Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585785 alkalommal)
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #825 Dátum: 2009. Február 28. - 12:26:05 »

Köszönöm. :'( Sajnos hiába jól neveltek a kutyáim, hiába behívhatóak, hiába kötök a nyakukba csengőt, vagy egyéb zajkeltő eszközt, akkor sem engedhetem el őket. Akkor meg felesleges az erdőbe menni, mert annak meg az a lényege: futkosson, szaglásszon, lásson nyulat, fácánt, őzet- ne csak képről. Érezze jól magát, legyen neki egy kis változatosság, nomeg a gazdájának. is egy kis élmény, lásson az is vadat, ha úgy van.
Majd megyünk az erdő mellé. :'( :'(
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #826 Dátum: 2009. Február 28. - 12:33:03 »

Én úgy tudom,ha nem kijelölt turistaútvonalon közlekedik,elzavarhatod.

Szerintem rosszul tudod.

Semmi nem tiltja - tudomásom szerint - hogy bárki, bármikor, bárhol gyalogosan túrázzon, kiránduljon. Ugyanolyan joggal van kint ő is mint te.
Max. megkérheted, hogy ne arra menjen amerre, mert pl. onnét várod a nagy kant, vagy hogy legközelebb az alkonyati órákat mellőzze.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #827 Dátum: 2009. Február 28. - 12:39:28 »

Szerintem rosszul tudod.

Semmi nem tiltja - tudomásom szerint - hogy bárki, bármikor, bárhol gyalogosan túrázzon, kiránduljon. Ugyanolyan joggal van kint ő is mint te.
Max. megkérheted, hogy ne arra menjen amerre, mert pl. onnét várod a nagy kant, vagy hogy legközelebb az alkonyati órákat mellőzze.
Miért lenne ugyanolyan jogon??
ad1.Mi fizetünk érte hogy ott lehessünk.
ad2.nem zavarhatja meg az erdő-vagy vadgazdálkodást azzal hogy a kijelölt útvonalon kívül csámborog.
ad3 az erdők jelentős része magántulajdon.
Természetesen lehet élvezni az erdőt-kijelölt útvonalon.Én legalábbis így tudom,ha rosszul kérem hogy egy jogtudó javítson ki.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #828 Dátum: 2009. Február 28. - 12:50:19 »

Akkor meg felesleges az erdőbe menni, mert annak meg az a lényege: futkosson, szaglásszon, lásson nyulat, fácánt, őzet- ne csak képről. Érezze jól magát, legyen neki egy kis változatosság, nomeg a gazdájának. is egy kis élmény, lásson az is vadat, ha úgy van.

Szerintem ahhoz, hogy a kutya jól érezze magát nem kell feltétlenül erdőbe menni vele. Arra tökéletes egy megfelelő méretű udvar, ahol mozoghat, rohanhat kedvére.
Az viszont a gazda felelőssége, hogy a leendő kutyája számára tudja-e majd ezt biztosítani. Vagy maradnak a kényszermegoldások: erdő-mező, park, lánc, stb.

Nem örülünk az erdőn-mezőn sétáltatott kutyáknak, mert 10-ből 9 bizony utánalendül a felugró őznek, nyúlnak, és a 9-ből 8 ebben a pillanatban "meg is süketül"...
Tehát, ha elfogni nem is tudja, de mindenképpen zavarja a vadat.
Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen - fegyelmezetlensége és ösztöne miatt - vad után loholó kutya bizony joggal lehet egy vadat óvó lövés áldozata. És azután már hiába sír a gazda, és hiába a vadász megbánása a végén mindenkiben csak a harag marad; netán egy újabb sajtóhír amiben a könnyeivel küszködő gazda (karöltve a riporterrel - merthisz ez hálás téma a fókuszban) hibáztatja a vadászokat.

Senkinek nem jó ez, próbáljuk hát megelőzni a hasonló eseteket. Mindkét félnek van ebben közel ugyanakkora felelőssége!

Majd megyünk az erdő mellé. :'( :'(

Az sem jobb, az is vadászterület (lásd danikutya által idézett jogszabály b. pontja).
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #829 Dátum: 2009. Február 28. - 13:03:34 »

ad1.Mi fizetünk érte hogy ott lehessünk.

Ez igaz, de ez a fizetés nem garantál és nem is garantálhat kizárólagosságot.
Hisz mi van ha épp a gazda érkezik a legesélyesebb pillanatban mondjuk szárzúzózni, vagy kaszálni, vagy csak a földjét megnézni. Őt is elzavarhatod, elzavarod? Nem. Ő dolgozik, te meg "csak" szórakozol, így átmész más helyre vagy hazamész.

Vagy mi van, ha gombát szedni jön a jóember (és a gomba ugye nem mindig csak a turistautak mellett nő), ami egyébként - saját szükséglete erejéig - törvény adta joga.

ad2.nem zavarhatja meg az erdő-vagy vadgazdálkodást azzal hogy a kijelölt útvonalon kívül csámborog.

Ez lehet, hogy igaz, de szerintem egy olyan gumicsont, amin rágódni csak konfliktust szülhet (te állítod, hogy zavarja a vadgazdálkodást, ő meg állítja hogy nem - ki hogy bizonyítja álláspontját???)

ad3 az erdők jelentős része magántulajdon.

Igen. Na és?
Attól még ott ugyanúgy szabad túrázni, kirándulni, mint az állami erdőben (kivéve ha a gazdálkodó ideiglenes látogatási tilalmat rendelt el - erről viszont minden bevezető út mentén tájékoztatni kell a látogatókat. Egyébként ez elég ritkán fordul elő.)


Ugyan nem vagyok jogtudó, de én így tudom, így gondolom.  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #830 Dátum: 2009. Február 28. - 13:08:10 »

Hát, én a saját kutyámról tudom, hogy nem elég nekik a kert. Még a rét sem, ahhoz, hogy igazán kifussák magukat. Kb 2 óra intenzív séta a megfelelő. Nincs is ezzel gond, nem megyünk az erdőbe és kész. Ha lóval vagyok, akkor jön néha valamelyik, de olyankor csak a lovat figyeli, sehova nem tesz "kitérőt", marad szépen mögöttem.
Az erdő melletti részen szerintem nem lehet gond, viszonylag forgalmas, nagyon ritkán szoktak oda kiülni , főleg nem napközben.
Naplózva
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #831 Dátum: 2009. Február 28. - 13:13:32 »

Ez igaz, de ez a fizetés nem garantál és nem is garantálhat kizárólagosságot.
Hisz mi van ha épp a gazda érkezik a legesélyesebb pillanatban mondjuk szárzúzózni, vagy kaszálni, vagy csak a földjét megnézni. Őt is elzavarhatod, elzavarod? Nem. Ő dolgozik, te meg "csak" szórakozol, így átmész más helyre vagy hazamész.

Vagy mi van, ha gombát szedni jön a jóember (és a gomba ugye nem mindig csak a turistautak mellett nő), ami egyébként - saját szükséglete erejéig - törvény adta joga.

Ez lehet, hogy igaz, de szerintem egy olyan gumicsont, amin rágódni csak konfliktust szülhet (te állítod, hogy zavarja a vadgazdálkodást, ő meg állítja hogy nem - ki hogy bizonyítja álláspontját???)

Igen. Na és?
Attól még ott ugyanúgy szabad túrázni, kirándulni, mint az állami erdőben (kivéve ha a gazdálkodó ideiglenes látogatási tilalmat rendelt el - erről viszont minden bevezető út mentén tájékoztatni kell a látogatókat. Egyébként ez elég ritkán fordul elő.)


Ugyan nem vagyok jogtudó, de én így tudom, így gondolom.  Wave



Elméletben tök jók a jogszabályok, de a gyakorlatban szinte kivitelezhetetlenek, úgy érzem.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #832 Dátum: 2009. Február 28. - 13:39:40 »

Elméletben tök jók a jogszabályok, de a gyakorlatban szinte kivitelezhetetlenek, úgy érzem.

Ez így igaz!

Ezért szerintem nem azt kell nézni, hogy kit milyen jogszabállyal tudunk rákényszeríteni arra, hogy azt csinálja/ne csinálja amit mi akarunk, mert abból csak harag van és az ügyvédek híznak.

Arra kell törekedni, hogy a vitás/konfliktusos ügyeket mindenki megnyugvásával kompromisszummal zárjuk le (ami persze a jogszabályokat sem sérti). Két normális ember mindent meg tud beszélni, és az már fél siker.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #833 Dátum: 2009. Február 28. - 13:49:55 »



Elméletben tök jók a jogszabályok, de a gyakorlatban szinte kivitelezhetetlenek, úgy érzem.
[/quote]
Tudod ez nem  akkor gáz hogy ha te elengeded a kutyádat és ő csak nézi a vadat. De ha egy malacos kocát kelt fel a fészkéről, ami ritka egyébként de előfordulhat. A kocát nem fogja érdekelni, hogy a kutyád csak nézi. Neki megy, és kíméletlenül szétszed. Ne adj isten a kutya mögéd menekül, akkor te is nagy bajba kerülhetsz.

Nekem a disznóval való konfliktusom 90% ban a kutyáim miatt voltak. A különbség annyi hogy az én kezembe általában puska is van.. Volt azonban olyan esetem hogy nem volt nálam puska.  Sajnos volt olyan is amikor a szemem láttára tépte szét a nagybátyám kiváló gyakorlott foxiját egy második éves fiatal kan. Nem vagyok az a sírós típus de én is elbőgtem magam amikor kegyelem lövést kellett adnom a kutyának.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #834 Dátum: 2009. Február 28. - 14:29:39 »

Taser! Nem tudom mi a túrónak bonyolítottad ezt a kérdést Krisztának napkeltével meg napnyugtával meg disznóval meg rókával meg beírókönyvel. A nap 24 órájában találkozhat vadásszal és kész. Az viszont tényleg jó kérdés hogy mi mit tehetünk ha ilyennel találkozunk. Mert el tuti hogy nem zavarhatjuk, ha csak fel nem űl mondjuk a lesre. Akkor mit tegyünk?  Vállat von



Szia Danikutya
Semmit nem bonyolítottam. Krisztának volt egy téves információ a birtokában ( vadászni csak 4 után illetve szürkületben lehet) Ezt javítottam. Azt hiszem érthetően és világosan. Ha mégsem akkor elnézést. A beírókönyvet meg azért vettem bele mert ahol nagy a forgalom ott nem biztos, hogy minden zöldruhás aki a lesen ül az egyben vadász is,. Vagy ha vadász nem biztos, hogy jogosan ül ott,.Ha meg konflikusba keverednek akkor Kriszta utána tud nézni ki volt akkor ott és azt jogosan tette e.  Gondolom eddig fogalma sem volt arról, hogy a beírókönyv létezik és, hogy a vadászokra sokkal szigorúbb szabályok vonatkoznak mint a szimpla kutyát sétáltatok, sétalovagolok  gombátszedek  honfitársakra.
Sajnos ilyen világban élünk.

Kriszta
 Nem kell link. Vadászfórum honlapja (  annak a fórumnak a honlapja amit épen most is olvasol  Mosolyog) Bal oldali menűsorban:  Főmenű . Alatti  9 , pontban "Jogszabályok" klikk oda. fentről a 4. "1996 évi LV tv." klikk oda és már olvashatod is vadászati törvényt. Figyelmes olvasás

A link: http://vadaszforum.net/web/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=25
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 28. - 14:53:32 írta Voldemort » Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #835 Dátum: 2009. Február 28. - 15:13:31 »

Taser! Nagyon köszönöm!! Wave gyozo

Naplózva
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #836 Dátum: 2009. Február 28. - 15:20:40 »

"Az Alkotmánybíróság lehetőséget adott a jogalkotónak arra, hogy a természeti értékek védelmét szolgáló szabályozást a tulajdonjoggal összhangban megalkossa. Az új szabályozás az alkotmánybírósági indokokat figyelembe véve szűkíti a természetes vadállományt veszélyeztető kutyák és macskák vadászterületen való elfogásának, illetve elejtésének lehetőségeit, és csupán a vadat űző kutya esetében, továbbá akkor engedi meg az elfogást illetőleg elejtést, ha az a másként el nem hárítható támadás vagy fertőzés továbbterjedésének megakadályozása érdekében történik, és a kutya vagy macska tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetőség. A törvény - az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvényben foglaltakkal összhangban szabályozza a kérdést."

Ez aranyos Vigyorog Itt tényleg a vadász jóindulatán múlik, hogy kilövi-e a kutyámat vagy nem. Mosolyog És most nem arra gondolok, amikor konkrétan űzi a vadat.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #837 Dátum: 2009. Február 28. - 16:04:36 »

Hidd el senki nem azért megy vadászni, hogy kutyákat lövöldözzön, nem öröm ez senkinek! Ha pórázon sétáltatod a kutyát, nincs min rágódni. A vadászterület nem játszótér, kutyát lefárasztani pedig végképp nem ott kell, hanem a kutyakiképző pályákon. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #838 Dátum: 2009. Február 28. - 16:12:00 »

Eszembe jutott még valami, ha vizslád van például, akkor érdemes volna munkavizsgára vinni hozzá értő felkészítés után. Később pedig hajtóként részt vehettek a vadászatokon, ha tényleg jó a kutyád. Ott tényleg találkozni fog vaddal és le is lesz fárasztva szabályosan. Nálunk rendszeresen jár így hajtani fácánra-nyúlra egy magyar vizslás és egy labradoros srác. A kutyáik jól dolgoznak, nagyon engedelmesek, és a végeredménnyel minden fél elégedett.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #839 Dátum: 2009. Február 28. - 16:47:20 »

Csontmetsző, köszi! De itt a "fíling" a lényeg. Nem járunk rendszeresen, max havi 1-2 alkalommal (most már annyit sem fogok). Mint a lovasoknál, amikor megy a mezei ember, és csak 10 percre szeretne felülni a ló hátára...csak az érzet kedvéért.
Airedale terrierem van, az elvileg disznós kutya. gyakorlatilag sajnos a magyar erdőkben nem használható.
A másik terelő.
És pont azért megyünk, hogy egy kicsit kiránduljak én is, a kutyák meg szaglászhassák a vadak nyomait. Pórázon sétálni az erdőben nemélmény senkinek. :'(
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: