Oldalak: 1 ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586092 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #3240 Dátum: 2015. November 01. - 12:44:05 »

Úgy gondolod nem lesz olyan társaság akik majd simán össze dugdossák a krotáliát és kiírják kompetenciába?!

Ezek számomra roppant érdekes dolgok!
Nagyon sok helyen csinálják ezt, de az ellenkezőjéről is hallottam! Van ahol az őz tarvad keretet még sosem teljesítették (felét sem), csak összenyomják a krotáliát. Kíméljük az őzet címszóval. Máshol meg a disznónál az apraja nem lesz beírva, az megy kompetenciába!
Olyan vadászt is ismerek, aki már elejtett 7-8 sakált, de egyet sem írt be és ez nem egyedi eset! A csapdázások elejtett példányai többnyire szintén nem kerülnek a beírókönyvbe! Mennyire lehet így pontos az Országos Vadgazdálkodási Adattár terítéknyilvántartása? Így már eleve a megyei adatok sem pontosak.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3241 Dátum: 2015. November 01. - 13:05:02 »

Mennyire lehet így pontos az Országos Vadgazdálkodási Adattár terítéknyilvántartása?
Semennyire.
Az OVA egy nagyon hasznos dolog lenne, ha nem emberek csinálnák Stoel
Jópofa amikor vadászok hőbörögve szidják a statisztikáikat és minden OVA adatot megkérdőjeleznek.
Pedig csak a saját, kiskanállal kiadagolt sz@rukat eszegetik vissza marékszám, a saját hazugságaik következményeként  Nem
Tipikus példája a vadgazdálkodási jelentés, alias "hazudtunk reggel-délben és este".
A vadgazdálkodási tervezés csak akkor működő dolog, ha nem a jobb alsó sarokszámtól kiindulva tervezünk visszafelé.
De általában az első beírt adat az, hogy hány bikát-bakot kell lövetni, hogy lehetőleg ne kelljen fizetni a vadászatért, aztán azért a tagoknak is legyen ám élmény (mit számít, hogy
fiatal, ígéretes bikák fognak esni...) majd ehhez hozzá hazudunk annyi tarvadat amennyivel meg lehet győzni a vadászati hatóságot arról, hogy a magas trófeás elejtésünk reálisnak tűnjön.
Aztán a gazdálkodó belekényszerül egy véget nem érő hazugság spirálba és onnan nehéz kiszállni.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #3242 Dátum: 2015. November 01. - 19:22:04 »

Semennyire.
Az OVA egy nagyon hasznos dolog lenne, ha nem emberek csinálnák Stoel
Jópofa amikor vadászok hőbörögve szidják a statisztikáikat és minden OVA adatot megkérdőjeleznek.
Pedig csak a saját, kiskanállal kiadagolt sz@rukat eszegetik vissza marékszám, a saját hazugságaik következményeként  Nem
Tipikus példája a vadgazdálkodási jelentés, alias "hazudtunk reggel-délben és este".
A vadgazdálkodási tervezés csak akkor működő dolog, ha nem a jobb alsó sarokszámtól kiindulva tervezünk visszafelé.
De általában az első beírt adat az, hogy hány bikát-bakot kell lövetni, hogy lehetőleg ne kelljen fizetni a vadászatért, aztán azért a tagoknak is legyen ám élmény (mit számít, hogy
fiatal, ígéretes bikák fognak esni...) majd ehhez hozzá hazudunk annyi tarvadat amennyivel meg lehet győzni a vadászati hatóságot arról, hogy a magas trófeás elejtésünk reálisnak tűnjön.
Aztán a gazdálkodó belekényszerül egy véget nem érő hazugság spirálba és onnan nehéz kiszállni.
 Emelem

Itt van a kutya elásva!
Végre értékén kellene kezelni a vadászatot.
A vadásztársaságokba a tagoknak kéne vadászni, a bérkilövést meg az erdőgazdaságokba, meg az erre alakult gazdálkodó egységekbe kéne végezni.

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #3243 Dátum: 2015. November 01. - 19:46:33 »

Mellékesen jegyzem meg!
Évente heti 2 óra tenisz kb 200 ezer forintba kerül. Stoel Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3244 Dátum: 2015. November 01. - 22:55:46 »

Semennyire.
Az OVA egy nagyon hasznos dolog lenne, ha nem emberek csinálnák Stoel
Jópofa amikor vadászok hőbörögve szidják a statisztikáikat és minden OVA adatot megkérdőjeleznek.
Pedig csak a saját, kiskanállal kiadagolt sz@rukat eszegetik vissza marékszám, a saját hazugságaik következményeként  Nem
Tipikus példája a vadgazdálkodási jelentés, alias "hazudtunk reggel-délben és este".
A vadgazdálkodási tervezés csak akkor működő dolog, ha nem a jobb alsó sarokszámtól kiindulva tervezünk visszafelé.
De általában az első beírt adat az, hogy hány bikát-bakot kell lövetni, hogy lehetőleg ne kelljen fizetni a vadászatért, aztán azért a tagoknak is legyen ám élmény (mit számít, hogy
fiatal, ígéretes bikák fognak esni...) majd ehhez hozzá hazudunk annyi tarvadat amennyivel meg lehet győzni a vadászati hatóságot arról, hogy a magas trófeás elejtésünk reálisnak tűnjön.
Aztán a gazdálkodó belekényszerül egy véget nem érő hazugság spirálba és onnan nehéz kiszállni.
 Emelem


Ti így csináljátok ?    Csodalk  Csodalk  Csodalk  Mi az igazat és csakis az igazat !  OOO  - Hát micsoda dolog az hogy átbaxni a hatóságot hamis statisztikai adatot szolgáltatni aztán abból megdönthetetlen statisztikai indexeket von le az illetékes és onnét visszavonhatatlanul beégnek az adatok - számok a magyar vadászat történetébe.         S.Peti
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3245 Dátum: 2015. November 03. - 15:22:13 »

Semennyire.
Az OVA egy nagyon hasznos dolog lenne, ha nem emberek csinálnák Stoel
Jópofa amikor vadászok hőbörögve szidják a statisztikáikat és minden OVA adatot megkérdőjeleznek.
Pedig csak a saját, kiskanállal kiadagolt sz@rukat eszegetik vissza marékszám, a saját hazugságaik következményeként  Nem
Tipikus példája a vadgazdálkodási jelentés, alias "hazudtunk reggel-délben és este".
A vadgazdálkodási tervezés csak akkor működő dolog, ha nem a jobb alsó sarokszámtól kiindulva tervezünk visszafelé.
De általában az első beírt adat az, hogy hány bikát-bakot kell lövetni, hogy lehetőleg ne kelljen fizetni a vadászatért, aztán azért a tagoknak is legyen ám élmény (mit számít, hogy
fiatal, ígéretes bikák fognak esni...) majd ehhez hozzá hazudunk annyi tarvadat amennyivel meg lehet győzni a vadászati hatóságot arról, hogy a magas trófeás elejtésünk reálisnak tűnjön.
Aztán a gazdálkodó belekényszerül egy véget nem érő hazugság spirálba és onnan nehéz kiszállni.
 Emelem





Az is egy nagyon hasznos dolog lenne,ha valóban vadászatra ösztönöznék a tagot,nem pedig lopásra. Sokan úgy vélekednek,hogy: "nem fogok a földműves földjén munka után éjszakákat kint ülni,miközben fizetem az üzemanyagot oda vissza,a vadászjegyet,az éves tagdijat,az egyszeri hozzájárulásokat a villanypásztorok vételéhez,vadkár kifizetéshez,a beugrót a vadásztársaságba,sőt még azért a vadászatért is fizetni kell ha bérbe megyek máshova, ami vadkárelhárító,aztán ha meglövöm a disznót,azért is,aztán a megvett disznó kompetencia adóját is én fizetem,aztán még ordítozik velem ha rámegyek a földjére"  Ezt egy beszélgetés kapcsán hallottam nem is olyan rég és van is benne valami igazság.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3246 Dátum: 2015. November 03. - 15:44:03 »




Az is egy nagyon hasznos dolog lenne,ha valóban vadászatra ösztönöznék a tagot,nem pedig lopásra. Sokan úgy vélekednek,hogy: "nem fogok a földműves földjén munka után éjszakákat kint ülni,miközben fizetem az üzemanyagot oda vissza,a vadászjegyet,az éves tagdijat,az egyszeri hozzájárulásokat a villanypásztorok vételéhez,vadkár kifizetéshez,a beugrót a vadásztársaságba,sőt még azért a vadászatért is fizetni kell ha bérbe megyek máshova, ami vadkárelhárító,aztán ha meglövöm a disznót,azért is,aztán a megvett disznó kompetencia adóját is én fizetem,aztán még ordítozik velem ha rámegyek a földjére"  Ezt egy beszélgetés kapcsán hallottam nem is olyan rég és van is benne valami igazság.

Aki így gondolkodik az ne vadásszon! Nem értem mi köze a "vadászatra ösztönzéshez" a lopásnak? Az ilyen emberektől kellene mielőbb megszabadítani a Vadásztársadalmat!  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3247 Dátum: 2015. November 03. - 16:02:50 »




Az is egy nagyon hasznos dolog lenne,ha valóban vadászatra ösztönöznék a tagot,nem pedig lopásra. Sokan úgy vélekednek,hogy: "nem fogok a földműves földjén munka után éjszakákat kint ülni,miközben fizetem az üzemanyagot oda vissza,a vadászjegyet,az éves tagdijat,az egyszeri hozzájárulásokat a villanypásztorok vételéhez,vadkár kifizetéshez,a beugrót a vadásztársaságba,sőt még azért a vadászatért is fizetni kell ha bérbe megyek máshova, ami vadkárelhárító,aztán ha meglövöm a disznót,azért is,aztán a megvett disznó kompetencia adóját is én fizetem,aztán még ordítozik velem ha rámegyek a földjére"  Ezt egy beszélgetés kapcsán hallottam nem is olyan rég és van is benne valami igazság.

A vadászat sport vagy hobbi vagy életforma, kinek mi tetszik. És fizetni kell érte, ugyanúgy ahogy más szolgáltatásért, hobbiért is. Anyagi oldalról megközelíteni botorság egy átlaghobbisportvadásznak. Ha sokkalja vagy feleslegesnek véli a "vadász" a rááldozott pénzt, váltson hobbit, a sakkozás pl lényegesen olcsóbb és megvan az az előnye, hogy azon a táblán még a paraszt sem ordibál, pedig 16-an van és van világos meg sötét  is közte
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3248 Dátum: 2015. November 03. - 16:51:28 »

Aki így gondolkodik az ne vadásszon! Nem értem mi köze a "vadászatra ösztönzéshez" a lopásnak? Az ilyen emberektől kellene mielőbb megszabadítani a Vadásztársadalmat!  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

El sem tudod képzelni mennyien gondolkodnak úgy,hogy "visszaszedik" azt amit rááldoznak.... ez nagyon szomorú! Egyedül azzal értettem egyet,hogy tényleg még azt a lehetőséget sem adja meg az állam,hogy a vadászrész adómentes legyen.vagy épp azzal,hogy sok helyen még a vadkárelhárításért is pénzt kérnek a vadásztól.
Egy részről szerintem magyarázható ez azzal,hogy aki áldozni tud rá rendesen,azok között kevés az olyan,aki valóban rávehető lesz pl arra,hogy a vaddisznó kilövés teljesítése érdekében igenis kötelezően kiüljön, vagy épp áldozni tud rá szenvedély is van,csak épp annyi ideje nincs,mert a rávalót keresi. 
Valóban megtisztulhatna a vadásztársadalom,nem csak a "visszaszedő"  emberektől,de azoktól is akik a ló másik oldalára estek és mindent a pénzben,díjak,adók beszedésében látnak.

Annyit még mellétűznék,hogy sok esetben nem sport-tevékenység,hanem munka is,s aki ezt nem szívleli,abból lesz a tolvaj szarka sok helyen. "kimegyek én vadkárba egész éjjel kötelezően,emeljétek csak a díjat,adót,de viszek is alapon"
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3249 Dátum: 2015. November 03. - 18:43:06 »

.... még azt a lehetőséget sem adja meg az állam,hogy a vadászrész adómentes legyen....
Úgy emlékszem, hogy a befizetett tagi hozzájárulás, tagdíj, stb.. mértékéig adómentes.
Az más téma, ha külsős, vagy ha bérvadász kap húst.
De majd az adóügyben jártasabbak megaszondják a frankót Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3250 Dátum: 2015. November 03. - 19:33:17 »

azon a táblán még a paraszt sem ordibál, pedig 16-an van és van világos meg sötét  is közte

Nálunk is ordibál egy "paraszt", de azt hittem ez csak helyi folklór!  Ördög  Pedig én csak gyalog és kutyát sétáltatni járok a mezőre. Hogy teleszarjuk a mezőt, és ő bele lép! De mikor kivisz száz mázsa trágyát, az rendben van, mert bio alapanyag!
 Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #3251 Dátum: 2015. November 04. - 08:40:50 »

Egyedül azzal értettem egyet,hogy tényleg még azt a lehetőséget sem adja meg az állam,hogy a vadászrész adómentes legyen.

Alig pár hozzászólással lejjebb említettem egy személyt: úgy hívják, hogy könyvelő.

Az államnak nem az a dolga, hogy adjon. Azért van, hogy elvegyen.
A könyvelőnek meg az a dolga, hogy megtalálja azokat a törvény adta lehetőségeket, hogy az elvonás a lehető legkevesebb legyen.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3252 Dátum: 2015. November 04. - 10:31:05 »

Úgy emlékszem, hogy a befizetett tagi hozzájárulás, tagdíj, stb.. mértékéig adómentes.
Az más téma, ha külsős, vagy ha bérvadász kap húst.
De majd az adóügyben jártasabbak megaszondják a frankót Vigyorog
 Wave
Csak tagdíj, mindenféle hozzájárulás már problema.
Csak a tagdíj mértékéig adómentes aztán be kell vallani.(lényeges,hogy tagdíj ,mindenféle hozzájárulás gebasz)

Külsős számla nélkül ...ott a pont.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3253 Dátum: 2015. November 04. - 11:12:06 »

Csak tagdíj, mindenféle hozzájárulás már problema.
Csak a tagdíj mértékéig adómentes aztán be kell vallani.(lényeges,hogy tagdíj ,mindenféle hozzájárulás gebasz)

Külsős számla nélkül ...ott a pont.

Ha más szabályozás nincs külsős csak a meghívó vadász(tag) tagi alapon a tagdíj mértékéig adhatja át (a külsősnek be kell vallani)...
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3254 Dátum: 2015. November 04. - 11:15:27 »

Alig pár hozzászólással lejjebb említettem egy személyt: úgy hívják, hogy könyvelő.

Az államnak nem az a dolga, hogy adjon. Azért van, hogy elvegyen.
A könyvelőnek meg az a dolga, hogy megtalálja azokat a törvény adta lehetőségeket, hogy az elvonás a lehető legkevesebb legyen.


Hmm .Amikor a NAV-ra mondják ,hogy legális tolvaj banda,akkor a könyvelőkre mit mondanak?? Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: