Oldalak: 1 ... 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 [224] 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585945 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3345 Dátum: 2015. November 24. - 11:22:11 »

Üdv a Vadásznak!

Amennyiben valakit érdekel a "társadalmi egyeztetés során" felmerült javaslatok és az eredményük itt : http://www.kormany.hu/hu/dok?page=1&type=302#!DocumentBrowse  olvasható.

Néhány ismerős névvel találkoztam !   Wave
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3346 Dátum: 2015. November 24. - 19:27:31 »

Néhány ismerős névvel találkoztam !   Wave

Én is. Mosolyog
Csak ez a néhány javaslat született több tízezer embertől, többieknek mindegy volt? Na mindegy is, hiszen "Elutasítva, tekintettel arra, hogy ennek előírása indokolatlan, ellenőrzése pedig túlzott adminisztratív terhekkel járna.".  Fejvakarás Hogy mi van?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3347 Dátum: 2015. November 24. - 19:35:55 »

Egyébként egy kiragadott részt idéz egy egy ember leveléből ahogy nézem.
Alapvetően azt kértem, hogy egyértelműen engedélyezzék, vagy egyértelműen tiltsák...., hogy csak egyféleképpen értelmezhető legyen a kérdéskör. De hát ez indokolatlan (Mondjuk a valóvilágban tízből hét vadász cipel a motyójában valami nem egészen odavalót, de indokolatlan ezzel foglalkozni, amellett túlzott adminisztratív terhekkel járna.) 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
sab
Vendég
« Új üzenet #3348 Dátum: 2015. November 24. - 20:03:14 »

Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy nem is akarnak ezzel a kérdéskörrel foglalkozni, mert mint írták is az munkával jár. Nem

Én meg azt zenem innét, hogy akkor álljon fel és húzzon a jó ......-ba !!!

Bicskanyitogató válasz, minősíti az egész jogalkotást.

Ki a f...sz mondta, javasolta, hogy állandó jelleggel vegzálni kell a vadászokat !? :Mosolyog

Arról volt szó, hogy akit vadászat megkezdése és vége közt elkapnak birtoklásilag is már tiltott eszközzel ( kit érdekel, hogy használta-e vagy sem ), az ellen járjanak el.

Munkával jár, valóban, ezért kapják jó sokan a fizetésüket, ha nem képesek elvégezni a feladatukat, akkor nem kell, menjenek kapálni. Nem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3349 Dátum: 2015. November 24. - 20:08:35 »

Én is. Mosolyog
Csak ez a néhány javaslat született több tízezer embertől, többieknek mindegy volt? Na mindegy is, hiszen "Elutasítva, tekintettel arra, hogy ennek előírása indokolatlan, ellenőrzése pedig túlzott adminisztratív terhekkel járna.".  Fejvakarás Hogy mi van?


Egy pár oldalas véleményt, javaslatot én is adtam le, még az első alkalommal.

Az igaz, hogy nem nagy érdeklődés kísérte a törvény összeállítását, de azt hiszem nagy értelme nem is lett volna. Ez a nagy "vélemény nyilvánítás" nekem csak parasztvakításnak tűnt. Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3350 Dátum: 2015. November 24. - 20:16:37 »

"Elutasítva, tekintettel arra, hogy ennek előírása indokolatlan"
Egyébiránt bődületes gurítás, hiszen pró és kontra több észrevétel volt, igény volt a hozzászólásokban a kérdés eldöntésére. Akik a cuccok mellett érveltek, azok is megszólaltak, hogy legalább vadkáron engedélyezzék kimondva, ne csak hallgatólagosan, vagy ne csak a vadőrnek....ugyanezt az egymondatos választ kapták.
"ellenőrzése pedig túlzott adminisztratív terhekkel járna"
(Az hogy VT. szinten például a közgyűlések és intézőbizottsági ülések összehívása adminisztrációs szempontból jogszerűen voltak e lebonyolítva, ügyészségi szinten van cincálva lassan egy éve a környezetemben is. Ilyesmi fajsúlyú kérdések boncolgatásához végtelen forrásokkal rendelkezünk. Amahhoz nem. Fura egy világ.)  

Az évezred reformtörvénye lett végül.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
kimera
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #3351 Dátum: 2015. November 28. - 23:07:06 »

 Üdv a Vadásznak!

No megjelent : http://magyarkozlony.hu/dokumentumok/2d0a0b9c98a5732436841a122edd1b5dedd5f474/megtekintes
Naplózva
kimera
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #3352 Dátum: 2015. November 28. - 23:39:30 »

 Üdv a Vadásznak! Tisztelet a Vadnak!

Az új közlönyből : hmmmmm..?

A Vtv. 71. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
„(1) A vadászat rendje megsértésének minősül
1. az e törvényben meghatározott tiltott módon történő vadászat;
2. az e törvényben meghatározott tiltott eszközzel való vadászat;
3. a nagyvad terelővadászatán 45 centiméternél magasabb marmagasságú kutyával folytatott vadászat;

az-az amennyiben kisebb akkor nem ajtás hanem terelés.hmmmm..?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3353 Dátum: 2015. November 29. - 07:13:19 »

Üdv a Vadásznak! Tisztelet a Vadnak!

Az új közlönyből : hmmmmm..?

A Vtv. 71. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
„(1) A vadászat rendje megsértésének minősül
1. az e törvényben meghatározott tiltott módon történő vadászat;
2. az e törvényben meghatározott tiltott eszközzel való vadászat;
3. a nagyvad terelővadászatán 45 centiméternél magasabb marmagasságú kutyával folytatott vadászat;

az-az amennyiben kisebb akkor nem ajtás hanem terelés.hmmmm..?

Ez egy normális döntés . Nem kell sutyiba kutyát csempészni a terelésre . (Na meg a sutyiba meglőtt szarvas tarvadat legalizálni a hajtáson.  Ördög )  Mondjuk van egy olyan érzésem hogy ezután sokkal több terelést fognak tartani mint mint hajtást.Nem baj!  Igen A kis méretű kutya nem készteti fejveszett menekülésre a szarvast és a sűrűk is át lesznek járva és nem marad el annyi sebzett........stb.stb.     Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3354 Dátum: 2015. November 30. - 09:16:56 »

Egyesületi jogban nálam jártasabbak segítségét kérném:

Egy egyesület közgyűlését össze lehet-e hívni telefonon?
Márhogy fölhívnak mindenkit, hogy ekkor-meg-ekkor itt-meg-itt közgyűlés, gyere ha tudsz.

Emlékeim szerint írásos meghívó kell, amiben a tervezett napirendi pontokat is közlik.
És ettől a napirendtől talán nem is lehet eltérni?
Vagy a gyűlés elején a napirend megszavazásakor még lehet felvenni mást is?

 Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3355 Dátum: 2015. November 30. - 09:32:52 »

Egyesületi jogban nálam jártasabbak segítségét kérném:

Egy egyesület közgyűlését össze lehet-e hívni telefonon?
Márhogy fölhívnak mindenkit, hogy ekkor-meg-ekkor itt-meg-itt közgyűlés, gyere ha tudsz.

Emlékeim szerint írásos meghívó kell, amiben a tervezett napirendi pontokat is közlik.
És ettől a napirendtől talán nem is lehet eltérni?
Vagy a gyűlés elején a napirend megszavazásakor még lehet felvenni mást is?

 Fejvakarás Vállat von
Telefonon nem.
Térti vényesen 8 munkanappal előtte,a meghívónak tartalmazni a kell a napirendi pontokat,mert lényeges hogy miről döntöttök. a napirend megszavazásakor bármit fel lehet venni.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3356 Dátum: 2015. November 30. - 10:29:01 »

Szerintem nem egészen így van.
Az alapszabályban kell rögzíteni az összehívás módját.
Alapvetően postai úton, írásban, de lehet akár emilben is, ha így állapodott meg a tagság. Telefonon szerintem nem, mert annak nincs nyoma.
Új - tehát a meghívóban nem közölt - napirendi pontot csak akkor lehet felvenni, ha a teljes tagság jelen van és azok többsége megszavazza.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3357 Dátum: 2015. November 30. - 10:33:17 »

Szerintem nem egészen így van.
Az alapszabályban kell rögzíteni az összehívás módját.
Alapvetően postai úton, írásban, de lehet akár emilben is, ha így állapodott meg a tagság. Telefonon szerintem nem, mert annak nincs nyoma.
Új - tehát a meghívóban nem közölt - napirendi pontot csak akkor lehet felvenni, ha a teljes tagság jelen van és azok többsége megszavazza.

 Igen

Az utolsó mondatot meg úgy küszöbölik ki hogy " Egyebek" napirendi pont- ami azért aggályos lehet.  Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3358 Dátum: 2015. November 30. - 10:35:09 »

Igen

Az utolsó mondatot meg úgy küszöbölik ki hogy " Egyebek" napirendi pont- ami azért aggályos lehet.  Emelem

Egyebekben nem lehet szabályosan határozni fő szabály szerint, csak ha a meghívóban konkrétan szerepel - vagy ahogy Lajos írta - mindenki ott van és felkerül napirendre.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3359 Dátum: 2015. November 30. - 10:46:52 »

Szerintem nem egészen így van.
Az alapszabályban kell rögzíteni az összehívás módját.
Alapvetően postai úton, írásban, de lehet akár emilben is, ha így állapodott meg a tagság. Telefonon szerintem nem, mert annak nincs nyoma.
Új - tehát a meghívóban nem közölt - napirendi pontot csak akkor lehet felvenni, ha a teljes tagság jelen van és azok többsége megszavazza.

Nem tudom mi van az alapszabályban, de nem gondolnám, hogy a telefonos összehívásra kitérne.
A teljes tagság nem lesz jelen.

Így tehát - ha jól értem - a gyűlés összehívása szabálytalan, és az ott esetlegesen hozott határozatok is érvénytelenek?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 [224] 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: