Oldalak: 1 ... 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 [213] 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585792 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3180 Dátum: 2015. Október 29. - 10:09:33 »

Muflon! Táncol  Ezek szerint nyitott fülekre talált a mátrai vadászok (vadgazdák) aggodalma a fajt illetően...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3181 Dátum: 2015. Október 29. - 10:25:55 »

.....
Ez megint szép :

"3)  A  hivatásos  vadász  munkaköri  feladatainak  ellátása  során  éjjellátó  keresőtávcsövet
is
használhat."


Csak Ő ?

Nem. Ugyanis ami nem tilos azt szabad. Megint adtak egy pofont a sz@rnak.
Mivel a felsorolásban csak célzóeszközök  Fejvakarás vannak, lehet Nálad is éjjellátó kereső vagy hőkamera...  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3182 Dátum: 2015. Október 29. - 10:43:10 »

Nem. Ugyanis ami nem tilos azt szabad. Megint adtak egy pofont a sz@rnak.
Mivel a felsorolásban csak célzóeszközök  Fejvakarás vannak, lehet Nálad is éjjellátó kereső vagy hőkamera...  Vállat von

 Emelem

Könyörgöm, akkor írja bele, hogy szabad! Ennyi.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3183 Dátum: 2015. Október 29. - 10:45:17 »

Könyörgöm, akkor írja bele, hogy szabad! Ennyi.

Beleírta.
A vadőrnek.  Fejvakarás
Csakhogy ezzel Neked nem tiltotta meg.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #3184 Dátum: 2015. Október 29. - 11:51:45 »

Beleírta.
A vadőrnek.  Fejvakarás
Csakhogy ezzel Neked nem tiltotta meg.

 Emelem
Azzal hogy beleírta, szolgálati eszközként elszámolható.
Eddig nem volt!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3185 Dátum: 2015. Október 29. - 11:56:12 »

Hát biztos lesz néhány vadásztársaság amelyik megveszi a vadőrnek, de ha nálunk szóba hoznád lenne purpallé...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
sab
Vendég
« Új üzenet #3186 Dátum: 2015. Október 29. - 12:16:13 »

Nem. Ugyanis ami nem tilos azt szabad. Megint adtak egy pofont a sz@rnak.
Mivel a felsorolásban csak célzóeszközök  Fejvakarás vannak, lehet Nálad is éjjellátó kereső vagy hőkamera...  Vállat von

 Emelem

""3)  A  hivatásos  vadász  munkaköri  feladatainak  ellátása  során  éjjellátó  keresőtávcsövet
is
használhat.""


Azért ebben valami sántít, mert ha nem tiltott, akkor miért kell jogszabályban azt külön megemlíteni, hogy a hivatásos vadász használhat.

Ha valami nem tiltott, akkor azt nem kell jogszabályban leírni, hogy nem tiltott.

Gond az, hogy sok, önmagában nem célzóeszköz egy mozdulattal felhelyezhető a nappali célzóeszközre, és akkor azt ezért éjjellátó célzóeszközzé varázsolja.

Majd leveszi, elrakja vagy sem, de már nem is tiltott Vtv. szerinti eszköz.

Nos, ebben hibázott ismét a jogalkotó, mert görgeti rendszerességgel ezt a hülye megfogalmazást, ezzel is kiskaput adva sokaknak az éjszakai "művészkedéshez".

Csak tudnám, hogy ki az a nagyon barom, aki nem lát a szemén túl, de szerintem jogász lehet az aranyom, hogy harapna rá a krokodil. Tasli Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3187 Dátum: 2015. Október 29. - 12:18:23 »

Azzal hogy beleírta, szolgálati eszközként elszámolható.
Eddig nem volt!


És így lesz a Vt elnöknek ingyen éjjellátó készüléke. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3188 Dátum: 2015. Október 29. - 17:12:18 »

Szervusztok! Emelem

Ha emlékeztek a 0.22 kispuska is valahogy úgy volt megfogalmazva, hogy a hivatásos vadász szolgálati feladatainak ellátásához használhat 0.22 kaliberű fegyvert is.

Na, erre hivatkozva nem is adtak engedélyt rá senki másnak. Én is arra hivatkoztam, hogy amit a törvény nem tilt azt lehet, de ezt minden illetékes f@sz másképpen értelmezte, persze nekünk kedvezőtlenül! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3189 Dátum: 2015. Október 29. - 17:30:31 »

http://omvk.hu/hirek/valtozasok-a-vadaszati-idenyekben-2016--marcius-1-jetol.html
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3190 Dátum: 2015. Október 29. - 17:41:27 »

Ha emlékeztek a 0.22 kispuska is valahogy úgy volt megfogalmazva, hogy a hivatásos vadász szolgálati feladatainak ellátásához használhat 0.22 kaliberű fegyvert is.

Na, erre hivatkozva nem is adtak engedélyt rá senki másnak. Én is arra hivatkoztam, hogy amit a törvény nem tilt azt lehet, de ezt minden illetékes f@sz másképpen értelmezte, persze nekünk kedvezőtlenül! 
Szia Attila!
Ez igaz, de a vadászatra használható fegyverek pontos paramétereit tartalmazza a törvény:

71. §
(2)159 A vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:
d) a gímszarvasra, a dámszarvasra, a muflonra történő vadászat esetében a kétezer ötszáz joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer, őzre történő vadászat esetében az ezer joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer



És itt ad feloldást a hivatásos vadásznak az ennél kisebb torkolati energiájú lőfegyverre:

68. §
(2) A hivatásos vadász munkaköri feladatainak ellátásakor folytatott vadászata során százhúsz joule-nél nagyobb csőtorkolati energiájú golyós vadászlőszert, illetve 0,22 kaliberű golyós, vagy annál nagyobb kaliberű golyós vadászlőfegyvert, továbbá maroklőfegyvert is használhat.



A törvényből nem szabad részleteket kiragadni, mert önmagában helytelen lesz az értelmezés.
Ha a teljes szövegkörnyezetben értelmezünk valamit, akkor járunk jó úton.
Ezért is szajkózom évek óta minden vadásznak, hogy tessék elolvasni azt a kurva törvényt többször is, mert csak így érthetjük meg, hogy miről szól pontosan.

Amúgy a következő pontja meg ez a 71§ (2)-nek:
e) az elektronikus optikai eszköz;
Tehát az, hogy a hivatásos vadász számára lehetősé teszi a használatát bizonyos eszköznek, és a többieknek nem tiltja, az nem jelenti azt, hogy bárkinek szabad használnia.

Nagyon sok esetben kiderült már, hogy a törvény teljesen amatőr és helytelen értelmezése okozott egyeseknek problémát, többek között olyan esetben, amikor kiragadva, esetleg a vhr. nélkül próbáltak megfejteni dolgokat.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #3191 Dátum: 2015. Október 29. - 18:22:04 »

Szia Attila!
Ez igaz, de a vadászatra használható fegyverek pontos paramétereit tartalmazza a törvény:

71. §
(2)159 A vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:
d) a gímszarvasra, a dámszarvasra, a muflonra történő vadászat esetében a kétezer ötszáz joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer, őzre történő vadászat esetében az ezer joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer



És itt ad feloldást a hivatásos vadásznak az ennél kisebb torkolati energiájú lőfegyverre:

68. §
(2) A hivatásos vadász munkaköri feladatainak ellátásakor folytatott vadászata során százhúsz joule-nél nagyobb csőtorkolati energiájú golyós vadászlőszert, illetve 0,22 kaliberű golyós, vagy annál nagyobb kaliberű golyós vadászlőfegyvert, továbbá maroklőfegyvert is használhat.



A törvényből nem szabad részleteket kiragadni, mert önmagában helytelen lesz az értelmezés.
Ha a teljes szövegkörnyezetben értelmezünk valamit, akkor járunk jó úton.
Ezért is szajkózom évek óta minden vadásznak, hogy tessék elolvasni azt a kurva törvényt többször is, mert csak így érthetjük meg, hogy miről szól pontosan.

Amúgy a következő pontja meg ez a 71§ (2)-nek:
e) az elektronikus optikai eszköz;
Tehát az, hogy a hivatásos vadász számára lehetősé teszi a használatát bizonyos eszköznek, és a többieknek nem tiltja, az nem jelenti azt, hogy bárkinek szabad használnia.

Nagyon sok esetben kiderült már, hogy a törvény teljesen amatőr és helytelen értelmezése okozott egyeseknek problémát, többek között olyan esetben, amikor kiragadva, esetleg a vhr. nélkül próbáltak megfejteni dolgokat.
 Wave


"e) az elektronikus optikai eszköz;
Tehát az, hogy a hivatásos vadász számára lehetősé teszi a használatát bizonyos eszköznek, és a többieknek nem tiltja, az nem jelenti azt, hogy bárkinek szabad használnia.
"


Ebben a nem szakmai megfogalmazásban az a gond megint, hogy nem az van írva, hogy maradékfényrősítés elvén üzemelő, vagy nem az, hogy elektronoptikai képátalakítóval rendelkező, vagy nem az, hogy Thermo, ha nem elektronikus optikai.

Ezzel az a gond, hogy nem helyes, mert akár a lézertávmérő is beleférhet, és a szálkereszt világítás is, de ez utóbbit a jogalkotó felismerte és kiemelte.

Már majd minden prémiumgyártónak a szálkeresztvilágító vezérlő egysége elektronikus, mikroelektronikus vezérléssel rendelkezik.

Tehát a jogi megfogalmazás ami jelenleg hatályos és ami tervezett, egy nagy rakás kaki, és aki ezt nem látja át, az vagy asszisztál valamilyen szinten jogsértésekhez, amiből simán kimásznak, vagy érdekeltsége van valamilyen szinten, már ezt i eltudom képzelni.
Így nem lehet a jognak érvényt szerezni, mert nem jó a jogi megfogalmazás. Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3192 Dátum: 2015. Október 29. - 19:00:00 »

Szia Attila!
Ez igaz, de a vadászatra használható fegyverek pontos paramétereit tartalmazza a törvény:

71. §
(2)159 A vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:
d) a gímszarvasra, a dámszarvasra, a muflonra történő vadászat esetében a kétezer ötszáz joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer, őzre történő vadászat esetében az ezer joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer



És itt ad feloldást a hivatásos vadásznak az ennél kisebb torkolati energiájú lőfegyverre:

68. §
(2) A hivatásos vadász munkaköri feladatainak ellátásakor folytatott vadászata során százhúsz joule-nél nagyobb csőtorkolati energiájú golyós vadászlőszert, illetve 0,22 kaliberű golyós, vagy annál nagyobb kaliberű golyós vadászlőfegyvert, továbbá maroklőfegyvert is használhat.



A törvényből nem szabad részleteket kiragadni, mert önmagában helytelen lesz az értelmezés.
Ha a teljes szövegkörnyezetben értelmezünk valamit, akkor járunk jó úton.
Ezért is szajkózom évek óta minden vadásznak, hogy tessék elolvasni azt a kurva törvényt többször is, mert csak így érthetjük meg, hogy miről szól pontosan.

Amúgy a következő pontja meg ez a 71§ (2)-nek:
e) az elektronikus optikai eszköz;
Tehát az, hogy a hivatásos vadász számára lehetősé teszi a használatát bizonyos eszköznek, és a többieknek nem tiltja, az nem jelenti azt, hogy bárkinek szabad használnia.

Nagyon sok esetben kiderült már, hogy a törvény teljesen amatőr és helytelen értelmezése okozott egyeseknek problémát, többek között olyan esetben, amikor kiragadva, esetleg a vhr. nélkül próbáltak megfejteni dolgokat.
 Wave


Szia Csabus! Emelem

Amit beidéztél, az én is tudom, de ez az én olvasatomban nem szól másról, mint arról, hogy a klf nagyvadakra milyen csőtorkolati energiájú vadászlőszerrel lehet vadászni. Azt is értem, hogy a hivatásos vadásznak ettől eltérő engedményeket is tesz feladata ellátása során. Gondolom ez is csak meghatározott esetekre vonatkozott.
Az én értelmezésem szerint azonban ezek a paragrafusok nem zárták ki azt,  hogy pl. a 0.22 kalibert  nem használhatta volna a vadász dúvadazásra. Gondolom senkiben sem merült fel, hogy nagyvadra vadásszon a kispuskával. De ez már a múlté.

Azt viszont nem tudom megérteni, hogy egy egyszerű mezei vadász miért nem használhat éjjellátó keresőtávcsövet. Nekem volt, (2 éve eladtam) és akárki akármit mond nekem az éjszakai leseknél adott egy biztonságérzetet.

Ezeket a megszorításokat azért sem tudom megérteni, mert aki a tilosban akar ügyködni, az magasan tesz az előírásokra. Na meg azok közül is sokan akik ezeket a rendeleteket előterjesztik, vagy elfogadják. Gondolom Te is találkoztál már olyan "magas beosztású elvtárssal" aki szemrebbenés nélkül használ minden tiltott eszközt, csak azokra nem mer senki rászólni. Azért kíváncsi lennék ki merné bevonni az engedélyeiket.

A többit megbeszéljük 5.-én.  Kacsint

 Wave Attila
 

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3193 Dátum: 2015. Október 29. - 19:13:36 »

Az elmúlt 25 évben kétféle nézetet hallottam:
1. A törvényt betűről betűre, szóról szóra be kell tartani!
2. Nem a törvény betűje, hanem szelleme a mérvadó!
Mindkettőt miniszter mondta, igaz nem ugyanaz és nem egy időben!  Ördög
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3194 Dátum: 2015. Október 30. - 08:19:39 »

Csak érdekességképpen: többek között pl. a digitális fényképezőgép is elektronikus optikai eszköz...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 [213] 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: