Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585771 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3195 Dátum: 2015. Október 30. - 08:25:32 »

Csak érdekességképpen: többek között pl. a digitális fényképezőgép is elektronikus optikai eszköz...  Wave

 Emelem

vadkamera?
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3196 Dátum: 2015. Október 30. - 08:29:46 »

vadkamera?

Sorolhatnád napestig... Menő

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3197 Dátum: 2015. Október 30. - 09:02:13 »

Csak érdekességképpen: többek között pl. a digitális fényképezőgép is elektronikus optikai eszköz...  Wave
Na, pont ezért vadászni nem is szabad vele Vigyorog

Az elmúlt 25 évben kétféle nézetet hallottam:
1. A törvényt betűről betűre, szóról szóra be kell tartani!
2. Nem a törvény betűje, hanem szelleme a mérvadó!
Mindkettőt miniszter mondta, igaz nem ugyanaz és nem egy időben!  Ördög
Az elsőnek valószínűleg fogalma sem volt arról, mi az, hogy törvény Vigyorog
A második járhat közelebb az igazsághoz.
Nem véletlen, hogy egyetlen törvény sem életképes egy tartalmas és korrekt végrehajtási rendelet nélkül.
A törvény nem rendelkezhet mindenről pontosan és szó szerint, mert nem az a célja és a funkciója.
A kereteket kell meghatároznia, de a kereteket a vhr tölti meg tartalommal.
Ráadásul ez a tartalom a kor előrehaladtával, a technikai, társadalmi, stb. változásokkal együtt kell, hogy változzon.
A törvény ezt nem követi és nem is követheti le.
Nem véletlen, hogy a mi vadászati törvényünk is ilyen sokat élt, mielőtt némileg hozzányúltak volna.

Példának hozzuk fel az elektronikus eszközt.
"e) az elektronikus optikai eszköz;
Tehát az, hogy a hivatásos vadász számára lehetősé teszi a használatát bizonyos eszköznek, és a többieknek nem tiltja, az nem jelenti azt, hogy bárkinek szabad használnia.
"


Ebben a nem szakmai megfogalmazásban az a gond megint, hogy nem az van írva, hogy maradékfényrősítés elvén üzemelő, vagy nem az, hogy elektronoptikai képátalakítóval rendelkező, vagy nem az, hogy Thermo, ha nem elektronikus optikai.

Ezzel az a gond, hogy nem helyes, mert akár a lézertávmérő is beleférhet, és a szálkereszt világítás is, de ez utóbbit a jogalkotó felismerte és kiemelte.

Így nem lehet a jognak érvényt szerezni, mert nem jó a jogi megfogalmazás. Emelem
Ezek a szerkezetek kivétel nélkül valamilyen elektromos áramforrásról működnek, ha jól gondolom.
Ettől kezdve nem a törvény dolga nevesíteni, megkülönböztetni őket egymástól. Mert könnyen lehet, hogy a törvény hatálya alatt újabb készülékek érkeznek, régebbiek tűnnek el.
A keret megvan: "elektronikus"
Ettől kezdve a jogalkalmazók feladata egy adott esetben megvitatni, hogy pl. egy adott eljárásban az adott eszköz használata tiltott volt-e, vagy sem.
Adott esetben a bíró úgysem fogja magától eldönteni, hanem behív a folyamatba egy igazságügyi szakértőt, aki majd elmondja a bíróságon, hogy tiltott holmi volt  beutaltnál, vagy sem.

Az megint más kérdés, hogy csak én már 2x beadtam módosításra (a célzó optika világító céljele után, amit a jogalkotó végre fel ismert Ördög) a  lézeres távolságmérő használatának engedélyezését úgy a kézi, mint a célzó optikába épített változatban és a mai napig tudomásom szerint ebben nem történt előrelépés, de hát Isten malmai lassan őrölnek...és még nem hallottam olyan esetről, hogy emiatt valakit elmarasztaltak, de akár csak megszóltak volna.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #3198 Dátum: 2015. Október 30. - 11:18:16 »

Sorolhatnád napestig... Menő

 Emelem

"e) az elektronikus optikai eszköz;"

Ebben az elfuserált megfogalmazásban, minden olyan optikai eszköz, amely elektronikai egységgel, vezérléssel, táppal vagy pld. napelemmel üzemel és bármiféle optikai elemet, elemeket tartalmaz, az e. pontba lehetne besorolni, de csak azért mert a jogalkotó valamit tiltani szeretne, de nem tudja egyértelműen megfogalmazni.

Ami meg jogértelmezésre adhat okot, nos az a jogszabály senkire nézve nem kellemes.

ill. van akinek, pld. az ügyvédeknek, mert az akkor is kap javadalmazást, ha sikeres a ténykedése, de akkor is ha elmarasztaltak az ügyfelét. Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3199 Dátum: 2015. Október 30. - 11:23:34 »

Ami meg jogértelmezésre adhat okot, nos az a jogszabály senkire nézve nem kellemes.
ill. van akinek, pld. az ügyvédeknek, mert az akkor is kap javadalmazást, ha sikeres a ténykedése, de akkor is ha elmarasztaltak az ügyfelét.

Nem jogászok írják a jogszabályokat?  Kacsint

Mindennek oka vagyon itten, kéremszépen!  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
sab
Vendég
« Új üzenet #3200 Dátum: 2015. Október 30. - 11:30:17 »

Na, pont ezért vadászni nem is szabad vele Vigyorog
Az elsőnek valószínűleg fogalma sem volt arról, mi az, hogy törvény Vigyorog
A második járhat közelebb az igazsághoz.
Nem véletlen, hogy egyetlen törvény sem életképes egy tartalmas és korrekt végrehajtási rendelet nélkül.
A törvény nem rendelkezhet mindenről pontosan és szó szerint, mert nem az a célja és a funkciója.
A kereteket kell meghatároznia, de a kereteket a vhr tölti meg tartalommal.
Ráadásul ez a tartalom a kor előrehaladtával, a technikai, társadalmi, stb. változásokkal együtt kell, hogy változzon.
A törvény ezt nem követi és nem is követheti le.
Nem véletlen, hogy a mi vadászati törvényünk is ilyen sokat élt, mielőtt némileg hozzányúltak volna.

Példának hozzuk fel az elektronikus eszközt.Ezek a szerkezetek kivétel nélkül valamilyen elektromos áramforrásról működnek, ha jól gondolom.
Ettől kezdve nem a törvény dolga nevesíteni, megkülönböztetni őket egymástól. Mert könnyen lehet, hogy a törvény hatálya alatt újabb készülékek érkeznek, régebbiek tűnnek el.
A keret megvan: "elektronikus"
Ettől kezdve a jogalkalmazók feladata egy adott esetben megvitatni, hogy pl. egy adott eljárásban az adott eszköz használata tiltott volt-e, vagy sem.
Adott esetben a bíró úgysem fogja magától eldönteni, hanem behív a folyamatba egy igazságügyi szakértőt, aki majd elmondja a bíróságon, hogy tiltott holmi volt  beutaltnál, vagy sem.

Az megint más kérdés, hogy csak én már 2x beadtam módosításra (a célzó optika világító céljele után, amit a jogalkotó végre fel ismert Ördög) a  lézeres távolságmérő használatának engedélyezését úgy a kézi, mint a célzó optikába épített változatban és a mai napig tudomásom szerint ebben nem történt előrelépés, de hát Isten malmai lassan őrölnek...és még nem hallottam olyan esetről, hogy emiatt valakit elmarasztaltak, de akár csak megszóltak volna.
 Wave

"Az megint más kérdés, hogy csak én már 2x beadtam módosításra (a célzó optika világító céljele után, amit a jogalkotó végre fel ismert Ördög) a  lézeres távolságmérő használatának engedélyezését úgy a kézi, mint a célzó optikába épített változatban és a mai napig tudomásom szerint ebben nem történt előrelépés, de hát Isten malmai lassan őrölnek...és még nem hallottam olyan esetről, hogy emiatt valakit elmarasztaltak, de akár csak megszóltak volna. "

Az eljáráshoz nem kell más, mint egy a törvény szövegét szó szerint értelmező, vadászati hatósági személy, vagy egy rendőrhatósági személy, aki a Vtv ezen részét olvasta, és nem fog jogsértést elkövetni azzal, hogy eljárást indít, mivel a jogszabály egyértelműen fogalmaz.

Minden felsorolt termék ez alá tartozik és a jogszabály megfogalmazása ellen egy szakértő sem fog mást nyilatkozni.

Mi több a szakértő kirendelő határozatában csak a feltett kérdésekre válaszolhat, ill. a megjegyzésbe írhat véleményt, de azt egyik szakértő sem fogja odaírni, hogy rendben van, tényleg a jogszabály alá tartozik, de a jogalkotó szerintem nem erre gondolt.

Hogy a jogalkotó, mikor elfuserált megfogalmazást alkalmazott, annak rá nézve káros visszaható hatása nincs.

Rá nézve, ellenben a begyanúsítottal szemben csak és kizárólag negatív élmények lesznek.

Jogalkotó volt olyan rendes, hogy kivette a szálkereszt világítással rendelkező céltávcsövet a tiltás alól, mert rájött, hogy az is a jogszabály alá esik, de számtalan sok meg benne maradt, amit meg tiltani akart, azt meg nem tudta rendesen megfogalmazni, ezért joghézag keletkezett.

Kell egy jóakaró, vagy kell egy túlbuzgó , de jogszabályt ismerő hatósági személy és meg van a baj.

Felmentik, mert felmentik a delikvenst, de senki nem fogja azt mondani neki, hogy elnézést a gyanúsításért, nem, mert a jogszabály ráhúzható simán. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3201 Dátum: 2015. Október 30. - 11:36:06 »

Nem jogászok írják a jogszabályokat?  Kacsint

Mindennek oka vagyon itten, kéremszépen!  Rííí

"Nem jogászok írják a jogszabályokat? "

De igen, de kötelessége lenne szakszemélyzetet igénybe venni a jogalkotáskor, ha kizárólag szakmai célú megfogalmazást kell létrehoznia, és akkor már nagy a lehetőség arra, hogy az nem ad majd okot jogértelmezésre.

Bíró vehet és vesz is igénybe ilyen esetben szakértői kirendelést, de mint írtam is a szakértő nem fog ellentétes választ adni a legjobb szakmai tudása szerint, csak azt, hogy a jogszabályi tiltás alá esik az eszköz vagy sem.

Körítésre nem kíváncsi senki. Emelem

Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #3202 Dátum: 2015. Október 30. - 16:42:59 »

Az elmúlt 25 évben kétféle nézetet hallottam:
1. A törvényt betűről betűre, szóról szóra be kell tartani!
2. Nem a törvény betűje, hanem szelleme a mérvadó!
Mindkettőt miniszter mondta, igaz nem ugyanaz és nem egy időben!  Ördög


Való igaz.
Ezért mondják, hogy a politikusok a hazúg emberek gyülekezete.  Türelmetlenül
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3203 Dátum: 2015. Október 30. - 17:57:22 »

Mindennek oka vagyon itten, kéremszépen!  Rííí


Mintahogy mar mondtam volt  Wave
Meg kellene szuntetni az ejszakai vadaszatot. Csak gongolj bele.... magaban cask ez az egy vadaszati mod mennyi minden negative dolog elinditoja.  S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3204 Dátum: 2015. Október 30. - 17:59:55 »



Mintahogy mar mondtam volt  Wave
Meg kellene szuntetni az ejszakai vadaszatot. Csak gongolj bele.... magaban cask ez az egy vadaszati mod mennyi minden negative dolog elinditoja.  S.Peti

Kifizeted a magyarországi vadkárt?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3205 Dátum: 2015. Október 30. - 20:40:11 »

Meg kellene szuntetni az ejszakai vadaszatot. Csak gongolj bele.... magaban cask ez az egy vadaszati mod mennyi minden negative dolog elinditoja.  S.Peti
Ez éppen olyan dolog, mint ahogyan egy kés lehet a mindennapok hűséges társa a konyhában és lehet tömeggyilkos eszköz egy ámokfutó kezében.
Nem szerencsés egysíkúan ítéletet mondani valami felett amiről halvány fogalmad sincsen, kb. 8000 km távolságból.
Azért, mert egy kacsa nem tud úszni még nem biztos, hogy a víz a hülye!

Az éjszakai vadászatban legalább annyi szépség és kaland van, mint probléma forrás, de talán sokkal több is....csak az emberen múlik.
Hidd el, aki szar ember éjjel, az nappal is az marad.

Ennek szellemében indulok is kint éjszakázni egy újabb randi reményében a nagy kannal.....de lassan beérem ám egy süldővel is Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #3206 Dátum: 2015. Október 31. - 07:25:37 »



Mintahogy mar mondtam volt  Wave
Meg kellene szuntetni az ejszakai vadaszatot. Csak gongolj bele.... magaban cask ez az egy vadaszati mod mennyi minden negative dolog elinditoja.  S.Peti

Magyarországon lassan nem lesz olyan terület,ahol lesből világosban vaddisznót lehet lőni,annyira a jóléti dolgok jönnek elő az élőhelyen. Túristaút,túrák télen nyáron,kerítés,stb. Márpedig ahol kárt tud okozni,ott általában csak éjszaka ,vagy legalábbis sötétben lehet eredménnyel vadászni rá.
Ha a törvényt új passzusait elkezdik alkalmazni,miszerint ha nem teljesíti a jogosult a kilövési tervet vaddisznóból,akkor a következő évben a 100%vadkárt ő fizeti a teljes területen.


Na ez is egy bicskanyitogató agyrém lesz,meg az is aki ezt kitalálta..
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #3207 Dátum: 2015. Október 31. - 07:55:54 »

Úgy gondolod nem lessz olyan társaság akik majd simán össze dugdossák a krotáliát és kiírják kompetenciába?!
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #3208 Dátum: 2015. Október 31. - 10:07:41 »

Úgy gondolod nem lessz olyan társaság akik majd simán össze dugdossák a krotáliát és kiírják kompetenciába?!


Még azt is elmesélik ha kell, hogy milyen finomat főztek belőle!  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3209 Dátum: 2015. Október 31. - 10:27:06 »

Jó ötlet...  Fejvakarás
Ez eddig meg se fordult a fejembe...  Okos

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: