Oldalak: 1 ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585794 alkalommal)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #2910 Dátum: 2015. Május 17. - 13:26:39 »


Azért írtam a stb. -t mert pontosan nem tudom mi kell de a szatelit telefonok Szibériában nem mindenhol működtek, ugyan úgy mászkálni kellett vele hogy jó kapcsolat legyen mint a mobil telefonokkal ha gyenge a térerő.  Laikus vagyok a témában de valahogy ezeknek az eszközöknek "látni kell" a műholdakat és az nem mindig adott . Vállat von Talán majd valaki aki ért hozzá elmagyarázza ?           Emelem 

Az ujabb GPS nagyon gyorsan megtalaja a muholdakat es meg fedett teruletem is nagyon jol dolgozik. Nem mondhato ez el a muholdas telefonrol. Quebec  tartomany eszaki teruletein a tajgan renszarvas vadaszat kozben sokszor elofordult, hogy csak bizonyos napszakban volt megfelelo "terero". Gondolom sziberiaban is hasonlo lehet a helyzet.
A lanyom ferjenek az apja, aki trapper (szorme vadasz) is muholdas telefont hasznal a kabinjaban de csak este 6 es 7 kozott tud megbizhato osszekottetest teremteni

Gps mellett meg  mindket vadasznal es nalam is volt un. GRMS radio ami elvileg sik terepen 40 km-ig lenne hasznalhato (gyakorlatban tizet siman tudtak dombos teruleten is).
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2911 Dátum: 2015. Május 17. - 14:14:38 »

A lanyom ferjenek az apja, aki trapper (szorme vadasz) is muholdas telefont hasznal a kabinjaban de csak este 6 es 7 kozott tud megbizhato osszekottetest teremteni

Nem az lehet, hogy a "szolgáltató" aki ugye az amerikai hadügy, korlátozza a privát szatelit forgalmat, mint régen a GPS-t, amit "lebutítottak" civil használatra?
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #2912 Dátum: 2015. Május 17. - 14:35:56 »

Nem az lehet, hogy a "szolgáltató" aki ugye az amerikai hadügy, korlátozza a privát szatelit forgalmat, mint régen a GPS-t, amit "lebutítottak" civil használatra?
Ezt nem tudom csak azt, hogy a mi berelt telefonjaink mar eleve butak voltak.
De ez mar inkabb "csevego" tema.
Sot az autoba szerelt GPS mar regen nem "fogta" a muholdakat amig a kezi GPS ragyogoan dolgozott.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2913 Dátum: 2015. Május 17. - 16:08:16 »

Sok szolgáltató kínál műholdas telefon kapcsolatot.
A nagy cégek 90-100%-os lefedettséget ajánlanak, geostacionárius műholdakkal dolgoznak, ami a földről állandó pozíciójunak tűnik, ezért állandó kapcsolatot ígérnek.
Ők elég drágák.
Az olcsó cégek sok alacsonyan repülő, nem geostacionárius holdakkal dolgoznak, ott a kapcsolat szakaszos, akkor van ha a hold feletted van.
Viszont náluk a telefonálásra alkalmas időintervallum GPS coordináták alapján lekérhető.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2914 Dátum: 2015. Május 17. - 16:21:00 »

Sok szolgáltató kínál műholdas telefon kapcsolatot.
A nagy cégek 90-100%-os lefedettséget ajánlanak, geostacionárius műholdakkal dolgoznak, ami a földről állandó pozíciójunak tűnik, ezért állandó kapcsolatot ígérnek.
Ők elég drágák.
Az olcsó cégek sok alacsonyan repülő, nem geostacionárius holdakkal dolgoznak, ott a kapcsolat szakaszos, akkor van ha a hold feletted van.
Viszont náluk a telefonálásra alkalmas időintervallum GPS coordináták alapján lekérhető.

Ezt nem tudom csak azt, hogy a mi berelt telefonjaink mar eleve butak voltak.
De ez mar inkabb "csevego" tema.
Sot az autoba szerelt GPS mar regen nem "fogta" a muholdakat amig a kezi GPS ragyogoan dolgozott.

Kösz ! Gondolom az eszközök márkája (teljesítménye minősége ) se mindegy.  Geodétáknál láttam olyan "GPS"-t vagyis műholdas helymeghatározót ami nagyon érzékeny volt és több rendszert is tudott de az akkora volt mint egy nagy dinnye. Még egy jó nagy tányérral felszerelt műholdas telefont és azt a "dinnyét" magához veszi valaki és tuti beledöglik a cipelésbe . Viszont legalább meg lehet találni ha addig el nem viszi a medve .    Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2915 Dátum: 2015. Május 17. - 16:27:46 »

Ha már medve! Érdekes, hogy az Alaszkai erdőben a nő is revolvert visel, nem is kicsit, a gyerekek nadrágján meg csörgő van:

 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2916 Dátum: 2015. Május 17. - 19:11:05 »

Ha már medve! Érdekes, hogy az Alaszkai erdőben a nő is revolvert visel, nem is kicsit, a gyerekek nadrágján meg csörgő van:



Ott mások a jogszabályok ! Hogy ne legyen  OffTopic     Röhög

A horizonton lőtt rá a szarvasra  Rííí  igaz qrvq kevés az esélye hogy valakit eltaláljon .  Mosolyog  A selejtezési szempont is más - " Jó nagy legyen" .  Röhög
Nem könnyű ott az élet még a modern eszközök ellenére sem, de egy rövid időre kipróbálnám .  Tetszett még a benzinmotoros mosógép és az a halfogó autómatika .  Röhög    Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2917 Dátum: 2015. Május 17. - 19:34:40 »

a halfogó autómatika

Széchenyi már írt róla, az indiánok/eszkimók számára engedélyezett csak.
Én szívesen élnék ott, de az asszony most is körbetekeri a derekát pléddel, mikor én shortban ülök a laptop előtt! igaz, hogy az asszony nem iszik!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2918 Dátum: 2015. Május 17. - 20:23:50 »

Széchenyi már írt róla, az indiánok/eszkimók számára engedélyezett csak.
Én szívesen élnék ott, de az asszony most is körbetekeri a derekát pléddel, mikor én shortban ülök a laptop előtt! igaz, hogy az asszony nem iszik!  Röhög Röhög Röhög
Hidd el nem a hideg a probléma.
A szúnyog!
Én azt szoktam mondani, engem senki se szeret még a szúnyog se!
Tévedtem. Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
parazstaposo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #2919 Dátum: 2015. Május 17. - 20:46:27 »

Ha már medve! Érdekes, hogy az Alaszkai erdőben a nő is revolvert visel, nem is kicsit, a gyerekek nadrágján meg csörgő van:

Húsz évvel később készült film az egyik családról.



Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2920 Dátum: 2015. Május 18. - 00:59:31 »

Mostansag sok alaszka, yukoni "tulelo" TV musor fut, az igazsag az, hogy ezek mind csak "show"-k.....mind editalt, beallitott musorok.
Az alaszkai vadonba valo eles megtestesitoje az a szemembe Dick (Richard) Proenneke. Ez az ember 30 evig elt egyedul a vadonba a maga epitett ronk kabinjaba (embert a ket kezevel igy fureszelni, faragni igy meg nem lattam) Vadaszatbol elt, annyit lott mind amennyire szuksege volt. 82 eves koraban koltozott vissza a testverehez Californiaba.
Az "Alone in the Wilderness" "The Frozen North" DVD sorozatokat az alaszkai eleterol orakig lehet nezni.....egyszeruen csodalatos es lenyugozo. A YouTubon is vannnak klippek beloluk.

  https://www.youtube.com/results?search_query=dick+proenneke+alone+in+the+wilderness&page=1


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2921 Dátum: 2015. Május 18. - 14:49:17 »

Tisztelt "Olvtársak"!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy jogszabályban hol van "explicit" leírva, hogy külföldön (EU-s tagállamban) vásárolt - előzetesen kiállított engedély birtokában, természetesen - vásárolt vadászfegyvert kizárólag személyesen szabad behozni Magyarországra, másképpen fogalmazva, ha erre szakosodott és az egész EU-ra erre engedéllyel rendelkező speciális futárszolgálattal szeretném behozatni, akkor bűncselekményt követnék el?
(Próbáltam saját "kútfővel" keresgélni, de úgy látszik, a fő nem volt eléggé kút, vagy a kút nem volt eléggé fő...)
Köszönettel!!!
 
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2922 Dátum: 2015. Május 18. - 14:54:04 »

Tisztelt "Olvtársak"!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy jogszabályban hol van "explicit" leírva, hogy külföldön (EU-s tagállamban) vásárolt - előzetesen kiállított engedély birtokában, természetesen - vásárolt vadászfegyvert kizárólag személyesen szabad behozni Magyarországra, másképpen fogalmazva, ha erre szakosodott és az egész EU-ra erre engedéllyel rendelkező speciális futárszolgálattal szeretném behozatni, akkor bűncselekményt követnék el?
(Próbáltam saját "kútfővel" keresgélni, de úgy látszik, a fő nem volt eléggé kút, vagy a kút nem volt eléggé fő...)
Köszönettel!!!
 
Megvetted? Igen.
Innentől Te felelsz érte. Vagy a kezed ügyében van, vagy az engedélyezett tárolóhelyén, vagy átadod a megfelelő engedélyek birtokában lévő vadásztársadnak, fegyvermesternek, kereskedőnek.
Az overnite nem szerepel a fenti felsorolásban.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #2923 Dátum: 2015. Május 18. - 15:26:49 »

Megvetted? Igen.
Innentől Te felelsz érte. Vagy a kezed ügyében van, vagy az engedélyezett tárolóhelyén, vagy átadod a megfelelő engedélyek birtokában lévő vadásztársadnak, fegyvermesternek, kereskedőnek.
Az overnite nem szerepel a fenti felsorolásban.

Köszönöm szépen a választ, de ez egy kissé "karcsú" nekem így!!! Nem a "fingot reszelni" - ahogy ezt a kifejezést a fórumon már többször olvastam - szándékozom, de ez a "megvetted, te felelsz érte" - kissé sántikál... Mert a megvétellel még nem biztos, hogy a birtokomba is kerül azonnal a fegyver.  Lehet, hogy hülye példa, de mi van akkor, ha elutazom egy fegyverért csak belföldre - mondjuk Alsómocsoládra - a puska az asztalon, megnézem, tetszik, kifizetem - "kvázi" az enyém - erre a tulaj felkapja az "én puskámat" és megrövidíti magát az anyósával. Akkor én leszek a felelős, mert az én fegyveremmel történt a dolog?
Tényleg nem hülyéskedésből kérdezek, jó lenne egy jogász - biztosan van jogász a fórumozók között - válaszát elolvasni...
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2924 Dátum: 2015. Május 18. - 15:57:55 »

Akkor én leszek a felelős, mert az én fegyveremmel történt a dolog?

Ha alá van írva az adásvételi, akkor igen.

 Stoel De azért ez már vastagon a fingreszelés kategóriája ám!  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: