Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159763 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1672


Koma


« Új üzenet #555 Dátum: 2022. Május 07. - 06:48:01 »

Az osztrák gyártmányú Voere puskák, a 2165 modellről beszélek, nagyon jó minőségűek. Aki nem hiszi, járjon utána. Mi baja lehet egy vadonat új, szép agyazású, német Lothar Walther csővel szerelt puskának. Minőségben fényévekkel megelőzi a ma gyártott, néhány éven belül szándékosan eldobhatóra tervezett, műanyag tusás, műanyag táras, irányzék nélküli csővel gyártott, eldobandó fegyvereket.
 Emelem


Senki nem állított ilyet h nem jo :Mosolyog
Vagy nem jó a másik 30 akármennyi gyárto vas és fémből készült puskája.
De biztos tudod akkor azt is, hogy a langyosvizet nem Kufsteinben találták fel hanem a németországi Voerenbachban.

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #556 Dátum: 2022. Május 07. - 07:18:45 »


Senki nem állított ilyet h nem jo :Mosolyog
Vagy nem jó a másik 30 akármennyi gyárto vas és fémből készült puskája.
De biztos tudod akkor azt is, hogy a langyosvizet nem Kufsteinben találták fel hanem a németországi Voerenbachban.



Voere vöhrenbach germany puskákat ne keverd össze a kufsteini vorevel.A kufsteini a fasorban sincs hozzá,de még egy cz 550-et sem cserélnék el rá.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Új üzenet #557 Dátum: 2022. Május 07. - 07:31:52 »


Senki nem állított ilyet h nem jo :Mosolyog
Vagy nem jó a másik 30 akármennyi gyárto vas és fémből készült puskája.
De biztos tudod akkor azt is, hogy a langyosvizet nem Kufsteinben találták fel hanem a németországi Voerenbachban.



A Voere cég Voerenbachból települt át Kufsteinbe. Szakembereik egy részét és a szaktudást átvitték. Nem nulláról kezdték a fegyver gyártást az új helyen. Az osztrák Voere puskák sokkal jobb minőségűek, mint a manapság gyártott tucat fegyverek többsége. A Voerenbachban készült régi Voere puskák lehet, hogy minőségileg valamivel jobbak voltak. de olyan kicsik lehetnek a különbségek, hogy ezen kár vitatkozni. Ha valakinek van egy jó puskája örüljön neki, és használja egészséggel.
 Emelem 
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Új üzenet #558 Dátum: 2022. Május 07. - 07:43:42 »

Voere vöhrenbach germany puskákat ne keverd össze a kufsteini vorevel.A kufsteini a fasorban sincs hozzá,de még egy cz 550-et sem cserélnék el rá.

Azt tanácsolom, hogy próbálj ki először egy osztrák Voere puskát, és utána beszélhetünk arról, hogy mit tapasztaltál. Az biztos, hogy a csövük nagyon jó. A régi .30-06 kaliberű Voere puskám most 32 éves és hibátlan. A Wesselényi utcai műhelyben 1993-ban lőtték be egy német Schmidt&Bender 3-12x50 céltávcsőhöz Norma NP tölténnyel. 100 méteren a lövések érintették egymást. Kell ennél több? A belővéshez azóta se kellett hozzányúlni, hibátlan a puska. Ha gondolod vegyél CZ550-et, és légy boldog vele.  Wave
 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1672


Koma


« Új üzenet #559 Dátum: 2022. Május 07. - 08:14:04 »

Szerintem a Lacika pontosan tudja h miről beszél.... Volt már nem csak CZ a kezében.
Nekem is egy Titan 2 van, Antinak is akad odahaza. Gézának is akad,.és a többi. Amig nem volt egy Német voeréd addig lehet nem.tudod mit mondol.

Örülünk hogy van egy osztrák Voeréd, vadássz sokat vele..Mindenben egyet is értünk, csak arra probálunk rávezetni, hogy ne pörögd tùl a kérdést.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Új üzenet #560 Dátum: 2022. Május 07. - 08:45:29 »

Szerintem a Lacika pontosan tudja h miről beszél.... Volt már nem csak CZ a kezében.
Nekem is egy Titan 2 van, Antinak is akad odahaza. Gézának is akad,.és a többi. Amig nem volt egy Német voeréd addig lehet nem.tudod mit mondol.

Örülünk hogy van egy osztrák Voeréd, vadássz sokat vele..Mindenben egyet is értünk, csak arra probálunk rávezetni, hogy ne pörögd tùl a kérdést.


Hidd el tudom, hogy miről beszélek. Azt is tudom, hogy a régi Voere puskák zár szerkezete nagyon precizen működik. Előre döntve a puskát a zár előre csúszik és zár. De higgyétek el, hogy az új osztrák Voere puskák sem rosszak. Lehet, hogy lötyögősebb a zár, de a csövük kiváló. Szerintem mindenben egyetértünk. Ti is vadásszatok sokat a puskáitokkal. Sok sikert kívánok hozzájuk!
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #561 Dátum: 2022. Május 07. - 08:58:08 »

Hidd el tudom, hogy miről beszélek. Azt is tudom, hogy a régi Voere puskák zár szerkezete nagyon precizen működik. Előre döntve a puskát a zár előre csúszik és zár. De higgyétek el, hogy az új osztrák Voere puskák sem rosszak. Lehet, hogy lötyögősebb a zár, de a csövük kiváló. Szerintem mindenben egyetértünk. Ti is vadásszatok sokat a puskáitokkal. Sok sikert kívánok hozzájuk!
 Emelem
Nézd .
Van egy santa barbarám. 280 eur volt kifogástalan állapotban .Hornady sst-vel 50-en lukba luk ,100méteren olyan 1,8 cm  ,nyilván nem lothar cső van benne,de találhatnék gondolom olyan lőszert,amivel tudna jobbat lőni.Mondhatni szégyenkezteti a steyer,sauer stb puskáimat.Öreg is lehet már.Sütése minden tekintetben állítható.Ilyen rosszidő puskának vettem,utánkeresni,nem kell sajnálni,lityi lötyi lövészárokpuska...Kb. a tus kidolgozottsága választja el a te kufsteini voeredtől.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Új üzenet #562 Dátum: 2022. Május 07. - 09:16:45 »

Nézd .
Van egy santa barbarám. 280 eur volt kifogástalan állapotban .Hornady sst-vel 50-en lukba luk ,100méteren olyan 1,8 cm  ,nyilván nem lothar cső van benne,de találhatnék gondolom olyan lőszert,amivel tudna jobbat lőni.Mondhatni szégyenkezteti a steyer,sauer stb puskáimat.Öreg is lehet már.Sütése minden tekintetben állítható.Ilyen rosszidő puskának vettem,utánkeresni,nem kell sajnálni,lityi lötyi lövészárokpuska...Kb. a tus kidolgozottsága választja el a te kufsteini voeredtől.


Rossz idő puskának kiváló lehet a Santa Barbara, utánkereséskor a direkt sütés se okozhat problémát, mert általában közelről kell lőni. A bokrok között nem kell sajnálni, az is jó dolog. A német Voere puskák közül én egyet láttam, az egy Voere Shikar-ról készített videó volt. A puskát előre döntve a zár előre csúszott és zárt. Nagyon precízen működőtt a zár, ezt a klasszikus Mauser zárak nem tudják. A régi német Voere puskákat sokan használjátok és ismeritek. Az új osztrák Mauser zárral szereltek sem rosszak. Lötyögősebb az zár, de a csövük kiváló.
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #563 Dátum: 2022. Május 07. - 09:26:18 »

Rossz idő puskának kiváló lehet a Santa Barbara, utánkereséskor a direkt sütés se okozhat problémát, mert általában közelről kell lőni. A bokrok között nem kell sajnálni, az is jó dolog. A német Voere puskák közül én egyet láttam, az egy Voere Shikar-ról készített videó volt. A puskát előre döntve a zár előre csúszott és zárt. Nagyon precízen működőtt a zár, ezt a klasszikus Mauser zárak nem tudják. A régi német Voere puskákat sokan használjátok és ismeritek. Az új osztrák Mauser zárral szereltek sem rosszak. Lötyögősebb az zár, de a csövük kiváló.
 Emelem
Némelyik M94 mauser is megcsinálja finom olajon,amit írsz.
Amúgy az a sánta barbi direkt sütés 300grammig leredukálható csak a csavarokkal.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #564 Dátum: 2022. Május 07. - 09:43:29 »

Némelyik M94 mauser is megcsinálja finom olajon,amit írsz.

Ja. Meg minden Mannlicher Schönauer. Azzal reklámozták anno.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #565 Dátum: 2022. Május 07. - 11:41:20 »

A Voere név nem a Voerenbach településnévből származik, hanem az alapítók VOEtter és REstle személynevekből. Az eredeti cégnév KOMA volt, mielőtt a két mérnök kivált és megalapítva a Voere-t Kufsteinbe tette át gyártást.

A Voere-vel kapcsolatban csak annyi negatív érzés engedhető meg, hogy a kufsteini várbörtön sok magyar életét keserítette, többek közt Kazinczy Ferenc is itt raboskodott.
Egyébként egy kiváló minőségű puska, az örökkévalóság +1 napra tervezve. Legalábbis az 1990-es évekig gyártottak.
Kiváló szórásképet produkál, rozsdásodásra abszolút nem hajlamos, ( ehhez hozzátartozik, hogy minden egyes használat után tisztítva, olajozva megy a helyére).
Az enyém klasszikus zászlós biztosítós (van aki szereti, van aki nem), én megszoktam a több mint 20 év használat alatt, mondhatni szeretem, mást már el sem tudok képzelni golyós fegyveren.
A tár hagyományos szekrénytár, nem kivehető (nem marad otthon), a ki-be tárazás sem jelent problémát.
Szerintem bármilyen célra használja is az ember a puskáját, a legfontosabb, hogy jól összeszokott legyen vele.

De fenti sorok csak az én személyes tapasztalataimat és véleményemet tartalmazzák. Emelem
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #566 Dátum: 2022. Május 07. - 11:58:03 »

A két alapító mérnök neve Erich Voetter és Paul Restle, a KOMA pedig a helyszínek neveiből származik: KOnstanz+MArksdorf.
A székhelye Furtwangen volt.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1672


Koma


« Új üzenet #567 Dátum: 2022. Május 07. - 11:59:47 »

A német Voerének a csernobili baleset szart bele a bizniszbe, mivel akkor jelentős volt a skandináv exportjuk.
A baleset után visszaesett a vadászat a skandiknál és a jelentős gépigényű, nagy ujításokat tartalmazó fegyvereik nem voltak éppen jó árréssel árulható termékek a kontinensen belül.
Nem is tudták  fenntartani a gyártást és eladták a Mausernek.
A Titan sorozat utódja illetve Mauser változata lett a M225.
Abból még csináltak egy ujítást a M94-et de azzal befellegzett az egész vonalnak. Utána a Mauser eladta a gyartosort meg cuccokat és így lett a Voere-Kufstein.
Tudtommal.
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #568 Dátum: 2022. Május 07. - 12:25:51 »

A német Voerének a csernobili baleset szart bele a bizniszbe, mivel akkor jelentős volt a skandináv exportjuk.
A baleset után visszaesett a vadászat a skandiknál és a jelentős gépigényű, nagy ujításokat tartalmazó fegyvereik nem voltak éppen jó árréssel árulható termékek a kontinensen belül.
Nem is tudták  fenntartani a gyártást és eladták a Mausernek.
A Titan sorozat utódja illetve Mauser változata lett a M225.
Abból még csináltak egy ujítást a M94-et de azzal befellegzett az egész vonalnak. Utána a Mauser eladta a gyartosort meg cuccokat és így lett a Voere-Kufstein.
Tudtommal.
 Emelem

A KOMA-t 1948-ban, a Voere-t 1955-ben alapították és tették át Németországból(Fekete-erdő) Kufsteinbe.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #569 Dátum: 2022. Május 07. - 12:43:40 »

A Mausernek, mint gyárnak nem sok köze van a Voere-hez, csak annyi, hogy utóbbi szintén mauser rendszerű forgó-tolózáras reteszelésű.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: