Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381559 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1605 Dátum: 2019. Május 30. - 09:32:57 »

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy van e valakinek Browning A Boltja .30-06-os kaliberben és mi a tapasztalata,véleménye a puskával kapcsoltban? Köszi előre is a válaszokat!

Publikusban kérdezve sokkal több infot kaphatsz, mint privátban.  Bár nem tudom, valóban frissen vizsgáztál-e, vagy csak itt a fórumon vagy még Rügy státuszban, de remélem, nem szégyelled, hogy kérdezel, inkább legyél büszke rá, hogy mersz kérdezni, és nem gondolod magadról azt, hogy tudsz már mindent, még mielőtt megszárad a vadászvizsgádon a pecsét. Sajna egyre többen vannak így vele, főleg azok közül, akik nem gyerekként találkoztak a vadászattal, hanem már a versenyszférában elért üzleti sikerek után „jöttek rá”, hogy világ életükben vadászni akartak, de a vadászatban is (tisztelet a kivételnek) a mennyiségi versenyt meg a kivagyiságot látják, úgyhogy Neked maximális RESPEKT a kérdezés és a kellő szakmai „alázat” okán.

Nekem nem Browningom van (első golyósom egy Zastava volt, utána Tikkám lett, és itt vége is a sornak), de a Browning se ma kezdett fegyvert gyártani, úgyhogy nem gondolnám, hogy bármi gondod lenne vele, mindegy, milyen kaliberben. A .308-as kaliberek inkább a nehezebb magokat szeretik, a 180 gr-essel jó eséllyel nem fogsz mellé. A Hornady SST-ről sem hallottam rosszat soha, tudtommal nem is túl drága, úgyhogy kezdésnek nyugodtan próbáld ki azt, először lőtéren, hogy valóban jól hordja-e a puska. Ha nem vagy biztos még a saját kezedben, kérj meg valaki (nem önjelölt) jó lövőt, lőjön vele ő is, hátha kell a kezeden is csiszolni egy kicsit, ez kezdetben még nem bűn. Minél jobban megtanulsz lőni, annál kevésbé lesz szükséged kérdezősködni a magokról, hacsak nem az a célod, hogy idővel két lábon járó adatbázis legyél. Sok sikert !  Emelem
Naplózva
Pdomi89
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #1606 Dátum: 2019. Május 30. - 13:51:53 »

Publikusban kérdezve sokkal több infot kaphatsz, mint privátban.  Bár nem tudom, valóban frissen vizsgáztál-e, vagy csak itt a fórumon vagy még Rügy státuszban, de remélem, nem szégyelled, hogy kérdezel, inkább legyél büszke rá, hogy mersz kérdezni, és nem gondolod magadról azt, hogy tudsz már mindent, még mielőtt megszárad a vadászvizsgádon a pecsét. Sajna egyre többen vannak így vele, főleg azok közül, akik nem gyerekként találkoztak a vadászattal, hanem már a versenyszférában elért üzleti sikerek után „jöttek rá”, hogy világ életükben vadászni akartak, de a vadászatban is (tisztelet a kivételnek) a mennyiségi versenyt meg a kivagyiságot látják, úgyhogy Neked maximális RESPEKT a kérdezés és a kellő szakmai „alázat” okán.

Nekem nem Browningom van (első golyósom egy Zastava volt, utána Tikkám lett, és itt vége is a sornak), de a Browning se ma kezdett fegyvert gyártani, úgyhogy nem gondolnám, hogy bármi gondod lenne vele, mindegy, milyen kaliberben. A .308-as kaliberek inkább a nehezebb magokat szeretik, a 180 gr-essel jó eséllyel nem fogsz mellé. A Hornady SST-ről sem hallottam rosszat soha, tudtommal nem is túl drága, úgyhogy kezdésnek nyugodtan próbáld ki azt, először lőtéren, hogy valóban jól hordja-e a puska. Ha nem vagy biztos még a saját kezedben, kérj meg valaki (nem önjelölt) jó lövőt, lőjön vele ő is, hátha kell a kezeden is csiszolni egy kicsit, ez kezdetben még nem bűn. Minél jobban megtanulsz lőni, annál kevésbé lesz szükséged kérdezősködni a magokról, hacsak nem az a célod, hogy idővel két lábon járó adatbázis legyél. Sok sikert !  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1607 Dátum: 2019. Május 30. - 13:58:28 »



Ha az Idézet linket választod, előbb görgesd le, amit beidéztél, és az alsó /quote jel alatt írd oda a Te válaszodat.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1608 Dátum: 2019. Május 30. - 14:39:16 »

Nekem nem Browningom van (első golyósom egy Zastava volt, utána Tikkám lett, és itt vége is a sornak)
Ezek milyen kaliberűek?
Szívesen olvasnék tőled egy vadásztörténetet is! (Akár régi Zastavásat!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1609 Dátum: 2019. Május 30. - 18:58:45 »

Ezek milyen kaliberűek?
Szívesen olvasnék tőled egy vadásztörténetet is! (Akár régi Zastavásat!)

.30-06-os mindkettő.

Megtisztelő a kérésed, régebben párszor írogattam vadászélményeimről még a Punk féle fórumon, de őszintén szólva már jó ideje elfogyott a kedvem a publikus sztorizgatástól, inkább megtartom magamnak. Úgyis az a legfontosabb, abba ráadásul nem köt bele senki.  Kacsint

Még anno a Punk fórumra feltett egyik régi sztorit bemásolom neked az Így írunk mi rovatba, de az enyém nem fiktív szépirodalom, hanem megtörtént. Nem emlékszem, Te ott voltál-e már amazon is, aki már ott olvasta egyszer, elnézést érte... Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1610 Dátum: 2019. Május 30. - 20:54:13 »

.30-06-os mindkettő.

Megtisztelő a kérésed, régebben párszor írogattam vadászélményeimről még a Punk féle fórumon, de őszintén szólva már jó ideje elfogyott a kedvem a publikus sztorizgatástól, inkább megtartom magamnak. Úgyis az a legfontosabb, abba ráadásul nem köt bele senki.  Kacsint

Még anno a Punk fórumra feltett egyik régi sztorit bemásolom neked az Így írunk mi rovatba, de az enyém nem fiktív szépirodalom, hanem megtörtént. Nem emlékszem, Te ott voltál-e már amazon is, aki már ott olvasta egyszer, elnézést érte... Emelem

Köszönöm!
Ott voltam azon a fórumon is, mivel akkoriban az volt a látogatott! A történeted címére emlékszem, de a sztorira már nem, úgyhogy örömmel olvastam újra.  Igen
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Turabetyar
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1611 Dátum: 2019. Október 11. - 18:19:30 »

Sziasztok!

Először is köszöntök mindenkit és szeretném megköszönni a befogadást!!!!  Emelem
Kezdő vadászként összeállítottam egy CZ 550 30-06 os puskát egy Delta Titnium 2.5x10x56 -os vil. pontos céltávcsővel.
Ehhez az összeállításhoz szeretnék lőszert választani, ami alapesetben serte vadra ,őzre és dámra is alkalmas.
Tanácsotokat és szíves véleményeteket megköszönöm!




Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1612 Dátum: 2019. Október 11. - 19:25:24 »

Sziasztok!

Először is köszöntök mindenkit és szeretném megköszönni a befogadást!!!!  Emelem
Kezdő vadászként összeállítottam egy CZ 550 30-06 os puskát egy Delta Titnium 2.5x10x56 -os vil. pontos céltávcsővel.
Ehhez az összeállításhoz szeretnék lőszert választani, ami alapesetben serte vadra ,őzre és dámra is alkalmas.
Tanácsotokat és szíves véleményeteket megköszönöm!








Az egyik legbugyutább de ugyanakkor kezdő részéről az egyik legkézenfekvőbb kérdés abban a sorban mely a vadásszá válás rögös útján megjelenik mindenki előtt ! A fegyver , a kaliber és még az  céloptika is azok közé tartozik amivel nem lehet mellé nyúlni . Ár/érték kategóriában és használhatóságban kis hazánkban mindenre elég ha jó lőkészséggel párosul ! A kérdést kibontva azért tűnik elsőre bugyutának (sokakat bosszantónak)  mert szinte minden kezdő vadász felteszi ezt , a merészebbje ráadásul nyilvános fórumon és mivel szinte ez napi rutinnal teszik ezért sokszor unalmas és bunkó válaszokat kapnak  . De ma jó kedvemben vagyok és nem vagyok rest koptatni a billentyűt se ezért rögtön vissza kérdeznék ! Milyen vastag a pénztárcád ? Mennyit akarsz belőle elpuffogtatni lőtéren ? Mire és hol szeretnéd használni ? Ha ezek megvannak akkor le lehet szűkíteni az amúgy talán legszélesebb választékot a te igényeid és lehetőségeidnek megfelelően . És akkor még ott van  az a nagyon is jelentős műszaki probléma , hogy melyik lövedéket hordja ezek közül jól a fegyvered ? A megoldást nem találhatod meg egyetlen közhely kérdéssel , csak tapasztalatokat mondhatnak az olvtársak akik ráadásul jó adag elfogultsággal is be vannak oltva a saját maguk által preferált felé mint ahogyan én is  ! Én viszonylag régen (2006-ban)ráleltem a számomra legmegfelelőbbre ami nem a legolcsóbb de még nem okozott csalódást és bár sokfélét és sok kaliberben próbáltam mellette de ettől függetlenül valamelyik gyártó (HP , Norma , S&B , Sako , Federal ) Nosler Partition maggal szerelt lőszerét tárazom vadászatokon . 3006-ban és 300WM-ben használom most mindkettő kitűnően hordja a 11.7g-os magot . De mindenkinek végig kell járnia azt az utat a lőtéren és utána vadat űzve ami oda vezet , hogy egy pontos megfontolt lövéssel elvegyük a vadtól azt ami a legdrágább neki az életét és ezt a leghatékonyabb és leghumánusabb módon kell tennünk !

Üdv az Ogre
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Bronson
magjouctVE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #1613 Dátum: 2019. Október 11. - 22:37:59 »

Sziasztok!

Először is köszöntök mindenkit és szeretném megköszönni a befogadást!!!!  Emelem
Kezdő vadászként összeállítottam egy CZ 550 30-06 os puskát egy Delta Titnium 2.5x10x56 -os vil. pontos céltávcsővel.
Ehhez az összeállításhoz szeretnék lőszert választani, ami alapesetben serte vadra ,őzre és dámra is alkalmas.
Tanácsotokat és szíves véleményeteket megköszönöm!


Szia!

Vegyél egy-két doboz lőszert (segít ha utána olvasol a megfelelő topicokban pl. 11,7 gr-os geco vagy sako lőszert sokan lövik megelégedéssel) és próbáld ki lőtéren.
Ha sikerül célba találni akkor irány a terület, ezzel az összeállítással nem lősz mellé. Sok sikert!
Üdv, Tamás





« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 12. - 04:20:30 írta Sakac » Naplózva

uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1614 Dátum: 2019. Október 14. - 10:04:20 »


Szia!

Vegyél egy-két doboz lőszert (segít ha utána olvasol a megfelelő topicokban pl. 11,7 gr-os geco vagy sako lőszert sokan lövik megelégedéssel) és próbáld ki lőtéren.
Ha sikerül célba találni akkor irány a terület, ezzel az összeállítással nem lősz mellé. Sok sikert!
Üdv, Tamás


Nincs nagy jelentősége, de a Geco mintha "csak" 11g-ost (TM és Plus), vagy 10,7-est (Express) töltene 30-as kaliberben.
Bőség zavara van, és nehéz mellényúlni. Az a kérdés csak, hogy mit tudsz beszerezni könnyen, és kipróbálni.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1615 Dátum: 2019. Október 24. - 11:16:24 »

Urak!

A Sako Super Hammerhead másnak is beton kemény? Most a második disznónál jártam úgy, hogy csak átdöfte, nagyon hosszú volt a menekülési út. Egyik esetben 0 vér, másik esetben jó 50 méter után, pedig mindkét esetben jó helyre ment a lövedék.
Merjem használni tovább???
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1616 Dátum: 2019. Október 24. - 11:43:45 »

Urak!

A Sako Super Hammerhead másnak is beton kemény? Most a második disznónál jártam úgy, hogy csak átdöfte, nagyon hosszú volt a menekülési út. Egyik esetben 0 vér, másik esetben jó 50 méter után, pedig mindkét esetben jó helyre ment a lövedék.
Merjem használni tovább???
Nekem 30-06-ban volt, hogy keresztbe, lapockánál.nem ütötte át a tehenet száz méterről. Lefeküdt rögtön, nem kellett keresni de meglepett a dolog.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1617 Dátum: 2019. Október 24. - 11:50:13 »

Nekem 30-06-ban volt, hogy keresztbe, lapockánál.nem ütötte át a tehenet száz méterről. Lefeküdt rögtön, nem kellett keresni de meglepett a dolog.

Nekem meg mint a kötőtű, úgy működött. Gyér sokkhatással. Még csak közel sem volt a vad. Az egykik kb 150 méterre, a másik közel a 200-hoz...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1618 Dátum: 2019. Október 24. - 12:24:52 »

Tudni bármelyik esetnél is, hogy melyik lövedék mit ért és mit nem ért, miközben áthaladt, vagy épp nem haladt át?

Se védeni se támadni nem akarom a lőszert, főleg nem az esetek gazdáit, de jelzem a két történetben - a leírtak alapján legalábbis - kizárólag csak a lőszer ugyanaz, miért kellene akkor ugyanúgy viselkednie a két esetben? Szerintem inkább pont az az örökbecsű konklúzió a két történetből, ami minden más magra is igaz, hogy ha ér kemény dolgokat, akár az is előfordulhat, hogy nem megy át, ha meg nem ér kemény dolgokat, akkor meg átszalad, mint a kötőtű. Nyilván az sem mindegy, hogy alapvetően puhább vagy keményebb típusú mag is jelenthet különbséget, de itt abban pont nem volt különbség.

Szerintem...
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1619 Dátum: 2019. Október 24. - 12:33:00 »

Tudni bármelyik esetnél is, hogy melyik lövedék mit ért és mit nem ért, miközben áthaladt, vagy épp nem haladt át?

Se védeni se támadni nem akarom a lőszert, főleg nem az esetek gazdáit, de jelzem a két történetben - a leírtak alapján legalábbis - kizárólag csak a lőszer ugyanaz, miért kellene akkor ugyanúgy viselkednie a két esetben? Szerintem inkább pont az az örökbecsű konklúzió a két történetből, ami minden más magra is igaz, hogy ha ér kemény dolgokat, akár az is előfordulhat, hogy nem megy át, ha meg nem ér kemény dolgokat, akkor meg átszalad, mint a kötőtű. Nyilván az sem mindegy, hogy alapvetően puhább vagy keményebb típusú mag is jelenthet különbséget, de itt abban pont nem volt különbség.

Szerintem...

Diagnosztikai célra lett leadva mindkettő, így zsigerelve nem lettek. Mindkét esetben átütötte a vadat a lövedék. kimenet mindkét esetben kicsi. Az egyik találat legfeljebb bordát ért, a másik esetben lapockacsontot is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: