor idegen farkincát és csalánt emlegetni!)
Még százezerért dobok nekik desszertnek egy kis szalonnabőrkét is.

No, de komolyra fordítva - hol van arányban ez a kártételhez?
Jó pár éve már, hogy a keleti Kárpátokban jártunk. Kakukkhegy - Kovászna megye. Kísérőnk kerületvezető erdész volt. Úgy 30-40 ezer hektár volt az erdészet területe. Kérdeztem tőle, mennyi vadat lőnek. Hát, évente kb. 4-5 bikát, meg 15 disznót. Gím tarvad? Azt egy darabot sem. Hogy a fenébe, hiszen összefüggő erdő az egész terület. (Egy része fenyves, de jelentős lomberdők is voltak, bükk, tölgy.) Hát, a szarvasokat megeszik a medvék, meg a farkasok.
Megjegyzem, egy heti erdei bolyongás során nem is láttunk más vadat, mint egy fekete harkályt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #941 Dátum: 2021. Július 15. - 10:23:30 »

hol van arányban ez a kártételhez?

Sehol.
De az nem is érdekel senkit.

Ki foglalkozik azzal, hogy Erdélyben már szinte heti szinten rág meg valakit a medve?
Senki.

Ha ez nem éri el az ingerküszöböt, akkor a szarvasállomány (a muflon meg pláne...) se fogja.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 15. - 11:07:13 írta Pyrus » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #942 Dátum: 2021. Július 15. - 20:40:38 »

Ha ez nem éri el az ingerküszöböt, akkor a szarvasállomány (a muflon meg pláne...) se fogja.

Szintén Erdély.
Vendéglátónk szülei igazi, gatyában született parasztok voltak. Ott laktunk náluk többször is Illyefalván, pár napig.
Dolgoztak látástól vakulásig. Rekkenő, 40 fokos hőség, az öreg jött haza estefele a szekérrel, kukoricát kapált egész nap, volt a saroglyában egy ölnyi szárazra száradt fű. Azt bedobta a jászolba, hogy mikor a tehenek hazaérnek, legyen előttük valami. Bejött a két tehén, meg a jól fejlett borjú a kapun, első dolguk volt, hogy nekiestek a muskátlinak, éhesebbek voltak, mint reggel, amikor elindultak a legelőre. Egy hónapja nem volt már akkor eső.
Kérdem, hogy megy a gazdaság.
Hát, az úgy működik - mondja Veronka - hogy a papa, meg a mama dolgoznak egész nap, ami terem, azt megeszi a ló meg a tehenek.
- Na, és a tej?
- Azt pedig megeszik a cicák.
Szóval, így zárult be a kör.

Visszatérve az alapgondolathoz, azért a könyvelő zsebében nyiladozik a bicska, amikor milliárdos értékeket készülünk (helyenként meg már igyekszünk) odadobni a toportyánférgeknek. Miért? A semmiért! Kinek hiányzott az elmúlt párszáz évben a farkas ebben az országban? Tényleg annyira gazdagok vagyunk, hogy a méregdrágán megtermelt takarmányon, meg az erdő kincsein meghízott szarvasainkat farkasbőrbe kéne tömnünk? 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #943 Dátum: 2021. Július 16. - 08:44:28 »

Szintén Erdély.
Vendéglátónk szülei igazi, gatyában született parasztok voltak. Ott laktunk náluk többször is Illyefalván, pár napig.
Dolgoztak látástól vakulásig. Rekkenő, 40 fokos hőség, az öreg jött haza estefele a szekérrel, kukoricát kapált egész nap, volt a saroglyában egy ölnyi szárazra száradt fű. Azt bedobta a jászolba, hogy mikor a tehenek hazaérnek, legyen előttük valami. Bejött a két tehén, meg a jól fejlett borjú a kapun, első dolguk volt, hogy nekiestek a muskátlinak, éhesebbek voltak, mint reggel, amikor elindultak a legelőre. Egy hónapja nem volt már akkor eső.
Kérdem, hogy megy a gazdaság.
Hát, az úgy működik - mondja Veronka - hogy a papa, meg a mama dolgoznak egész nap, ami terem, azt megeszi a ló meg a tehenek.
- Na, és a tej?
- Azt pedig megeszik a cicák.
Szóval, így zárult be a kör.

Visszatérve az alapgondolathoz, azért a könyvelő zsebében nyiladozik a bicska, amikor milliárdos értékeket készülünk (helyenként meg már igyekszünk) odadobni a toportyánférgeknek. Miért? A semmiért! Kinek hiányzott az elmúlt párszáz évben a farkas ebben az országban? Tényleg annyira gazdagok vagyunk, hogy a méregdrágán megtermelt takarmányon, meg az erdő kincsein meghízott szarvasainkat farkasbőrbe kéne tömnünk? 


A sötétzöldek téves fixa ida-ja az, hogy a a természetet ember nélkül képzelik el, ez még nem olyan nagy gond, de az általuk ideálisnak tartott állapot minden esetben a múltban leledzik és mindent figyelmen kívül hagynak ami az ember számára fontos. Az pedig végképp nem érdekli őket, hogy a farkas vagy a  medve vagy a dinoszaurusz kit, mit fog megenni, sőt minél kevesebb a vad annál kevesebb lesz a vadász,(ez szerintük kívánatos) és szerintük majd beáll egy olyan ős állapoti egyensúly a természetben, hogy egyik nap az ember eszik vadat ha tud fogni vagy lebunkózni, vagy a másik nap a vad eszi az embert ha meg tudja ölni, és szerintük ez így van rendjén.  Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #944 Dátum: 2021. Július 16. - 09:53:53 »

A sötétzöldek téves fixa ida-ja az, hogy a a természetet ember nélkül képzelik el...



Azért ehhez - legalábbis remélem - nekünk is lesz pár szavunk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: