Oldalak: 1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585970 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3600 Dátum: 2016. Március 03. - 07:39:28 »

Mint az már többször kiderült: megyénként-de akár kapitányságonként-változhat a vonatkozó jogszabályok értelmezése. Pláne ez a helyzet amikor a törvényben nem rögzített helyzet áll elő. Érdemes érdeklődni a fegyverügyesnél.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3601 Dátum: 2016. Március 03. - 08:05:41 »

Mint az már többször kiderült: megyénként-de akár kapitányságonként-változhat a vonatkozó jogszabályok értelmezése. Pláne ez a helyzet amikor a törvényben nem rögzített helyzet áll elő. Érdemes érdeklődni a fegyverügyesnél.

 Igen   

Mivel nekem egy öltözőszekrényből van így mikor 3 fegyver volt benne azt írták hogy" három fegyver tárolására alkalmas" mikor 5 akkor "öt fegyver tárolására alkalmas".  Mosolyog De fogadjunk hogy a Diana 3 -asba is bele lehet tenni legalább 6 fegyvert és ha az akárhogyan is benne van és zárható akkor szerintem szabályos. Nem írja semmi hogy fejen talpon vagy keresztbe  , szétszedve ,tokban stb. lehet abban az egyébként megfelelő szekrényben.     Emelem
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #3602 Dátum: 2016. Március 03. - 08:33:43 »

Igen   

Mivel nekem egy öltözőszekrényből van így mikor 3 fegyver volt benne azt írták hogy" három fegyver tárolására alkalmas" mikor 5 akkor "öt fegyver tárolására alkalmas".  Mosolyog De fogadjunk hogy a Diana 3 -asba is bele lehet tenni legalább 6 fegyvert és ha az akárhogyan is benne van és zárható akkor szerintem szabályos. Nem írja semmi hogy fejen talpon vagy keresztbe  , szétszedve ,tokban stb. lehet abban az egyébként megfelelő szekrényben.     Emelem

Az enyém meg régi Magyar gyártmányú páncélból lett átalakítva, vagyis belső zárható rekeszt tettünk bele.
Azt írták, hogy kb 120*150*60cm. Oszt jónapot. Volt már benne 3 is és volt benne 8 is.
Ahány kapitányság annyi szokás.  Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3603 Dátum: 2016. Március 03. - 09:02:41 »

Szerintem világosan írtad. Így igaz.
Egy vadászterületbe beletartoznak falvak, tanyaközpontok,üdülők,  ipari területek, és más egyéb, vadászat elől elzárt területek is. Ez a bruttó (berajzolt) terület. A nettó a fentiekkel csökkentett ténylegesen vadászható rész, ami után fizetjük a bérleti díjat. A volt társaságom területe 5000 valahány ha, a területbérlet pedig 3300 ha után van megállapítva. Ezért írtam, hogy ilyen esetekben már igen csak megtudja keverni 5-600 hektárral valaki a kakit!

A törvény vadászterületről beszél.
Ami nem vadászterület, - mert nem vadászható - az nem vadászterület, függetlenül attól, hogy a területhatárokon belül van.
Nálatok a vadászterület 3300 hektár. Ez a bruttó is, meg a nettó is.
A 4000 hektáros szabály vadászterületre vonatkozik, mint ahogy minden egyéb jogszabályi előírás is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3604 Dátum: 2016. Március 03. - 09:15:27 »

No most legyen ember a talpán,aki újra interaktiv formába rakja a tájegységeket   OOO

Hogy a fenébe lehet megnézni ezeket a tájegységi határokat?  A közlöny elegáns nagyvonalúsággal elrendezi a dolgot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #3605 Dátum: 2016. Március 03. - 09:38:01 »

Az enyém meg régi Magyar gyártmányú páncélból lett átalakítva, vagyis belső zárható rekeszt tettünk bele.
Azt írták, hogy kb 120*150*60cm. Oszt jónapot. Volt már benne 3 is és volt benne 8 is.
Ahány kapitányság annyi szokás.  Emelem
Köszönöm a válaszokat,akkor a legbiztosabb egy előzetes normakontroll a helyi erőktől. Emelem
Naplózva
szantojoc
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #3606 Dátum: 2016. Március 03. - 09:46:52 »

Hogy a fenébe lehet megnézni ezeket a tájegységi határokat?  A közlöny elegáns nagyvonalúsággal elrendezi a dolgot.


Na itt vannak a tájegységek térképen is:

http://omvk.hu/hirek/publikusak-a-vadgazdalkodasi-tajegysegek-hatarai.html

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3607 Dátum: 2016. Március 03. - 11:05:02 »

Köszönöm a válaszokat,akkor a legbiztosabb egy előzetes normakontroll a helyi erőktől. Emelem


Normakontroll, meg lófax!

Ne etesd a trollt!

Cseréld le olyanra, ami megfelel a törvényi előírásnak, és jelentsd be a fegyverügyesnek, hogy szekrénycsere történt.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #3608 Dátum: 2016. Március 03. - 11:37:30 »


 Meglepődött lesz néhol anyázás  Türelmetlenül
Naplózva

Üdv: Bence
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3609 Dátum: 2016. Március 03. - 13:04:38 »

Ne hőrögess!  

Miben téved Erdőjáró? Hol mondott olyat, hogy nem kell bejelenteni? Látom szövegértési problémád van ezért beidézem:

Szóval idéznéd miben téved?

Idéztél, én is beidézek:
Kocavadász:
...Nagyobb szekrényre cserélésnél be kell-e jelenteni a hatóságnak?...
Erdőjáró:
Nem!...

Ebből kocavadász arra következtet kicseréli a szekrényt egy nagyobbra oszt kész!

Nem úgy értelmeztem a kérdést, hogy a törvényi előírásoknak megfelelő szekrényt köteles-e a hatóság elfogadni /ahogyan Te és Erdőjáró/ , hanem:

"Adott egy beüzemelt fegyverszekrény(hatóság évekkel ezelőtt átvette) ami kezd kicsi lenni.Nagyobb szekrényre cserélésnél be kell-e jelenteni a hatóságnak?"

Erdőjáró így nem a kérdésre válaszolt, bár amit írt az igaz.



Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3610 Dátum: 2016. Március 03. - 14:27:16 »

Sziasztok!  Emelem
A mai napon a főnököm beszélt egy agrárszövetkezettel, ahol azt mondták neki, hogy hiába van nekik a vadászati jog is feltüntetve a bérleti szerződéseikben, akkor sem szavazhatnak, mert csak 10 évig szól a földbérlet, a következő vadászai ciklus meg 20 év lesz. Igaz lehet ez? Ha igen, akkor ki szavazhat a földtulajdonosi gyűlésen? Hiszen a földtulajdonos bérbe adta a vadászati jogát is, így a gazdának lenne joga, de ha nem szavazhat? Ez eléggé hihetetlen nekem. Van ennek valami valóságalapja?
Valaki?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3611 Dátum: 2016. Március 03. - 14:34:23 »

Idéztél, én is beidézek:
Kocavadász:
...Nagyobb szekrényre cserélésnél be kell-e jelenteni a hatóságnak?...
Erdőjáró:
Nem!...

Ebből kocavadász arra következtet kicseréli a szekrényt egy nagyobbra oszt kész!

Nem úgy értelmeztem a kérdést, hogy a törvényi előírásoknak megfelelő szekrényt köteles-e a hatóság elfogadni /ahogyan Te és Erdőjáró/ , hanem:

"Adott egy beüzemelt fegyverszekrény(hatóság évekkel ezelőtt átvette) ami kezd kicsi lenni.Nagyobb szekrényre cserélésnél be kell-e jelenteni a hatóságnak?"

Erdőjáró így nem a kérdésre válaszolt, bár amit írt az igaz.


Te nem idézel B+, hanem kiragadsz a környezetéből egy szót, egy mondatot és idenyomod Ctrl+C-vel!


Idézet
Nem!  Nem kell a rendőrségnek "átvennie" ha megfelel a trv előírásainak köteles elfogadni!

Továbbra is türelmetlenül várom, miért írtad Erdőjáró erre a mondatára, hogy téved. Az meg végképp nem érdekel, hogy mit, hogyan értelmezel, hogy vajon ki mire gondol!  Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3612 Dátum: 2016. Március 03. - 15:00:30 »


Te nem idézel B+, hanem kiragadsz a környezetéből egy szót, egy mondatot és idenyomod Ctrl+C-vel!


Továbbra is türelmetlenül várom, miért írtad Erdőjáró erre a mondatára, hogy téved. Az meg végképp nem érdekel, hogy mit, hogyan értelmezel, ki mire gondol!  Türelmetlenül
Kijelölés után Ctrl+C a vágólapra illesztés!
Beilleszteni: Ctrl+V!!!!
Tehát idenyomni Ctrl+V.
Én befejeztem, aki olvassa érti vagy olvassa vissza.



Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #3613 Dátum: 2016. Március 03. - 15:01:24 »

Sziasztok!  Emelem
A mai napon a főnököm beszélt egy agrárszövetkezettel, ahol azt mondták neki, hogy hiába van nekik a vadászati jog is feltüntetve a bérleti szerződéseikben, akkor sem szavazhatnak, mert csak 10 évig szól a földbérlet, a következő vadászai ciklus meg 20 év lesz. Igaz lehet ez? Ha igen, akkor ki szavazhat a földtulajdonosi gyűlésen? Hiszen a földtulajdonos bérbe adta a vadászati jogát is, így a gazdának lenne joga, de ha nem szavazhat? Ez eléggé hihetetlen nekem. Van ennek valami valóságalapja?

A földhaszonbérleti szerződésbe belefoglalt vadászati haszonbérleti szerződés vagy megbízás vagy akárhogy nevezzük már nem érvényes.
Külön "Meghatalmazást" kell kötni a földtulajdonossal. A törvény a földhasználót szerintem meg sem elmíti. A Meghatalmazást a tulajdonos adhatja akár temészetes személynek akár joginak. A Meghatalmazásból mindig az időben utolsó az érvényes, azaz ha pl utánnad másnak is aláír a tulaj akkor a Tiéd érvénytelen. De még visszaelőzhetsz egy újabbal...   Ördög Stoel
Az osztatlan közöseknél lesznek érdekességek, ugyanis egy hrsz egyfelé szavazhat (vagyis a "gazdája"), mégpedig úgy, hogy ha a tulajdonosainak legalább 51%-ától van meghatalmazás. De akkor az adott hrsz egész területével szavazol. Ha nincs meg csak max 49 akkor 0-val.
NFA pedig senkinek sem ad ki meghatalmazást...legalábbi a mostani álláspont szerint és errefelé.

 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3614 Dátum: 2016. Március 03. - 15:25:23 »

Kijelölés után Ctrl+C a vágólapra illesztés!
Beilleszteni: Ctrl+V!!!!
Tehát idenyomni Ctrl+V.
Én befejeztem, aki olvassa érti vagy olvassa vissza.

Látom megláttad, és felfogtad a lényeget!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: