Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 228076 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #870 Dátum: 2020. Február 14. - 12:49:19 »

https://agroforum.hu/agrarhirek/eletmod/farkasok-tamadtak-kutyara-fuzernel/


Kezdődik?! Lesz nyilvánossága végre az ártatlan betelepítős hókuszpókusznak?  :Mosolyog


Nem lesz. Már a saját főnökei leállítják. Sőt jól le is baxák, hogy mit mászkál munkaidőben kutyával. És ez még a jobbik eset. Ha csak beleolvastál a kommentekbe, a többség azt sem bánta volna, ha kutyástól őt is megeszik a farkasok.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #871 Dátum: 2020. Február 18. - 08:53:01 »

Ezt az elütött vidrát múlt hét előtti hét szombaton találtam Kaposszekcső előtt, majdnem pontosan a tolnai-baranyai megyehatáron. A tetemet felvettem, hazavittem, lefagyasztottam, majd múlt szombaton sikeresen átadtam Dr. Lanszki József professzor úrnak, akinek a faj a kutatási területét képezi (nehézfémterhelés, genetikai vizsgálat a beltenyésztettség és a keleti-nyugati állomány közti kapcsolat megállapítására, táplálkozásvizsgálat, stb.

Ha már elpusztult egy ilyen szigorúan védett faj egy egyede, ne legyen a halála teljesen értelmetlen...

Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #872 Dátum: 2020. Február 18. - 08:56:55 »

Ezt az elütött vidrát múlt hét előtti hét szombaton találtam Kaposszekcső előtt, majdnem pontosan a tolnai-baranyai megyehatáron. A tetemet felvettem, hazavittem, lefagyasztottam, majd múlt szombaton sikeresen átadtam Dr. Lanszki József professzor úrnak, akinek a faj a kutatási területét képezi (nehézfémterhelés, genetikai vizsgálat a beltenyésztettség és a keleti-nyugati állomány közti kapcsolat megállapítására, táplálkozásvizsgálat, stb.

Ha már elpusztult egy ilyen szigorúan védett faj egy egyede, ne legyen a halála teljesen értelmetlen...


A dolog szépsége, hogy simán a fegyvereidbe kerülhetett volna az ügy... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #873 Dátum: 2020. Február 18. - 12:59:49 »

több fotó is van róla, hogy ott van az út közepén, beszélgetés a professzor úrral hogy legyen a hűtőmben, amíg nem megyek Kaposvárra, ahol át tudja venni, illetve elég nehéz lett volna egy elütött állat miatt rámverni a természetkárosítást, de ahogy gondolod
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #874 Dátum: 2020. Február 18. - 13:08:38 »

több fotó is van róla, hogy ott van az út közepén, beszélgetés a professzor úrral hogy legyen a hűtőmben, amíg nem megyek Kaposvárra, ahol át tudja venni, illetve elég nehéz lett volna egy elütött állat miatt rámverni a természetkárosítást, de ahogy gondolod
Nem nyúlhatsz hozzá, pláne nem viheted magaddal.
Egy időben vittem pár talált madarat én is a természetvédőknek de többször megkaptam, hogy csak a személyes jófejségüknek köszönhetően nem jelentenek fel mert elvileg hozzá sem nyúlhattam volna.
Ha belegondolsz, muszáj ilyen jogszabályokat hozni mert amúgy minden, jogellenesen megszerzett vagy birtokolt holminál ez lenne a kibúvó, hogy "Találtam, vittem leadni/átdni stb.".
 Mint ahogy bele is futunk sokszor ebbe a magyarázkodásba.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #875 Dátum: 2020. Február 18. - 17:50:32 »

több fotó is van róla, hogy ott van az út közepén, beszélgetés a professzor úrral hogy legyen a hűtőmben, amíg nem megyek Kaposvárra, ahol át tudja venni, illetve elég nehéz lett volna egy elütött állat miatt rámverni a természetkárosítást, de ahogy gondolod
Az egy dolog hogy Neked s nekem mi az igazságérzetünk.
A valóságot viszont Boar írta le. Ne dőlj még hátra, lehet ebből még kellemetlenséged.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #876 Dátum: 2020. Március 03. - 20:02:24 »

https://vadaszlap.hu/2020/03/03/farkasok-mar-spajzban-vannak/?fbclid=IwAR18hH-ND6O7xklnxF1YjPShG_A3l79deJ3TPgAUKIwjLCMtliJYkyx1foc
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #877 Dátum: 2020. Március 03. - 22:38:49 »


Nofene. Micsoda meggondolatlan cikk. Majd áll még ezért szőnyegszélen.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #878 Dátum: 2020. Március 05. - 15:06:06 »

Ezt az elütött vidrát múlt hét előtti hét szombaton találtam Kaposszekcső előtt, majdnem pontosan a tolnai-baranyai megyehatáron. A tetemet felvettem, hazavittem, lefagyasztottam, majd múlt szombaton sikeresen átadtam Dr. Lanszki József professzor úrnak, akinek a faj a kutatási területét képezi (nehézfémterhelés, genetikai vizsgálat a beltenyésztettség és a keleti-nyugati állomány közti kapcsolat megállapítására, táplálkozásvizsgálat, stb.

Ha már elpusztult egy ilyen szigorúan védett faj egy egyede, ne legyen a halála teljesen értelmetlen...


Szervusz!

En bizony nem voltam olyan bator mint te. Vadaszat utan talaltam az Ipoly es egy horgaszto kozott a kovetkezo vidrat.







Ha vadaszpuskaval, loszerrel a kocsiban egy ilyen vidraval a csomagtartoban megfognak, akkor magyarazhatom sokaig, hogy mi tortent...  OOO   Nyihi

Ez egy testhez allo feladat lenne a Kamaranak - es nem az, hogy regisztralja a munkahelyem adoszamat... - hogy megszervezze, kit kell ertesiteni a vadaszoknak, ha ritka vagy vedett allatot talalnak az erdoben, utak menten. Ezzel a termeszetvedoknek, kotatoknak is tudunk segiteni es talan valamilyen normalisabb munka kapcsolat is kialakulhat.

Par eve egy vadaszat soran vele talalkoztam. Meg elt! A vadaszatot szuneteltettuk es megszerveztuk, hogy bevigyek egy madar korhazba. Meg egy hetig elt, de sajnos tul sok merget evett es elpusztult.







Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #879 Dátum: 2020. Március 05. - 16:27:35 »

Szervusz!

En bizony nem voltam olyan bator mint te. Vadaszat utan talaltam az Ipoly es egy horgaszto kozott a kovetkezo vidrat.







Ha vadaszpuskaval, loszerrel a kocsiban egy ilyen vidraval a csomagtartoban megfognak, akkor magyarazhatom sokaig, hogy mi tortent...  OOO   Nyihi

Ez egy testhez allo feladat lenne a Kamaranak - es nem az, hogy regisztralja a munkahelyem adoszamat... - hogy megszervezze, kit kell ertesiteni a vadaszoknak, ha ritka vagy vedett allatot talalnak az erdoben, utak menten. Ezzel a termeszetvedoknek, kotatoknak is tudunk segiteni es talan valamilyen normalisabb munka kapcsolat is kialakulhat.

Par eve egy vadaszat soran vele talalkoztam. Meg elt! A vadaszatot szuneteltettuk es megszerveztuk, hogy bevigyek egy madar korhazba. Meg egy hetig elt, de sajnos tul sok merget evett es elpusztult.








Ő mi volt? Milyen sas?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #880 Dátum: 2020. Március 05. - 17:31:02 »

Ő mi volt? Milyen sas?

Szerintem ez egy retisas.  Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #881 Dátum: 2020. Március 06. - 07:53:30 »

Jó, hát gondolom nem hiányzik az a procedúra, hogy begyanúsítsanak, puskáid menjenek a yardra és aztán állapítsák meg a vidráról hogy azt vmi elütötte és nem a te vadászati tevékenységed miatt úszkál az örök halászvizeken.

Én is úgy csináltam, hogy először lehúztam az útról a vidrát, kerestem kontaktot egy kutatóhoz, szépen megjelöltem a helyet hogy hol van, és mivel a kutató nem ért rá elmenni érte, az ő beleegyezésével vittem haza és fagyasztottam le. Szal ha ebből eljárás lett volna, akkor ott lett volna mellettem egy tanú, és állapítsák meg azt, hogy veszélyes a társadalomra az, hogy én egy elütött állatot eljuttatok egy tudományos kutató biológus professzorhoz, aki pont őket kutatja.

A Nemzeti Parkot meg értesítheted ezerrel, azok vagy ráérnek kimenni érte, vagy nem, többnyire nem, a mi környékünkön a Duna-Dráva van, azok meg pont nem hinném hogy hétvégén kimentek volna érte a tolnai-baranyai megyehatárra.

Persze én is kaptam a tanácsokat hogy nyúzzam meg, mert milyen szép a prémje, de annyira azért nem vagyok hülye, mert akkor abból az isten nem mosott volna ki, ha a prémet megtalálják nálam...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #882 Dátum: 2020. Március 06. - 09:06:13 »

Jó, hát gondolom nem hiányzik az a procedúra, hogy begyanúsítsanak, puskáid menjenek a yardra és aztán állapítsák meg a vidráról hogy azt vmi elütötte és nem a te vadászati tevékenységed miatt úszkál az örök halászvizeken.

Én is úgy csináltam, hogy először lehúztam az útról a vidrát, kerestem kontaktot egy kutatóhoz, szépen megjelöltem a helyet hogy hol van, és mivel a kutató nem ért rá elmenni érte, az ő beleegyezésével vittem haza és fagyasztottam le. Szal ha ebből eljárás lett volna, akkor ott lett volna mellettem egy tanú, és állapítsák meg azt, hogy veszélyes a társadalomra az, hogy én egy elütött állatot eljuttatok egy tudományos kutató biológus professzorhoz, aki pont őket kutatja.

A Nemzeti Parkot meg értesítheted ezerrel, azok vagy ráérnek kimenni érte, vagy nem, többnyire nem, a mi környékünkön a Duna-Dráva van, azok meg pont nem hinném hogy hétvégén kimentek volna érte a tolnai-baranyai megyehatárra.

Persze én is kaptam a tanácsokat hogy nyúzzam meg, mert milyen szép a prémje, de annyira azért nem vagyok hülye, mert akkor abból az isten nem mosott volna ki, ha a prémet megtalálják nálam...

Szervusz!

Par eve egy hatalmas vadmacska kandurt utott el egy kocsi az Ipoly kozeleben. Gondoltam, hogy a koponyat kifozom, de aztan hagytam az egeszet az arok szelen, mert ha valaki evek mulva megkerdezi, hogy kerult a falra a vadmacska koponya, akkor mit mondok? Hogy bizonyitom, hogy nem en lottem meg a vedett vadmacskat?

Csiklandos dolgok ezek!

Az lenne a megoldas, ha lenne valamelyik "zold" szervezetnel egy riaszthato telefon, ahol be lehet jelenteni, ha valaki vedett allatot talalt az erdoben vagy az ut mellett. Utana a zoldek majd megszervezik, hogy mi legyen a serult vagy elhullott daruval, vidraval, sassal, vadmacskaval stb stb.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #883 Dátum: 2020. Március 12. - 10:18:40 »


A rendőrök seprűkkel tereltek egy kuka felé egy kifejlett hódot Sátoraljaújhelyen
Herczeg Márk állat ma 10:01 0

A Zemplén Tv arról számolt be, hogy a Sátoraljaújhelyen egy kifejlett hód sétált fel a Madách térig.

Azt írják, a Ronyvától tartó kirándulásban még nagyon el sem fáradt, de az élőhelyére már egy természetvédelmi őr szállította vissza.

A képeken látszik, hogy az állatot a rendőrök és civilek seprűkkel igyekeztek egy kukába terelni.

    sátoraljaújhely
    kifejlett hód
    hód
    rendőrség
    kuka
Az anyósom száz méterre lakik, lehet, este meglátogatom, hátha... Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #884 Dátum: 2020. Március 12. - 10:22:45 »

A rendőrök seprűkkel tereltek egy kuka felé egy kifejlett hódot Sátoraljaújhelyen
Herczeg Márk állat ma 10:01 0

A Zemplén Tv arról számolt be, hogy a Sátoraljaújhelyen egy kifejlett hód sétált fel a Madách térig.

Azt írják, a Ronyvától tartó kirándulásban még nagyon el sem fáradt, de az élőhelyére már egy természetvédelmi őr szállította vissza.

A képeken látszik, hogy az állatot a rendőrök és civilek seprűkkel igyekeztek egy kukába terelni.

    sátoraljaújhely
    kifejlett hód
    hód
    rendőrség
    kuka
Az anyósom száz méterre lakik, lehet, este meglátogatom, hátha... Ördög

https://www.facebook.com/ZemplenTV/posts/3079849958694588
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: