Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586113 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #555 Dátum: 2008. December 05. - 23:25:47 »

Szia Viktor!
A golyós puska zárdugattyúja birtokolható engedély nélkül?
Előre is köszönöm válaszod!
Üdv sanyooo
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #556 Dátum: 2008. December 05. - 23:38:52 »

Bár nem tőlem kérdezted, de mivel fegyver fődarab, így NEM!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #557 Dátum: 2008. December 05. - 23:39:50 »

Nem olyan régen írta gravírozás ügyén Viktor, ha jól emlékszem.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #558 Dátum: 2008. December 05. - 23:48:25 »

Köszönöm a válaszotokat!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #559 Dátum: 2008. December 06. - 16:46:55 »

Amit írtam az valóban vonatkozik a zárdugattyúra, mint lófegyer-fődarabra.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #560 Dátum: 2008. December 06. - 23:11:26 »

Sziasztok!
Viktor!

Egyik ismerősöm kisebb bajba került. Vadászat után hazafelé menet a saját területükön rálőtt az úton átugró szarvasra. Azt viszont nem vette észre, hogy előtte mintegy 200 méterre éppen igazoltatnak.
Bekísérték, benn töltötte az éjszakát a rendőrségen. Másnap reggel kiürítették a fegyverszekrényét.
Milyen lehetséges sorsa van ilyen esetben a fegyvereknek?

Azért kérdezem, mert korábban megalkudtunk az egyik darabra, és szeretném tudni, hogy érdemes-e várnom rá, vagy keressek másikat.
Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #561 Dátum: 2008. December 07. - 13:50:54 »

"Egyik ismerősöm kisebb bajba került."

Szerintem meg qrva nagy bajba került. (hacsak nem képviselő vagy milliárdos, mert akkor tényleg nem komoly ügy)
Feltételezhető hogy bevonják az engedélyét, ilyenkor az eljárás után eladhatják a fegyvert. De a tárolási díjat ki kell fizetni.

Egy ismerősömnek egy eljárás idejére bevonták a fegyvertartásiját, és bár végül felmentették abban az ügyben, az engedélyt nem kapta vissza. Azóta a rendőrség tárolja a puskát, ha jól tudom 300Ft/nap tárolási díjért. Mivel ez már 4-5 éve volt, 500e körüli összegről van szó, amit ki kellene fizetni ha eladja a puskát. Mivel egy öreg ZKK-ról van szó, ezt valszeg sosem fogja kifizetni, így ez a puska az idők végezetéig a rendőrségnél marad.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #562 Dátum: 2008. December 07. - 13:54:26 »

Ilyenkor más nevére "szokták" átiratni a puskákat (mintha eladná) és így ő tárolhatja, nem kell a rendőrségen aranyáron.
 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #563 Dátum: 2008. December 07. - 13:59:03 »

Ilyenkor más nevére "szokták" átiratni a puskákat (mintha eladná) és így ő tárolhatja, nem kell a rendőrségen aranyáron.
 Vállat von

Tudom hogy így is lehet, meg vadászboltba is adhatja, ha a rendőrség engedi. De ha az ügy miatt lefoglalják, akkor nem fogják engedni. Az én ismerősömnek se engedték hogy az eljárás befejezéséig máshol tárolja. Utána már elvihette volna, csak 2 évig tartott a hercehurca fellebbezésekkel meg mindennek együtt.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #564 Dátum: 2008. December 07. - 19:11:55 »

Szia!

Ha még hozzáteszem, hogy három év óta most kapta vissza a fegyvereit?
Ez volt három év után az első vadászata. Az előző ügye pedig azért volt, mert odahaza nem tartotta szakrényben a fegyvereit. Abból valahogyan kimosta magát.

Ahogy elnézem nem lesz abból a vásárlásból sok minden egyhamar!  Woest
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #565 Dátum: 2008. December 07. - 19:19:57 »

Szia!

Ha még hozzáteszem, hogy három év óta most kapta vissza a fegyvereit?
Ez volt három év után az első vadászata. Az előző ügye pedig azért volt, mert odahaza nem tartotta szakrényben a fegyvereit. Abból valahogyan kimosta magát.

Ahogy elnézem nem lesz abból a vásárlásból sok minden egyhamar!  Woest

Én is azt hallottam, hogy közúton haladó autóból rendőrökre lőni rossz ómen! Szerinted?  Ördög
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #566 Dátum: 2008. December 07. - 19:56:10 »

Szia Tamás!
A barátod igen nagy bajban van.Előszőr vissza eső lessz mert már volt próblémája a hatósággal.
Másodszor jogúsulatlan vadászatért fogják felelőségre vónni(mert nem volt beirva a körzetbe stb)
Harmadszor lehet,hogy meg kapja a folalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyesztetés vádját is mivel nem gyözödött meg arrol,hogy mi van ha célt téveszt a golyó.(amúgysem lővöldözik az ember közúton).
Ha a hatóságnak van egy kis jó indulata irányában akkor le adhatja a fegyvereit egy boltban értékesitésre,vagy ha neked meg van akkor az eljárás végén meg vásárolhatod tőle.
Ahogy a mai helyzetett ismerem szerintem min 2év de lehet,hogy örökre bucsuzhat a vadászattol(ne igy legyen)
A jogi pontatlanságokért elnézést kérek majd Viktor ki javitja.Üdv HSanyi
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #567 Dátum: 2008. December 07. - 20:12:18 »

Szia!

Ha vadásztársad egy társaságban ne állj mellé  Ördög Hihetetlen milyen emberek vannak. Kétszáz méterre a közúti ellenőrzéstől az ÚTON ÁTUGRÓ szarvasra...  Fejvakarás Komolyan mondom én lecsukatnám, ha rajtam múlna

Hál' Istennek nem vadásztársam. Nem is ismerem jobban. Csak a pusku kéne oszt kalap!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #568 Dátum: 2008. December 07. - 20:33:47 »

Szia Tamás!
A barátod igen nagy bajban van.Előszőr vissza eső lessz mert már volt próblémája a hatósággal.
Másodszor jogúsulatlan vadászatért fogják felelőségre vónni(mert nem volt beirva a körzetbe stb)
Harmadszor lehet,hogy meg kapja a folalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyesztetés vádját is mivel nem gyözödött meg arrol,hogy mi van ha célt téveszt a golyó.(amúgysem lővöldözik az ember közúton).
Ha a hatóságnak van egy kis jó indulata irányában akkor le adhatja a fegyvereit egy boltban értékesitésre,vagy ha neked meg van akkor az eljárás végén meg vásárolhatod tőle.
Ahogy a mai helyzetett ismerem szerintem min 2év de lehet,hogy örökre bucsuzhat a vadászattol(ne igy legyen)
A jogi pontatlanságokért elnézést kérek majd Viktor ki javitja.Üdv HSanyi

De igy legyen!!!! Aki ennyire hulye annak nem valo a kezebe fegyver. :ASS Legkozelebb majd mire lo uton atugro futora ( volt mar ra pelda), vagy a biciklit tolo embert nezi vaddisznonak. Ha ennyire nem tud uralkodni magan az menjen el sakkozni vagy pokerezni hogy megtanulja mit kell tenni stressz helyzetben.
Szerintem a 200 m is mar erosen eltulzott tavolsag volt ( gondolom maga meselte ) Ettol kozelebb kellett, hogy legyen ha a rendorok ennyire beragtak. Meg az lett volna szep ha vissza is lonek.  Gun

Egyebkent milyen fegyver volt, hogy meger ennyi utanjarast?
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #569 Dátum: 2008. December 07. - 20:38:50 »

Egy osztrák gyármányú jó nevű golyós lenne, ami kiszolgálhatná még a következő generációt is.
4 évesen kevesebb mint az új ár felében egyeztünk meg!!!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: