Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350582 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #300 Dátum: 2010. Január 27. - 10:46:33 »

"Miért van az, hogy ezen ti nevettek, én meg inkább sírni tudnék?"

Azért mert már én is jártam így, igaz disznóval. Rííí Ördög Bion, és nekem még a telefon se volt lehalkítva... Tasli
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #301 Dátum: 2010. Január 27. - 10:53:03 »

Csinálj egérszórót legközelebb ősszel!  Kacsint

 Ördög gyozo Ha megmutatod hogy kell, hát én komolyan megcsinálom!   OOO
Csak azt ne mond, hogy sok apróra vágott sajtot hordjak ki  Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #302 Dátum: 2010. Január 27. - 11:38:01 »

Gergő, milyen messze volt a sakál, amikor elugrott?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #303 Dátum: 2010. Január 27. - 11:42:07 »

Gergő, milyen messze volt a sakál, amikor elugrott?
Az erdő melletti sűrű bokros mellett jött felém és kb. 15-20méterre lehetett, mire annyira kiért a takarásból, hogy rálőhettem volna. Pont ekkor kezdett el rezegni a telefonom, így azonnal be is ugrott a bokrok közé, ahol már nem láthattam. Miért?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #304 Dátum: 2010. Január 27. - 11:49:42 »

Csak kíváncsi voltam, hogy alakult a helyzet? Ha már felismerted, semmiképpen nem nyílott alkalom a lövésre? Ezek szerint messze nem volt. Túl sűrű volt a bozót?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #305 Dátum: 2010. Január 27. - 12:12:42 »

Csak kíváncsi voltam, hogy alakult a helyzet? Ha már felismerted, semmiképpen nem nyílott alkalom a lövésre? Ezek szerint messze nem volt. Túl sűrű volt a bozót?

Közel volt, így tisztán láttam.De mivel a bokrok mellett/alatt jött, így egy pillanat elégvolt hozzá, hogy eltűnjön közöttük. A gallyak között még láttam pár pillanatig egy-egy foltot belőle, de nem szoktam lövést elengedni úgy, ha nem tiszta a célpont.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #306 Dátum: 2010. Január 27. - 12:18:48 »

Hát, ilyen esetben azt hiszem szépen rá kellett volna bízni a dolgot a Toz-ra és a hatos sörétre...  És akkor most gratulálhatnánk és irigykedhetnénk... Vigyorog
De Te tudod, a lényeg, hogy nem sebeztél.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #307 Dátum: 2010. Január 27. - 12:26:20 »

Hát, ilyen esetben azt hiszem szépen rá kellett volna bízni a dolgot a Toz-ra és a hatos sörétre...  És akkor most gratulálhatnánk és irigykedhetnénk... Vigyorog
De Te tudod, a lényeg, hogy nem sebeztél.
Vagy-vagy alapon nem lövök rá semmire -nem lövök olyan jól, hogy még ezt is megengedhessem magamnak. Akkor inkább mérgelődöm -de legalább nyugodt a lelkiismeretem. Mikor így elengedek valamit, akkor mindig abban bízom, hogy lesz legközelebb, amikor jobbak lesznek az esélyeim(és a telefont is teljesen elnémítom Bion )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #308 Dátum: 2010. Január 27. - 12:33:18 »

St.Girgesz ! Mikor/ remélem jól irom / Terikénél megittam a kávét már ki is kapcsoltam a hangot a telefonon.   Ördög
Ne izgulj .,ha Nimród apánk úgy akarja ,meglessz a sakál. Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #309 Dátum: 2010. Január 27. - 12:46:17 »

St.Girgesz ! Mikor/ remélem jól irom / Terikénél megittam a kávét már ki is kapcsoltam a hangot a telefonon.   Ördög
Ne izgulj .,ha Nimród apánk úgy akarja ,meglessz a sakál. Igen

Teréznél kávéztál Bion
Nem izgulok, csak mérges voltam... a telefon le volt halkítva, de elég volt a rezgés is ahhoz, hogy elijedjen a vad. Ez van. Utólag már nem lehet tenni ellene semmit, csak gondoltam megírom okulásul...
Az első(és a 2., 3., sokadik Bion) sakál kilövésére meg remélem van még vagy 40-50évem Bion Bion Bion Nem kell ezt elkapkodni, nem versenyen vagyunk   Táncol
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #310 Dátum: 2010. Január 27. - 12:58:40 »

Vagy-vagy alapon nem lövök rá semmire -nem lövök olyan jól, hogy még ezt is megengedhessem magamnak. Akkor inkább mérgelődöm -de legalább nyugodt a lelkiismeretem. Mikor így elengedek valamit, akkor mindig abban bízom, hogy lesz legközelebb, amikor jobbak lesznek az esélyeim(és a telefont is teljesen elnémítom Bion )

Írok privátot!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2010. Január 27. - 13:43:14 »

Szia Gergő!

Na kérlekszépen ( Bion), én erről az egérszóróról Szabó Pétertől hallottam, amikor egyszer ott vadászott egy hétvégét, ahol korábban dolgoztam.
Én még nem próbáltam, nagy kedvet se érzek a kipróbálásához, mert szerintem a rókát legeredményesebben koslatáskor a kotorékok melletti leskelődéssel lehet vadászni az erdőn.

De lehet, hogy kedvet érzel hozzá, hogy kipróbált, kíváncsi lennék mire mész.
No, hogy rátérjek végre a lényegre. Ásni kell egy árkot, kb. 30 cm mélyet, és olyan hosszút, amilyet kívánsz.
Az árok aljába kell szórni búzát, kukoricát, stb., majd jön egy réteg szalma. Utána megint jön egy réteg gabona, majd megint a szalma. Aztán a tetejét a kirakott földdel be kell takarni. Ezt az egér megtalálja, beleköltözik, és ez vonzza a rókát.

Van benne ráció!  Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #312 Dátum: 2010. Január 27. - 13:48:04 »

Szia Gergő!

Na kérlekszépen ( Bion), én erről az egérszóróról Szabó Pétertől hallottam, amikor egyszer ott vadászott egy hétvégét, ahol korábban dolgoztam.
Én még nem próbáltam, nagy kedvet se érzek a kipróbálásához, mert szerintem a rókát legeredményesebben koslatáskor a kotorékok melletti leskelődéssel lehet vadászni az erdőn.

De lehet, hogy kedvet érzel hozzá, hogy kipróbált, kíváncsi lennék mire mész.
No, hogy rátérjek végre a lényegre. Ásni kell egy árkot, kb. 30 cm mélyet, és olyan hosszút, amilyet kívánsz.
Az árok aljába kell szórni búzát, kukoricát, stb., majd jön egy réteg szalma. Utána megint jön egy réteg gabona, majd megint a szalma. Aztán a tetejét a kirakott földdel be kell takarni. Ezt az egér megtalálja, beleköltözik, és ez vonzza a rókát.

Van benne ráció!  Wave

Ráadásul, a következő évben arathatsz!  Vigyorog
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #313 Dátum: 2010. Január 27. - 14:26:00 »

Szia Gergő!

Na kérlekszépen ( Bion), én erről az egérszóróról Szabó Pétertől hallottam, amikor egyszer ott vadászott egy hétvégét, ahol korábban dolgoztam.
Én még nem próbáltam, nagy kedvet se érzek a kipróbálásához, mert szerintem a rókát legeredményesebben koslatáskor a kotorékok melletti leskelődéssel lehet vadászni az erdőn.

De lehet, hogy kedvet érzel hozzá, hogy kipróbált, kíváncsi lennék mire mész.
No, hogy rátérjek végre a lényegre. Ásni kell egy árkot, kb. 30 cm mélyet, és olyan hosszút, amilyet kívánsz.
Az árok aljába kell szórni búzát, kukoricát, stb., majd jön egy réteg szalma. Utána megint jön egy réteg gabona, majd megint a szalma. Aztán a tetejét a kirakott földdel be kell takarni. Ezt az egér megtalálja, beleköltözik, és ez vonzza a rókát.

Van benne ráció!  Wave

De az egyik csőbe brekekét tegyél, hátha  Wildboar jön!  Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #314 Dátum: 2010. Január 27. - 14:38:06 »

Szia Gergő!

Na kérlekszépen ( Bion), én erről az egérszóróról Szabó Pétertől hallottam, amikor egyszer ott vadászott egy hétvégét, ahol korábban dolgoztam.
Én még nem próbáltam, nagy kedvet se érzek a kipróbálásához, mert szerintem a rókát legeredményesebben koslatáskor a kotorékok melletti leskelődéssel lehet vadászni az erdőn.

De lehet, hogy kedvet érzel hozzá, hogy kipróbált, kíváncsi lennék mire mész.
No, hogy rátérjek végre a lényegre. Ásni kell egy árkot, kb. 30 cm mélyet, és olyan hosszút, amilyet kívánsz.
Az árok aljába kell szórni búzát, kukoricát, stb., majd jön egy réteg szalma. Utána megint jön egy réteg gabona, majd megint a szalma. Aztán a tetejét a kirakott földdel be kell takarni. Ezt az egér megtalálja, beleköltözik, és ez vonzza a rókát.

Van benne ráció!  Wave

Disznómentes helyen valóban jó lehet, de ezen a területen gyakorlatilag szinte mindenhol előfordulhat disznó, így gyanítom előbb találnák meg a gabonát/egérfészket, mint a címzettek...
De ráció tényleg van benne... Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: