Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jagdterrier Mindörökké!  (Megtekintve 102122 alkalommal)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. December 30. - 21:49:34 »

Tessék, itt van egy példány belőle:

Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. December 30. - 21:54:32 »

Egek ura! Mosolyog
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. December 30. - 22:02:57 »

Hát nem azért hozták össze, mert szép...egyébként a szépség relatív. Az illető, aki tenyészti őket (ugyanaz, aki olyan simán lerúgta magáról a feljelentésedet), azt mondja, hogy a bull típusú terrirek azért jobbak, mint a jagd, mert nem kergetnek meg mindent, nem tűnnek el egy útba eső kotorékban már a hajtás elején, nem távolodnak el a gazdától és nem hajtanak, hanem állítanak/fognak. Az állításai összhangban vannak Frantisek Anderle leírásaival, aki a '60-as években bullterrierrel és vadásztőrrel disznózott Csehszlovákiában, ő is a fogókutya, a buldog-vér előnyeit említette a sokszor túlvezérelt tiszta vérű terrierekkel szemben. Viszont ő sem hagyományosan vadászott, azaz nem azt várta a bullitól, hogy puska elé hajtsa a disznót. Ugyanakkor sokan azt hiszik, hogy a "harcikutya" a vadászaton vérengzést rendez, mindent megfog és széttép, de ez csak az előítéletek vetülete, semmi több. A bull típusúaknak pont az az előnyük, hogy nem maguknak vadásznak, hanem a feladatra koncentrálnak és nyugodtabbak, mint egy kotorékkutya. Természetesen ők sem marcangolják szét a vaddisznót (arra tán csak egy jegesmedve képes), ehelyett vagy fogják vagy állítják.

Aki tenyészti őket, az tudja, mit csinál. Neki, akinek a jövedelme egy része a hajtásokból származik, nem éri meg, hogy a kutyák a fél szezont sebesülten töltsék, az állatorvosi költségekről nem is beszélve. Ezért keresztezett be a hiperaktív jagdba nyugodtabb bull típusú vért.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. December 31. - 11:49:33 »

 Fejvakarás
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Január 01. - 15:05:48 »

Üdv mIndenkinek!
Egek ura! Mosolyog


Köszi  képet:D
Hát igen, ami azt illeti nem egy küllemgyőztes kutya, de szivesen megnézném, munkát hogyan teljesíti?
Kotorékozni nem járnak velük?

Üdv: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Január 02. - 13:52:40 »

Nem. Túl nagyok ahhoz.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Január 05. - 20:01:46 »

Ciao Gábor!
Ismerőseim jagdot szlovák kopóval kereszteztek.A Kopó az eredetileg is hajtásra kitalált kutyafajta.A magyar viszonyokhoz,vadászati kultúrához nem a disznó lefogása áll közel.Ezért vált ki ellenérzést a vadászok többségéből ez a típusú hozzáállás.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Január 05. - 21:12:21 »

Ciao Gábor!
Ismerőseim jagdot szlovák kopóval kereszteztek.A Kopó az eredetileg is hajtásra kitalált kutyafajta.A magyar viszonyokhoz,vadászati kultúrához nem a disznó lefogása áll közel.Ezért vált ki ellenérzést a vadászok többségéből ez a típusú hozzáállás.

Egyetértek. Az ilyesfajta fogós kutyák miatt én feljelentést is tettem anno...
Naplózva
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Január 05. - 21:31:36 »

Emlékszem az esetre.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Január 05. - 21:37:09 »

Emlékszem az esetre.

Azok ha jól emlékszem szintén ilyen korcsok voltak. Sajnos a nyomozást megszüntették, mert ügyesen védekeztek. Legalább nem reklámozzák már magukat pofátlanul.
Naplózva
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Január 05. - 22:19:48 »

Hallottam róla,hogy megszűnt az eljárás.
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Január 06. - 00:25:20 »


ÜDv:Viktor

Egyetértek. Az ilyesfajta fogós kutyák miatt én feljelentést is tettem anno...

Hát igen, de ilyen eset még nagyon sok van és lesz is!
Érdekelne Viktor, hogy számodra mit jelent az a kifejezés, hogy "ilyesfajta fogós kutyák"?
Ne érts férre, nem kötekedésnek szántam!

Üdv:Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Január 06. - 07:31:15 »

ÜDv:Viktor

Hát igen, de ilyen eset még nagyon sok van és lesz is!
Érdekelne Viktor, hogy számodra mit jelent az a kifejezés, hogy "ilyesfajta fogós kutyák"?
Ne érts férre, nem kötekedésnek szántam!

Üdv:Fabrigo

Ez a történet elég nagy port vert fel annak idején a hazai internetes vadásztársadalomban. Egy másik fórumra annak idején Frédi tett fel videókat a Youtube-ról, amin ilyen pittbull-származékok elevenen tépnek szét disznót, a gazdáik pedig bíztatják őket, illetőleg mangalicán trenírozzák ezeket a szerencsétlen torzszülötteket. A szolgáltatásukat szemérmetlenül reklámozták többhelyütt, így vadászújságokban, az egyikben még egy kisriport erejéig nyilatkozhattak is.

Akkor többen fordultunk a rendőrséghez, sőt a Magyar Televízió híradójában lement egy - igen korrekt hangvételű - riport is, ahol ezeket a videókat is részben bemutatták.

Nem egyszer láttam én is megrázó jeleneteket hajtásban, a kutya akárhogyan is nézzük, sosem fogja meghazudtolni magát. De direkt a disznó széttépésére idomítani a kutyát, nos ez nemcsak vadásziatlan cselekedet, de az általános emberi zsinórmértékkel is ellenkezik (már ha van különbség).
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Január 06. - 09:05:22 »

Igazad van, Viktor!

Szerény véleményem szerint a bull típusú terriereknek és azok leszármazottainak semmi keresnivalója egy magyarországi vadászaton.
Most azért bekeresztezni a Jagdot bullal, mert a jagd "túlvezérelt", szerintem nem éri meg. Ha valakinek túl rámenős a jagd, akkor találhat még magának a többi fajta között olyat, amelyik ugyanolyan jó a disznóvadászatra.
Naplózva

Dávid
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Január 06. - 22:22:10 »

Ez a történet elég nagy port vert fel annak idején a hazai internetes vadásztársadalomban. Egy másik fórumra annak idején Frédi tett fel videókat a Youtube-ról, amin ilyen pittbull-származékok elevenen tépnek szét disznót, a gazdáik pedig bíztatják őket, illetőleg mangalicán trenírozzák ezeket a szerencsétlen torzszülötteket. A szolgáltatásukat szemérmetlenül reklámozták többhelyütt, így vadászújságokban, az egyikben még egy kisriport erejéig nyilatkozhattak is.

Te szügyészkém. Elevenen disznót széttépni max. egy jegesmedve képes, ezek a kutyák esetleg lefogták. Az a mangalica meg egy mangalica-vaddisznó keverék volt, ha már itt tartunk...

A kotorékebeket meg patkányokon és macskán trenírozzák. A vadászgörényeket meg egereken és patkányokon. A vadászmadarakat meg galambokon. Sőt, ragadozó állatok a kölykeik bevadászására legyengített eleven prédát szoktak hozni.

Nem egyszer láttam én is megrázó jeleneteket hajtásban, a kutya akárhogyan is nézzük, sosem fogja meghazudtolni magát. De direkt a disznó széttépésére idomítani a kutyát, nos ez nemcsak vadásziatlan cselekedet, de az általános emberi zsinórmértékkel is ellenkezik (már ha van különbség).

A széttépésről lásd fenn, hogy mi vadászias meg mi nem, hát ahány ház, annyi szokás. Elég sokan még az erdélyi kopót is soknak tartják disznóhajtásra, pedig az ősi magyar fajta...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: