Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586173 alkalommal)
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3270 Dátum: 2015. November 05. - 18:37:04 »

Lehet - sajnos...

Mert sok helyen már most sincs aki meglője az őzsutát, meg a szarvastarvadat (zárójelben jegyzem meg, hogy már selejtbikáról is hallottam...), meg kiüljön vadkárelhárítani, meg lestépítsen, meg - meg - meg...

Szóval ilyenkor megy a kiszorítósdi (jellemzően sokszor olyan embereknek van a legnagyobb hangjuk, akik utána hónap-évszámra ki se mennek a területre...), aztán meg a vakarózás, hogy mér' van ennyi vadkár, meg mér' nem lett meg a sutaterv, stb. - stb.

Ezt azért a harácsolóknak illene szem előtt tartani...

Ez az nagy  Igen igazság! 
Pont emiatt is baj ha minden téren felnyomják a vadászat költségeit,olyan apropóból,hogy a középréteg végleg kiszoruljon ebből.  Lehet itt arcoskodni,hogy akinek nincs pénze az ne vadásszon,de az általad is vázolt problémák már sok helyen jelentkeznek pont emiatt is . Pont erre akartam célozni azzal a hozzászólásommal is,amiben a lopásra ösztönző jelenségekről írtam.   S valóban  annak tényleg drága a vadászat akit csak ilyenre "használnának" ,s közben ugyanazért a tagdijért  más meg ki se tolja az arcát,mert tré,meg majd a kis vadászok az ilyen munkákat,feladatokat megcsinálják.
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #3271 Dátum: 2015. November 05. - 20:39:44 »

ÚJ TÉMA!

Sziasztok!
 Gyuri barátom örökösei (2 lánya és az özvegye, aki nem a lányok anyja) lassan egyezségre jutnak.
A fegyvereket úgy néz ki én fogom megkapni.
Ma beszéltem az özvegyével, aki úgy gondolja elintézni a dolgot, hogy a hagyatéki lezárására készítsek egy dokumentumot, amin az adataim szerepelnek és amit még ők is kitöltenek a közjegyzőnél, hogy nekem ajándékozzák a fegyvereket.
Járható-e ez az út? Van-e, volt-e valakinek hasonló tapasztalat?

Szerintem ez  nem egy egy-lépéses ügy, de  valaki vagy megerősít vagy megcáfol, remélem!

Én azt javasoltam, hogy 1. lépés: ketten mondjanak le a harmadik részére a fegyverekről. Ez az ami a közjegyzőre tartozik szerintem. Majd elkészül egy határozat, és ezután 2. lépés: ajándékozási szerződést írunk a már 100%-os örökös meg én... Befáradok a rendőrségre a határozattal, meg az ajándékozással és átveszem a fegyvereket.

Ha ez egy lépésben is lehetséges, akkor az könnyebb lenne, de nem tudom a módját!

Üdv: KÁ
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3272 Dátum: 2015. November 06. - 01:52:58 »

ÚJ TÉMA!

Sziasztok!
 Gyuri barátom örökösei (2 lánya és az özvegye, aki nem a lányok anyja) lassan egyezségre jutnak.
A fegyvereket úgy néz ki én fogom megkapni.
Ma beszéltem az özvegyével, aki úgy gondolja elintézni a dolgot, hogy a hagyatéki lezárására készítsek egy dokumentumot, amin az adataim szerepelnek és amit még ők is kitöltenek a közjegyzőnél, hogy nekem ajándékozzák a fegyvereket.
Járható-e ez az út? Van-e, volt-e valakinek hasonló tapasztalat?

Szerintem ez  nem egy egy-lépéses ügy, de  valaki vagy megerősít vagy megcáfol, remélem!

Én azt javasoltam, hogy 1. lépés: ketten mondjanak le a harmadik részére a fegyverekről. Ez az ami a közjegyzőre tartozik szerintem. Majd elkészül egy határozat, és ezután 2. lépés: ajándékozási szerződést írunk a már 100%-os örökös meg én... Befáradok a rendőrségre a határozattal, meg az ajándékozással és átveszem a fegyvereket.

Ha ez egy lépésben is lehetséges, akkor az könnyebb lenne, de nem tudom a módját!

Üdv: KÁ


Szia Adam,
Ahhoz hogy a 100%-os orokos lemondjon a te javadra ismerni kell az osszes fegyvertartassal kapcsolatos adataidat.
Ezen adatok birtokaban (nalunk cask egy telefon a rendorsegre) tudatni kell a hatosaggal hogy te oroklod a szobanforgo fegyvereket, mellesleg jo ha tudja a nevedet es a lakcimedet is  Röhög
Ezek utan jossz te es atveheted a fegyvereket.
Megint cask nalunk: ebben a stadiumban mer nem erdekli a hatosagot hogy kinel van a fegyver es mikor akarja birtokba venni. Avval hogy, az orokos lemondott a javadra az azt jelenti hogy a te neveden van a fegyver  Táncol
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #3273 Dátum: 2015. November 06. - 10:41:13 »



Szia Adam,
Ahhoz hogy a 100%-os orokos lemondjon a te javadra ismerni kell az osszes fegyvertartassal kapcsolatos adataidat.
Ezen adatok birtokaban (nalunk cask egy telefon a rendorsegre) tudatni kell a hatosaggal hogy te oroklod a szobanforgo fegyvereket, mellesleg jo ha tudja a nevedet es a lakcimedet is  Röhög
Ezek utan jossz te es atveheted a fegyvereket.
Megint cask nalunk: ebben a stadiumban mer nem erdekli a hatosagot hogy kinel van a fegyver es mikor akarja birtokba venni. Avval hogy, az orokos lemondott a javadra az azt jelenti hogy a te neveden van a fegyver  Táncol

Szia!
 Magyarországi viszonyokat szeretném megismerni!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3274 Dátum: 2015. November 06. - 13:20:05 »

Hátha valakit érdekel.  Van egy-két "szakértői"  hozzászólás!  Vigyorog

http://omvk.hu/hirek/lezajlott-a-vtv--altalanos-vitaja-a-parlamentben.html
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3275 Dátum: 2015. November 06. - 15:39:00 »

Hátha valakit érdekel.  Van egy-két "szakértői"  hozzászólás!  Vigyorog

http://omvk.hu/hirek/lezajlott-a-vtv--altalanos-vitaja-a-parlamentben.html

A jobbikos politikus ugyanakkor sérelmezte, hogy az indítvány nem próbálja orvosolni az apróvadak számának radikális csökkenését.  OOO  Vállat von  Fejvakarás

E. Zsolt is a fővadászposzt létrehozását dicsérte, mert az szerinte megoldást jelenthet az orvvadászatra.  Fejvakarás Talán a belső vadorzásra gondol? Mert az pont annyi lesz mint eddig.
Naplózva
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #3276 Dátum: 2015. November 07. - 08:33:53 »

T. Urak!

Kezdőként több ajánlatot is kaptam rentábilis vtk-től tagságra, ami még számomra felérhető összeg.
Tud -e valaki okosat mondani , hogy most vagy 2017 után!?Gyanítom többszöröse lesz egy ilyen mutatvány akkor, de most meg bizonytalan mint a kutya..
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3277 Dátum: 2015. November 07. - 11:07:52 »

T. Urak!

Kezdőként több ajánlatot is kaptam rentábilis vtk-től tagságra, ami még számomra felérhető összeg.
Tud -e valaki okosat mondani , hogy most vagy 2017 után!?Gyanítom többszöröse lesz egy ilyen mutatvány akkor, de most meg bizonytalan mint a kutya..

Bár nekem lenne több ajánlatom.
Azért, ha egy kicsit körüljárod a társaságokat, ki lehet deríteni, hogy van e realitása a megmaradásuknak. Ha igen, ne gondolkozz, mert biztosan lényegesen emelkedni fog a belépés mindenütt. Hallottam olyan társaságról is (Északi Középhegységben) ahol most vettek fel valakit, és a belépést csak 2017-ben kell befizetnie. Most csak egy tizedét! Ez nagyon korrekt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3278 Dátum: 2015. November 07. - 11:41:55 »

Hallottam olyan társaságról is (Északi Középhegységben) ahol most vettek fel valakit, és a belépést csak 2017-ben kell befizetnie. Most csak egy tizedét! Ez nagyon korrekt!
Egy gyerekkori barátomnak így szereztem idén tavasszal helyet.
Befizette a 20%-át a kért belépési díjnak és ha megmarad a Vt., akkor 2017. március 31-ig ki kell csengetnie a kamatokkal terhelt 80%-ot is.
Írtunk is róla szerződést, mindenki le van védve, ő is és a Vt. is Igen
Nem mondom, hogy egyszerű volt, de végül korrekt módon álltak hozzánk.
De az biztos, hogy most jól meg kell gondolni, mert 20 év az igen nagy idő lesz.
Ha bele gondolok, hogy a következő lehetséges ciklusváltáskor 67 éves leszek....ha élek még..... OOO Nyihi
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #3279 Dátum: 2015. November 07. - 11:52:31 »

Elnézést egy kicsit "hazudtam" több ajánlat ezek közül magánszemélyé aki eladná a tagságát, őt nem segítené ki egy fentiekben említett szerződés.
De vt-nél én is meggondolom!!
Kösz a "tanácsokat"!
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3280 Dátum: 2015. November 07. - 17:32:04 »

Bár nekem lenne több ajánlatom.
Azért, ha egy kicsit körüljárod a társaságokat, ki lehet deríteni, hogy van e realitása a megmaradásuknak. Ha igen, ne gondolkozz, mert biztosan lényegesen emelkedni fog a belépés mindenütt. Hallottam olyan társaságról is (Északi Középhegységben) ahol most vettek fel valakit, és a belépést csak 2017-ben kell befizetnie. Most csak egy tizedét! Ez nagyon korrekt!

Mennyi penz a belepes egy tarsasagba  ?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3281 Dátum: 2015. November 07. - 17:37:30 »

Mennyi penz a belepes egy tarsasagba  ?

 Fejvakarás 3-400000 Ft tó  1-2 millió Forintig .
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3282 Dátum: 2015. November 07. - 17:44:33 »

Fejvakarás 3-400000 Ft tó  1-2 millió Forintig .

I millio - 4 millio ....nagy kulonbseg ? Asszerint valtozik, hogy mit es mennyit lohetsz ?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3283 Dátum: 2015. November 07. - 17:59:30 »

I millio - 4 millio ....nagy kulonbseg ? Asszerint valtozik, hogy mit es mennyit lohetsz ?

300 . 000 - 400.000 akart lenni az eleje . Szóval mostanában hallottam olyant aki 300.000 Ft ért szált be és van hogy 2 millió de ennek még föle is lehet főleg ha az a társaság "megnyeri" a következő 20 évet 2017 március elsejétől számítva. 
Nagyon függ a vadászati lehetőségektől - mennyi vad van a területen és azok milyenek ? Mekkora a társaság vagyona ( vadászház(ak) , vadföldek. járművek , stb ) Na és mekkora a kereslet a tagság megvásárlására. Szóval sok összetevője van .  Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3284 Dátum: 2015. November 07. - 19:46:59 »

A 8000 ha vadászterületünket keresztül vágja egy kis folyó,kb 10 km hosszban a hal kevés benne minta vt területén az apróvad,de aki kitartó szép halakat is foghat vt .vs disznó itt is-ott is elvihető, nincs fél millás belépő 80 000 ezres tagdíj 17 000 egy évre ,senki nem b..atja a másikat nincs saját hely ,saját föld ,birtoklás stb faszságok,nem sokan horgászunk, nem sokan  vadászunk nem kémkedünk egymás ellen ,mindenkit felvesznek tagnak,működik  MI A PROBLÉMA A VADÁSZATI OLDALON???????????????????????? Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: