Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684748 alkalommal)
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #3960 Dátum: 2021. Január 06. - 14:07:50 »


   Tisztelettel:
ő
 Segítséget szeretnék kérni  hozzá értőktöl ,cserélhető  szűkítésü fegyverből lőhetö e classic brennecke, a fegyver olasz acélsörét lövésre is alkalmas.Előre megköszönve a válaszokat.

 Ha acálsörétre alkalmas, akkor lőhető a brenneke is. A cylinderesből, vagy 1/4-es szűkítésesből lődd csak. (mondjuk, ha megírnád milyen fegyver?)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 06. - 15:20:08 írta Sakac » Naplózva
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #3961 Dátum: 2021. Január 06. - 19:38:36 »


   Üdvözlettel.

  Köszönöm  a válaszodat azóta kipróbáltam a fegyvert negyedes feles szűkítéssel, brenneke classic lőszerrel,a negyedes jól lövi , a felesnél láthatóan
 ovális a luk a lőlapon A fegyver  benelli franchi diamond 20/76.


   A választ megköszönve: Zest
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #3962 Dátum: 2021. Január 06. - 19:42:54 »


   Tisztelettel:
ő
 Segítséget szeretnék kérni  hozzá értőktöl ,cserélhető  szűkítésü fegyverből lőhetö e classic brennecke, a fegyver olasz acélsörét lövésre is alkalmas.Előre megköszönve a válaszokat.



  Üdvözlettel:Zest
Szerintem lőhető!

A Benellim elég jól tordja.
Én cilinderes chokkot tekerek ilyenkor bele.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3963 Dátum: 2021. Január 06. - 22:17:20 »

Ha acálsörétre alkalmas, akkor lőhető a brenneke is. A cylinderesből, vagy 1/4-es szűkítésesből lődd csak. (mondjuk, ha megírnád milyen fegyver?)

Szerintem Brenneke-hez szigorúan tilos bármi szűkítést belecsavarni, nem értem, miért gondolod, hogy a 1/4-es szűkítés nem árt neki...  Fejvakarás
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #3964 Dátum: 2021. Január 07. - 02:47:18 »

Szerintem Brenneke-hez szigorúan tilos bármi szűkítést belecsavarni, nem értem, miért gondolod, hogy a 1/4-es szűkítés nem árt neki...  Fejvakarás
Üdv az original brenneke ugy van konstruálva hogy a full szűkitésű csőből is ki lehet lőni.Igaz rúg akkorát mint az ökör.De természetesen célszerű minél kissebb ellenálláson átküldeni hogy az ember fogsora ne lazuljon meg.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #3965 Dátum: 2021. Január 07. - 09:08:55 »

Szerintem Brenneke-hez szigorúan tilos bármi szűkítést belecsavarni, nem értem, miért gondolod, hogy a 1/4-es szűkítés nem árt neki...  Fejvakarás
Ezt kifejtenéd? Eddigi olvasmányaim alapján cserélhető choke-os fegyverrel becsavart szűkítés nélkül lőni nem ajánlott. Lehet az cilinder, de valami kell, hogy legyen benne, tudtommal.  Emelem
Naplózva
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #3966 Dátum: 2021. Január 07. - 15:58:15 »

Szerintem Brenneke-hez szigorúan tilos bármi szűkítést belecsavarni, nem értem, miért gondolod, hogy a 1/4-es szűkítés nem árt neki...  Fejvakarás

A gyöngygolyóknak nem véletlen van ormozata és barázdája!!! Nem azért vannak ezek, hogy forgómozgásra késztessék a gyöngygolyót, hanem a szűkítésen való keresztüljutást segítik.
Nyilván a cylinder furaton célszerű kilőni, de az 1/4 és 1/2-es choke-on is jó szórást produkálhat a fegyver gyöngygolyóval! Semmi baja nem lesz, kivétel azok a fegyverek, ahol ezt gyárilag tiltják.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3967 Dátum: 2021. Január 07. - 17:50:38 »

Ezt kifejtenéd? Eddigi olvasmányaim alapján cserélhető choke-os fegyverrel becsavart szűkítés nélkül lőni nem ajánlott. Lehet az cilinder, de valami kell, hogy legyen benne, tudtommal.  Emelem

Tilos. A cső végében egy finom menet van, nem annyira tenne jót neki az ólom vagy a műanyag...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3968 Dátum: 2021. Január 07. - 17:54:50 »

Ezt kifejtenéd? Eddigi olvasmányaim alapján cserélhető choke-os fegyverrel becsavart szűkítés nélkül lőni nem ajánlott. Lehet az cilinder, de valami kell, hogy legyen benne, tudtommal.  Emelem

Így értettem, hogy az átmérőt ne csökkentse semmi. Nyilván a menet védelmében a cilinderes azért kell bele, de az meg tul. képp nem szűkítés, azaz "0-s". Kacsint
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3969 Dátum: 2021. Január 07. - 18:54:48 »

A gyöngygolyón azért vannak a bordák,  hogy a szűkítésen át tudjon haladni. Nem?
Vagy ti csak a cserélhető szűkítésű fegyvere mondjátok,  hogy csak cyl-lel mehet?

Mellesleg amennyi gyöngygolyót kilőttek már feles-egyes Merkelekből és IZSekből...  Fejvakarás
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3970 Dátum: 2021. Január 07. - 18:59:02 »

A gyöngygolyón azért vannak a bordák,  hogy a szűkítésen át tudjon haladni. Nem?
Vagy ti csak a cserélhető szűkítésű fegyvere mondjátok,  hogy csak cyl-lel mehet?

Mellesleg amennyi gyöngygolyót kilőttek már feles-egyes Merkelekből és IZSekből...  Fejvakarás

A gyöngygolyón azért vannak bordák, mert a sörétes csőben nincs huzag. De felőlem tul képp mindeki azt lő ki a sörétesből, amit akar. A cilinder meg (csak nekem?) azt jelenti, hogy nincs benne szűkítés. Csak ugye az is egy külön betét a cserélhető choke-os puskákon, az imént említett menet miatt.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3971 Dátum: 2021. Január 07. - 19:15:13 »

A gyöngygolyón azért vannak bordák, mert a sörétes csőben nincs huzag. De felőlem tul képp mindeki azt lő ki a sörétesből, amit akar. A cilinder meg (csak nekem?) azt jelenti, hogy nincs benne szűkítés. Csak ugye az is egy külön betét a cserélhető choke-os puskákon, az imént említett menet miatt.

Brenneke szerint nem. Lap alján "choke" fül alatt van leírás. https://www.brenneke-ammunition.de/en/shotgun-ammunition/all-you-need-to-know-about-shotgun-ammunition/
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #3972 Dátum: 2021. Január 07. - 19:37:54 »

A gyöngygolyón azért vannak bordák, mert a sörétes csőben nincs huzag.
Tévedés!
A gyöngygolyón a huzagolásra emlékeztető bordák nem a huzagolást helyettesítik, annak egyetlen funkciója mint ahogy leírták már a szűkítésen való áthaladásnál van szerepe.
Pl: Régi Fég puskák csövébe bele van ütve hogy "nem golyónak" az szó szerint az űrméretes gömblövedék használatát tiltja. Mert az egy tömör lövedék, és akkora ellenállást fejtene ki a szűkítésen áthaladva hogy károsodna a cső.
Persze erre is volt megoldás régen, olyan gömblövedék, amin kis rücskök voltak, amit süni-nek becéztek öregeink. Célja ugyanaz volt mint a bordáknak, csökkenteni a lövedék ellenállását, alakváltozását könnyíti, az esetleges cshoke-on való áthaladás közben, hogy ne érje károsodás a csövet.
A stabilitását pl: a berenneke, vagy a legtöbb gyöngygolyó röptében úgy őrzi meg mint a darts nyilacska vagy a nyílvessző, eleje nehéz hátulja könnyű, a többit meg a légellenállás megoldja.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 07. - 20:45:54 írta Balkóbátya » Naplózva
Forgács András
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #3973 Dátum: 2021. Január 31. - 10:09:46 »

Kedves Vadásztársak!

Egy régi, megbízható ismerősöm Merkel M 47 E 16/70 lapátosát, vételi szándékkal kipróbáltam, de az ejektor nem működött, a hüvelyt csak kb. 5mm-re tolta ki. Az ismerősöm szerint ez a puska nem ejektoros, csak hüvely kitolós. Nos kétségeim vannak efelől, kérem a tapasztaltabbakat, hogy vagy a kétségeimet, vagy az ismerősöm állítását erősítsétek meg.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Forgács András
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3974 Dátum: 2021. Január 31. - 19:59:35 »

Kedves Vadásztársak!

Egy régi, megbízható ismerősöm Merkel M 47 E 16/70 lapátosát, vételi szándékkal kipróbáltam, de az ejektor nem működött, a hüvelyt csak kb. 5mm-re tolta ki. Az ismerősöm szerint ez a puska nem ejektoros, csak hüvely kitolós. Nos kétségeim vannak efelől, kérem a tapasztaltabbakat, hogy vagy a kétségeimet, vagy az ismerősöm állítását erősítsétek meg.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Forgács András


Lapátot még nem láttam se ejektorosban, se hüvelykitolósban. Milyen lapát szenes vagy szív? Netán szarhányó?   

Az általad említett Merkel becsületes megnevezése: duplapuska. Hivatalosan dupla csövű sörétes.  Az ejektora pedig azért nem romolhatott el, mert nagy valószínűséggel nincs neki. Hanem, ahogy az eladó mondja, hüvelykitolós.

Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: