Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 151799 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Dátum: 2008. április 21. - 11:28:46 »

Itt mindenki elmondhatja, hogy hogyan tanítja a kutyáit a kezdeti lépésektől a vércsapa vizsgáig. Versenyek és vizsgák beszámolói.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 21. - 21:30:54 »

Remek topic!

Én kérném akkor ebben jártas vadászok véleményét.
3 hónapos a német vizslám, tippem van arról, hogyan is csináljam a vércsapás dolgokat - disznó és szarvasvér vagy 5 liter a hűtőben, disznó és szarvasláb szintén -, de minden építő jellegű dolgot szívesen veszek!

üdv.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 22. - 07:33:09 »

Szervusz Roland!

Én a helyedben kifaggatnék pár vizslák munkájához értő szakembert, hogy hogyan lehet összeegyeztetni kutyám apróvadas munkáját a nagyvad utánkeresésével. Mire kell figyelni, nehogy rossz viselkedések alakuljanak ki, melyek az apróvadas munka rovására mehetnének.

Úgyhogy én inkább nem mondok semmit, de nagy kalappal leendő hűséges Vadásztársadhoz!  Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 23. - 08:47:22 »

Remek topic!

Én kérném akkor ebben jártas vadászok véleményét.
3 hónapos a német vizslám, tippem van arról, hogyan is csináljam a vércsapás dolgokat - disznó és szarvasvér vagy 5 liter a hűtőben, disznó és szarvasláb szintén -, de minden építő jellegű dolgot szívesen veszek!

üdv.

Szia Wetzlar!

Remélem segít ahogy én szoktam kezdeni. Természetesen ilyenkor már teszteltem, hogy jó vagy kiváló képességű a kutya és érdekli is a dolog.  Szerintem ami a legfontosabb, hogy megértessük a kutyával, hogy mit várunk tőle és megismertessük vele a vezényszavakat. Azzal szoktam kezdeni, hogy összekockázok sajtot akkorára, hogy ne kelljen rágnia a kutyának csak nyelnie. Kezembe veszek egy marékkal és megszagoltatom a kölyökkel, majd leszórom elé és bíztatom azzal a vezényszóval amit majd később majd használni szeretnék. Amikor ezt megoldotta akkor nehezítem a dolgot úgy, hogy messzebre dobom, egyre nagyobb fűbe majd úgy, hogy ne lássa. Ha már így is keresi akkor már érti, hogy mit is szeretnék Tőle.
Ha ezzel megvagyok akkor egy lehetőleg szarvas lábbal (disznó is jó csak én egy kicsit félek kölyöknél ezt használni a fertőzések miatt) elkezdek játszani vele. Egy kötélre kötöm és azt huzogatom előtte úgy, hogy csak nehezen érje el. Ha ügyes akkor hagyom, hogy elérje és el is viheti. Ez napokig tart. Majd már ugyanazzal a lábbal csinálok egy rövid vonszalékot. Ha megtalálta akkor folytatódik a játék.

De ez csak egy módszer.

Én a sok módszerből mindíg azt használom amit jónak tartok és úgy állítom össze a saját módszeremet, ami lehet, hogy nem a legjobb, de az enyém.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 23. - 21:14:53 »

Remek topic!

Én kérném akkor ebben jártas vadászok véleményét.
3 hónapos a német vizslám, tippem van arról, hogyan is csináljam a vércsapás dolgokat - disznó és szarvasvér vagy 5 liter a hűtőben, disznó és szarvasláb szintén -, de minden építő jellegű dolgot szívesen veszek!

üdv.

Szia Wetzlar!

Remélem segít ahogy én szoktam kezdeni. Természetesen ilyenkor már teszteltem, hogy jó vagy kiváló képességű a kutya és érdekli is a dolog.  Szerintem ami a legfontosabb, hogy megértessük a kutyával, hogy mit várunk tőle és megismertessük vele a vezényszavakat. Azzal szoktam kezdeni, hogy összekockázok sajtot akkorára, hogy ne kelljen rágnia a kutyának csak nyelnie. Kezembe veszek egy marékkal és megszagoltatom a kölyökkel, majd leszórom elé és bíztatom azzal a vezényszóval amit majd később majd használni szeretnék. Amikor ezt megoldotta akkor nehezítem a dolgot úgy, hogy messzebre dobom, egyre nagyobb fűbe majd úgy, hogy ne lássa. Ha már így is keresi akkor már érti, hogy mit is szeretnék Tőle.
Ha ezzel megvagyok akkor egy lehetőleg szarvas lábbal (disznó is jó csak én egy kicsit félek kölyöknél ezt használni a fertőzések miatt) elkezdek játszani vele. Egy kötélre kötöm és azt huzogatom előtte úgy, hogy csak nehezen érje el. Ha ügyes akkor hagyom, hogy elérje és el is viheti. Ez napokig tart. Majd már ugyanazzal a lábbal csinálok egy rövid vonszalékot. Ha megtalálta akkor folytatódik a játék.

De ez csak egy módszer.

Én a sok módszerből mindíg azt használom amit jónak tartok és úgy állítom össze a saját módszeremet, ami lehet, hogy nem a legjobb, de az enyém.

Üdv: Csaba

Köszi szépen!

Hasonlóra gondoltam én is, csak apró száraz kutyakajával, köszönöm mégegyszer igyekszem majd így megoldani.
A fegyelmi gyakorlatoknál is a száraz kaját alkalmaztam és jól bevált, ma már vezényszó nélkül kézjelre ül a kutya.
Sajnos most nincs olyan sok időm - inkább semmi - de igyekszem időt szakítani és ha lehet majd a területen dolgozom vele. (május 15-én kapja az utolsó oltást, utána már jobban el merek vele indulni a területre, mert itthon a másik kutya gyakran zavar minket.

Mégegyszer köszi.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 24. - 12:28:46 »

Remek topic!

Én kérném akkor ebben jártas vadászok véleményét.
3 hónapos a német vizslám, tippem van arról, hogyan is csináljam a vércsapás dolgokat - disznó és szarvasvér vagy 5 liter a hűtőben, disznó és szarvasláb szintén -, de minden építő jellegű dolgot szívesen veszek!

üdv.


Köszi szépen!

Hasonlóra gondoltam én is, csak apró száraz kutyakajával, köszönöm mégegyszer igyekszem majd így megoldani.
A fegyelmi gyakorlatoknál is a száraz kaját alkalmaztam és jól bevált, ma már vezényszó nélkül kézjelre ül a kutya.
Sajnos most nincs olyan sok időm - inkább semmi - de igyekszem időt szakítani és ha lehet majd a területen dolgozom vele. (május 15-én kapja az utolsó oltást, utána már jobban el merek vele indulni a területre, mert itthon a másik kutya gyakran zavar minket.

Mégegyszer köszi.

Szivesen. A sajtot azért szeretem mert nem kell rágnia és nem vonja el a figyelmét a további kereséstől.
Lehet, hogy sokat kockáztatok de én fontosabbnak tartom a szocializálást. Az oltások miatt pont az az időszak marad ki a kölyök életéből amikor a legfogékonyabb a tanulásra és akülső behatásokra. Persze nem viszem fokozottan fertőzésveszélyes helyre, de azért sokfelé járok így is vele.

Üv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 27. - 10:05:54 »

Szevasz Mani!

Tudom, hogy nem ide tartozik is nem is tacskós kifejezetten, de mikor lesz célszerű a lövéshez szoktatást elkezdeni a vizsal esetében?
Az öreg '31-es csattanására eléggé közömbös, szépen leheveredett a fal tövébe és nézte, ahogyan belövöm a régóta nem használt lőcsöt.
Azután odaadtam neki, de semmi különöset nem csinált, megszagolta aztán jól van.
Igyekeztem a csattanást jó élménnyel társítani.
Szóval mikor kezdhető el a sörétes puskás lövéshez szoktatás?

Üdv.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 27. - 20:22:23 »

Szevasz Mani!

Tudom, hogy nem ide tartozik is nem is tacskós kifejezetten, de mikor lesz célszerű a lövéshez szoktatást elkezdeni a vizsal esetében?
Az öreg '31-es csattanására eléggé közömbös, szépen leheveredett a fal tövébe és nézte, ahogyan belövöm a régóta nem használt lőcsöt.
Azután odaadtam neki, de semmi különöset nem csinált, megszagolta aztán jól van.
Igyekeztem a csattanást jó élménnyel társítani.
Szóval mikor kezdhető el a sörétes puskás lövéshez szoktatás?

Üdv.

Szia!

Szerintem nem lehet elég korán kezdeni. Előszőr elég messziről egy segítő lőjőn. Aztán egyre közelíteni ahogy a kutyán látszik, hogy bírja. Egy jó vesenű kutyá€val hamar el lehet jutni addig, hogy a lábad mellett legyen és úgy lősz. De mindenképpen fonto, hogy minden lövés után pozitív élmény érje.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 27. - 20:24:45 »

Szia, Manipulus!
Bocs az offért, de nem toszítanál fel valami képeket a kutyáidról? Régen cseréltem képernyővédőt.... Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 30. - 08:22:46 »

Remek topic!

Én kérném akkor ebben jártas vadászok véleményét.
3 hónapos a német vizslám, tippem van arról, hogyan is csináljam a vércsapás dolgokat - disznó és szarvasvér vagy 5 liter a hűtőben, disznó és szarvasláb szintén -, de minden építő jellegű dolgot szívesen veszek!

üdv.

Szia Wetzlar!

Ha rám hallgatsz, egyelőre nem erőlteted a vércsapát a vizsládnál, túl korai még. Az orrhasználatot szárnyas, vagy szőrmés vonszalékkal ugyanúgy fejleszteni tudod. Sajnos, láttam már olyan vizslát, ami a nagyvad kedvéért otthagyott csapot-papot az apróvad vadászatkor. Ez szerintem a korai utánkeresés és esetleg hajszázás eredménye. Vadászd be a következő idényben apróvadra és jövő ilyenkor próbálkozz a csapával. Akkorra a kutya már tisztában lesz a feladatával a társas vadászatokon és nagy valószínűséggel megérti a két feladat közti különbséget is. Addigra a kutya szellemileg is érik, okosodik, koncentráltabb lesz. Ez elengedhetetlen a vezetékmunkához. Szóval szerintem előbb apróvad, aztán a vércsapa.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 30. - 08:27:43 »

Remek topic!

Én kérném akkor ebben jártas vadászok véleményét.
3 hónapos a német vizslám, tippem van arról, hogyan is csináljam a vércsapás dolgokat - disznó és szarvasvér vagy 5 liter a hűtőben, disznó és szarvasláb szintén -, de minden építő jellegű dolgot szívesen veszek!

üdv.

Szia Wetzlar!

Ha rám hallgatsz, egyelőre nem erőlteted a vércsapát a vizsládnál, túl korai még. Az orrhasználatot szárnyas, vagy szőrmés vonszalékkal ugyanúgy fejleszteni tudod. Sajnos, láttam már olyan vizslát, ami a nagyvad kedvéért otthagyott csapot-papot az apróvad vadászatkor. Ez szerintem a korai utánkeresés és esetleg hajszázás eredménye. Vadászd be a következő idényben apróvadra és jövő ilyenkor próbálkozz a csapával. Akkorra a kutya már tisztában lesz a feladatával a társas vadászatokon és nagy valószínűséggel megérti a két feladat közti különbséget is. Addigra a kutya szellemileg is érik, okosodik, koncentráltabb lesz. Ez elengedhetetlen a vezetékmunkához. Szóval szerintem előbb apróvad, aztán a vércsapa.

Szevasz Gábor!

Köszi szépen.

üdv w.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Június 03. - 08:23:20 »

Sziasztok!

Elkezdtem végre a csapázást a kutyámmal. 9 óránál és 120 m-nél tartunk. Úgy tűnik, kezdi megkedvelni a dolgot. Gond csak ott van, ahol egyéb, frissebb nyomot keresztezünk, de hát ez majd alakul, remélem. Ma egy vad által jártasabb helyen húztam mag a csapát, kíváncsi vagyok hogy fog muzsikálni.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Július 30. - 12:17:18 »

Eléggé pang ez a topik, ezért gondoltam, leírom a hétvégi gyakorlást.

Eddig még csak a kertben gyakoroltam a tacsival.
Vasárnap délután elég meleg időben aljnövényzet nélküli cseresben húztam egy vaddisznólábat botra kötve, hogy a saját csapám távol legyen a vonszaléktól. Hossza kb. 150 m, pár törést is csináltam bele.
Az avar száraz, gondolom, a láb sem hagyott túl sok szagot maga után.
Most már nagyjából megszokta az eb a pórázt, ezért vezetéken mutattam meg neki a „rálövés helyét”, kis tájékozódás után megindult a nyomon.
Végülis néhány elakadással, de végig érdeklődve, földön tartott orral jutottunk el a vonszalék végén lévő vaddisznólábhoz. Itt a rákötött madzaggal mozgattam, próbáltam ugatásra késztetni a kutyut. Pár vakkantáson kívül többet nem sikerült kicsalni belőle. Pedig valahogy meg kell tanítani neki, hogy ugassa a megtaláltvadat.

Várom a tapasztaltabbak tanácsát, hogy an tovább!?

Csapacipőt mindenképpen fogok csinálni, hogy vércseppekkel minél életszerűbb körülményeket tudjak biztosítani a gyakorláshoz.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 12:37:43 »

Szervusz Csaba!

Jó kis "kerted" van,..aljnövényzet nélküli cseres.Mosolyog


Próbálj fejes disznóbőrt szerezni, vagy vadhűtőkamránál zsigerelt süldőt kölcsönvenni egy kicsit. A láb jellegtelen, kicsi, a fej, pláne a fejes bőr vagy zsigerelt egész vad sokkal izgalmasabb a kutyának. Attól már ösztönösen tart, azt hamarabb nekiáll ugatni.

További jó gyakorlást!

 Wave
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 13:32:28 »

Idézet
Jó kis "kerted" van,..aljnövényzet nélküli cseres.

Olyan kertet csak szeretnék!!! OOO

Köszi a tanácsot! Előbb-utóbb biztos lesz lehetőségem rá!
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: