Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381523 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1140 Dátum: 2013. November 21. - 19:53:08 »

Lőszer problémám van.... Már a harmadik disznónál jártam úgy zsinórban, hogy a lövés helyén és utána sem találtunk vért. A találat mindegyiknél biztos és elvileg vérnek is kellett volna legyen. 3bol egy disznó lett meg pár nap múlva.
Véleményeteket szeretném kérni, hogy milyen lőszerre váltsak.
Üdv!
100%, hogy neked nem lőszer problémád van.
Ha nem találod el rendesen azt a disznót, akkor használhatsz akármilyen lövedéket.
Lehet az cseh SP, Partizan, Geco, Evo, TUG, vagy bármi más.

Tavaly kerti hajtáson a vendégem 30-06-ossal és 180 gr-es Core Lokt Remington lőszerrel úgy borogatta a disznókat, mint a parancsolat Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1141 Dátum: 2013. November 21. - 20:26:08 »

Ha lényeges szempont a lehetőleg bőséges vérnyom és egy paraszthajszállal jobb ölőerő, akkor RWS H - Mantel. Ez jó találatot feltételezve elég megbízható lesz, de jelentősebb a húsroncsolás is.  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1142 Dátum: 2013. November 22. - 07:58:00 »

Így igaz! A H-mantel valóban jó ölőerejű lőszer. Az eleje szilánkosra szakad, jelentős sokkhatása van, míg a hátulsó fele egészben marad, és átüti a vadat. Egyetlen hátránya, de ez súlyos hátrány. Nagyon könnyen expandál, már egy levélen, vagy egy búzakalászon is. Így fedett terepre NEM alkalmas. Sokáig használtam a 90-es évek első felében, de emiatt a tulajdonsága miatt mondtam le róla.

Üdv: Regius
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1143 Dátum: 2013. November 22. - 14:21:20 »

Jó messze vagyunk már (mármint árban ) a Remington CLSP-től , de ha már a H-mantel árktegóriában keresgélünk akkor miért nem mondjuk Norma Nosler Partition 11.7 g/180 gr (ex Hirtenberger) ?! Szerintem .30-as kaliberben -de másokban is- még mindíg ez a lövedék a KIRÁLY  . Öl mint az Isten nyila és nekem még nem volt olyan vadam amit nem ütütt volna át , kitűnő vérzést okozva .  2 in 1 aranyapáim SP ölőerő és 99.99% kimeneti seb a vadon . Ja és nem expandál könnyen , tehát fedett terepen is használható bátran . A H-Mantel csak egy silány utánzata , osztjócakát.


Üdv az OGRE
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #1144 Dátum: 2013. November 22. - 14:49:23 »

Régebben Te is lőtted a Core Lokt-ot! Nem vált be?
A cseh, amit ajánlasz, az talán egy fokkal jobb, de az sem üti át a nagyobb disznót, ergó ott sem lesz vér. Egy nagy puffanás és finom tepertő után már mered ajánlani?  Vigyorog
Minden rosszindulat hiányzik belőlem az irányodban, úgyhogy kérlek a választ is így fogalmazd!  Wave
Amit fent írtam, a puffanás, nem az a lényeg, de megerősít a találatodban, ha hallod a becsapódást. És 120-ról blattlövésnél átvitte a disznót. Nekem bevált. Volt olyan, hogy a core lokt-al meglőttem egy disznót, elszaladt, nem is jelzett, a becsapódást sem hallottam, vér se volt. Na mondom, ezt elb@sztam. Másnap megtalálták 80 méterre a sűrűben és jó helyre ment a lövés. Ez csak egy eset volt, nem ez a jellemző. Most nem azt mondom, hogy a rem. gagyi a cseh meg az isten. A rem. is jó. De a cseh spce is jó, meg régebben volt olyan, hogy cseh hpc, na az is jó volt. Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1145 Dátum: 2013. November 22. - 14:54:56 »

Amit fent írtam, a puffanás, nem az a lényeg, de megerősít a találatodban, ha hallod a becsapódást. És 120-ról blattlövésnél átvitte a disznót. Nekem bevált. Volt olyan, hogy a core lokt-al meglőttem egy disznót, elszaladt, nem is jelzett, a becsapódást sem hallottam, vér se volt. Na mondom, ezt elb@sztam. Másnap megtalálták 80 méterre a sűrűben és jó helyre ment a lövés. Ez csak egy eset volt, nem ez a jellemző. Most nem azt mondom, hogy a rem. gagyi a cseh meg az isten. A rem. is jó. De a cseh spce is jó, meg régebben volt olyan, hogy cseh hpc, na az is jó volt. Emelem
Mondanám kompromisszumként az utolsó hozzászólások figyelembevételével,a cseh Nosler Partitiont, de azt csak kint érdemes venni... A közel van Szlovákia,érdemes ott is szétnézni lőszerügyben. (Igaz már vagy 3 hónapja ,hogy tervezem de nem jutok ki,pedig csak 30 km.    Stoel Ugye Laci??? )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1146 Dátum: 2013. November 24. - 17:33:44 »

A cseh Nosler Partitionnak az itthoni ára alig marad el valamivel a Norma Nosler Partition - Hirtenbergeres dobozban - áránál.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
forester73
Vendég
« Új üzenet #1147 Dátum: 2013. November 24. - 21:18:11 »

A cseh Nosler Partitionnak az itthoni ára alig marad el valamivel a Norma Nosler Partition - Hirtenbergeres dobozban - áránál.

Csak a teljesítménye szerényebb .

Naplózva
Dzsaba
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1148 Dátum: 2013. November 26. - 10:36:06 »

Sziasztok

Lőszer problémám van.Jelenleg REMINGTON EXPRESSZ CORE-LOKT lőszert használok, de nem vagyok kibékűlve vele. Már a harmadik disznónál jártam ugy zsinorban, hogy a lövés helyén és utána sem találtunk vért. A találat mindegyiknél biztos és elvileg vérnek is kellett volna legyen. 3bol egy diszno lett meg pár nap mulva.
Véleményeteket szeretném kérni, hogy milyen lőszerre váltsak.
Szinte csak disznóra járok vadászni.

Szia!

Nekem ugyan ezzel a Remingtonnal más bajom volt, én Hornady-ra válottam. 11,7 grammos, SST lövedékkel szerelt, Hornady Superformance-ot használok, eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve. A Remingtonnál én is tapasztaltam, hogy szinte lyuk be, lyuk ki, bár belül minden esetben eléggé roncsolt, semmi nem vitte messzire. A Hornady-val azt tapasztaltam eddig, hogy elég tisztességes kimeneti seb is van, nem is ment vele messzire eddig semmi. Vagy ha kapni még, ugyan az a Remington, amit te is használsz, csak 14,3 grammos SP lövedékkel szerelve. Nagy bumszli, de nagyot üt és tisztességes sebet ejt.
Naplózva

„Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik
ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik”
Robixx
Vendég
« Új üzenet #1149 Dátum: 2013. November 26. - 13:17:17 »

Szia!

Nekem ugyan ezzel a Remingtonnal más bajom volt, én Hornady-ra válottam. 11,7 grammos, SST lövedékkel szerelt, Hornady Superformance-ot használok, eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve. A Remingtonnál én is tapasztaltam, hogy szinte lyuk be, lyuk ki, bár belül minden esetben eléggé roncsolt, semmi nem vitte messzire. A Hornady-val azt tapasztaltam eddig, hogy elég tisztességes kimeneti seb is van, nem is ment vele messzire eddig semmi. Vagy ha kapni még, ugyan az a Remington, amit te is használsz, csak 14,3 grammos SP lövedékkel szerelve. Nagy bumszli, de nagyot üt és tisztességes sebet ejt.
Üdv!!!
Pár lőszerről van tapasztalatom ebben a kaliberben.
Egy valamit tudok nálam a Sako Hammerhead viszi a prímet.
Kiváló ölő hatás vér 99.9% hogy van árban elfogadható.
Én biztosan nem váltok akárki akármit ír.
Nekem ez tapasztalati dolog. Emelem
Naplózva
Dzsaba
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1150 Dátum: 2013. November 26. - 14:52:01 »

Üdv!!!
Pár lőszerről van tapasztalatom ebben a kaliberben.
Egy valamit tudok nálam a Sako Hammerhead viszi a prímet.
Kiváló ölő hatás vér 99.9% hogy van árban elfogadható.
Én biztosan nem váltok akárki akármit ír.
Nekem ez tapasztalati dolog. Emelem

Én még nem próbáltam, de több ismerősöm is használja, 30-06-ban és 7x64-ben is, ugyan ezt mondják ők is, biztos, hogy nagyon jó. Én a Hornady-nél megálltam, ha bajom lesz vele, biztos, hogy én is a Sako-ra fogok átállni.
Naplózva

„Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik
ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik”
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1151 Dátum: 2013. November 28. - 07:38:43 »

Sziasztok

Lőszer problémám van.Jelenleg REMINGTON EXPRESSZ CORE-LOKT lőszert használok, de nem vagyok kibékűlve vele. Már a harmadik disznónál jártam ugy zsinorban, hogy a lövés helyén és utána sem találtunk vért. A találat mindegyiknél biztos és elvileg vérnek is kellett volna legyen. 3bol egy diszno lett meg pár nap mulva.
Véleményeteket szeretném kérni, hogy milyen lőszerre váltsak.
Szinte csak disznóra járok vadászni.
Üdvözöllek!
Közhelynek tűnő tanáccsal fogok élni,de szerezz be egy tacsit és nem lesz problémád.A vér nélküliséget eredményezheti a vastag zsír is,ezért jó ha van kutya kéznél.
Üdv:magesz  Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1152 Dátum: 2013. November 28. - 08:04:11 »

Üdvözöllek!
Közhelynek tűnő tanáccsal fogok élni,de szerezz be egy tacsit és nem lesz problémád.A vér nélküliséget eredményezheti a vastag zsír is,ezért jó ha van kutya kéznél.
Üdv:magesz  Emelem

     Igen      Emelem

Még a 9,3 -as szuprdumperheviexpansion lövedéknél is előfordúl hogy nincs vér. A kutyát meg ez nem nagyon érdekli.              Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1153 Dátum: 2013. November 29. - 11:04:14 »

     Igen      Emelem

Még a 9,3 -as szuprdumperheviexpansion lövedéknél is előfordúl hogy nincs vér.            Emelem
Bevillan a kép, ahogy a friss 9.3x64-es tulajdonos négykézláb közlekedik éjjel a kökényesben és keresi az amúgy jól lövött kant s közben erősen gondolkozik, hogy is van ezzel a 9.3-assal mert vér egy-egy csepp csupán...még jó, hogy hó legalább van...
A következő kép ugyancsak éjszakai, a nádasban húsz méterről félsrégen meglőtt babos kan nyomán megy a vakarózás mert vér ott se nagyon akar lenni Fejvakarás
Az első eset még RWS Doppelkern-el történt, a második már TUG-al, ott cirka hetven méter után lett vér, a maradványtestet pedig megtaláltuk a bőr alatt a sonkánál, hosszában végigszaladt a lövés a disznón és az így is elment majd száz métert. Száz méter éjjel a nádasban jó móka, a keresés is meg a kihúzás is... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1154 Dátum: 2013. November 29. - 11:12:43 »

Száz méter éjjel a nádasban jó móka, a keresés is meg a kihúzás is... Ördög

Ezért kell olyan helyen vadászni, ahol nem kell húzni, hanem csak odaállni az ótóval.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: