Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585983 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #960 Dátum: 2009. április 01. - 06:30:45 »

Bocsi hogy beleszólok.
Annyit hozzátennék (valszeg vadász-vadász közt nincs ilyen baj) , hogy vadász célu fegyvert csak vadász, sport célut csak sport céluval rendelkezőnek lehet átadni.
Baromság de egyszer nagytétényben a lőtéren majdnem volt probléma, mert a barátja vadász célu nagygolyósát kölcsönkérve jött egy sportoló. Neki is volt nagygolyósa, ami sport volt.
Rendőr volt bőven a lőtéren Mosolyog és kioktatták.
Ansch . Wave
Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #961 Dátum: 2009. április 06. - 16:02:19 »

Üdv!

Jogi kérdésem lenne:

Jelentkeztem a helyi Vt-ba, tagfelvételi nem sikerült. A területen 100 ha-on gazdálkodunk (család). A vezetőség próbál lehetőséget biztosítani nekem, hogy vadászni tudjak. Több alternatíva volt, a jelenlegi a következő: Szerződést köt a Vt. velem "vadkár megelőzés" címszóval, korlátozott (időben és térben) vadászati tevékenységgel. Feltétel, hogy a teljes vadkárról mondjak le. (kb. 1-5 ha vadkárunk minden évben van. Ez elérheti az 1 millio Ft.-ot). Kérdésem, hogy jogilag ez OK? Létezik ilyen vadásztatási lehetőség, ezt a V. Társaság Intéző Bizottsága megkötheti velem, és ezután a szerződésben foglaltak szerint a területen tudok vadászni?
 
Másik lehetőség, hogy az alapszabályzatban rögzítve van, minden tag 10 alkalommal hívhat vendéget. Jópár tag fel is ajánlotta mind a 10 alkalmát, azonban itt az a bökkenő, hogy nem tudnak minden alkalommal kijönni velem (van aki egyszer sem), és így egyedül törvény sértő módon ülnék ki a lesre.

Esetleg valami ötlet?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #962 Dátum: 2009. április 06. - 17:52:47 »

Szia Tuto1!

Ilyen szerződési lehetősége van a vadásztársaságoknak, ez szinte minden társaságnál megszokott vadásztatási forma. Un. csomag.  Általában az ilyen szerződéseket az IB. köti.
Azt, hogy ez Neked megfelelő e,(érték-arány) azt csak Te tudod eldönteni.

Az vendégvadászat körülményeit minden vadásztársaságnál az Alap, de inkább a Házi Szabályzat határozza meg, tehát erre csak azok ismeretében lehet válaszolni.

A vtv azt írja:         Vhr. 67. § (1) A vadászatvezető, illetőleg a kísérővadász köteles a vadászat megkezdése előtt meggyőződni arról, hogy a vadász rendelkezik-e a vadászat gyakorlásának személyi feltételeivel.
(2) A vadászterületen a jogosult azoknak az egyénileg vadászó személyeknek a közvetlen (együtt tartózkodó) kíséretéről köteles gondoskodni, akik a biztonságos vagy szakszerű vadászathoz szükséges helyi ismeretekkel nem rendelkezhetnek, vagy ezt kérik. Kísérőként a jogosult elsősorban a hivatásos vadászt köteles megbízni, illetve - ha a körülmények ezt nem teszik lehetővé - e feladatra alkalmas, vadászjeggyel rendelkező vadász is megbízható. Az egyénileg vadászó, meghatározott fajú és számú vad vadászatára jogosító bérvadászati szerződéssel rendelkező személy mellé közvetlen kísérőszemélyt kell állítani. Társas vadászati mód esetén a kíséretről a vadászat rendjének megfelelően kell gondoskodni, amelynek során a kíséret meghatározott területrészen irányított is lehet.


Tehát, ha Te a csomag (meghatározott területen, vadfajra, darabra stb)  keretein belül vadászol, bérvadásznak számítasz , és kisérő kell, de ha vendégként, akkor az említett helyi szabályok az irányadók!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #963 Dátum: 2009. április 06. - 17:58:31 »

Tuto!

Teljesen legális amit az adott társaság IB.-a meghozni készül, mivel az IB-t a közgyűlés választja és hatalmazza fel a gazdálkodás szervezésére, így vadkár elhárításra is.
Más kérdés, hogy ehhez ASZ-ban, vagy HSZ.-ban rögzítve van-e a közgyűlési határozat szükségessége...magyarul a KGy-nek kell-e ezt jóváhagyni vagy sem.
ez ugyanaz, mintha a VT a vadászati lehetőséget kiadja bérbe egy adott területrészre, szóróra...stb. (pl. "csomagos" vadászatok")
Mint földtulajdonossal megegyeznek veled, hogy a vadkárról lemondasz és ezért te vadászhatsz, abban nincs semmi tv. sértő.
Kérdés, hogy mit kapsz ezért, mármint milyen lehetőséget?
CSAK vadkár, vagy szóróhasználat, vagy milyen egyéb vadászati mód?
Ezt viszont neked kell mérlegelned, hogy megéri-e ez neked, vagy sem. (megjegyzem 1 millós vadkár fejében azért elég jó lehetőséget ki lehet csikarni, ha nem is 1 millió értékben, de azért jó a helyzet.)
(Ne feledd, hogy - elméletileg - így sem mehetsz ki egyedül!)

A vendéghívásos történet kissé nehézkesebb az általad leírtak miatt is, ugyanakkor bizonyosan megvan-e a garancia, hogy téged olyan sokszor meghívnak-e, ki tudnak-e veled menni?
Persze ha te biztosan meg tudsz egyezni akár 4-5 taggal, hogy ők mind a 10 lehetőségüket neked ajánlják fel, akkor akár az sem lehet rossz, mert az 40-50 vadászat.
Kérdés, hogy vadászati lehetőséget, vagy vadfaj darabszámot "kapsz" a vadkárért való lemondásról?
Ezeket előre tisztázni kell és akkor majd letisztul neked is, mi a számodra jobb megoldás.

Üdv.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #964 Dátum: 2009. április 06. - 18:01:56 »

Roli!

Egy srófra jár az agyunk! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #965 Dátum: 2009. április 07. - 08:33:42 »

Szia Tuto!
Személyes példa erre:
Területünkön cca 200 Ha-n garázdálkodó (gazdálkodást imitáló) társaság a vadkárról lemondásért cserébe az IB vendégeként a területrészen 1 bakot 1 bikát 2 tarvadat lőhetnek a földjükön. tavasszal és ősszel, amíg meg nem lövik, addíg mi nem mehetünk erre a területrészre. Egyedül mennek a területre, mert az IB vendégek. Mi meg elhisszük (?), hogy tisztességesen vadásznak, és nem visznek el svarcvadat.
Üdv
Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #966 Dátum: 2009. április 07. - 19:58:19 »

Köszönöm a választ. Az ár-érték arány nem érdekel, én szeretnék teljes mértékben közreműködni a Vt-gal (még ha minuszos is az üzlet számomra). Nem akarok bíróságra járni, és viszályt szítani. Igazából a tagság egy része támogat, másik része pedig irigy és buta. Azonban a vezetőség, és az IB támogat, mert Ők megértették, hogy előnyös üzletet ajánlottam a számukra. A célunk az lenne, hogy úgy tudjak egyénileg vadászni, hogy a tagság irigy, buta fele ne tudjon legálisan belénk kötni. Szóval egy ügyvéd most készít egy szerződést, azonban nem tudom, hogy ez a szerződés 100 % -ig "megfúrhatatlan". Majd meglátjuk.
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #967 Dátum: 2009. április 07. - 22:49:27 »

Köszönöm a választ. Az ár-érték arány nem érdekel, én szeretnék teljes mértékben közreműködni a Vt-gal (még ha minuszos is az üzlet számomra). Nem akarok bíróságra járni, és viszályt szítani. Igazából a tagság egy része támogat, másik része pedig irigy és buta. Azonban a vezetőség, és az IB támogat, mert Ők megértették, hogy előnyös üzletet ajánlottam a számukra. A célunk az lenne, hogy úgy tudjak egyénileg vadászni, hogy a tagság irigy, buta fele ne tudjon legálisan belénk kötni. Szóval egy ügyvéd most készít egy szerződést, azonban nem tudom, hogy ez a szerződés 100 % -ig "megfúrhatatlan". Majd meglátjuk.

Az Erdőjáró által beszúrt törvényi feltételt mindenképpen figyelembe kell venni, azaz nem szabad a szerződésben vadfajt és darabszámot szerepeltetni, mert akkor valóban nem mehetsz ki egyedül. Ha csak az van benne a szerződésben, hogy mondjuk kizárólag vadkárelhárítási célból mehetsz ki egy meghatározott területre, akkor rendben van a dolog. Arra figyelj oda ha létrejön a szerződés, hogy a beírókönyv elejébe a nyilvántartásba kerülj bele a vadászjegyszámoddal együtt, mert csak akkor mehetsz ki egyedül, ha ott fel vagy tüntetve. Ráadásul most a rendőrség legújabb heppje, hogy hozzájuk is be kell jelenteni mindenkit a VT-nek 30 napon belül, aki jogosult a vadászterületen egyénileg vadászni. Szóval legyél nagyon körültekintő, mert hamar a puskádba kerülhet a vadászat, ha a VT-n belüli ellenlábasaid megszimatolják, hogy esetleg valamilyen jogszabályi pontnak nem felel meg a szerződésed vagy bármilyen más körülmény.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #968 Dátum: 2009. április 07. - 22:51:31 »

Az Erdőjáró által beszúrt törvényi feltételt mindenképpen figyelembe kell venni, azaz nem szabad a szerződésben vadfajt és darabszámot szerepeltetni, mert akkor valóban nem mehetsz ki egyedül. Ha csak az van benne a szerződésben, hogy mondjuk kizárólag vadkárelhárítási célból mehetsz ki egy meghatározott területre, akkor rendben van a dolog. Arra figyelj oda ha létrejön a szerződés, hogy a beírókönyv elejébe a nyilvántartásba kerülj bele a vadászjegyszámoddal együtt, mert csak akkor mehetsz ki egyedül, ha ott fel vagy tüntetve. Ráadásul most a rendőrség legújabb heppje, hogy hozzájuk is be kell jelenteni mindenkit a VT-nek 30 napon belül, aki jogosult a vadászterületen egyénileg vadászni. Szóval legyél nagyon körültekintő, mert hamar a puskádba kerülhet a vadászat, ha a VT-n belüli ellenlábasaid megszimatolják, hogy esetleg valamilyen jogszabályi pontnak nem felel meg a szerződésed vagy bármilyen más körülmény.

Majd elfelejtettem! Ha eljön az idő, és kimehetsz vadászni egyedül, krotália (nagyvad azonosító jel) nélkül el ne indulj! Azt mindenképpen adjanek ki neked névre szólóan!
Naplózva

"Jó vadászatot!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #969 Dátum: 2009. április 28. - 15:34:41 »

Sziasztok!
Vissza szerettem volna vinni a sörétest a boltba, javításra. Azt mondta a tulaj, hogy visszaadja inkább a pénzt, mert nagyon macerás lesz megjavítani találkozott már ilyen problémával.
Nem hiszem, hogy ez ennyire egyszerű lenne, rendőrségtől kell valamilyen engedélyt kérnem? Mert a fegyvertartásimban csak nem maradhat ott a fegyver, ha már nem az enyém...
Vagy hagyjam az egészet a fenébe, és vigyem el egy épkézláb fegyvermesterhez, aki megcsinálja?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #970 Dátum: 2009. április 28. - 15:41:49 »

Sziasztok!
Vissza szerettem volna vinni a sörétest a boltba, javításra. Azt mondta a tulaj, hogy visszaadja inkább a pénzt, mert nagyon macerás lesz megjavítani találkozott már ilyen problémával.
Nem hiszem, hogy ez ennyire egyszerű lenne, rendőrségtől kell valamilyen engedélyt kérnem? Mert a fegyvertartásimban csak nem maradhat ott a fegyver, ha már nem az enyém...
Vagy hagyjam az egészet a fenébe, és vigyem el egy épkézláb fegyvermesterhez, aki megcsinálja?

Szia!
Ha a boltos visszaadja a teljes összeget, fogadd el! Nem tudom milyen puskád van, és mi a hiba, de valami nagy gáz van azzal a fegyverrel! Rendőrségen megoldják a papírmunkát ne félj! Mosolyog
Ez ugyan nem "jogi" tanács, csak olyan élettapasztalatos! Mosolyog
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #971 Dátum: 2009. április 28. - 15:45:09 »

Szia!
Ha a boltos visszaadja a teljes összeget, fogadd el! Nem tudom milyen puskád van, és mi a hiba, de valami nagy gáz van azzal a fegyverrel! Rendőrségen megoldják a papírmunkát ne félj! Mosolyog
Ez ugyan nem "jogi" tanács, csak olyan élettapasztalatos! Mosolyog
Visszaadja a teljes összeget. Csak azt nem tudom, hogy az tényleg akkora hiba e, ami miatt ezt kellene tennie. Egyszerre elsüti mindkét csövet (amikor akarja), és biztosított állapotban is elsül.
A rendőrségnél milyen teendőm van, gondolom a pénz visszaadása előtt kell intézkednem, vagy elég utána?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #972 Dátum: 2009. április 28. - 16:00:27 »

Egyszerre elsüti mindkét csövet (amikor akarja), és biztosított állapotban is elsül.

Ennél nagyobb hibát hirtelen nem tudnék mondani.......

Szabadulj tőle szerintem is.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #973 Dátum: 2009. április 28. - 16:17:56 »

Visszaadja a teljes összeget. Csak azt nem tudom, hogy az tényleg akkora hiba e, ami miatt ezt kellene tennie. Egyszerre elsüti mindkét csövet (amikor akarja), és biztosított állapotban is elsül.
A rendőrségnél milyen teendőm van, gondolom a pénz visszaadása előtt kell intézkednem, vagy elég utána?

Ez bizony HIBA!
Mondom nem vagyok jogász, nem is értek hozzá, de szerintem, Te vettél egy fegyvert hivatalosan, ezt a fegyvert valaki most megvásárolja Tőled! Bemész utána a szervhez, ahol kihúzzák golyóstollal a tartásidból ezt a puskát! Tiszta sor, mit kell ezen még agyalni???  Vállat von
Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #974 Dátum: 2009. április 28. - 16:37:02 »

Sziasztok!
Vissza szerettem volna vinni a sörétest a boltba, javításra. Azt mondta a tulaj, hogy visszaadja inkább a pénzt, mert nagyon macerás lesz megjavítani találkozott már ilyen problémával.
Nem hiszem, hogy ez ennyire egyszerű lenne, rendőrségtől kell valamilyen engedélyt kérnem? Mert a fegyvertartásimban csak nem maradhat ott a fegyver, ha már nem az enyém...
Vagy hagyjam az egészet a fenébe, és vigyem el egy épkézláb fegyvermesterhez, aki megcsinálja?

Szia Tomek!

Hívjál fel a 06 30 9 601 679 számon!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: