Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 424507 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #210 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 18:56:53 »

Ma délután -hirtelen felindulásból- kimentünk páran gerlézni, egy közeli napraforgótáblára. Egész jó mozgás volt.
Első lövésemre egy elég magasan szembejövőt sikerült szépen telibe lőni, ezzel be is fejeztem. Annyira gyatrán lövök sörétessel, hogy öt évente egyszer sikerül egy ilyen lövés, gondoltam a csúcson kell abbahagyni Bion
Ezután már csak a vendégemnek hajtottam fel pár madarat, illetve szedtem össze amit lőtt. A végén nagy örömünkre kiderült, hogy van a társaságban aki első gerléjét ejtette el, őt megfelelő módon felavattuk. Összesen kilenc madár esett.

Gratulálok!  Emelem

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #211 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 19:20:40 »

Ma délután én is csak fél órát bírtam a meleget!
Ennyi sikeredett!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #212 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 19:50:43 »

 Igen Igen Igen  Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #213 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 20:07:05 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #214 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 09:36:40 »

Attila  Igen
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #215 Dátum: 2009. Augusztus 22. - 19:29:39 »

 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #216 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 07:53:15 »

Gratulálok gerlések-galambosok! Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #217 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 10:18:09 »

Látom, azért nem minden galambnak-gerlének sikerül fent maradnia a levegőben és pár egyed még a páncélingjét is elfelejti néha felvenni Bion

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #218 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 06:40:27 »

A minap körbeautóztam a területet galamb ügyben,de sajnos a mi területünket nagy ívben kerülik a gerlék,viszont feltünt,hogy a szomszéd területen van egy napraforgótábla amire szépen húznak a galambok a városból /Szombathely/.
Egész véletlenül ott vadászik egyik barátom,akinek nem kellett sokat magyarázni a vadkár veszélyeit.
Délután háromkor mentünk ki egy rövid órácskára és sikerült tiz örvöst és öt balkáni gerlét lőnünk,azt,hogy mennyi lőszert lőttünk el arról jobb ha nem beszélünk  Ördög !
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #219 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 08:10:50 »

Tegnap előtt és tegnap Karcsi fiával Gergővel kinéztünk hozzájuk gerle-ügyben. Siralmas volt az eredményünk. Újra lehetne értelmezni a Bettli duót, ha rajtunk múlik. Gerle is kevés volt, ami meg mégis úgy döntött, hogy megnéz minket, az felvette azt a bizonyos páncélinget, mert egy sem akart leesni. Sőt, volt olyan is, hogy simán hallottam, ahogy kopog az apró sörét a gerlén, de az egy rezzenés nélkül tovaszállt.

Biztosnem volt szerencsénk Bion Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #220 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 15:02:31 »

Majd 2-3 hét múlva haza megyek és akkor kimegyek veletek Én is,hogy lássatok gerlét .Tudom merre járnak a páncél ing nélküliek. Bion

Úgy látszik ez nem a "Gergők" vadászati módszere. Ördög

Majd,ha elfogy a napraforgó kint,akkor a TSZ majorba lesznek.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #221 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 15:18:19 »

Szerény a teríték nálunk,de annál nagyobb az élmény.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #222 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 21:18:54 »

Majd 2-3 hét múlva haza megyek és akkor kimegyek veletek Én is,hogy lássatok gerlét .Tudom merre járnak a páncél ing nélküliek. Bion

Úgy látszik ez nem a "Gergők" vadászati módszere. Ördög

Majd,ha elfogy a napraforgó kint,akkor a TSZ majorba lesznek.
Dehogynem!-csak nem akartam elárulni, hogy azért nem lőttünk gerlét, mert Márti ment dolgozni és nem lett volna ideje megkopasztani őket(na, meg nem vittünk semmit, amibe tehettük volna őket.) Bion  Angyal

Ettől függetlenül nagyon élveztük mindketten ezt a másfél napot és szerintem az elég sokat elárul a vendéglátásról, a helyről és Gergőről, ha elárulom, hogy Márti kijelentette, hogy bármikor megismételhetjük ezt a látogatást-pedig ő eléggé nehezen mozdul ki otthonról. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #223 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 22:16:38 »

Gergő! Hozd el hozzám is, haza sem akar majd menni, pedig én nem állok nagy vendéglátó hírében, de .........
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #224 Dátum: 2009. Augusztus 28. - 08:00:18 »

Gergő! Hozd el hozzám is, haza sem akar majd menni, pedig én nem állok nagy vendéglátó hírében, de .........

Vinném én, csak dolgoznia kell... valakinek a pénzt is kell keresni, amíg én vadászom Bion

(Remélem azért egyszer eljutunk hozzátok vele is, mert teljesen bele van szerelmesedve a hegyvidékekbe, meg a vadászatba. Wave)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: