Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177290 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #960 Dátum: 2019. Február 27. - 15:26:08 »

A szomszédban, Szlovákiában meg ez a tradicionális hordmódja a puskának. Rád is szólnak - vadászok vagyunk nem katonák -  ha nem úgy viseled. Igaz a cső majdnem párhuzamos a karokkal. Tehát gyakorlatilag úgy áll, mint amikor "szíjra" vesszük, csak elől.

Igen, sajnos én is így láttam, a Csejtei féle szlovák videók közül szerintem mindegyikben. De még a két főprogram videó közötti szünetbe rendszeresen beszúrt kis átvezető videó etűdben is így cserkelnek rá a kopaszodó barátjával a dámbikára nagy kedélyesen...

Nyilván nem neked szól, de attól, hogy ott tradíciótisztelet címén próbálják szentesíteni ezt a balesetveszélyes hordmódot, attól még az totál szembe megy a "ne fogd rá a puskát semmi olyan dologra, amit nem akarsz meglőni" törvényre, amit meg vérrel írtak.  És a nagy számok törvénye sosem válogat, ott se, itt se.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #961 Dátum: 2019. Február 27. - 17:09:55 »

http://magasles.reblog.hu/post-025?fbclid=IwAR2dK8DbeAaEXw9EMOs1ld3InSpM9I_boiGKkdYg1qVONQsvgQGFT3d4uLI

Ez a legtöbb amit eddig írtak  a baleset körülményeiről . De autóból ?   Fejvakarás Rííí
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #962 Dátum: 2019. Február 27. - 17:43:59 »

Aki vót' katona...

Eszembe jutott egy régi Nagy Bandó poén.

Első randevú.
Zavaromban megkérdeztem a lánytól:
- Volt már katona?
- Igen, kettő is - válaszolt elpirulva.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #963 Dátum: 2019. Február 27. - 17:50:05 »

Talán valakinek ismerős a nóta...
........
Vadászatból oktatják, juppájdé, juppajda
Hogyan tartsuk a puskát? Juppájdé, juppajda
Férfiasan barátom, hogy Faragó belelásson...
(Akkoriban Faragó még tanszékvezető sem volt, ellenben Ő volt a vadgáz tanszék bunkója. Egy másik mondás szerint "Szakállában túzok fészkel, nem érheted fel Őt ésszel")

Csak úgy eszembe jutott... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #964 Dátum: 2019. Február 27. - 18:12:14 »

Kösz a kritikát Doki...
Megjelent az első cikkben, hogy kedd este, aztán lett belőle kedd délután ami átváltozott hétfő estére. A sajtó már feltalálta az időgépet csak még nem tudja.
Naugyehogyugye... Wave
(Egyébként megkérdeztem egy barátomat aki arrafelé vadászik és ezek az Ő szavai voltak. Pedig elég "mindenlébenkanál" szóval ha Ő nem tudja, mi történt akkor ott tényleg nagy kuss van)

Nem ellened irányuló kritika volt. Arra próbáltam célozni, hogy a szenzációhajhászás közben a sajtót a legkevésbé sem zavarják a tények.   Wave

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #965 Dátum: 2019. Február 27. - 18:12:58 »

Talán valakinek ismerős a nóta...
........
Vadászatból oktatják, juppájdé, juppajda
Hogyan tartsuk a puskát? Juppájdé, juppajda
Férfiasan barátom, hogy Faragó belelásson...
(Akkoriban Faragó még tanszékvezető sem volt, ellenben Ő volt a vadgáz tanszék bunkója. Egy másik mondás szerint "Szakállában túzok fészkel, nem érheted fel Őt ésszel")

Csak úgy eszembe jutott... Stoel

Csak nem hogy visszatapsolt néhány vizsgán ? Azért szereted ennyire ?    Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #966 Dátum: 2019. Február 27. - 18:36:29 »

Csak nem hogy visszatapsolt néhány vizsgán ? Azért szereted ennyire ?    Ördög
Nem tapsolt vissza de hármast adott a büdös parasztja a gyakorlati vizsgán. Végig tapintható volt a rosszindulat a vizsgán. Már a fajfelismerésnél lebaszott, hogy magyarul nem kíváncsi az állatnevekre, csak latinul mondjam. A vadgáz vizsgát már áthallgatóként csináltam, akkor már a faipari karra jártam. Az állami vadászvizsgám már megvolt de akkoriban kevertek az újravizsgázással meg ilyesmivel(kilencvenes évek eleje), úgy voltam vele, hogy ártani nem árt. Faragó meg úgy volt vele, hogy egy "üzemes elefánt" akinek ráadásul elég zűrös múltja van, itt nem kaphat jó jegyet.
Előző nap délután tudtuk meg, hogy ez lesz az utolsó vizsganap mert Kőhalmy prof., aki az elméleti részt tartotta, nem ér rá a továbbiakban. Volt egy éjszakám 150-200 latin névre meg a vadbetegségekre.
Elméletből utolsó vizsgázó voltam. Ha valaki nem tudott felelni, a prof. megkérdezte a többiektől is. Az így adott válaszaim alapján felajánlotta tételhúzás nélkül a négyest(biztos ment volna már ebédelni  Ördög) de nem fogadtam el. Ötös lett az elméleti vizsgám és a közepes gyakorlatot soha nem bocsátom meg Faragónak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #967 Dátum: 2019. Február 27. - 18:58:13 »

Nem tapsolt vissza de hármast adott a büdös parasztja a gyakorlati vizsgán. Végig tapintható volt a rosszindulat a vizsgán. Már a fajfelismerésnél lebaszott, hogy magyarul nem kíváncsi az állatnevekre, csak latinul mondjam. A vadgáz vizsgát már áthallgatóként csináltam, akkor már a faipari karra jártam. Az állami vadászvizsgám már megvolt de akkoriban kevertek az újravizsgázással meg ilyesmivel(kilencvenes évek eleje), úgy voltam vele, hogy ártani nem árt. Faragó meg úgy volt vele, hogy egy "üzemes elefánt" akinek ráadásul elég zűrös múltja van, itt nem kaphat jó jegyet.
Előző nap délután tudtuk meg, hogy ez lesz az utolsó vizsganap mert Kőhalmy prof., aki az elméleti részt tartotta, nem ér rá a továbbiakban. Volt egy éjszakám 150-200 latin névre meg a vadbetegségekre.
Elméletből utolsó vizsgázó voltam. Ha valaki nem tudott felelni, a prof. megkérdezte a többiektől is. Az így adott válaszaim alapján felajánlotta tételhúzás nélkül a négyest(biztos ment volna már ebédelni  Ördög) de nem fogadtam el. Ötös lett az elméleti vizsgám és a közepes gyakorlatot soha nem bocsátom meg Faragónak.

Akkor még sokunkat érdekelte hogy kettes,hármas,négyes vagy ötös .  Ma már tudom és el is hiszem hogy az igazi különbség egyes és kettes között van .     Kacsint Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #968 Dátum: 2019. Február 27. - 19:04:51 »

Akkor még sokunkat érdekelte hogy kettes,hármas,négyes vagy ötös .  Ma már tudom és el is hiszem hogy az igazi különbség egyes és kettes között van .     Kacsint Emelem
Akkor még nagyképűen azt hittem, értek a vadászathoz és presztízskérdés volt, hogy ezt a jegyeim is tükrözzék.
Azóta rájöttem, hogy lófaszt se tudok. De vizsgára szükséges anyagot azért rövid memóriára megtanultam... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #969 Dátum: 2019. Február 27. - 19:45:05 »

Akkor még sokunkat érdekelte hogy kettes,hármas,négyes vagy ötös .


Nehéz tárgyakból főleg a kettes... Vigyorog
Az volt a lényeg, hogy görbüljön! Igen
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #970 Dátum: 2019. Február 27. - 22:24:48 »


https://index.hu/belfold/2019/02/27/veletlenul_sult_el_a_fegyver_egy_megmaradt_loszer_vegzett_a_somogyi_vadasszal/
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #971 Dátum: 2019. Február 28. - 07:19:24 »

Akkor még sokunkat érdekelte hogy kettes,hármas,négyes vagy ötös .  Ma már tudom és el is hiszem hogy az igazi különbség egyes és kettes között van .     Kacsint Emelem

A mi időnkben tanulmányi ösztöndíj járt jó, vagy jeles félév után. Összege nagyjából annyi volt, mint amennyi zsebpénzt kaptam hazulról.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #972 Dátum: 2019. Február 28. - 08:17:54 »

Bocsánat a kérésért, de lehetne az OFF topik dolgokat pl. a Csevegőben?...  Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #973 Dátum: 2019. Február 28. - 08:25:32 »

Bocsánat a kérésért, de lehetne az OFF topik dolgokat pl. a Csevegőben?...  Stoel


Kötözködő itten a moderátorokkal ?!       
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #974 Dátum: 2019. Február 28. - 13:05:59 »

Google dobta fel a frissebb cikkek között:

http://www.atv.hu/belfold/20190227-hh

A videóban az ATV híradó riportja (és informátoruk) szerint a puska akkor sült el, mikor azt a gazdája be akarta tenni a csomagtartóba.  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: