Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226806 alkalommal)
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #765 Dátum: 2018. December 08. - 15:46:17 »

Nem a méret a lényeg...

Érdekes video.
Naplózva
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #766 Dátum: 2018. December 09. - 10:48:28 »

Üdvözletem  ! Ezen a videón egy tenyésztett , bevadászott nyérc látható ? Nem beszélek angolul , így a szöveget sem értem, de arra következtetek, hogy az lehet .
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #767 Dátum: 2018. December 09. - 12:59:20 »

Üdvözletem  ! Ezen a videón egy tenyésztett , bevadászott nyérc látható ? Nem beszélek angolul , így a szöveget sem értem, de arra következtetek, hogy az lehet .
A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.
De ettől függetlenül érdekes ennek a kis jószágnak a vakmerősége.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #768 Dátum: 2018. December 27. - 14:06:19 »

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/csontvaz-megette-medve-ferfit-felnevelte/?fbclid=IwAR3y66NNofLanK4XwhVFpsrg38p6LYGzlY0LBsXwIcBF_nRVem2I5DTpNlo
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #769 Dátum: 2019. Március 15. - 19:08:43 »



Mintha valaki, valahol, valamikor már mondta volna, hogy a medve nem játék.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 15. - 19:26:17 írta Pyrus » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #770 Dátum: 2019. Május 27. - 00:06:01 »

Területünkön van egy tórendszer, sok nádassal, rekettyéssel.
Mellette mg. területek mindenütt.
Kitettem a vendégemet egy agyon túrt kukorica földre, majd elmentem megnézni egy újravetett, épp csak kikelt napraforgót,
mert szólt a tulaj, hogy abba is belefogtak a disznók.
A nyomok alapján egy süldőcske tette le rajta az ormányát, alig okozva benne némi kárt, ellenben 9 nyúl és két bak lelkesen válogatták a zsenge növényeket.
Megdobáltam őket hanttal, meg villogtam a lámpával, mire egy süldő nyúlon kívül minden elpályázott a kis, 2 hektáros földről.
Már kezdett szürkülni, mikor a nádas felől megjelent "valami" a földön, és elkezdett laposkúszós üzemmódban ráközelíteni a nyúlra.
Néztem erősen kukkerral, hogy mi lehet, de csak akkor ismertem fel, mikor a kis tejfelesszájú kanálfülű megugrott közvetlen előtte,
A vadászó ragadozó meg hullámzó mozgással utana vetette magát.
Egy jól megtermett vidra volt a tettes.
Meg két próbát tett, aztán, mjvel a közelébe sem ért a remélt vacsorájának, felkacsázott az erdőbe és eltűnt a fák között.
Kicsit meglepett a dolog, mert nem hittem volna, hogy Lutra nyúlhúsra vagyik, mikor ott van neki a szaz hektárnyi tórendszer, tele ostoba tenyésztett pacniponttyal Vállat von
Van bárkinek hasonló élménye vidráról?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #771 Dátum: 2019. Május 27. - 09:07:19 »

Területünkön van egy tórendszer, sok nádassal, rekettyéssel.
Mellette mg. területek mindenütt.
Kitettem a vendégemet egy agyon túrt kukorica földre, majd elmentem megnézni egy újravetett, épp csak kikelt napraforgót,
mert szólt a tulaj, hogy abba is belefogtak a disznók.
A nyomok alapján egy süldőcske tette le rajta az ormányát, alig okozva benne némi kárt, ellenben 9 nyúl és két bak lelkesen válogatták a zsenge növényeket.
Megdobáltam őket hanttal, meg villogtam a lámpával, mire egy süldő nyúlon kívül minden elpályázott a kis, 2 hektáros földről.
Már kezdett szürkülni, mikor a nádas felől megjelent "valami" a földön, és elkezdett laposkúszós üzemmódban ráközelíteni a nyúlra.
Néztem erősen kukkerral, hogy mi lehet, de csak akkor ismertem fel, mikor a kis tejfelesszájú kanálfülű megugrott közvetlen előtte,
A vadászó ragadozó meg hullámzó mozgással utana vetette magát.
Egy jól megtermett vidra volt a tettes.
Meg két próbát tett, aztán, mjvel a közelébe sem ért a remélt vacsorájának, felkacsázott az erdőbe és eltűnt a fák között.
Kicsit meglepett a dolog, mert nem hittem volna, hogy Lutra nyúlhúsra vagyik, mikor ott van neki a szaz hektárnyi tórendszer, tele ostoba tenyésztett pacniponttyal Vállat von
Van bárkinek hasonló élménye vidráról?

Van.
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #772 Dátum: 2019. Szeptember 01. - 13:41:33 »

Jó ez az írás. A vaddisznós videón azért meglepődtem. Gondolom, nem szabad területen vették fel.

https://m.origo.hu/itthon/20190826-szekelyfoldi-medvesztori.html
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #773 Dátum: 2019. Szeptember 01. - 21:19:13 »

Jó ez az írás. A vaddisznós videón azért meglepődtem. Gondolom, nem szabad területen vették fel.

https://m.origo.hu/itthon/20190826-szekelyfoldi-medvesztori.html


 Igen Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #774 Dátum: 2019. November 09. - 18:25:40 »

No komment !

https://szekelyhon.ro/aktualis/holtan-talaltak-ra-a-juhpasztorra-valoszinuleg-egy-medve-olte-meg
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #775 Dátum: 2019. December 30. - 18:47:16 »

Esment egy hangulat keltő cikk ! Bár sok részigazságot tartalmaz azért !

https://24.hu/belfold/2019/12/30/farkas-felvidek-zemplen-aggtelek-riport/
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #776 Dátum: 2019. December 30. - 19:49:06 »

Esment egy hangulat keltő cikk ! Bár sok részigazságot tartalmaz azért !

https://24.hu/belfold/2019/12/30/farkas-felvidek-zemplen-aggtelek-riport/

 Meglepődött Szerintem ez a rész a legdurvább:
"Az ezredfordulón uniós természetvédelmi kiírásba botlottak, „poénból pályáztunk egy farkasos témával, és mi lepődtünk meg a legjobban, amikor értesítettek, hogy nyertük”. Háromszázezer eurót, vagyis közel százmillió forintot kaptak. A gödöllői egyetem fogadta be a programot..."
 Fejvakarás
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #777 Dátum: 2019. December 30. - 20:00:42 »

Meglepődött Szerintem ez a rész a legdurvább:
"Az ezredfordulón uniós természetvédelmi kiírásba botlottak, „poénból pályáztunk egy farkasos témával, és mi lepődtünk meg a legjobban, amikor értesítettek, hogy nyertük”. Háromszázezer eurót, vagyis közel százmillió forintot kaptak. A gödöllői egyetem fogadta be a programot..."
 Fejvakarás

Húú Anti belenyúltál ! A következő fórum találkozón ha akarod beszélek arról a bizonyos LIFE I. programról . Azóta már lefutott a II. -tavaly volt a zárása azért volt a sok szédelgő medve itthon mert bizonyítani kellett a sikert (utána ment is vissza mint Romániába a medve otthonba ahonnan hozták őket ) - és most pályáznak a III-ra súlyos € 100 milliókért ! Igen jól olvasod a nagyságrendet !

Üdv az Ogre 
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #778 Dátum: 2019. December 30. - 20:35:39 »

Húú Anti belenyúltál ! A következő fórum találkozón ha akarod beszélek arról a bizonyos LIFE I. programról . Azóta már lefutott a II. -tavaly volt a zárása azért volt a sok szédelgő medve itthon mert bizonyítani kellett a sikert (utána ment is vissza mint Romániába a medve otthonba ahonnan hozták őket ) - és most pályáznak a III-ra súlyos € 100 milliókért ! Igen jól olvasod a nagyságrendet !

Üdv az Ogre 


 Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Akkor ez még durvább, mint gondoltam... 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #779 Dátum: 2019. December 31. - 00:31:24 »

Meglepődött Szerintem ez a rész a legdurvább:
"Az ezredfordulón uniós természetvédelmi kiírásba botlottak, „poénból pályáztunk egy farkasos témával, és mi lepődtünk meg a legjobban, amikor értesítettek, hogy nyertük”. Háromszázezer eurót, vagyis közel százmillió forintot kaptak. A gödöllői egyetem fogadta be a programot..."
 Fejvakarás
Ezen azért csodálkoznék...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: