Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159768 alkalommal)
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #150 Dátum: 2011. December 06. - 18:08:07 »

Megérdemli vagy nem, ez sokmindenen múlik.
Mindenesetre egy teliholdas éjszakán több lehetőség van a válogatásra mint amikor terelésen belepuskáznak a nyiladékon átrepülő rudliba.
Tény, ha békén van hagyva egy terület, ott lővilágnál is meg lehet lőni a szarvast...de novemberre-decemberre már elvétve találsz "békénhagyott" területet, talán csak az állami erdészeteknél.

Na részemről ennyi. Igazatok van, nem vitatkozom. Csak egy kicsit hasonlít a szitu a politikusok nyilatkozataihoz miszerint ."nincs cigánybűnözés" Attol hogy foggal körömmel ragaszkodnak ehhez a megállapításhoz, még nem igaz. Így van ez az éjszakai szarvastehén "nem"lövéssel is. Senki de senki nem tesz ilyet ez csak kitaláció rosszindulatú rágalom. Én is csak rémálmodtam!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #151 Dátum: 2011. December 06. - 18:38:56 »



Nem tudom ki hogy van vele, de én valószínűleg megköszönném, ha egy törvénytelen vadászatról ínék egy nyílt fórumon és figyelmeztetnek! Vállat von Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #152 Dátum: 2011. December 06. - 19:28:55 »


Nem tudom ki hogy van vele, de én valószínűleg megköszönném, ha egy törvénytelen vadászatról ínék egy nyílt fórumon és figyelmeztetnek! Vállat von Fejvakarás

Ez a minimum... A többi pedig az,hogy ha egy jó akaród (is) olvassa ezen nyílt fórumot s elmenti az oldalakat akkor a te állásodnak lőttek barátom.
Mert itt most fordítva sült el a kapanyél.Hetvenkedtél a "tudásoddal", csak azzal nem számoltál hogy itt azért nem üresfejű hülyegyermekek fogadnak szájtáti módra hogy ...nahát az anyját ez igen!!!.....

 Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #153 Dátum: 2011. December 06. - 19:44:09 »

Sziasztok!

Nem TGábort akarom védeni, de ezekre az írásokra reagálnom kell!  Fejvakarás
Érdekes dolog ez a fórum  :Mosolyog Biztos vagyok benne, hogy itt külön-kölön mindenki kiváló ember, és vadász, de együtt mint "tömeg" borzalmas! Érdemes kicsit olvasni az emberek egyéni és tömeges viselkedéséről, sok pszichológus írt már erről. Aki fogékony az ilyesmire, van egy kis EQ-ja megérti.
Fogalmatok nincs pontosan milyen körülmények között zajott a vadászat, vagy Gábor milyen vadász-ember! Ami nem fér bele az itteni "vezéregyéniségek" etikai normájába azt mélységesen el kell ítélni, és természetesen a "tömeg" követi őket..  Nem
Érdemes lenne a szívetekre tenni a kezetek és elgondolkozni a következőkön:
- én még sosem loptam el vadat?
- nem tettem lövést bizonytalan, vagy távoli célra?
- az a baráti meghívás a bikára vagy bakra hivatalos volt?
és még sorolhatnám!
Valamint az új tagok megérdemelnének kedvesebb fogatatást is!  
És mielőtt megkérdőjeleznétek az én igaz vadász-énemet a fentiek alapján... de inkább nem folytatom.
BP
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #154 Dátum: 2011. December 06. - 19:53:06 »

Sziasztok!

Nem TGábort akarom védeni, de ezekre az írásokra reagálnom kell!  Fejvakarás
Érdekes dolog ez a fórum  :Mosolyog Biztos vagyok benne, hogy itt külön-kölön mindenki kiváló ember, és vadász, de együtt mint "tömeg" borzalmas! Érdemes kicsit olvasni az emberek egyéni és tömeges viselkedéséről, sok pszichológus írt már erről. Aki fogékony az ilyesmire, van egy kis EQ-ja megérti.
Fogalmatok nincs pontosan milyen körülmények között zajott a vadászat, vagy Gábor milyen vadász-ember! Ami nem fér bele az itteni "vezéregyéniségek" etikai normájába azt mélységesen el kell ítélni, és természetesen a "tömeg" követi őket..  Nem
Érdemes lenne a szívetekre tenni a kezetek és elgondolkozni a következőkön:
- én még sosem loptam el vadat?
- nem tettem lövést bizonytalan, vagy távoli célra?
- az a baráti meghívás a bikára vagy bakra hivatalos volt?
és még sorolhatnám!
Valamint az új tagok megérdemelnének kedvesebb fogatatást is!  
És mielőtt megkérdőjeleznétek az én igaz vadász-énemet a fentiek alapján... de inkább nem folytatom.
BP
Nem tudom, kik az itteni "vezéregyéniségek". Nem tudom, miért lennének egyénre szabott etikai normák.
Azt tudom, hogy az itt leírtakat sokkal többen olvassák mint Te gondolnád, ebben a "sokkal több"-ben akadnak rosszindulatú emberek is akik szépen felhasználhatják a hozzászólásokat ha ártani akarnak valakinek. Észnél kell lenni, mit ír le az ember.
Ez az egyik. A másik meg az, hogy 240 lépésre még nappal sem lövünk szabad kézből ha nem muszáj. Márpedig nem muszáj.
Az éjszakai szarvaslövéssel kapcsolatos nézeteimet már kifejtettem. Én nem tartom annyira tragikusnak, ha rendes holdvilág van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #155 Dátum: 2011. December 06. - 20:05:03 »

Szia Boar-Sziasztok!

Olvastam a te írásaidat is és pont te vagy akire az általam leírtak a legkevésbé vonatkoznak! Az írásommal nem akarok megbántani senkit, de tudom nagyon úgy néz ki. Csak azt írtam le ami szerintem a valóság-igazság! Semmivel nem etikusabb egy disznóhajtáson odalőni... majd elveszteni a vadat gyomor vagy láb lövéssel, vagy bezárni a kört egy nyúlhajtáson. Sok nagy "elődünk" írt erről is.
Aki pedig tud lőni -nem tudom Gábor tud-e- nyugodtan lőhet szabad kézből is. Nem szégyen az! Sőt!
BP
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #156 Dátum: 2011. December 06. - 20:12:59 »

Szia Boar-Sziasztok!

Olvastam a te írásaidat is és pont te vagy akire az általam leírtak a legkevésbé vonatkoznak! Az írásommal nem akarok megbántani senkit, de tudom nagyon úgy néz ki. Csak azt írtam le ami szerintem a valóság-igazság! Semmivel nem etikusabb egy disznóhajtáson odalőni... majd elveszteni a vadat gyomor vagy láb lövéssel, vagy bezárni a kört egy nyúlhajtáson. Sok nagy "elődünk" írt erről is.
Aki pedig tud lőni -nem tudom Gábor tud-e- nyugodtan lőhet szabad kézből is. Nem szégyen az! Sőt!
BP

Petibácsi!

Azt gondolom Ti nem értitek. Az általad vázolt "valóság-igazság", amivel valaki büszkélkedik, jelenleg törvénybe ütköző cselekedet. Tetszik, nem tetszik az. Nem morogni kellene, meg megsértődni, ha valaki figyelmezteti erre teljes jószándékkal.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #157 Dátum: 2011. December 06. - 20:31:56 »

Meg kell tanulni nem lőni, a mindenáron való zsákmányolás helyett. Nehéz, de talán itt válik el, hogy valaki vadász, vagy puskás ember.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2011. December 06. - 20:46:40 »

Sziasztok!

Nem TGábort akarom védeni, de ezekre az írásokra reagálnom kell!  Fejvakarás
Érdekes dolog ez a fórum  :Mosolyog Biztos vagyok benne, hogy itt külön-kölön mindenki kiváló ember, és vadász, de együtt mint "tömeg" borzalmas! Érdemes kicsit olvasni az emberek egyéni és tömeges viselkedéséről, sok pszichológus írt már erről. Aki fogékony az ilyesmire, van egy kis EQ-ja megérti.
Fogalmatok nincs pontosan milyen körülmények között zajott a vadászat, vagy Gábor milyen vadász-ember! Ami nem fér bele az itteni "vezéregyéniségek" etikai normájába azt mélységesen el kell ítélni, és természetesen a "tömeg" követi őket..  Nem
Érdemes lenne a szívetekre tenni a kezetek és elgondolkozni a következőkön:
- én még sosem loptam el vadat?
- nem tettem lövést bizonytalan, vagy távoli célra?
- az a baráti meghívás a bikára vagy bakra hivatalos volt?
és még sorolhatnám!
Valamint az új tagok megérdemelnének kedvesebb fogatatást is!  
És mielőtt megkérdőjeleznétek az én igaz vadász-énemet a fentiek alapján... de inkább nem folytatom.
BP

Erre is csak ugyanazt tudom írni, mint egy másik topikban.
Lehet itt dicsekedni parádés lövésekkel, de magunkból hülyét csinálni nem muszáj.
Az éjszakai szarvasvadászat jelen állás szerint tiltott, ha tetszik ez, ha nem.

Mégegyszer, hogy ne kapjál "tömegszindrómát".
A szarvas vadászata TILOS éjjel.
Ettől meg lehet lőni, de nem kell hetvenkedő lövésekkel eldicsekedni...amiről kiderült, hogy bármilyen parádés lövés is teljességgel szabálytalan volt.
Szóval meg kell tanulni csendben maradni...ez is érdem!

...és már meg  ne haragudj, ha valakinek annyi esze nincs, hogy odaírja, hogy mindezt fényes nappal tette, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni... Fejvakarás
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #159 Dátum: 2011. December 06. - 20:53:40 »

Petibácsi!

Azt gondolom Ti nem értitek. Az általad vázolt "valóság-igazság", amivel valaki büszkélkedik, jelenleg törvénybe ütköző cselekedet. Tetszik, nem tetszik az. Nem morogni kellene, meg megsértődni, ha valaki figyelmezteti erre teljes jószándékkal.

 Emelem

Szia Voldemort!

" A TI nem értitek" az nem világos számomra! Én a saját véleményem írtam le. Megsértődni én nem fogok, senki nem adott rá okot.
BP
Naplózva
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #160 Dátum: 2011. December 06. - 21:23:43 »

Erre is csak ugyanazt tudom írni, mint egy másik topikban.
Lehet itt dicsekedni parádés lövésekkel, de magunkból hülyét csinálni nem muszáj.
Az éjszakai szarvasvadászat jelen állás szerint tiltott, ha tetszik ez, ha nem.

Mégegyszer, hogy ne kapjál "tömegszindrómát".
A szarvas vadászata TILOS éjjel.
Ettől meg lehet lőni, de nem kell hetvenkedő lövésekkel eldicsekedni...amiről kiderült, hogy bármilyen parádés lövés is teljességgel szabálytalan volt.
Szóval meg kell tanulni csendben maradni...ez is érdem!

...és már meg  ne haragudj, ha valakinek annyi esze nincs, hogy odaírja, hogy mindezt fényes nappal tette, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni... Fejvakarás
Igen

De ez:" Mégegyszer, hogy ne kapjál "tömegszindrómát"."........ Röhög
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #161 Dátum: 2011. December 06. - 21:52:18 »

Igen

De ez:" Mégegyszer, hogy ne kapjál "tömegszindrómát"."........ Röhög

Kezdem megérteni, miért van az ha nem válaszolnak egy megjegyzésre.
BP
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #162 Dátum: 2011. December 06. - 21:56:08 »

Vendég    21:47:27   Témát nyomtat: "7X64"
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #163 Dátum: 2011. December 06. - 22:39:11 »

Kezdem megérteni, miért van az ha nem válaszolnak egy megjegyzésre.
BP

Péterbátya, az ég egy adta világon semmit nem kezdesz megérteni.Figyeled mit jelez Voldemort az utánad következő hsz-ben?
Pedig erről beszéltünk "körülötted"..... Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #164 Dátum: 2011. December 06. - 23:01:50 »


Érdemes lenne a szívetekre tenni a kezetek és elgondolkozni a következőkön:
- én még sosem loptam el vadat?
- nem tettem lövést bizonytalan, vagy távoli célra?
- az a baráti meghívás a bikára vagy bakra hivatalos volt?
és még sorolhatnám!
Valamint az új tagok megérdemelnének kedvesebb fogatatást is!  
És mielőtt megkérdőjeleznétek az én igaz vadász-énemet a fentiek alapján... de inkább nem folytatom.
BP

Kedves Petibácsi!

Akár elhiszed akár nem, az első két kérdésedre a válaszom:SOHA, a harmadikra pedig az, hogy IGEN!
De ha kívánod folytathatom még!
Tudod, én azt tartom, az ember az életben (úgy összességében) csinál annyi hülyeséget, szabálytalanságot, sőt törvénytelenséget, hogy a saját gyomra is  kell, hogy forduljon tőle. Kell lenni egy-két dolognak, (ez nálam pl a Vadászat,) amiben igen is becsületes kell, hogy maradjon! Megette a fene az egészet, ha már  a " szenvedély, az életforma" is hazug!

A fogadtatásról. Nem hiszem, hogy bárkit   fogadtunk volna aki közénk jött. Igen is vannak dolgok amit szóvá kellett eddig is és ezután is tenni. Aki megérti jó,aki nem megsértődik, vagy rosszabb esetben elmegy. Ha emlékszel volt itt olyan fiatal vadász, aki több alkalommal is eldicsekedett a barátja 9,3 -val lőtt nagyvadjaival, s akinek golyósra engedélye sem volt. Amikor többször szóvá tettük, jó indulattal kitöröltük a kompromittáló mondatát, megsértődött és elment! Szíve rajta!  
Talán nem nagy elvárás senkitől, hogy mielőtt egy közösségbe belép tájékozódik, az ottani szokásokról, az ott kialakult dolgokról. Azt hiszem, a normális ember nem ír le olyat amivel maga alatt vágja a fát, és lejáratja nem csak magát, hanem vadásztársait is.
Nem dugjuk a fejünket a homokba, és tisztában vagyunk a mai vadásztársadalomban történő nem kívánatos dolgokkal. Ne azzal akarjuk megoldani -már amit lehet- hogy nem beszélünk róla, hanem azzal, hogy felhívjuk a hibára a figyelmet.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: