Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585785 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #795 Dátum: 2009. Február 24. - 15:06:34 »

Javoll Herr General!

Átmentünk/tem a suta-gidába.  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #796 Dátum: 2009. Február 25. - 11:11:02 »

Mivel olvassák a topicot a tagok és a vendégek közül is, ezért már-már felhívás jelleggel kérnék mindenkit, hogy haladéktalanul szabaduljon meg a hátultöltő Flobert-fegyvereitől. Én azt hittem, hogy ezeket a jogszabály-változás után mind leadták, de mostanság is igen sok ügyben szerepel ilyen fegyver.

Minden esetben, ha ilyen Flobert kerül a hatóságok kezébe, a gazdája ellen vádat kell emelni lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt, mivel ezek lőfegyvernek minősülnek. Ez pedig 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A töbit nem kell magyaráznom...

Mindez egyedül a Keserű által 2007. után gyártott kiskapus hátultöltő Flobertekre nem vonatkozik.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #797 Dátum: 2009. Február 25. - 17:54:42 »

Szervusz Viktor!

Egy kérdésem lenne, Te biztosan tudod!

Kivételesen megcsúszott egy ismerősöm a vadászjegy kiváltással. Szigorúan febr.28-ig ki kell váltani, vagy hagynak valamennyi átfutási időt?

Köszönettel: Tonka
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 25. - 17:59:23 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #798 Dátum: 2009. Február 25. - 18:10:14 »

Szervusz Viktor!

Egy kérdésem lenne, Te biztosan tudod!

Kivételesen megcsúszott egy ismerősöm a vadászjegy kiváltással. Szigorúan febr.28-ig ki kell váltani, vagy hagynak valamennyi átfutási időt?

Köszönettel: Tonka

Szia Tonka!

A vadászjegyet a Vtv. szerint a Kamara öt évre adja ki és azt évente hosszabbítja. A Vhr. erről a 49. § (2) bekezdésében a fentiekkel összhangban úgy rendelkezik, hogy a vadászjegyet és az egyéni lőjegyzéket a vadászati évre kell kiállítani, illetve érvényesíteni. A vadászati év idén február 28. napjával ér véget, emlékszünk, tavaly ebből botrány volt... A hosszabbítás is matricával történik, ami február 28. napjáig szól.

Egyszóval: nincs pardon, ha addig nem érvényesíti az ember, akkor baj van...

Az, hogy ennek ellenére engednek-e kivételt, az - hogy is mondjam - ismeretségfüggő.... Kacsint

   
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #799 Dátum: 2009. Február 25. - 18:15:40 »

Köszönöm szépen a részletes választ!  Emelem Emelem Emelem

....hülye vagyok, tényleg más a vadászjegy eleve és más a lőjegyzék....

 Wave
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #800 Dátum: 2009. Február 26. - 22:19:36 »

Üdv, Viktor!
Erről mit lehet tudni? Nincs elég guba?
http://www.fvm.hu/main.php?folderID=874&articleID=13788&ctag=articlelist&iid=1
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #801 Dátum: 2009. Február 26. - 22:39:42 »

Üdv, Viktor!
Erről mit lehet tudni? Nincs elég guba?
http://www.fvm.hu/main.php?folderID=874&articleID=13788&ctag=articlelist&iid=1

Szia Pisti!

Fogalmam nincs, de nagy valószínűséggel. A válság miatt most minden projekt befagy.
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #802 Dátum: 2009. Február 27. - 09:47:08 »

Én az adott társaság helyében úgy hajtanálak el a retekbe, hogy a lábad se éri a földet...
És az ilyen mentalitás igazolja, mekkora bődületes hiba volt a földtulajdonosok kezébe adni a vadászati jogot.
Ne hagyd hogy az indulat beszéljen belőled és azért gondolj bele az ő helyébe is. Ott van több mint 100ha föld ami az övé. Nem kér mást, csak hogy vegyék be maguk közé. Nem azt mondja hogy csak ő akar ott vadászni mert az övé és más ne is jöjjön oda. Csak legalább lehessen velük, had vadásszon ő is. Persze hogy iritáló hogy azt nézi hogy mondjuk az ő földjén ott űl egy másik vadász és ő nem mehet. Lenyel több százezer forint vadkárt, nem pedzegeti a témát(legalábbis ezt írta). Akkor már urambocsáss had legyen ő is tag.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #803 Dátum: 2009. Február 27. - 10:06:14 »

Ha jobban belegondolok, gondolom akkor neked nem is ezzel van bajod hanem magához a kérdésez való hozzá állásal?!
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #804 Dátum: 2009. Február 27. - 20:38:05 »

Sziasztok!

Nem vadász vagyok, csak egy átlag felhasználó.
Tegnap sétáltattam a kutyáimat az erdőben, póráz nélkül. Ilyenkor büntethető vagyok? Kutyáimat kilőhetik?
Kb fél kettőkor sétáltunk, és egyszer csak észrevettem egy vadászt egy földre épített vadlesen. A kutyákat azonnal megfogtam, és az ellenkező irányba elhúztuk a csíkot. Én úgy tudtam, hogy 4 óra-szürkület előtt nem lehet vadászni. Ez azért is fontos nekem, mert rendszeresen járunk lovakkal is az erdőben.
Hol találok erre vonatkozó irodalmat?

Előre is köszönöm!
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #805 Dátum: 2009. Február 27. - 21:18:14 »

Szervusz Kriszta!
Először is légy üdvözölve itt a fórumon.
Én azt hiszem, hogy a pórázról elengedett kutyának köteles vagy a nyakába koloncot tenni, hogy ne tudja esetleg megkergetni vagy meg is fogni az útjába kerülő vadat. Ha ott vagy a kutyával, semmi esetre sem lőheti le a vadász, de szerintem abban biztos lehetsz, hogy lesz hozzád egy pár szava. Esetleg feljelentenek szabálysértésért, de ebbe nem akarok belemenni. Van itt egypár szakavatott jogász vadásztárs, azok biztos választ adnak majd neked erre a kérdésre. Annyit azonban én is tudok, hogy  bármely napszakban találkozhatsz vadásszal, pláne a téli időszakban. Ugyanis ilyenkor van a hajtások a szezonja. Nincs vadászatra időkorlátozás. Sok vadászati formát kimondottan csak nappal szabad folytatni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 27. - 22:46:08 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #806 Dátum: 2009. Február 27. - 22:43:37 »

Szia Kriszta Wave

A vadászatot a csillagászati napkeltét megelőző egy órával lehet megkezdeni  és a napnyugtát követően még egy órán át  lehet  vadászni. Vadász  De pld  vaddisznóra, rókára  24 órában  lehet. Tehát a nap bármelyik szakában találkozhatsz vadásszal a lesen vagy gyalogosan az erődben. Ő teljesen jogszerűen tartózkodik ott ( ha beírta magát a beírókönyvbe). Annak persze nem fog örülni, hogy ha ti arra lovagoltok vagy kutyáztok. Vállat von Ha tudtok inkább másfelé kutyázzatok vagy lovagoljatok.
Kutyádat csak akkor fogják kilőni, ha azt látják éppen űzi a vadat ( veled vagy nélküled ) Rííí
 Azt jól tetted, hogy elmentél  és nem zavartad meg a vadászatát. Lehet, több száz km t autózott vagy hónapokat várt erre a lehetőségre. Rííí

Erre vonatkozó irodalom a vadászati törvény és a hozzá kapcsolódó  rendelet Ezt a fórum honlapján is megtalálod a jogszabályok menüpont alatt.  (1996 évi LV tv + FVM rendelet) Figyelmes olvasás  Kicsit hosszadalmas  és cirkalmas a szövege de a téged érintő részek a Vad élőhelyének védelme ( itt rendelkeznek arról mi a teendő kóbor kutyák és macskák esetén ) és a vadászat módjai címszó alatt találhatóak ( vadászat ideje)
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #807 Dátum: 2009. Február 27. - 22:52:36 »

Szia Kriszta Wave

A vadászatot a csillagászati napkeltét megelőző egy órával lehet megkezdeni  és a napnyugtát követően még egy órán át  lehet  vadászni. Vadász 

Szia Taser!

Szegény apróvadvadászok... Vigyorog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #808 Dátum: 2009. Február 27. - 23:01:38 »

Szia Taser!

Szegény apróvadvadászok... Vigyorog



Nem akartam bonyolítani. A tv szövegében ez van  Figyelmes olvasás Bion Bion Bion Bion  Egyébként meg ott van hogy a nap bármelyik szakában... stb

Különben is ne kötözködj mert utolér Sith lovagjainak sötét balkeze Tasli Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #809 Dátum: 2009. Február 27. - 23:04:06 »


Nem akartam bonyolítani. A tv szövegében ez van  Figyelmes olvasás Bion Bion Bion Bion  Egyébként meg ott van hogy a nap bármelyik szakában... stb


Kérdés milyen a terület, ahol Krisztáék lovagolnak...  Mosolyog

Mellesleg azt tudomásul kell venni, hogy ugyanarra a területre többen is igényt tartanak... csak máshogy...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: