Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226768 alkalommal)
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 21:13:20 »

Üdv mindenkinek!

Csak most juttottam el odáig, hogy írni is tudjak! Lehetna hivatalos felmérésekben az áll, hogy Zemplénben csak elszórtan kóborló egyedei vannak a hiúznak, de ezt erdészismerőseim meg tudnák cáfolni! Személyesen még nem láttam hiúzt, de hóban és puha földön már többször láttam a nyomát! Valamint "magányos" rókafarkat is találtunk, miről később kiderült, hogy a hiúz így gyalázza meg a rókát! Keményebb, telek esetén a varkas is betéved a Zemplén-hegységbe! Édesapám nem is egyszer látott  már magányos ordast a vadetetők környékén kóborolni!

Nem tudom a sajtóban mennyire nyert teret, de Pálháza környékén sikerült az áldozatához visszatérő kan hiúzt többször is lefotózni! Sajnos a nyomkövetővel való megjelölésére nem került sor!

Üdvözlettel: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Október 16. - 17:06:46 »

Igeretemhez hiven felteszek ket kepet egy borzsonyi hiuzrol amit 2007 novembereben fotoztak le.




Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Október 16. - 17:47:15 »

Köszi a fotókat.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Október 16. - 18:30:59 »

Gyönyörűűűű.... Igen
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Október 16. - 19:08:50 »

Szuper ez a két fotó!Kérdés, vajon csak kalandvágyból bandukolt erre felé, vagy már itt érzi jól magát. Nemrégiben olvastam egy hírt valamelyik portálon, hogy már egy két letelepedett példány is van a Börzsönyben.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Október 16. - 19:10:02 »

Gyönyörűűűű.... Igen

Az és nem én csináltam Vigyorog
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Október 16. - 22:13:12 »

Gyönyörűűűű.... Igen

Az és nem én csináltam Vigyorog

 Vigyorog ÖrömNeked
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Október 17. - 09:15:19 »

Gyönyörűűűű.... Igen

Az és nem én csináltam Vigyorog

A fotokat sok sok utanajarassal a borzsonyben Darányi László termeszetvedelmi or es ifj. Darányi László tv.m.h. keszitette.

Igy ismeretlenul is csak gratulalni tudok nekik! Szep munka volt!!!

Van egy video is a hiuzrol, amit szinten ok csinaltak es itt lehet megnezni (1.34 Mb):

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/hiuz.avi
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Október 17. - 09:27:26 »

Nagyon szép... Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Október 17. - 09:33:35 »

Gyönyörűűűű.... Igen

Az és nem én csináltam Vigyorog

A fotokat sok sok utanajarassal a borzsonyben Darányi László termeszetvedelmi or es ifj. Darányi László tv.m.h. keszitette.

Igy ismeretlenul is csak gratulalni tudok nekik! Szep munka volt!!!

Van egy video is a hiuzrol, amit szinten ok csinaltak es itt lehet megnezni (1.34 Mb):

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/hiuz.avi

Sejtette, hogy van ott valami a fán, aranyos volt ahogy szaglászott a kamera körül.
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. November 11. - 19:57:51 »

Szevasztok!

A múlt hétvégén kétnapos vadászaton vettem részt, mely vadászat farkasra és vaddisznóra volt tervezve hajtóvadászat formájában. Farkas nem esett habár a jelenlétének a bizonyítékaival – lerántott és félig elfogyasztott szarvas, farkas nyomok és teljesen friss ürülék – találkoztunk. Újra bebizonyosodott, hogy milyen nehéz őket megfogni, hogy mennyire tudnak magukra vigyázni. Nem úgy a medvék ……  Az első nap csak egy hajtást tartalmazott és egy bocsnak nem nevezhető maci (lehetett vagy 200-250 kg) előttünk sétált végig, megmutatva magát több MO-i vadászvendégnek is. Tőlem lehetett vagy 30 méterre de nem vett észre. Lassan – komótosan ballagott még tüsszentett is egy jó nagyot. Célozgattam őt vagy 5 percig. A hajtást egy vadász hölgy mellett hagyta el elmondása szerint alig 15 méterre. Őt már észrevette, mert kétszer fújt feléje de a támadás legkisebb jelét se mutatta. A hölgy gyakorlott tátrai vadász – nem először látott ilyet.
Másnap aztán kiszakadt a medvés zsák ….  Azon a szárnyon ahol én álltam 13 medvét számoltunk meg úgy, hogy bizonyítottan nem volt kétszer számolva ugyanaz a medve. Voltak köztük kifejlett hímek, két –három éves egyedül járó bocsok és 1-2 boccsal járó medve mamák. Felhős ködös idő volt a ködből kilépő medvéket csak 30-40 méteren észleltük. Nem volt bennük a minimális ellenségeskedés sem habár a jelek szerint többször észlelték az ember jelenlétét. Pár fújás - rövid morgás és alig láthatóan gyorsított léptek jelezték, hogy a medve tisztában van a megfigyelőjével. Mindez egy több mint három óráig tartó hajtás alatt történt miközben a mi szárnyunkon a vadászok lőttek 8 disznót!  A lövések ellenére valóságos medvejárás zajlott a területen. Szerencsére senki se kapatatta el magát – habár medve vészes közelsége estén vagy medvetámadáskor engedélyezett volt a fegyverhasználat. 
A kérdés eldöntésére, hogy sok vagy kevés-e a medve a Tátrában legyen segítségül ez a megfigyelés.

Üdv.
Taki   
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. November 11. - 20:02:54 »

Szevasztok!

A múlt hétvégén kétnapos vadászaton vettem részt, mely vadászat farkasra és vaddisznóra volt tervezve hajtóvadászat formájában. Farkas nem esett habár a jelenlétének a bizonyítékaival – lerántott és félig elfogyasztott szarvas, farkas nyomok és teljesen friss ürülék – találkoztunk. Újra bebizonyosodott, hogy milyen nehéz őket megfogni, hogy mennyire tudnak magukra vigyázni. Nem úgy a medvék ……  Az első nap csak egy hajtást tartalmazott és egy bocsnak nem nevezhető maci (lehetett vagy 200-250 kg) előttünk sétált végig, megmutatva magát több MO-i vadászvendégnek is. Tőlem lehetett vagy 30 méterre de nem vett észre. Lassan – komótosan ballagott még tüsszentett is egy jó nagyot. Célozgattam őt vagy 5 percig. A hajtást egy vadász hölgy mellett hagyta el elmondása szerint alig 15 méterre. Őt már észrevette, mert kétszer fújt feléje de a támadás legkisebb jelét se mutatta. A hölgy gyakorlott tátrai vadász – nem először látott ilyet.
Másnap aztán kiszakadt a medvés zsák ….  Azon a szárnyon ahol én álltam 13 medvét számoltunk meg úgy, hogy bizonyítottan nem volt kétszer számolva ugyanaz a medve. Voltak köztük kifejlett hímek, két –három éves egyedül járó bocsok és 1-2 boccsal járó medve mamák. Felhős ködös idő volt a ködből kilépő medvéket csak 30-40 méteren észleltük. Nem volt bennük a minimális ellenségeskedés sem habár a jelek szerint többször észlelték az ember jelenlétét. Pár fújás - rövid morgás és alig láthatóan gyorsított léptek jelezték, hogy a medve tisztában van a megfigyelőjével. Mindez egy több mint három óráig tartó hajtás alatt történt miközben a mi szárnyunkon a vadászok lőttek 8 disznót!  A lövések ellenére valóságos medvejárás zajlott a területen. Szerencsére senki se kapatatta el magát – habár medve vészes közelsége estén vagy medvetámadáskor engedélyezett volt a fegyverhasználat. 
A kérdés eldöntésére, hogy sok vagy kevés-e a medve a Tátrában legyen segítségül ez a megfigyelés.

Üdv.
Taki   


Taki, ezek jó hírek, köszönjük!  Emelem
Az eredményes vadászathoz gratulálok!

Írtam Neked a múltkorában egy privát mailt itt a Fórumon keresztül, nem tudom, odaért-e?

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. November 11. - 21:10:02 »

Taki! Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. November 12. - 13:45:52 »

Taki! most akkor, hogy is van ez.... OOO Bion Bion Nyihi Wave

http://www.hirextra.hu/hirek/article.php?menu_id=2&cat=2&article_id=108365

A tieitek is be voltak piálva.....
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. November 12. - 14:15:36 »

Szevasztok!

A múlt hétvégén kétnapos vadászaton vettem részt, mely vadászat farkasra és vaddisznóra volt tervezve hajtóvadászat formájában....
A kérdés eldöntésére, hogy sok vagy kevés-e a medve a Tátrában legyen segítségül ez a megfigyelés.

Üdv.
Taki  


Igazán szép 3 nap lehetett!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: