Oldalak: 1 ... 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 [821] 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1755193 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12300 Dátum: 2017. Február 17. - 12:56:53 »

Toldi nem futott el, csak felállott szépen,
S a bikát bevárta az utcaközépen.
„Mit akarsz te fickó! tán bolond vagy? nem ládd
A dühös bikát, hogy jön egyenesen rád?”
Látta Miklós bizony, hogyne látta volna?
„Csak kiáltozzatok” - magában gondolta,
S elbocsátá a szót a két füle mellett,
Minthogy látni mármost a bikához kellett.

9.

Mert alighogy Miklóst a bika meglátta,
Rémitőt sikkantott és a port kapálta,
Azután úgy szórta a földet szarvával,
Mintha szérűn pelyvát forgatna villával.
Egyszersmind erősen nekirugaszkodva
Szarvát öklelőre nagy-le bocsátotta.
„Odavan! vége van! jaj, jaj!” sikoltának
Minden ablakából a pesti utcának.

10.

Dehogy van! lábával elébe toppantott,
Rémitő szavával erősen kurjantott:
E fogással visszahökkenté a marhát,
S azon pillanatban megragadta szarvát,
Vágószékre voná két szarvánál fogva,
A mészárosokat előkiáltotta,
Nagy-sokára el is jöttek azok oztán,
Erős köteleket és pányvákat hozván.
Édesapáméknál egy állatgondozót a vaskarámhoz szorította egy bika. Ott került elő a vasvilla,amivel édesapám a bika nyakszirtjébe nyomva letolta emberéről a felhergelt jószágot. Ő is alkalmazta növendék marhánál a Toldi féle nyaktekercset,de azt hiszem ez műfogás az állatgondozóknál.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12301 Dátum: 2017. Február 17. - 15:43:49 »

Meglátta Ő a nyulat :beteget
Ebből ugyan már pörkölt nem lehet
Messze volt a kisnyúl,Őt ez nem zavarja
Egyedül marad majd "nagy füles" haverja
Messze volt a kis nyúl: háromhatvanötre
De ettől még nem szorul vadászunknak ökle.
 S nem is volt aztán belőle már harag ott,
Mert a nyúl bár hogy is! De a fűbe harapott!
 Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #12302 Dátum: 2017. Február 17. - 21:45:14 »

Most azon gondolkodom, hogy azokat rúgjam picsán akik teleoffoltak két oldalt, vagy a moderátorokat akik hagyták? Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12303 Dátum: 2017. Február 17. - 23:14:10 »

Aki ilyen (szintű) írások alapján hoz döntést, az meg is érdemli.
SZERINTEM.

Hát ebben sem értünk egyet! Ettől sokkal színvonaltalanabb és haszontalanabb írások is vannak a neten, de ebbe ne menjünk bele.
Bár most nem ez a helyzet, de ha egy frissvizsgás vadász áll kopasz seggel és les ki a fejéből, hogy akkor mire is essen a választása, nem haszontalan egy ilyen tól-ig csoportokba osztott írás, akkor ha az ember még egyesével utánaolvas a kalibereknek! Azt meg nem mondtam, hogy Kondor Imrénél van ebben az írásban a bölcsek köve.
Amikor én választottam, akkor rengeteget olvastam (pl. a fórumot is) előre, hezitáltam, stb... mondhatnók a fűrészelést a köbre emeltem, aztán döntöttem, volt olyan tanfolyamos társam akinek ajánlotta egy haverja a 7 mm Rem magnumot nagyvadas területre, aztán mindenféle olvasás nélkül megvette és hello...
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12304 Dátum: 2017. Február 18. - 08:25:49 »

Szerintem meg olvasd el Kondor Imre írását, ahol alapvetően úgy csoportosít, hogy milyen vadállomány van azon a területen, ahol használni fogod, és hány darab puskát engedhetsz meg magadnak:

https://www.facebook.com/notes/vad%C3%A1szfegyverek-l%C5%91szerek/milyen-pusk%C3%A1t-milyen-l%C5%91szert-ii/471406096315323

Természetesen ez is szubjektív írás, aztán azt már mérlegeld magad, hogy mennyire akarsz hosszúra nyúlkálni vele, s akkor az is szűkíti a kört...

Üdv.: P.p.



Te nem tudod ( nem tudhatod)   hogy, ez az ember mit csinált jópár éve ( itt a fórumon is , biztos vannak akiket átb@szott , /velem együtt/ ) !

Lehet Ő maga  nem tehet róla ( szerintem igen) !  De ha  már csak a nevét meghallom, szétvet az ideg , az írásait messze elkerülöm , számomra egy jellemtelen sz@ar ember !   
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12305 Dátum: 2017. Február 18. - 08:27:47 »

Hát ebben sem értünk egyet! Ettől sokkal színvonaltalanabb és haszontalanabb írások is vannak a neten, de ebbe ne menjünk bele.

Nem tudom, anno Te fent voltál-e a Punk féle fórumon, csak gyanítom, hogy nem, ezért nem tudhatod, hogyan szerepelt le ott (is?) egy életre az említett jóember morálisan, de ha gondolod, járj utána, mielőtt elkezded tömjénezni itt vagy máshol. Amennyire tudom, ebbe a hibába többen belesnek a facebookos "tudásbázisa" láttán. Szerintem Te sem emlegetnéd referenciaként semmilyen téren, főleg ha anno konkrétan bele is estél volna a "szórásba".  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12306 Dátum: 2017. Február 18. - 08:29:03 »

Te nem tudod ( nem tudhatod)   hogy, ez az ember mit csinált jópár éve ( itt a fórumon is , biztos vannak akiket átb@szott , /velem együtt/ ) !

Lehet Ő maga  nem tehet róla ( szerintem igen) !  De ha  már csak a nevét meghallom, szétvet az ideg , az írásait messze elkerülöm , számomra egy jellemtelen sz@ar ember !   

Ippeg hogy csak megelőztél a konkrétumokkal...  Wave  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12307 Dátum: 2017. Február 18. - 10:03:31 »

Ha elvonatkoztatunk az ember "viselt dolgairól", és kizárólag azt nézzük, hogy mi van leírva, nekem egy teljesen elfogadható, józan véleménynek tűnik......... és sokkal kevéssé OFF a téma - habár inkább kaliber, mint golyós fegyver és persze milliószor lerágott csont - mint a mészárszékes, vagy mesterlövészes részek. Stoel
(szerintem) Stoel
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #12308 Dátum: 2017. Február 18. - 10:58:42 »

Én Imre tanácsára vettem meg a 9.3x64-est. Számomra a kaliber is és a puska is ismeretlen volt. Jó döntés volt és hálás vagyok, hogy segített a meghozatalában, nem próbált meg a racionalizmus útjára terelni. Az utántöltéssel kapcsolatos művét én is vártam bár nem fizettem előre. Jó lenne, ha egyszer mégis megjelenne.
El lehet ítélni amiatt, ami történet, de elég sok embert lehetne sorolni a vadásztársadalomból aki sz@rban hagyta a többieket, még akár a fórumról is. Ez legyen mindenkinek a saját döntése de megkérlek benneteket, a háta mögött ne "sz@remberezzetek" senkit.
Köszönöm!
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12309 Dátum: 2017. Február 18. - 11:06:14 »

Ha elvonatkoztatunk az ember "viselt dolgairól", és kizárólag azt nézzük, hogy mi van leírva, nekem egy teljesen elfogadható, józan véleménynek tűnik......... és sokkal kevéssé OFF a téma - habár inkább kaliber, mint golyós fegyver és persze milliószor lerágott csont - mint a mészárszékes, vagy mesterlövészes részek. Stoel
(szerintem) Stoel
 Emelem
Én egy olyan " etetést " érzek ebben a témában, hogy a fegyver és lőszergyártók kitalálnak valami újat , bedobják a köztudatba , majd mi fogyasztók  a reklámok,  illetve bemutatók alapján már el is döntöttük , hogy ez nekünk kell. Értem ezalatt a pl 6.5 krídmór  & TSA-it.
 Ma már rossz belegondolni , hogyha csak a 7,62x54r-rel vagy a 8x57js -se mehetnénk vadászni. Ugye?
  Na jó! Legyen egy Toz kispuska is a másik kettő mellett.
 Mi is történne gyártókkal , ha nem találnának ki új dolgokat?
 Hát vagy bezárnának, vagy heroin áron árulnák termékeiket.
 Szerintem , ez így van!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12310 Dátum: 2017. Február 18. - 11:31:09 »

Én egy olyan " etetést " érzek ebben a témában, hogy a fegyver és lőszergyártók kitalálnak valami újat , bedobják a köztudatba , majd mi fogyasztók  a reklámok,  illetve bemutatók alapján már el is döntöttük , hogy ez nekünk kell. Értem ezalatt a pl 6.5 krídmór  & TSA-it.
 Ma már rossz belegondolni , hogyha csak a 7,62x54r-rel vagy a 8x57js -se mehetnénk vadászni. Ugye?
  Na jó! Legyen egy Toz kispuska is a másik kettő mellett.
 Mi is történne gyártókkal , ha nem találnának ki új dolgokat?
 Hát vagy bezárnának, vagy heroin áron árulnák termékeiket.
 Szerintem , ez így van!  Vigyorog
 Emelem
  A lényeget lehagytam!
 Aztán a kezdő vadásznak szakértőt kell felkeresnie, hogy megmondják neki , melyik a megfelelő kaliber!
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12311 Dátum: 2017. Február 18. - 12:03:39 »

  A lényeget lehagytam!
 Aztán a kezdő vadásznak szakértőt kell felkeresnie, hogy megmondják neki , melyik a megfelelő kaliber!
 Emelem

Egy kezdő vadász az esetek 95%-ban azokat kérdezi meg, akik rásegítették erre az útra. Na mármost, ha ezek az emberek újgazdag, kivagyi népek, egész mást fognak ajánlani, mintha földön járó, hétköznapi vadászembert kérdez az újonnan beutalt.
Egy darabig azt gondoltam, hogy eléggé belerágtam magam, és kicsinykét értek a témához... aztán annyi, de annyi eltérő véleményt hallottam, - persze bele kalkulálva a vadászemberek erős hajlamát a "füllentésre" - hogy őszintén mondom, ma én már nem tudnék jó szívvel senkinek sem tanácsot adni.
Azt azért gondolom, hogy azok a kaliberek, amelyek közkézen forognak, függetlenül attól, hogy ezeket egyesek egekbe emelik, vagy ledorongolják.......szinte kivétel nélkül alkalmasak, sőt kiválóak a hazai és extremitásoktól mentes külhoni vadászati szituációkra. Mondom ezt azért, mivel egy átlagos, közepes vadászkaliber felfele is, de lefele is hatalmas "átfogásokra" képes, amelyet elsősorban a használója képességei, a fegyver, az optika és a lőszer minősége, milyensége nagyban meg tud növelni, de csökkenteni is.
Szerintem......
 Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12312 Dátum: 2017. Február 18. - 17:47:35 »

"Azt azért gondolom, hogy azok a kaliberek, amelyek közkézen forognak, függetlenül attól, hogy ezeket egyesek egekbe emelik, vagy ledorongolják.......szinte kivétel nélkül alkalmasak, sőt kiválóak a hazai és extremitásoktól mentes külhoni vadászati szituációkra. Mondom ezt azért, mivel egy átlagos, közepes vadászkaliber felfele is, de lefele is hatalmas "átfogásokra" képes, amelyet elsősorban a használója képességei, a fegyver, az optika és a lőszer minősége, milyensége nagyban meg tud növelni, de csökkenteni is.
Szerintem......"


Ennyi ...
Sikítófrászt tudok kapni, mikor azon megy a rejszolás oldalakon keresztül, hogy 308 vagy 30-06 vagy 7x64. Vettem a fáradtságot és ha már ennyi vitát generált elolvastam Kondor Imre cikkét. Hát nem tudom, mi az, ami szakmailag hülyeség benne és osztom PP és Huszlavika olvtársak véleményét, kezdő vadásznak érdemes elolvasni. Azért odáig mégsem kellene eljutni, hogy egy cikk tartalmát aszerint minősítsünk, hogy ki írta és nem aszerint, hogy mit és hogyan.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12313 Dátum: 2017. Február 18. - 18:07:12 »

Te nem tudod ( nem tudhatod)   hogy, ez az ember mit csinált jópár éve ( itt a fórumon is , biztos vannak akiket átb@szott , /velem együtt/ ) !

Lehet Ő maga  nem tehet róla ( szerintem igen) !  De ha  már csak a nevét meghallom, szétvet az ideg , az írásait messze elkerülöm , számomra egy jellemtelen sz@ar ember !   

Nem tudom, anno Te fent voltál-e a Punk féle fórumon, csak gyanítom, hogy nem, ezért nem tudhatod, hogyan szerepelt le ott (is?) egy életre az említett jóember morálisan, de ha gondolod, járj utána, mielőtt elkezded tömjénezni itt vagy máshol. Amennyire tudom, ebbe a hibába többen belesnek a facebookos "tudásbázisa" láttán. Szerintem Te sem emlegetnéd referenciaként semmilyen téren, főleg ha anno konkrétan bele is estél volna a "szórásba".  Emelem


Pontosan Bull, ráéreztél, nem tudom. amikor tavalyelőtt év közepén először lettem aktív a fórumon, előtte több száz oldalt elolvastam itt a fórumon hónapokon keresztül és onnan rémlik egy átverős sztori, bizonyosan ez lehetett az és ezért nem értettem Makkmarci CD-s megjegyzését sem. A Punk féle fórum sem mond sokat, őt is csak látom, hogy aktív facebookon, mint Kondor, aztán itt kifuccsolt ez a vonal is nekem.
Megértem azt amit írtok, nyilván személyes érintettség esetén én is haragudnék rá, de szerencsére nekem nincs személyes érintettségem, ettől függetlenül nem látom azt az üzenetet, ahol referenciaként emlegetem vagy elkezdeném tömjénezni! Nevet
Találtam korábban egy cikket amiről úgy gondoltam, hogy tartalmaz használható ajánlás(halmaz)okat, s azt eltettem magamnak és a cikk ide való posztolásakor odaírtam a szerzőt is, ennyi történt, se nem több, se nem kevesebb!
Ha most jönne valaki aki tényleg segítséget szeretne kérni, újra bevágnám ezt a cikket, de az érintettségekre való tekintettel, majd nem fogom odaírni a szerzőt, ettől függetlenül sajnálom, hogy  a múltban megengedhette magának, hogy ezt megtegye!

Üdv.: P.p.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12314 Dátum: 2017. Február 18. - 18:11:19 »

Aki ilyen (szintű) írások alapján hoz döntést, az meg is érdemli.
SZERINTEM.

Ez szerintem még alacsonyabb szint, ami kb úgy érvel, mint anyák a gyereküknek, hogy: "azért, mert azt mondtam":

https://www.facebook.com/notes/vad%C3%A1sztechnika/300-win-mag-de-mi%C3%A9rt/998859370215989/?notif_t=notify_me_page&notif_id=1487418939238305
Naplózva
Oldalak: 1 ... 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 [821] 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: