Oldalak: 1 ... 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 [358] 359 360 361 362 363 364 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585797 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5355 Dátum: 2023. Június 06. - 17:53:04 »

Én is "hallottam" olyan elnökről aki vendégvadásztatás ürügyén lezárta a területet, hogy azok a kurva tgok meg köcsög csomagosok nehogy zavarják őt meg a barátait...
Ha jól belegondolok, nem is egyről... Nem
Nyilván egy szarkasztikus, de elkeseredett segélykiáltás ez az írás.
(Na jó, a tiédhez nem ér fel, de az egyszeri és megismételhetetlen…. Főleg ha odatesszük mellé,
hogy micsoda karriert szaladt be napok alatt🤣🤣🤣)

A probléma, amiről olvtársunk a maga módján megemlékezett, sajnos sokkal gyakoribb jelenség, mint azt a jóhiszemű,
tisztességes, becsületes vadászok gondolni merik…

Egy sajnos már eltávozott kollégám még életében úgy rendelkezett, hogy a helyét a lány unokája vegye át a társaságban.
Ahol ezt az alapszabály lehetővé is teszi… no meg emberi tisztesség is van a világon…. márhogy egyesekben biztos.
Mert abban a társaságban, bizony sokakban nincsen meg a morzsája sem.
A leányzót felvették ugyan, de a nagyapja bejáratott helyét, lesét már nem kapta meg. Az jobban kellett másnak.
Az rendszeresen előfordul, hogy menne a lányka beírni, de a szekrénynél derül ki, hogy nincs könyv.
Mindenféle előzetes értesítés nélkül.
A vadásztatás eredményességére hivatkozva.
Nem csak bőgésben, barcogásban, őznász idején, amit egy bérvadásztatási bevételből élő Vt. tagjai, ha kényszerűen is, de elfogadnak.
Hanem bármikor az év során…. Még tarvad lesvadászat alkalmából is…. ez azért felvet bennem bizonyos kérdéseket, gondolatokat…

Es a helyzet nem egyedi.
Vadászterületeken jártomban-keltemben számtalan esetben hallok ilyen, vagy erre hajazó történeteket.
Amiknek a főszereplői minden esetben a bárki fejére magasból rászaró, a területet egyszemélyi hitbizománynak tekintő “nagyurak”.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5356 Dátum: 2023. Június 06. - 18:26:52 »

Volt egy pár éve erre mifelénk is egy olyan népmese,hogy az elnök urat titkosszolgálati eszközökkel megfigyelték...kiderült ,hogy 3 társaságnál is lop...jómódú emberként nem szégyellte a lopott vadat még szőrbe-bőrbe el is adni...lett nagy rendőrségi-bírósági herce-hurca...aztán az egyszeri elnököt kizárták,az eljárást lefolytatták, vadászjegyet,tartásit bevonták...s minő csoda: az egykori elnök levizsgázott unokaöccsének pont jutott egy tagság, meg az elnök régi lese is az övé lett...meghívogatta hát eme öccs a kedves nagybátyját, vadászgattak tovább együtt,ahhoz meg a kutyának sincs köze,ha az exelnökúr este jár ki az unokaöccs szórójára némi kukoricát juttatni,meg kikapcsolódni... legalábbis a mostani mesémnek ilyen vége van,de én is csak úgy hallottam...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #5357 Dátum: 2023. Június 06. - 19:00:41 »

Eszembe sem jutott, hogy Boar babérjaira számítsak.
A történet valós idejű és nem én vagyok az elkövető. Hosszú történet kezdetén vagyunk, túl nagy a"kimentők"  befolyása! Tanácsra és véleményre voltam kíváncsi, mert nem hiszem, hogy egyedi esetről van szó.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5358 Dátum: 2023. Június 06. - 19:15:58 »

Eszembe sem jutott, hogy Boar babérjaira számítsak.
A történet valós idejű és nem én vagyok az elkövető. Hosszú történet kezdetén vagyunk, túl nagy a"kimentők"  befolyása! Tanácsra és véleményre voltam kíváncsi, mert nem hiszem, hogy egyedi esetről van szó.
A fenti esetet azért írtam le,hogy megnyugtassalak. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5359 Dátum: 2023. Június 06. - 20:20:40 »

Volt egy pár éve erre mifelénk is egy olyan népmese,hogy az elnök urat titkosszolgálati eszközökkel megfigyelték...kiderült ,hogy 3 társaságnál is lop...jómódú emberként nem szégyellte a lopott vadat még szőrbe-bőrbe el is adni...lett nagy rendőrségi-bírósági herce-hurca...aztán az egyszeri elnököt kizárták,az eljárást lefolytatták, vadászjegyet,tartásit bevonták...s minő csoda: az egykori elnök levizsgázott unokaöccsének pont jutott egy tagság, meg az elnök régi lese is az övé lett...meghívogatta hát eme öccs a kedves nagybátyját, vadászgattak tovább együtt,ahhoz meg a kutyának sincs köze,ha az exelnökúr este jár ki az unokaöccs szórójára némi kukoricát juttatni,meg kikapcsolódni... legalábbis a mostani mesémnek ilyen vége van,de én is csak úgy hallottam...

"Cicáznak a szép csendőrtollak,
mosolyognak és szavatolnak,
megírják, ki lesz a követ,

hisz „nyiltan” dönt, ki ezer éve
magával kötve mint a kéve,
sunyít vagy parancsot követ."

Amíg sunyítunk, parancsot követünk, megalkuszunk minden szarral, amit le akarnak nyomni a torkunkon, addig nem is érdemlünk mást.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #5360 Dátum: 2023. Június 06. - 21:41:32 »

Mielőtt beleéli valaki magát abba, hogy ez egy újkeletű, mai jelenség, ki kell ábrándítsam. Anno, az átkosban, vagy negyven éve, az elődtársaságnál a mi falunk teljes határa az elnök elvtárs privát területe volt. Oda senki halandó társasági tag a lábát se tehette. Csak ő és a meghívottjai vadászhatták. Itt sikerült Megyesi Útelágazás elvtársnak egy hajtásban elhagynia a puskáját. De sorolhatnám a környékbeli társasâgokat is, akik hasonló módon működtek. Rohadt volt az akkor is sok helyen, ahogy ma is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5361 Dátum: 2023. Június 07. - 05:34:37 »

Mielőtt beleéli valaki magát abba, hogy ez egy újkeletű, mai jelenség, ki kell ábrándítsam. Anno, az átkosban, vagy negyven éve, az elődtársaságnál a mi falunk teljes határa az elnök elvtárs privát területe volt. Oda senki halandó társasági tag a lábát se tehette. Csak ő és a meghívottjai vadászhatták. Itt sikerült Megyesi Útelágazás elvtársnak egy hajtásban elhagynia a puskáját. De sorolhatnám a környékbeli társasâgokat is, akik hasonló módon működtek. Rohadt volt az akkor is sok helyen, ahogy ma is.

Ki választotta meg????
Ti.
30 éve is, meg ma is.
Az átkosról most ne beszéljünk, mert nyakunkon ült a ruszki, az volt, amit a moszkoviták engedtek.
De azóta?
Nézzünk már a tükörbe és valljuk be, legalább kétszemközt, hogy folyamatosan házhoz megyünk a bekapandó lófaszért.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #5362 Dátum: 2023. Június 07. - 08:55:53 »

Ki választotta meg????
Ti.
30 éve is, meg ma is.
Az átkosról most ne beszéljünk, mert nyakunkon ült a ruszki, az volt, amit a moszkoviták engedtek.
De azóta?
Nézzünk már a tükörbe és valljuk be, legalább kétszemközt, hogy folyamatosan házhoz megyünk a bekapandó lófaszért.

 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #5363 Dátum: 2023. Június 07. - 10:30:17 »

Ki választotta meg????
Ti.

30 éve is, meg ma is.
Az átkosról most ne beszéljünk, mert nyakunkon ült a ruszki, az volt, amit a moszkoviták engedtek.
De azóta?
Nézzünk már a tükörbe és valljuk be, legalább kétszemközt, hogy folyamatosan házhoz megyünk a bekapandó lófaszért.

Mert te ugye az elmúlt 33 évben egyszer sem voltál választani? Ha nem, akkor semmi jogod kritizálni. Ha igen, akkor meg nem "ti", hanem "mi".
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5364 Dátum: 2023. Június 07. - 10:49:21 »

Ki választotta meg????
Ti.
30 éve is, meg ma is.
Az átkosról most ne beszéljünk, mert nyakunkon ült a ruszki, az volt, amit a moszkoviták engedtek.
De azóta?
Nézzünk már a tükörbe és valljuk be, legalább kétszemközt, hogy folyamatosan házhoz megyünk a bekapandó lófaszért.
Fejvakarás
Azért ez nem ennyire egyszerű, kiváltképp a vadászatban.
A "demokratikus értékek" igencsak súlyozva vannak földterület és méginkább politikai kapcsolatok szerint. Akinek egyik sincs, az sokmindent nem tehet. Abból választhat, hogy akar vadászni vagy nem... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #5365 Dátum: 2023. Június 07. - 11:24:39 »

Ki választotta meg????
Ti.
30 éve is, meg ma is.
Az átkosról most ne beszéljünk, mert nyakunkon ült a ruszki, az volt, amit a moszkoviták engedtek.
De azóta?
Nézzünk már a tükörbe és valljuk be, legalább kétszemközt, hogy folyamatosan házhoz megyünk a bekapandó lófaszért.
Az a szerencsétek,hogy messze vagytok mindentől és mindenkitől!
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5366 Dátum: 2023. Június 07. - 19:00:27 »

Mielőtt beleéli valaki magát abba, hogy ez egy újkeletű, mai jelenség, ki kell ábrándítsam. Anno, az átkosban, vagy negyven éve, az elődtársaságnál a mi falunk teljes határa az elnök elvtárs privát területe volt. Oda senki halandó társasági tag a lábát se tehette. Csak ő és a meghívottjai vadászhatták. Itt sikerült Megyesi Útelágazás elvtársnak egy hajtásban elhagynia a puskáját. De sorolhatnám a környékbeli társasâgokat is, akik hasonló módon működtek. Rohadt volt az akkor is sok helyen, ahogy ma is.
Annyi különbséget vélek felfedezni a kettő között, hogy régen elzavartak a területről, most meg sok éves átlagban heti egy vadat elejtek, és szinte akkor megyek ki, amikor akarok. Néha még akkor is, ha nem akarok!  Mosolyog (Kötelező vadkárelhárítás!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5367 Dátum: 2023. Június 07. - 20:21:47 »

"Cicáznak a szép csendőrtollak,
mosolyognak és szavatolnak,
megírják, ki lesz a követ,

hisz „nyiltan” dönt, ki ezer éve
magával kötve mint a kéve,
sunyít vagy parancsot követ."

Amíg sunyítunk, parancsot követünk, megalkuszunk minden szarral, amit le akarnak nyomni a torkunkon, addig nem is érdemlünk mást.
Az érintett társaság nem sunyít,nem lapít,nem követ parancsot,hanem- valami általam sosem értett okból- évtizedek óta így működik.  Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #5368 Dátum: 2023. Június 07. - 21:11:29 »

Fejvakarás
Azért ez nem ennyire egyszerű, kiváltképp a vadászatban.
A "demokratikus értékek" igencsak súlyozva vannak földterület és méginkább politikai kapcsolatok szerint. Akinek egyik sincs, az sokmindent nem tehet. Abból választhat, hogy akar vadászni vagy nem... Vállat von
Na, ennek az idili állapotnak a napjai vannak megszámlálva!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5369 Dátum: 2023. Június 08. - 05:46:19 »

Mert te ugye az elmúlt 33 évben egyszer sem voltál választani? Ha nem, akkor semmi jogod kritizálni. Ha igen, akkor meg nem "ti", hanem "mi".

Amikor választani lehetett, én mindig ott voltam és - mint utólag kiderült - mindig a vesztesre szavaztam.
Kivéve, amikor én voltam a jelölt.
Akkor meg nyilván érvénytelenül szavaztam, mert kultúrember önmagára nem szavaz, az ellenfelet meg nem erősíti.

A "mi" azért nem stimmel, mert a vadásztársaságotok vezetését nyilván nem én választom, hanem igenis "ti".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 [358] 359 360 361 362 363 364 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: