Oldalak: 1 ... 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 [1382] 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2762861 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #20715 Dátum: 2019. Január 02. - 09:49:25 »

Nem szólt az egy szót se. Úgy tett mint aki magas blatton van lőve, ami töri a gerincet. Eldőlt, rugdalózott egyre lassabban aztán feküdt lapjára. Ahogy kell. De amig összepakoltam a zsákomat és nem figyeltem rá, elvitték az ufók. A vér az  összeesés helyén az első egyharmadánál volt a kifekvésnek. Szerintem tüskét lőttem. Úgy is éreztem a lövés pillanatában hogy belelántottam felfelé egy picit. Bár a találatjelzés nem azt mutatta. Nem tudom.
Naplózva

Jó szelet!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #20716 Dátum: 2019. Január 02. - 10:34:52 »

Nekem is veszett már el, 20-22 éve, vese +  máj lövéssel nagyobb kan. Sajnos. Borzalmasan és hosszan hempergett és visított a csalánban. Aztán felkelt és lelépett. Első lövésre dagonyában májdarabka volt, aztán futtából a társam lőtte vesén...
Szerintem van az az eset, hogy ép elkapod a lövéssel a pillanatot, mikor totál kifúj a vad a tüdejéből minden levegőt és üresen szalad át a lövedék a gerinc alatt
és a tüdő felett. A kétoldali sokkhatás, a nagy ütés a gerinc közelében földhöz veri az állatot de később magához tér...  Másik esetben hajtásban így lőtt kant később terítékre hozták. Én magam nem láttam, de barátom szerint át lehetett dugni a korábbi sebcsatornán egy hosszú fűszálat.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20717 Dátum: 2019. Január 02. - 11:25:19 »

Nem szólt az egy szót se. Úgy tett mint aki magas blatton van lőve, ami töri a gerincet. Eldőlt, rugdalózott egyre lassabban aztán feküdt lapjára. Ahogy kell. De amig összepakoltam a zsákomat és nem figyeltem rá, elvitték az ufók. A vér az  összeesés helyén az első egyharmadánál volt a kifekvésnek. Szerintem tüskét lőttem. Úgy is éreztem a lövés pillanatában hogy belelántottam felfelé egy picit. Bár a találatjelzés nem azt mutatta. Nem tudom.

A fej,gerinc,állkapocs stb . minden olyan lövés amikor a központi idegrendszer kap egy jó nagy ütést azzal jár hogy a találat pillanatában jelez be de látványosan a vad . Legtöbbször összeseik mintha kirántanák a lábát aztán a sérülés mértékétől függően soha sem áll fel vagy percekig fekszik , esetleg azonnal feláll de biztos nem szalad el több tíz métert és akkor esik össze . De tudod Te ezt - ennyi év után . Csak találgathatunk itt . Egyébként a veselövés utáni ordításnál ritka kivételt csakis néhány nagytestű kan produkált az is ritkán , az az csak nyikkantak vagy összerándúltak és mentek tovább . általában nem messzire mert az ott lévő erek amik a hátsó végtagokat táplálják ha megsérülnek gyors befelé történő elvérzést eredményeztek .
Ép a napokban kerestünk néhány vadásztárs lövését követően azon a helyen ahol egyszer egy disznót kerestem másnak . Rengeteg vér úgy 100 méteren aztán úgy eltűnt a vér mint a disznó .  Fejvakarás Sose lett meg . Ott is UFÓ-ra de minimum helikopterre gyanakodtunk .  Vállat von  Átkozott egy körzet ! Saját lőtt vadaimat megtaláltam de másét itt valamilyen okból soha - így ezt a kettőt se .  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20718 Dátum: 2019. Január 02. - 11:26:15 »

Szerintem van az az eset, hogy ép elkapod a lövéssel a pillanatot, mikor totál kifúj a vad a tüdejéből minden levegőt és üresen szalad át a lövedék a gerinc alatt
és a tüdő felett. A kétoldali sokkhatás, a nagy ütés a gerinc közelében földhöz veri az állatot de később magához tér... 
Van bizony.
Jelen voltam pár ezer disznó elejtésénél, igaz zömmel kerti körülmények között, de ebből a szempontból ez nem igazán számít.
Vesztettünk el tisztán tüdőn lőtt disznót nem is egyet, de zsigereltem es láttam zsigerelve több olyan disznót, ami lábon kihordta a tüdőlövést.
Ezek minden eserben magasan voltak meglőve.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #20719 Dátum: 2019. Január 02. - 12:00:49 »

A fej,gerinc,állkapocs stb . minden olyan lövés amikor a központi idegrendszer kap egy jó nagy ütést azzal jár hogy a találat pillanatában jelez be de látványosan a vad . Legtöbbször összeseik mintha kirántanák a lábát aztán a sérülés mértékétől függően soha sem áll fel vagy percekig fekszik , esetleg azonnal feláll de biztos nem szalad el több tíz métert és akkor esik össze . De tudod Te ezt - ennyi év után . Csak találgathatunk itt . Egyébként a veselövés utáni ordításnál ritka kivételt csakis néhány nagytestű kan produkált az is ritkán , az az csak nyikkantak vagy összerándúltak és mentek tovább . általában nem messzire mert az ott lévő erek amik a hátsó végtagokat táplálják ha megsérülnek gyors befelé történő elvérzést eredményeztek .
Ép a napokban kerestünk néhány vadásztárs lövését követően azon a helyen ahol egyszer egy disznót kerestem másnak . Rengeteg vér úgy 100 méteren aztán úgy eltűnt a vér mint a disznó .  Fejvakarás Sose lett meg . Ott is UFÓ-ra de minimum helikopterre gyanakodtunk .  Vállat von  Átkozott egy körzet ! Saját lőtt vadaimat megtaláltam de másét itt valamilyen okból soha - így ezt a kettőt se .  Emelem

Azonnal összesett.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #20720 Dátum: 2019. Január 02. - 12:03:01 »

Van bizony.
Jelen voltam pár ezer disznó elejtésénél, igaz zömmel kerti körülmények között, de ebből a szempontból ez nem igazán számít.
Vesztettünk el tisztán tüdőn lőtt disznót nem is egyet, de zsigereltem es láttam zsigerelve több olyan disznót, ami lábon kihordta a tüdőlövést.
Ezek minden eserben magasan voltak meglőve.

Igen még ez is előfordúlhat, bár a vér nem tödővér volt. Vállat von
Sajnos ezt márvalószínűleg sosem fogjuk megtudni...
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20721 Dátum: 2019. Január 02. - 12:51:32 »

Azonnal összesett.

Tudod az a "biciklizett" tévesztett meg . Én arra gondoltam mikor egyre imbolygóbban szalad jellemzően valamilyen ívben a végén elesik ( na az ami 99% ban meg is van ) . Így ez egy sima gerinctüske lehet leginkább vagy úgy ahogy gondolod a tüdő és a gerinc között áthatoló lövés .  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #20722 Dátum: 2019. Január 02. - 13:05:06 »

Tudod az a "biciklizett" tévesztett meg . Én arra gondoltam mikor egyre imbolygóbban szalad jellemzően valamilyen ívben a végén elesik ( na az ami 99% ban meg is van ) . Így ez egy sima gerinctüske lehet leginkább vagy úgy ahogy gondolod a tüdő és a gerinc között áthatoló lövés .  Emelem

Bocsánat ha nem egyértelműen fogalmaztam Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #20723 Dátum: 2019. Január 02. - 13:19:14 »

Meg van a bűnös. Ez történhetett. Vigyorog

Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20724 Dátum: 2019. Január 02. - 13:55:45 »

Bocsánat ha nem egyértelműen fogalmaztam Wave

Egyértelmű volt az " a disznó összeesett"  csak átfutottam rajta .

Ennél kacifántosabb esetem volt szerencsére baleset nélkül .

9,3 x 62 vel rálőttem egy disznóra lesről úgy 100 méter távolságra . Azonnal összedőlt és nem mozdult . Tőlem úgy negyven méterre a bokor alól abban a pillanatban el kezd valaki a disznóra világítani .  Csodalk  Még megjegyzést is tesz hogy most aztán rábaxok stb. Persze hogy nem a disznóra koncentráltam pedig ilyenkor rátöltve pár percet figyelem . Kérdezem hogy került ide - meg ő is hogy én hogyan . Még mondom is neki hogy hagyjuk ezt most - majd kiderül mi van , foglalkozzunk a disznóval és leszálltam a lesről . "Vadásztársam" csak hajtogatta a dolgokat és felhívta azt a vadászt akinek a házánál volt a beírókönyv . Kiderült hogy én a sorrendben következő lap első beírását tettem Ő meg véletlenül összefogta a két lapot és az azután következő lapon tette meg az első egyébként szabályos bejegyzést . Egy távolabbi lesre ült egymást nem vettük észre de ő is látta a felém közelítő turkáló disznót és szántó szélén az erdő árnyékában próbálta megközelíteni .  :Mosolyog szerencsénk volt . Mondjuk elnézést nem kért . A disznó mire oda értem eltűnt . Másnap kutyával is kerestük de egy gerinc vagy nyaki gerinc tüskés vad megkerítése nagyon nehéz .  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #20725 Dátum: 2019. Január 02. - 15:14:37 »

Egyértelmű volt az " a disznó összeesett"  csak átfutottam rajta .

Ennél kacifántosabb esetem volt szerencsére baleset nélkül .

9,3 x 62 vel rálőttem egy disznóra lesről úgy 100 méter távolságra . Azonnal összedőlt és nem mozdult . Tőlem úgy negyven méterre a bokor alól abban a pillanatban el kezd valaki a disznóra világítani .  Csodalk  Még megjegyzést is tesz hogy most aztán rábaxok stb. Persze hogy nem a disznóra koncentráltam pedig ilyenkor rátöltve pár percet figyelem . Kérdezem hogy került ide - meg ő is hogy én hogyan . Még mondom is neki hogy hagyjuk ezt most - majd kiderül mi van , foglalkozzunk a disznóval és leszálltam a lesről . "Vadásztársam" csak hajtogatta a dolgokat és felhívta azt a vadászt akinek a házánál volt a beírókönyv . Kiderült hogy én a sorrendben következő lap első beírását tettem Ő meg véletlenül összefogta a két lapot és az azután következő lapon tette meg az első egyébként szabályos bejegyzést . Egy távolabbi lesre ült egymást nem vettük észre de ő is látta a felém közelítő turkáló disznót és szántó szélén az erdő árnyékában próbálta megközelíteni .  :Mosolyog szerencsénk volt . Mondjuk elnézést nem kért . A disznó mire oda értem eltűnt . Másnap kutyával is kerestük de egy gerinc vagy nyaki gerinc tüskés vad megkerítése nagyon nehéz .  Emelem

Basszus!   Csodalk Még szerencse, hogy nem lett nagyobb baj. Gondolom néztél mint Noé a 3. tevére amikor felnyomta a lámpát.
Naplózva

Jó szelet!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #20726 Dátum: 2019. Január 02. - 16:50:00 »



Most szerkesztettem. Hátha segítség a kazánház betájolásához, annak aki most kezdi.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #20727 Dátum: 2019. Január 02. - 17:23:47 »

Egyértelmű volt az " a disznó összeesett"  csak átfutottam rajta .

Ennél kacifántosabb esetem volt szerencsére baleset nélkül .

9,3 x 62 vel rálőttem egy disznóra lesről úgy 100 méter távolságra . Azonnal összedőlt és nem mozdult . Tőlem úgy negyven méterre a bokor alól abban a pillanatban el kezd valaki a disznóra világítani .  Csodalk  Még megjegyzést is tesz hogy most aztán rábaxok stb. Persze hogy nem a disznóra koncentráltam pedig ilyenkor rátöltve pár percet figyelem . Kérdezem hogy került ide - meg ő is hogy én hogyan . Még mondom is neki hogy hagyjuk ezt most - majd kiderül mi van , foglalkozzunk a disznóval és leszálltam a lesről . "Vadásztársam" csak hajtogatta a dolgokat és felhívta azt a vadászt akinek a házánál volt a beírókönyv . Kiderült hogy én a sorrendben következő lap első beírását tettem Ő meg véletlenül összefogta a két lapot és az azután következő lapon tette meg az első egyébként szabályos bejegyzést . Egy távolabbi lesre ült egymást nem vettük észre de ő is látta a felém közelítő turkáló disznót és szántó szélén az erdő árnyékában próbálta megközelíteni .  :Mosolyog szerencsénk volt . Mondjuk elnézést nem kért . A disznó mire oda értem eltűnt . Másnap kutyával is kerestük de egy gerinc vagy nyaki gerinc tüskés vad megkerítése nagyon nehéz .  Emelem
Hát ilyen esetekben kell résen lenni. Nem odalőni a fekete foltra, bármi lehet. Teljesen jó példa arra Stefi, mit produkálhat a (vadász) élet!
Mindenki jóhiszeműen járt el, mégis kialakult egy brutál veszélyes helyzet. Szerencse, hogy megfontolak voltatok.
Üdv, H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #20728 Dátum: 2019. Január 02. - 18:30:02 »

Azért ez így egy kicsit "necces" és veszélyes! Gyakorlatilag a les beírása az egy körzet,onnét lejönni cserkelgetni tilos! Pont ez a lényege a beírónak. Igaz nem tudott róla másik vadász,hogy a másik lesen
ülnek,de nem hagyhatta volna el a lest,mi van ha egy távolabbi vad elmegy lövés nélkül?  Ahogyan Stefi nem vette észre a vadásztárs érkezését a lesre ugyan úgy "jó" beírással is felülhetnek lesre és meg van a baj.Leshelyet,lőállást vadászat vége előtt nem hagyunk el és nem lehet baj!!!
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #20729 Dátum: 2019. Január 02. - 18:52:14 »

Azért ez így egy kicsit "necces" és veszélyes! Gyakorlatilag a les beírása az egy körzet,onnét lejönni cserkelgetni tilos! Pont ez a lényege a beírónak. Igaz nem tudott róla másik vadász,hogy a másik lesen
ülnek,de nem hagyhatta volna el a lest,mi van ha egy távolabbi vad elmegy lövés nélkül?  Ahogyan Stefi nem vette észre a vadásztárs érkezését a lesre ugyan úgy "jó" beírással is felülhetnek lesre és meg van a baj.Leshelyet,lőállást vadászat vége előtt nem hagyunk el és nem lehet baj!!!
Nem lest írtak be, biztonsági körzetet!
Azon belül pedig lehet mozogni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 [1382] 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: