Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381615 alkalommal)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1170 Dátum: 2013. December 13. - 05:39:25 »

Van ugyebár az RWS doboz, szép adatokkal...potom kilencven euróért... Nem
Igen, de az RWS relatív magas kezdősebessége abból adódik, hogy 65 cm-es tesztcsőhöz adják meg az adatokat 60 cm-es helyett. Ha 60 cm-re vonatkoztatnánk, már nem is lennének annyira kiemelkedőek az adatok........ Sokan ezt nem veszik észre, ránéznek a táblázatra, és csak azt látják, hogy ez mennyivel gyorsabb, erősebb. Mosolyog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1171 Dátum: 2013. December 13. - 06:19:35 »

Egyébként meglepődnél, ha kiderülne, hogy pl. a Te puskádból VALÓBAN, mi mennyivel indul, és milyen szórással dobozon belül. Tehát hidd el, nincsen annak a 15 m/secnek ide-oda semmi jelentősége. Kacsint

Üdv!

Ő, talán, még meglepődne.
       
..azonban olvassák olyanok is ezt a Fórumot.., Akik már sajnos, semmin..  Angyal ..   

A másik mondatodra meg nem reagálok, mert tudom, felesleges.    :Mosolyog ..  Wave
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1172 Dátum: 2013. December 13. - 06:26:19 »

Hát igen, az RWS relatíve  magas kezdősebessége nem abból adódik hogy a péló mennyi centiméter is Ördög
 Bizony sokan nem veszik észre, ugyanis pár évtizede szögre akasztották a kisvakondosnadrágot a csatttogoslepkével egyetemben. Angyal Nyihi Wave
Naplózva

Amat Victoria Curam.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1173 Dátum: 2013. December 13. - 06:34:51 »

Hát igen, az RWS relatíve  magas kezdősebessége nem abból adódik hogy a péló mennyi centiméter is Ördög
 Bizony sokan nem veszik észre, ugyanis pár évtizede szögre akasztották a kisvakondosnadrágot a csatttogoslepkével egyetemben. Angyal Nyihi Wave
Üdv!
Bővebben kifejtenéd?
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1174 Dátum: 2013. December 13. - 06:39:47 »

Inkább NE!  ..vagyis, ne most.  Advent van.  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1175 Dátum: 2013. December 13. - 07:52:08 »

Gyönyörű, színes, mélynyomott táblázatot is közre adhatnak, ha a patron annyit ér mint Bástya elvtárs! Ördög

Milyen imperialista táblázatokról is van szó amelyek Bástya elvtárs színvonalán állnak???????  Tasli
Az XXXXXL-es zebra öltözet majd helyre tesz Baracskán napsugaram.


Jó régen járhattál nálunk, ha még mindig azt hiszed, hogy zebracsíkos.....
Biztos, hogy itt Baracskán voltál, nem a tárjányi mácsónál, győzikénél vendégeskedtél??! Ördög Ördög
Egyébként is már egy x-szel kevesebb a zubbonyméret, bal bokában már fogytam valamicskét..... Angyal
Én most egyébként ürgebőrbe vart színes mélynyomott dobozból veszem a patront, a Dunán úsznak fel vele diverzáns búvárok. Érzem is a színvonal különbséget. Igen .....valószínűleg az ürgebőr teszi, nem a mélynyomás! Kacsint
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1176 Dátum: 2013. December 13. - 08:12:53 »

Jó régen járhattál nálunk, ha még mindig azt hiszed, hogy zebracsíkos.....
Biztos, hogy itt Baracskán voltál, nem a tárjányi mácsónál, győzikénél vendégeskedtél??! Ördög Ördög
Egyébként is már egy x-szel kevesebb a zubbonyméret, bal bokában már fogytam valamicskét..... Angyal
Én most egyébként ürgebőrbe vart színes mélynyomott dobozból veszem a patront, a Dunán úsznak fel vele diverzáns búvárok. Érzem is a színvonal különbséget. Igen .....valószínűleg az ürgebőr teszi, nem a mélynyomás! Kacsint


Addig addig amig ismét ez lesz a sorsod.... Ördög (itt még olyan emberi formád volt Ördög)



Elnézést ez az utolsó off Angyal Wave
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1177 Dátum: 2013. December 13. - 08:16:32 »

Üdv!
Bővebben kifejtenéd?

A várakozáson túl,igen.Feltéve ha még azt is megtudom addigra hogy identitás szerint male or female e személyiséged. Angyal Wave
Naplózva

Amat Victoria Curam.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1178 Dátum: 2013. December 13. - 08:49:44 »

Üdv!
Bővebben kifejtenéd?

Szerintem se akard, hogy bővebben kifejtse! Kacsint
Péntek tizenharmadikán...?????? Naneee!!!

Inkább elmondom én, hogy mit gondolok, na, az se lesz értelmesebb, de legalább kipipálhatom a "napi jócselekedet" rovatot a Kisdobos ahol tud segít könyvecskémben...... Vigyorog
Szvsz (nem tom( Kacsint) miért, de csak ez az egy rövidítés fogadható el itt, a Fórumon!) a táblázatok hozzávetőleges értékeket mutatnak (és meggyőződésem, hogy főleg arra valók, hogy eladják a patront a vásárlóközösségnek).
Ez eddiglen, amikor gyári patronok sebességét méregettük a barátaimmal (merthogy értelmesebb időfecsérlés éppen nem jutott eszünkbe) kb. 50 méter/seces szórást tapasztaltunk a gyári patronoknál az amerikaiak által a 30-06 esetében standardnak tekintett 2700 fps környékén.
A legemlékezetesebb, mert talán az egyik legfrissebb ilyen tapasztalás az volt, amikor vadásztársam megkért, hogy ugyan mérnénk már le az ő Sako Arrowhead II lőszerének kezdősebességét (valamivel értelmesebben és közérthetőbben a 11,7 grammos Swift Scirocco lövedékkel szerelt gyári…..) mert addig nyugtalanul alszik, amíg ezt nem tudja!
Azután még nyugtalanabbul aludt, mert a három lemért patron kezdősebessége a Remington 700-as puskájából majdnem teljesen azonos értéket mutatva 780 m/sec környékén volt. (A finnek dicséretére legyen mondva, lájtos volt, de legalább egyenletes!)
Alvásproblémái azonnal megoldódni látszottak, mihelyst rá tán egy hétre lőtt egy 130 kilós súlyú, ezüst érmes fogú kandisznót, abból az igazi sűrű fekete fajtából.
Szerencse, hogy a Sako gyenge teljesítményéről a környékünkön levő rossz információáramlásnak köszönhetően nem terjedtek el a hírek, így a meglehetős méretű kan sem tudott róla, és – mivel mást csinálni nem tudott – a lövést követően azonmód, tán még egy-kettőt lépve…kilehelte a lelkét szegény!
A másik véglet amit mértünk, a siroki MFS 11,7-ese a Remington pumpás puskájából 830-840 m/sec környékén messze nem olyan egyenletes teljesítménnyel.  56 centis csőből!! Na, hát kérem erre varrjunk gombot!
Egy dobozon belül a 15-20 m/sec különbség nem egy rettenetesen nagy differencia, és ez azért fontos is, hogy higgyen a vásárló a gyári patron adataiban, mert ha a használója tudna róla, hogy a katalógus adathoz képest milyen szörnyen silány egyenletességűekre vannak egyes lőszerek megcsinálva, rögtön elveszne a bizalom, és lehetne szidni a gyári lőszert a hibákért. Pedig ezek a „nagy” sebesség különbségek egyáltalán nem okoznak olyan gyakorlatban érzékelhető szórást, ami ne tenné őket tökéletesen alkalmassá a vadászatra. Akár 200 méteres rókára is, mert az egy szögpeces szórás kétszázon is benne van a róka vitális felületében, és az egy szögperces szórást azért egy csomó gyári patron tudja, ha a cső kedveli az összeállítást.
A legnagyobb baj mindig azzal a kocsonyás – sokszor saját képességeit túlbecsülő - masszával van a puska hátsó végében.
Szvsz.
....napi jócselekedet kipipálva...... Vigyorog
 Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1179 Dátum: 2013. December 13. - 08:52:30 »

Üdv!

Ő, talán, még meglepődne.
       
..azonban olvassák olyanok is ezt a Fórumot.., Akik már sajnos, semmin..  Angyal ..   

A másik mondatodra meg nem reagálok, mert tudom, felesleges.    :Mosolyog ..  Wave


Mi van veled?
Advent idején tök normális vagy! Vállat von Vállat von
Ez az ünnepi állapot?
Ünnepelj sokáig..... szvsz. Vigyorog
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1180 Dátum: 2013. December 13. - 08:54:02 »

Addig addig amig ismét ez lesz a sorsod.... Ördög (itt még olyan emberi formád volt Ördög)



Elnézést ez az utolsó off Angyal Wave

....mert a többi nem OFF??
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1181 Dátum: 2013. December 13. - 08:58:17 »



Inkább elmondom én, hogy mit gondolok, na, az se lesz értelmesebb, de legalább kipipálhatom a "napi jócselekedet" rovatot a Kisdobos ahol tud segít könyvecskémben...... Vigyorog
....napi jócselekedet kipipálva...... Vigyorog
 Emelem

 Emelem
Attila!  Meghajol
A számból vetted ki a szót, és megkíméltél néhány sor bepötyögésétől.  Igen  (Amit persze én sokkal szűkszavúbban és kevésbé olvasmányosan adtam volna elő... Kacsint)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1182 Dátum: 2013. December 13. - 14:43:08 »

A várakozáson túl,igen.Feltéve ha még azt is megtudom addigra hogy identitás szerint male or female e személyiséged. Angyal Wave
Kedves Tajo!

Nem kötekedni akartam, csak tényleg nem értettem mit  is akarsz kihozni a mondandódból. Nos tényleg inkább elméleti tudással rendelkezem a témáról, csak azt írtam le, amit a táblázatból a szemembe ötlött. Apróvadas területen vadászom, és a golyós lőszerekkel korlátozott a tapasztalatom. Nincs kronométerem, és lőtér is igen messze van, szóval korlátozottak a lehetőségeim. Ezért is vagyok kíváncsi mások gyakorlatban szerzett tapasztalataira. Tényleg ne haragudj meg, de a kisvakondos nadrág, és a csattogós lepke, és a nemi identitás firtatása hááááát......... Én nem gondolom, hogy bántóan, vagy kioktatóan léptem volna fel irányodban, vagy bárki más irányában. Ha így is jött le, nem ez volt a szándékom!

Mindenesetre maradok tisztelettel, kívánok kellemes ünnepeket, így december végén.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1183 Dátum: 2013. December 13. - 14:47:39 »

Szerintem se akard, hogy bővebben kifejtse! Kacsint
Péntek tizenharmadikán...?????? Naneee!!!

Inkább elmondom én, hogy mit gondolok, na, az se lesz értelmesebb, de legalább kipipálhatom a "napi jócselekedet" rovatot a Kisdobos ahol tud segít könyvecskémben...... Vigyorog
Szvsz (nem tom( Kacsint) miért, de csak ez az egy rövidítés fogadható el itt, a Fórumon!) a táblázatok hozzávetőleges értékeket mutatnak (és meggyőződésem, hogy főleg arra valók, hogy eladják a patront a vásárlóközösségnek).
Ez eddiglen, amikor gyári patronok sebességét méregettük a barátaimmal (merthogy értelmesebb időfecsérlés éppen nem jutott eszünkbe) kb. 50 méter/seces szórást tapasztaltunk a gyári patronoknál az amerikaiak által a 30-06 esetében standardnak tekintett 2700 fps környékén.
A legemlékezetesebb, mert talán az egyik legfrissebb ilyen tapasztalás az volt, amikor vadásztársam megkért, hogy ugyan mérnénk már le az ő Sako Arrowhead II lőszerének kezdősebességét (valamivel értelmesebben és közérthetőbben a 11,7 grammos Swift Scirocco lövedékkel szerelt gyári…..) mert addig nyugtalanul alszik, amíg ezt nem tudja!
Azután még nyugtalanabbul aludt, mert a három lemért patron kezdősebessége a Remington 700-as puskájából majdnem teljesen azonos értéket mutatva 780 m/sec környékén volt. (A finnek dicséretére legyen mondva, lájtos volt, de legalább egyenletes!)
Alvásproblémái azonnal megoldódni látszottak, mihelyst rá tán egy hétre lőtt egy 130 kilós súlyú, ezüst érmes fogú kandisznót, abból az igazi sűrű fekete fajtából.
Szerencse, hogy a Sako gyenge teljesítményéről a környékünkön levő rossz információáramlásnak köszönhetően nem terjedtek el a hírek, így a meglehetős méretű kan sem tudott róla, és – mivel mást csinálni nem tudott – a lövést követően azonmód, tán még egy-kettőt lépve…kilehelte a lelkét szegény!
A másik véglet amit mértünk, a siroki MFS 11,7-ese a Remington pumpás puskájából 830-840 m/sec környékén messze nem olyan egyenletes teljesítménnyel.  56 centis csőből!! Na, hát kérem erre varrjunk gombot!
Egy dobozon belül a 15-20 m/sec különbség nem egy rettenetesen nagy differencia, és ez azért fontos is, hogy higgyen a vásárló a gyári patron adataiban, mert ha a használója tudna róla, hogy a katalógus adathoz képest milyen szörnyen silány egyenletességűekre vannak egyes lőszerek megcsinálva, rögtön elveszne a bizalom, és lehetne szidni a gyári lőszert a hibákért. Pedig ezek a „nagy” sebesség különbségek egyáltalán nem okoznak olyan gyakorlatban érzékelhető szórást, ami ne tenné őket tökéletesen alkalmassá a vadászatra. Akár 200 méteres rókára is, mert az egy szögpeces szórás kétszázon is benne van a róka vitális felületében, és az egy szögperces szórást azért egy csomó gyári patron tudja, ha a cső kedveli az összeállítást.
A legnagyobb baj mindig azzal a kocsonyás – sokszor saját képességeit túlbecsülő - masszával van a puska hátsó végében.
Szvsz.
....napi jócselekedet kipipálva...... Vigyorog
 Emelem
Köszönöm a korrekt válaszodat!!!!!!!!!
Na ezt így már felfogtam!!!!!!!! Azt azért nem gondoltam volna, hogy ekkorák a különbségek gyakorlatban. Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2013. December 13. - 15:13:44 írta Pyrus » Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #1184 Dátum: 2013. December 13. - 16:22:35 »

Kedves Tajo!

Nem kötekedni akartam, csak tényleg nem értettem mit  is akarsz kihozni a mondandódból. Nos tényleg inkább elméleti tudással rendelkezem a témáról, csak azt írtam le, amit a táblázatból a szemembe ötlött. Apróvadas területen vadászom, és a golyós lőszerekkel korlátozott a tapasztalatom. Nincs kronométerem, és lőtér is igen messze van, szóval korlátozottak a lehetőségeim. Ezért is vagyok kíváncsi mások gyakorlatban szerzett tapasztalataira. Tényleg ne haragudj meg, de a kisvakondos nadrág, és a csattogós lepke, és a nemi identitás firtatása hááááát......... Én nem gondolom, hogy bántóan, vagy kioktatóan léptem volna fel irányodban, vagy bárki más irányában. Ha így is jött le, nem ez volt a szándékom!

Mindenesetre maradok tisztelettel, kívánok kellemes ünnepeket, így december végén.

Igazad van.Kicsit össze keveredtek a dolgok de nem magyarázkodom.Ki akartalak készíteni,meg alázni,széllel szemben bőrödet teregetni.Nincs mentség.Sem meg bánni nem fogok semmit, sem kegyelemért esdekelni.Egy jó Outlaw ként vállalom összes bűnömet s várom a parnasszusi welness re a beutalót.Azért ha még sem így lenne majd rehabilitálnak mint Saccot és Vanzettit vagy nem.Igaz ezt majd Péterrel kell elintéznem vagy magával az ördöggel.A többit el fújja a szél. Nyihi
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: