Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143304 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #870 Dátum: 2013. Május 25. - 08:22:30 »

Meg ez .
"az új indítvány „szélesre tárja a társas vállalkozások számára épített kiskapukat, s tulajdonképp megszünteti az eddig is csak virtuálisan létező felső birtokkorlátot. Ennek következtében immáron semmi akadálya nem lesz annak, hogy a durva tőkeérdekek felül írják a vidéken élők megmaradáshoz való jogát."
Nyihi  :Mosolyog Vállat von

 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #871 Dátum: 2013. Május 25. - 21:45:02 »

Meg ez .
"az új indítvány „szélesre tárja a társas vállalkozások számára épített kiskapukat, s tulajdonképp megszünteti az eddig is csak virtuálisan létező felső birtokkorlátot. Ennek következtében immáron semmi akadálya nem lesz annak, hogy a durva tőkeérdekek felül írják a vidéken élők megmaradáshoz való jogát."
Nyihi  :Mosolyog Vállat von

 

Ez most micsoda?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #872 Dátum: 2013. Május 26. - 08:45:38 »


Bencsik: A nagybirtokrendszer konzerválása ellentétes a józan ésszel

    Index

2013. május 23., csütörtök 12:40 |
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #873 Dátum: 2013. Május 26. - 13:42:33 »

Meg ez .
"az új indítvány „szélesre tárja a társas vállalkozások számára épített kiskapukat, s tulajdonképp megszünteti az eddig is csak virtuálisan létező felső birtokkorlátot. Ennek következtében immáron semmi akadálya nem lesz annak, hogy a durva tőkeérdekek felül írják a vidéken élők megmaradáshoz való jogát."
Nyihi  :Mosolyog Vállat von

 

Van ebben valami ! Biztos hogy az sem volt reális hogy mindenkinek tudott adni a faluban munkát a "TSZ" de ami most van hogy a monokultúrás termelés miatt egy 1500 hektáron gazdálkodónak elég 3-4 alkalmazott (az is minimálbérem mert sorba állnak munkáért a többiek) ez sem jó.  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #874 Dátum: 2013. Május 26. - 14:00:03 »

Van ebben valami ! Biztos hogy az sem volt reális hogy mindenkinek tudott adni a faluban munkát a "TSZ"
Nem volt reális? Csak támogatásból éltek a TSZ-ek?
A mai gazdálkodók is sok támogatást kapnak. Kapnak arra, hogy feleslegesen túlgépesítsék a gazdaságot és ezzel megint pár ember munkahelye szűnjön meg...
 És ezekhez a pénzekhez még hozzá kell számolni azt a temérdek szociális kiadást, amit a munka nélkül maradt falusiak kapnak...nem a helyi gazdák soha be nem fizetett adójából...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #875 Dátum: 2013. Május 27. - 08:51:38 »

Van ebben valami ! Biztos hogy az sem volt reális hogy mindenkinek tudott adni a faluban munkát a "TSZ" de ami most van hogy a monokultúrás termelés miatt egy 1500 hektáron gazdálkodónak elég 3-4 alkalmazott (az is minimálbérem mert sorba állnak munkáért a többiek) ez sem jó.  Emelem

Ezek a számok kiválóan alkalmasak a hangulatkeltésre, de a valóságtól messze állnak.
Nincsen országos rálátásom, csak a saját tapasztalatok.
Kizárólag növénytermesztéssel foglalkozunk, 30-an vagyunk, nagyjából 2100 hektárt művelünk. 1 főre 70 hektár. Ha nagyon kifeszítenénk, 100 ha/fővel még el tudnánk látni a feladatokat, de ennél többet nem lehet normálisan megcsinálni. 50 hektár/fő alatt pedig már hosszú távon sem lennénk jövedelmezőek a földalapú támogatás birtokában sem.
Igaz, nem a minimálbéren dolgozik nálunk senki, nagyjából 3.000 e Ft volt tavaly az éves átlag, nincs lényeges különbség a fizikai és a szellemi dolgozók bére között. Volt tavaly nyáron olyan traktoros, aki többet keresett, mint az elnök. Igaz, nem napi 8 órában és nem 22 nap alatt.
Szerintem a hagyományos szántóföldi növénytermesztésnek jelenleg nagyjából ennyi az eltartó képessége: 50 és 100 ha/fő között.
Természetesen egy intenzív, kézimunka igényesebb kultúra (zöldség, gyümölcs, szőlő) jóval többet, az állattenyésztéssel kombinált szántóföldi gazdálkodás valamivel többet. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #876 Dátum: 2013. Május 27. - 13:10:40 »

Ezek a számok kiválóan alkalmasak a hangulatkeltésre, de a valóságtól messze állnak.
 


Bár úgy lenne de én több gazdálkodó egységnél is 200 fő / ha vagy a feletti átlagot tapasztaltam és a fizetések is a minimálbér környékén állnak . Kivéve a azokat a rövid időszakokat mikor a szerencsésebbek napi 12-16 órás munkával látszólag igen jól keresnek. ( Kombájnos a betakarítás időszakában. ) Nem véletlenül erőltetik az állattenyésztés kikényszerítését de ezt is jó magyar szokás szerint kijátszák ........   
Tisztelet a kivételnek de egyeseknek semmi nem elég ! Kihasználva pozíciójukat kapcsolataikat mindent lenyúlnak......
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #877 Dátum: 2013. Május 27. - 14:37:02 »


Bár úgy lenne de én több gazdálkodó egységnél is 200 fő / ha vagy a feletti átlagot tapasztaltam és a fizetések is a minimálbér környékén állnak . Kivéve a azokat a rövid időszakokat mikor a szerencsésebbek napi 12-16 órás munkával látszólag igen jól keresnek. ( Kombájnos a betakarítás időszakában. ) Nem véletlenül erőltetik az állattenyésztés kikényszerítését de ezt is jó magyar szokás szerint kijátszák ........   
Tisztelet a kivételnek de egyeseknek semmi nem elég ! Kihasználva pozíciójukat kapcsolataikat mindent lenyúlnak......

100 hektár/főnél lényegesen nagyobb területet szerintem csak a minőség rovására lehet megművelni. Pláne alulfizetett emberekkel.
Példa az idei tavasz, amikor minden percet ki kellett használni, hogy a mag földbe kerüljön, így is többhetes késésben van pl. a tavaszi árpa, kurva nagy szerencse kell, hogy elfogadható termést produkáljon.
Technikával mi is igyekszünk a csúcson lenni, de minden technikának megvannak a korlátai. Egy valaggal, egyszerre csak egy traktoron lehet ülni.

Az állattenyésztést nem lehet kikényszeríteni. Sokszor mondtam már, hogy amelyik agarat bottal kell a nyúl után küldeni, az azt nem fogja meg soha.
Vonzóvá, jövedelmezővé kell tenni, akkor többen fogják művelni, de adminisztratív módszerek csak a szabályok kijátszását szülik.
Jelenleg az állattenyésztés nem jövedelmező, viszont kockázatos és 24 órás, egész éves lekötöttség. Amíg a jövedelmezősége érdemben nem változik, addig hiában várjuk az állatlétszám növekedését.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #878 Dátum: 2013. Május 27. - 17:05:05 »


Bár úgy lenne de én több gazdálkodó egységnél is 200 fő / ha vagy a feletti átlagot tapasztaltam.

Szerintem sok az egy kicsit!  Ördög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #879 Dátum: 2013. Május 27. - 17:13:24 »

Szerintem sok az egy kicsit!  Ördög

....mert még nem hallottatok az aranyalmát termő almafáról...... Stoel
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #880 Dátum: 2013. Május 27. - 20:57:16 »

....mert még nem hallottatok az aranyalmát termő almafáról...... Stoel
Tudok róla oltóvesszőt!
Akit érdekel 0690$$$$$$ Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #881 Dátum: 2013. Május 27. - 21:02:11 »

Tudok róla oltóvesszőt!
Akit érdekel 0690$$$$$$ Vigyorog
:Mosolyog Meglepődött Meglepődött
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #882 Dátum: 2013. Május 27. - 21:19:11 »

Szerintem sok az egy kicsit!  Ördög

1200 hektárra vagyunk négyen.... és mindennel időben végzünk, sőt általában a környéken az elsők között. Gépesítés kérdése. Egyedül akkor szorulunk segítségre, ha jó kukorica van, és 25 km -ről kell hazahordani.
Naplózva

Dávid
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #883 Dátum: 2013. Május 28. - 07:51:26 »

1200 hektárra vagyunk négyen.... és mindennel időben végzünk, sőt általában a környéken az elsők között. Gépesítés kérdése. Egyedül akkor szorulunk segítségre, ha jó kukorica van, és 25 km -ről kell hazahordani.

Te mi vagy ebben a gazdaságban, tulajdonos, vagy alkalmazott?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #884 Dátum: 2013. Május 28. - 08:06:35 »

100 hektár/főnél lényegesen nagyobb területet szerintem csak a minőség rovására lehet megművelni. Pláne alulfizetett emberekkel.
Példa az idei tavasz, amikor minden percet ki kellett használni, hogy a mag földbe kerüljön, így is többhetes késésben van pl. a tavaszi árpa, kurva nagy szerencse kell, hogy elfogadható termést produkáljon. 


Minőség ??? Tettem már fel képet a sívó homokról. Jó viszonyba vagyok több gazdával is akik saját bevallásuk szerint is baromságnak tartják rajta a szántóföldi termesztést egyes részeken- de hát azok a jó kis támogatások  Angyal Rííí  Nem kell és nem is törekednek minőségi művelésre mert ez a talaj nem hálálja meg . Én laikusként is azt mondtam hogy akácot kéne telepíteni - most visszahallottam a legnagyobbtól ugyan ezt. Persze továbbra is kukorica és napraforgó lesz benne mert azt jól támogatják .    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: