Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585945 alkalommal)
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3465 Dátum: 2016. Február 11. - 17:47:28 »


A VHR tervezet szerint.
Ez még nem végleges, majd ha közlönyben megjelent és hatályba lépett.


Az a másik,hogy ezek után mikor fog hatályba lépni,mert ez a tájegységesdi nagyon meg és felkavarta a dolgokat. Nameg most remélem tényleg a szakmaiság is előtrérbe fog kerülni ha eddig az érdek és a lobbi volt,mert kitúrni valakiket ki lehet,vadászni is lehet a helyükön,de 20évig olyannak a földjein vadászni akit most kitúrnak onnan,nem biztos hogy jó befektetés és ötlet akárhogy nézzük,vadkár vagy egyéb szempontból sem. Ez a tervezet meg igencsak afelé tendál,hogy összeugrassza a vadászó és nem vadászó tuladonosokat,a tulajdonos és nem tulajdonos vadászokat ahogy hallani,olvasni. Fejvakarás
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3466 Dátum: 2016. Február 11. - 19:34:14 »


A VHR tervezet szerint.
Ez még nem végleges, majd ha közlönyben megjelent és hatályba lépett.


Az én időmben még a közlöny és a hatálybalépés után is lehetett módositani (és éltek is vele)  Nem Ilyenkor irták oda a módositott törvényhez hogy melyik módositot közlöny módositásárol van szó. Sőt, olyan is volt hogy egy külön közlöny kiadás  tartalmazta a módositásokat. Ördög 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #3467 Dátum: 2016. Február 11. - 23:20:24 »

Nameg most remélem tényleg a szakmaiság is előtrérbe fog kerülni ha eddig az érdek és a lobbi volt,mert kitúrni valakiket ki lehet,vadászni is lehet a helyükön,de 20évig olyannak a földjein vadászni akit most kitúrnak onnan,nem biztos hogy jó befektetés és ötlet akárhogy nézzük,vadkár vagy egyéb szempontból sem.
Nem véletlenül nyúltak bele a vadkár térítésével kapcsolatos dolgokba.
Nem arról van szó, hogy szándékosan akarnak összeugrasztani valakiket. Egyszerűen csak leszarják, mi a véleménye a földtulajdonosoknak. És olyan törvényt hoztak, hogy nyugodtan le is szarhatják.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3468 Dátum: 2016. Február 12. - 08:33:53 »

Nem véletlenül nyúltak bele a vadkár térítésével kapcsolatos dolgokba.
Nem arról van szó, hogy szándékosan akarnak összeugrasztani valakiket. Egyszerűen csak leszarják, mi a véleménye a földtulajdonosoknak. És olyan törvényt hoztak, hogy nyugodtan le is szarhatják.

A földtulajdonhoz kötött vadászati jognak van előnye meg hátránya is,de a mostani alakulás szerint ebbe a tájegység tologatásba se azok szóltak bele,akiknek számítana is valamit egy kis vadkár.
Annyi bizonyos,hogy sok helyen semmi köze nincs a tájegységhez és élőhelyhez,természetes lehatároláshoz,ökológiához,a most közreadott térképnek,annál inkább a törvény azon rendelkezéséhez,miszerint vadászterület nem terjedhet át annak határán ,kíváncsi leszek mi lesz az elfogadott változatokban,mert ez így akkora bundaszag,hogy nagyon.  Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3469 Dátum: 2016. Február 12. - 11:43:55 »

A földtulajdonhoz kötött vadászati jognak van előnye meg hátránya is,de a mostani alakulás szerint ebbe a tájegység tologatásba se azok szóltak bele,akiknek számítana is valamit egy kis vadkár.
Annyi bizonyos,hogy sok helyen semmi köze nincs a tájegységhez és élőhelyhez,természetes lehatároláshoz,ökológiához,a most közreadott térképnek,annál inkább a törvény azon rendelkezéséhez,miszerint vadászterület nem terjedhet át annak határán ,kíváncsi leszek mi lesz az elfogadott változatokban,mert ez így akkora bundaszag,hogy nagyon.  Vigyorog

A törvény érvényes - hatályos azon már nem változtatnak a rajzoláson meg milyen indokok alapján ?   Fejvakarás  (Mindent meg lehet indokolni sőt még annak az ellenkezőjét is.)
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #3470 Dátum: 2016. Február 12. - 11:59:34 »

A földtulajdonhoz kötött vadászati jognak van előnye meg hátránya is,de a mostani alakulás szerint ebbe a tájegység tologatásba se azok szóltak bele,akiknek számítana is valamit egy kis vadkár.

Rosszul látod.
Egyrészt milliókról van szó, pláne az "elvtársak" által összemutyizott, nyilván jobb minőségű területeken.
Másrészt az a tapasztalat, hogy aki szemrebbenés nélkül kiad kétmilliót egy termo céltávcsőre, simán megb.szná a saját anyját inkább, minthogy kifizessen ötvenezer forint vadkárt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #3471 Dátum: 2016. Február 12. - 13:36:09 »


Másrészt az a tapasztalat, hogy aki szemrebbenés nélkül kiad kétmilliót egy termo céltávcsőre, simán megb.szná a saját anyját inkább, minthogy kifizessen ötvenezer forint vadkárt...

sajnos így igaz  Nem
Naplózva

Üdv: Bence
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3472 Dátum: 2016. Február 13. - 10:00:24 »

A törvény érvényes - hatályos azon már nem változtatnak a rajzoláson meg milyen indokok alapján ?   Fejvakarás  (Mindent meg lehet indokolni sőt még annak az ellenkezőjét is.)

Szerintem ez a rendelet is két héten belül érvényes lesz,elfogadják,hiszen márciusban már a területi ajánlásoknak kell kijönniük.
Naplózva
szantojoc
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #3473 Dátum: 2016. Február 13. - 17:21:44 »

Sziasztok!
Gyakorlatilag most hogyan fog történni a meglévő terület megőrzése?
Ha esetleg senki nem rajzol a jelenlegi területre, vagy van egyezség, akkor kell meghatalmazásokat gyűjteni?
Azt is hallottam már, hogy akkor egyszerűen bejegyzik a társaságot, minden procedúra nélkül. Na meghatalmazások hiányában ki egyezkedik? A jelenlegi ft. képviselő? Ha nincs új meghatalmazás, akkor ki hívja össze a gyűlést 2017-ben? Nekem ez elég homály.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3474 Dátum: 2016. Február 13. - 17:29:57 »

Sziasztok!
Gyakorlatilag most hogyan fog történni a meglévő terület megőrzése?
Ha esetleg senki nem rajzol a jelenlegi területre, vagy van egyezség, akkor kell meghatalmazásokat gyűjteni?
Azt is hallottam már, hogy akkor egyszerűen bejegyzik a társaságot, minden procedúra nélkül. Na meghatalmazások hiányában ki egyezkedik? A jelenlegi ft. képviselő? Ha nincs új meghatalmazás, akkor ki hívja össze a gyűlést 2017-ben? Nekem ez elég homály.
Azért ez még elég képlékeny minálunk... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #3475 Dátum: 2016. Február 13. - 17:46:37 »

10 éve ugyan ez volt, sírt mindenki mint a fürdős qrva, aztán lett valahogy.
Most is ez van!
Meggyőződésem, hogy 2018-tól könyörögni fognak hogy vadásszak valahol.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3476 Dátum: 2016. Február 13. - 17:52:46 »

10 éve ugyan ez volt, sírt mindenki mint a fürdős qrva, aztán lett valahogy.
Most is ez van!
Meggyőződésem, hogy 2018-tól könyörögni fognak hogy vadásszak valahol.
 Röhög
Kellett hozzá pár hét,hogy belássam...de tényleg így van. Ha pénzem lesz,vadászni fogok. Ha nem,akkor meg a legkisebb gondom lesz a vadászat. Ki kellett kerülnöm a zsarolt helyzetből... De mi ez ahhoz képest,hogy 12 éve leszoktam a cigiről???
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3477 Dátum: 2016. Február 13. - 18:04:17 »

Kellett hozzá pár hét,hogy belássam...de tényleg így van. Ha pénzem lesz,vadászni fogok. Ha nem,akkor meg a legkisebb gondom lesz a vadászat. Ki kellett kerülnöm a zsarolt helyzetből... De mi ez ahhoz képest,hogy 12 éve leszoktam a cigiről???

Valamikor a 90-es évek első felében mondta nekem egy fiatal ember vadászattal kapcsolatban: "A pénz megoldja!"
Volt aki már akkor tudott valamit. Igaza volt. Akinek nincs pénze, nem vadászik, én csak tudom.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3478 Dátum: 2016. Február 13. - 18:51:55 »

Sziasztok!
Gyakorlatilag most hogyan fog történni a meglévő terület megőrzése?
Ha esetleg senki nem rajzol a jelenlegi területre, vagy van egyezség, akkor kell meghatalmazásokat gyűjteni?
Azt is hallottam már, hogy akkor egyszerűen bejegyzik a társaságot, minden procedúra nélkül. Na meghatalmazások hiányában ki egyezkedik? A jelenlegi ft. képviselő? Ha nincs új meghatalmazás, akkor ki hívja össze a gyűlést 2017-ben? Nekem ez elég homály.

Légy szíves, olvasd el a módosított vadászati törvényt.
Meghatalmazás, vagy földtulajdon nélkül nem fog az öletekbe hullani a terület, ebben biztos lehetsz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
szantojoc
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #3479 Dátum: 2016. Február 13. - 19:09:32 »

Légy szíves, olvasd el a módosított vadászati törvényt.
Meghatalmazás, vagy földtulajdon nélkül nem fog az öletekbe hullani a terület, ebben biztos lehetsz.

A tv-ben az szerepel, hogy a hatóság ajánlást tesz közzé (jelenlegi vt.). Ha megtámadják a ftulaj képviselők egyezkednek. Ha van egyezség a hatóság kijelöli a határokat. Na de melyik képviselők, akik 2007-ben lettek választva?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: