Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585980 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2865 Dátum: 2015. Május 14. - 11:17:59 »


Tony !   Most akkor ez a baj ???      Vállat von       Fejvakarás

Nekem Nem baj.
Ám ha én írnék ilyet...  Rííí

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2866 Dátum: 2015. Május 14. - 11:26:25 »

Már bocsánat, én csak azt nem értem, hogy az egyiknek Automatikus, a másiknak nem...  Vállat von
Persze tudom én: "A törvényeket a parasztoknak csinátuk, ecsém"  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2867 Dátum: 2015. Május 14. - 13:22:45 »

Már bocsánat, én csak azt nem értem, hogy az egyiknek Automatikus, a másiknak nem...  Vállat von
Persze tudom én: "A törvényeket a parasztoknak csinátuk, ecsém"  Fejvakarás

 Emelem


Nem keresik ők maguknak a munkát !  (?)     Fejvakarás       Ha van feljelentés bejelentés vagy egyéb ok (!) akkor     de  mindent nem vehetnek észre .   Nyihi
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2868 Dátum: 2015. Május 15. - 09:23:33 »

... mert természetesen azonnal bevonták az összes olyan vadásztól akinek nem volt Magyar fegyvertartásija...
Ugyanis a megyei szakhatóság szerint egy másik Európai Uniós ország által kiállított Uniós Fegyverútlevéllel rendelkező magyar állampolgár nem jogosult a magyar vadászjegyre.
.

 Emelem
Én is bevonnám.
Vadászvizsgája volt a T.Uraknak?
Aki külföldön "szerzett" papírokkal akar vadászni, az legyen szépen vendégvadász állandó kísérettel. A magyar vadászjegyet meg kapja meg az aki a hazai előírásoknak eleget tett vizsgák terén...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2869 Dátum: 2015. Május 15. - 12:28:16 »

Ez nem így működik.
Vadászvizsga nélkül nem kapsz vadászjegyet. Mindegyikőjüknek Mgyar vadászvizsgája van.
Az EU tagállamai elfogadják egy másik tagállam vadász- vagy fegyvervizsgáját, de a nemzeti előírások ettől eltérhetnek. Ezért pl. Szlovákia elfogadja a magyar vadászvizsgát, de Magyarország /legalábbis néhány éve még/ nem a Szlovák bizonyítványt.
Magyar Állampolgárokról beszélünk akiknek van magyar vadászvizsgájuk, de az EU másik tagállamában IS van lakóhelye és ott is vizsgázott esetleg, és abban az országban van fegyvertartásija, ezáltal Európai Fegyverútlevele, amellyel az EU határain belül szabadon jöhetsz-mehetsz, amelyet egyébként a Magyar jogszabályok szerint is úgy kell tekinteni, mintha azt Magyarországon adták volna ki, hiszen a Magyar EU-s fegyverútlevél is UGYANAZ!
Ebben a /mint ahogy sok más/ kérdésben Európai jogharmonizáció született.
Itt lehet mazsolázni: 
        A Tanács irányelve (1991. június 18.) a fegyverek megszerzésének és tartásának ellenőrzéséről (91/477/EGK)
Pl.  itt található részletesen:    http://www.kaliber.hu/cikkek/jog-es-fegyver-105

Sajnos magyar mentalitás, hogy idegenkedünk az újtól, azonnal támadjuk a berögzülttől eltérő számunkra ismeretlen de ettől még nem biztos hogy rossz dolgokat...
Én 2004. májusában az Európai  Únió állampolgára lettem mint MAGYAR állampolgár, jogaim és lehetőségeim kitárultak, ezeket kihasználom, ezzel járó felelősségem tudomásul veszem és viselem, nem félek az újtól...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2870 Dátum: 2015. Május 15. - 12:44:08 »

Ez nem így működik.
Vadászvizsga nélkül nem kapsz vadászjegyet. Mindegyikőjüknek Mgyar vadászvizsgája van.
Az EU tagállamai elfogadják egy másik tagállam vadász- vagy fegyvervizsgáját, de a nemzeti előírások ettől eltérhetnek. Ezért pl. Szlovákia elfogadja a magyar vadászvizsgát, de Magyarország /legalábbis néhány éve még/ nem a Szlovák bizonyítványt.
Magyar Állampolgárokról beszélünk akiknek van magyar vadászvizsgájuk, de az EU másik tagállamában IS van lakóhelye és ott is vizsgázott esetleg, és abban az országban van fegyvertartásija, ezáltal Európai Fegyverútlevele, amellyel az EU határain belül szabadon jöhetsz-mehetsz, amelyet egyébként a Magyar jogszabályok szerint is úgy kell tekinteni, mintha azt Magyarországon adták volna ki, hiszen a Magyar EU-s fegyverútlevél is UGYANAZ!
Ebben a /mint ahogy sok más/ kérdésben Európai jogharmonizáció született.
Itt lehet mazsolázni: 
        A Tanács irányelve (1991. június 18.) a fegyverek megszerzésének és tartásának ellenőrzéséről (91/477/EGK)
Pl.  itt található részletesen:    http://www.kaliber.hu/cikkek/jog-es-fegyver-105

Sajnos magyar mentalitás, hogy idegenkedünk az újtól, azonnal támadjuk a berögzülttől eltérő számunkra ismeretlen de ettől még nem biztos hogy rossz dolgokat...
Én 2004. májusában az Európai  Únió állampolgára lettem mint MAGYAR állampolgár, jogaim és lehetőségeim kitárultak, ezeket kihasználom, ezzel járó felelősségem tudomásul veszem és viselem, nem félek az újtól...

 Emelem
Elég egyoldalúan látod a dolgokat. Simán lehet szigorítás, mert az európa boldogabbik felének a mienknél sokszor liberálisabb fegyvertartási jogszabályai révén könnyen bele lehet futni, hogy valamit ott szabad nálunk meg bűncselekmény.
 És itt előjön, hogy ha valaki letette a magyar vadászvizsgát, miért nem vizsgázott le fegyvertartásból?
Vagy esetleg azért van külföldi fegyvertartásija, mert itthon bevonták? Vagy a "másik hazájában" olyan fegyvereket is birtokolhat, amiket itthon nem illetve nem vihet ki vadászni? Van itt kérdés jócskán. Továbbra is azt mondom, hogy nálunk az vadásszon "alanyi jogon" aki magyar fegyvertartásiba vadászati célra bejegyzett fegyverekkel teszi azt.
A fegyverútlevél jó arra, hogy nálad lehessen olyan fegyver amit az ország törvényei nem tiltanak, de nem jogosít fel a használatára is automatikusan.
Másrészt úgy gondolom, hogy ez a "külföldi fegyvertartásis" dolog egy sima kibúvókeresés valami alól...hogy pontosan mi alól, azt Te biztos jobban tudod.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2871 Dátum: 2015. Május 15. - 13:00:30 »

Hát akkor biztos én látom egyoldalúan...
Mindenesetre én nem ragaszkodom a becsontosodott előírásokhoz.
A törvény az meg csak törvény...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2872 Dátum: 2015. Május 15. - 13:04:38 »

Hát akkor biztos én látom egyoldalúan...
Mindenesetre én nem ragaszkodom a becsontosodott előírásokhoz.
A törvény az meg csak törvény...

 Emelem
Én meg úgy gondolom, hogy nagyon helyes, hogy nem biztosítunk kibúvót a bűnözőknek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2873 Dátum: 2015. Május 15. - 13:07:05 »

Jelenleg hatályos MAGYAR törvény:

A Vtv 60. §(1) bek. szerint az állami vadászjegy kiadásának nem feltétele a lőfegyvertartási engedély megléte, viszont a hazai vadászlőfegyver  tartására vonatkozó engedély kiadásának feltétele az állami vadászjegy.  

A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 48. § (1) bek. szerint:  A vadászlőfegyver, valamint a sportlőfegyver jogszerű tartását az e rendelet alapján kiadott fegyvertartási  engedéllyel nem rendelkező személy a lakóhelye szerinti államban kiadott fegyvertartási engedéllyel, tűzfegyver esetén európai lőfegyvertartási engedéllyel igazolhatja.

(2) Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult az abba bejegyzett „C” és „D”  kategóriába tartozó tűzfegyverét, a hozzá tartozó lőszerrel együtt vadászatra, „B”, „C” és „D” kategóriájú  sportlőfegyverét sportlövő versenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2874 Dátum: 2015. Május 15. - 13:08:32 »

Nem a bűnözőkről van szó hanem a Demokráciáról, de mindjárt ideírom az ezzel kapcsolatos előírásokat is...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2875 Dátum: 2015. Május 15. - 13:21:47 »

Nézzük tehát, hogy alakul a helyzet az európai lőfegyvertartási engedély és az állami vadászjegy kapcsolatával.

A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény szerint

59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;
c) a ragadozómadárral vadászó vadász esetén a természetvédelmi hatóság által ragadozómadár tartására
kiadott engedéllyel.

60. § (1) Vadászjegyet kérelemre az a magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező tizennyolcadik
életévét betöltött személy kaphat, aki
a) eredményes vadászvizsgát tett;
b) nem áll vadászjegyet visszavonó határozat hatálya alatt; továbbá
c) a vadászat során másnak okozott károk fedezetére szolgáló érvényes vadászati felelősségbiztosítással
rendelkezik.
(2) A vadászjegyet és a névre szóló új, hitelesített egyéni lőjegyzéket a kamara a korábban kiadott egyéni
lőjegyzék bevonását követően állítja ki.
(3) A vadászjegy csak az egyéni lőjegyzék bemutatását követően hosszabbítható meg.
(4) A hivatásos vadász vadászjegyét az eskü letételét követően kell kiállítani.
61. § (1) A vadászjegy a Magyar Köztársaság területén jogosít vadászatra.
(2) A vadászjegyet a kamara öt évre állítja ki azzal, hogy azt évente érvényesíteni kell.
(3) A vadászjegy kiállításakor, illetőleg érvényesítésekor a miniszter által az e törvény felhatalmazása
alapján kiadott rendeletben megállapított összegű díjat kell fizetni.
(4) A vadászjegy kiállításának részletes szabályait a miniszter az e törvény felhatalmazása alapján kiadott
rendeletben állapítja meg.
A fentiek – 60. §(1) bek. – szerint tehát az állami vadászjegy kiadásának nem feltétele a lőfegyvertartási
engedély megléte, viszont a hazai vadászlőfegyver tartására vonatkozó engedély kiadásának feltétele az
állami vadászjegy. Most azonban nem a hazai lőfegyvertartási engedéllyel foglalkozunk, hanem azzal, amit
egy másik uniós ország adott ki a közösségi jog alapján.

A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet szerint

48. § (1) A vadászlőfegyver, valamint a sportlőfegyver jogszerű tartását az e rendelet alapján kiadott
fegyvertartási engedéllyel nem rendelkező személy a lakóhelye szerinti államban kiadott fegyvertartási
engedéllyel, tűzfegyver esetén európai lőfegyvertartási engedéllyel igazolhatja. A „B” kategóriájú,
vadászatra szolgáló tűzfegyver, valamint a 7,5 joule csőtorkolati energia feletti légfegyver behozatalához
és tartásához a vadászat, illetve a sportverseny helye szerint illetékes rendőrkapitányság engedélye is szükséges.
(2) Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult az abba bejegyzett „C” és „D”
kategóriába tartozó tűzfegyverét, a hozzá tartozó lőszerrel együtt vadászatra, „B”, „C” és „D” kategóriájú
sportlőfegyverét sportlövőversenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani.
(3) Az európai lőfegyvertartási engedélybe bejegyzett „B”, „C” vagy „D” kategóriájú tűzfegyver és a hozzá
tartozó lőszer önvédelmi célra történő behozatalát a Magyar Köztársaság területére a várható beutazás,
illetve átutazás helye szerint illetékes megyei (fővárosi) rendőr-főkapitányság engedélyezheti. A behozatali
engedély abban az esetben adható ki, ha a kérelmező bizonyítja, hogy tevékenysége vagy más ok miatt élete,
testi épsége – tűzfegyverrel elhárítható veszélyhelyzet fennállása miatt – fokozott védelmet igényel, és
rendelkezik a tűzfegyver tárolásának e rendeletben megállapított feltételeivel.
(4) Az Európai Unió valamely tagállamában lakóhellyel nem rendelkező személy az Európai Unió külső vámhatárán
működő vám- és pénzügyőri hivatal 13. számú melléklet szerinti igazolása alapján jogosult lőfegyverét, a hozzá
tartozó lőszerrel együtt vadászatra, sportlövőversenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani,
ha a Magyar Köztársaság területén tartózkodás a 90 napot nem haladja meg.
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni.
(6) A sportegyesület sportlövője részére a sportlőfegyver és lőszer kivitelére vonatkozó jogosultságot az országos
sportági szakszövetség igazolja. Az igazolás csak a lőfegyvertartási, illetve európai lőfegyvertartási engedéllyel
együtt hatályos.
(7) A vadászaton való részvételt a Vtv.-ben foglaltak alapján a vadászati hatóság által a Magyar Köztársaság
területére és az abban meghatározott vadászterület(ek)re kiállított hatályos vadászati engedély igazolja.
(Menő Az Európai Unió külső vámhatárán működő vám- és pénzügyőri hivatal említett igazolásának formáját és tartalmát
a 13. számú melléklet határozza meg. E nyomtatványt kell alkalmazni a lőszerre is.
Úgy gondolom, hogy az mindenki számára egyértelmű, hogy az európai lőfegyvertartási engedélyhez tartozó jogosultság azonos a hazai kiadású lőfegyvertartási
engedéllyel, aki ilyen okmánnyal rendelkezik, az a lőfegyverének tartását ugyanúgy igazolni tudja, mintha magyar
lőfegyvertartási engedélye lenne. Az uniós lőfegyvertartási engedély nem biztosít kevesebb jogosultságot, mint a
hazai engedély, sőt egy többlet jog is tartozik hozzá, nevezetesen az Unió belső határainak minden külön engedély
vagy bejelentés mellőzéséve történő átlépési lehetősége.

Azt pedig, hogy "bűnözők" kapjanak fegyvertartásit, azzal szűrik hogy a benyújtott kérelem alapján az állampolgárság szerinti ország bűnügyi nyilvántartásából kérik le az adatokat.

Tehát az érthetőség kedvéért: aki pl. nem kapna Romániában fegyvertartásit az Magyarországon sem fog kapni, ugyanis a román bűnügyi nyilvántartásból lekérik az adatait és fordítva...
A bűnözőknek meg rohadtul nem kell a fegyvertartási!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2876 Dátum: 2015. Május 15. - 13:29:25 »

S akkor nézzük a jogharmonizáció idevágó részét: 

3. cikk
A tagállamok     Menő nemzeti jogszabályaikban elfogadhatnak az irányelvben meghatározottnál
szigorúbb rendelkezéseket is, a tagállamok honosai számára a 12. cikk (2) bekezdésében
biztosított jogok figyelembevételével.  Menő
5. cikk
A tagállamok a B kategóriába sorolt lőfegyverek megszerzését és birtoklását a 3. cikkben
foglaltak sérelme nélkül csak olyan személyeknek engedélyezik, akiknek megfelelő indokuk
van erre és akik:

a) legalább 18 évesek, a vadászat és céllövészet kivételével;

b) nem valószínű, hogy veszélyt jelentenek önmagukra, a közrendre vagy a

közbiztonságra nézve.


A tagállamok a C és D kategóriába sorolt lőfegyverek birtoklását a 3. cikkben foglaltak
sérelme nélkül csak olyan személyeknek engedélyezik, akik megfelelnek az első bekezdés a)
pontjában foglalt feltételeknek.
A tagállamok visszavonhatják a lőfegyver birtoklására vonatkozó engedélyt, ha az első
bekezdés b) pontjában foglalt feltételek bármelyike már nem áll fenn.
 Menő  A tagállamok nem tilthatják meg a területükön honos személyeknek, hogy egy másik
tagállamban megszerzett fegyvert birtokoljanak, kivéve, ha ugyanennek a fegyvernek a
megszerzését saját területükön tiltják.   Menő

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2877 Dátum: 2015. Május 15. - 13:36:29 »

Azért kíváncsi lennék a magyar vadász arcvonásaira, mikor megjelenik egy vadászaton valahol az EU-ban és közölnék Vele hogy a Magyar Fegyverútlevele itt nem érvényes...
Micsoda szemétség lenne, ugye? Ráadásul törvénytelen.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2878 Dátum: 2015. Május 15. - 13:56:32 »

Nézzük tehát, hogy alakul a helyzet az európai lőfegyvertartási engedély és az állami vadászjegy kapcsolatával.

A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény szerint

59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;
c) a ragadozómadárral vadászó vadász esetén a természetvédelmi hatóság által ragadozómadár tartására
kiadott engedéllyel.

60. § (1) Vadászjegyet kérelemre az a magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező tizennyolcadik
életévét betöltött személy kaphat, aki
a) eredményes vadászvizsgát tett;
b) nem áll vadászjegyet visszavonó határozat hatálya alatt; továbbá
c) a vadászat során másnak okozott károk fedezetére szolgáló érvényes vadászati felelősségbiztosítással
rendelkezik.
(2) A vadászjegyet és a névre szóló új, hitelesített egyéni lőjegyzéket a kamara a korábban kiadott egyéni
lőjegyzék bevonását követően állítja ki.
(3) A vadászjegy csak az egyéni lőjegyzék bemutatását követően hosszabbítható meg.
(4) A hivatásos vadász vadászjegyét az eskü letételét követően kell kiállítani.
61. § (1) A vadászjegy a Magyar Köztársaság területén jogosít vadászatra.
(2) A vadászjegyet a kamara öt évre állítja ki azzal, hogy azt évente érvényesíteni kell.
(3) A vadászjegy kiállításakor, illetőleg érvényesítésekor a miniszter által az e törvény felhatalmazása
alapján kiadott rendeletben megállapított összegű díjat kell fizetni.
(4) A vadászjegy kiállításának részletes szabályait a miniszter az e törvény felhatalmazása alapján kiadott
rendeletben állapítja meg.
A fentiek – 60. §(1) bek. – szerint tehát az állami vadászjegy kiadásának nem feltétele a lőfegyvertartási
engedély megléte, viszont a hazai vadászlőfegyver tartására vonatkozó engedély kiadásának feltétele az
állami vadászjegy. Most azonban nem a hazai lőfegyvertartási engedéllyel foglalkozunk, hanem azzal, amit
egy másik uniós ország adott ki a közösségi jog alapján.

A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet szerint

48. § (1) A vadászlőfegyver, valamint a sportlőfegyver jogszerű tartását az e rendelet alapján kiadott
fegyvertartási engedéllyel nem rendelkező személy a lakóhelye szerinti államban kiadott fegyvertartási
engedéllyel, tűzfegyver esetén európai lőfegyvertartási engedéllyel igazolhatja. A „B” kategóriájú,
vadászatra szolgáló tűzfegyver, valamint a 7,5 joule csőtorkolati energia feletti légfegyver behozatalához
és tartásához a vadászat, illetve a sportverseny helye szerint illetékes rendőrkapitányság engedélye is szükséges.
(2) Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult az abba bejegyzett „C” és „D”
kategóriába tartozó tűzfegyverét, a hozzá tartozó lőszerrel együtt vadászatra, „B”, „C” és „D” kategóriájú
sportlőfegyverét sportlövőversenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani.
(3) Az európai lőfegyvertartási engedélybe bejegyzett „B”, „C” vagy „D” kategóriájú tűzfegyver és a hozzá
tartozó lőszer önvédelmi célra történő behozatalát a Magyar Köztársaság területére a várható beutazás,
illetve átutazás helye szerint illetékes megyei (fővárosi) rendőr-főkapitányság engedélyezheti. A behozatali
engedély abban az esetben adható ki, ha a kérelmező bizonyítja, hogy tevékenysége vagy más ok miatt élete,
testi épsége – tűzfegyverrel elhárítható veszélyhelyzet fennállása miatt – fokozott védelmet igényel, és
rendelkezik a tűzfegyver tárolásának e rendeletben megállapított feltételeivel.
(4) Az Európai Unió valamely tagállamában lakóhellyel nem rendelkező személy az Európai Unió külső vámhatárán
működő vám- és pénzügyőri hivatal 13. számú melléklet szerinti igazolása alapján jogosult lőfegyverét, a hozzá
tartozó lőszerrel együtt vadászatra, sportlövőversenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani,
ha a Magyar Köztársaság területén tartózkodás a 90 napot nem haladja meg.
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni.
(6) A sportegyesület sportlövője részére a sportlőfegyver és lőszer kivitelére vonatkozó jogosultságot az országos
sportági szakszövetség igazolja. Az igazolás csak a lőfegyvertartási, illetve európai lőfegyvertartási engedéllyel
együtt hatályos.
(7) A vadászaton való részvételt a Vtv.-ben foglaltak alapján a vadászati hatóság által a Magyar Köztársaság
területére és az abban meghatározott vadászterület(ek)re kiállított hatályos vadászati engedély igazolja.
(Menő Az Európai Unió külső vámhatárán működő vám- és pénzügyőri hivatal említett igazolásának formáját és tartalmát
a 13. számú melléklet határozza meg. E nyomtatványt kell alkalmazni a lőszerre is.
Úgy gondolom, hogy az mindenki számára egyértelmű, hogy az európai lőfegyvertartási engedélyhez tartozó jogosultság azonos a hazai kiadású lőfegyvertartási
engedéllyel, aki ilyen okmánnyal rendelkezik, az a lőfegyverének tartását ugyanúgy igazolni tudja, mintha magyar
lőfegyvertartási engedélye lenne. Az uniós lőfegyvertartási engedély nem biztosít kevesebb jogosultságot, mint a
hazai engedély, sőt egy többlet jog is tartozik hozzá, nevezetesen az Unió belső határainak minden külön engedély
vagy bejelentés mellőzéséve történő átlépési lehetősége.

Azt pedig, hogy "bűnözők" kapjanak fegyvertartásit, azzal szűrik hogy a benyújtott kérelem alapján az állampolgárság szerinti ország bűnügyi nyilvántartásából kérik le az adatokat.

Tehát az érthetőség kedvéért: aki pl. nem kapna Romániában fegyvertartásit az Magyarországon sem fog kapni, ugyanis a román bűnügyi nyilvántartásból lekérik az adatait és fordítva...
A bűnözőknek meg rohadtul nem kell a fegyvertartási!

 Emelem
Ne csúsztass.
A törvényben ez olvasható:
A vadász
Vtv. 59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) az illetékes rendőrhatóság által kiállított vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;

Ebből valamiért "kifelejtetted" a vastagon szedett részt.
Másrészt ha az egyik tagállamban nem kapsz fegyvertartásit olyasvalamiért, ami a másik tagállamban nem kizáró ok, akkor a másik tagállamban megkapod, de az elsőben nagyon helyesen nem használhatod az így megszerzett fegyvert.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2879 Dátum: 2015. Május 15. - 13:59:45 »

Azért kíváncsi lennék a magyar vadász arcvonásaira, mikor megjelenik egy vadászaton valahol az EU-ban és közölnék Vele hogy a Magyar Fegyverútlevele itt nem érvényes...
Micsoda szemétség lenne, ugye? Ráadásul törvénytelen.

 Emelem
Nem arról volt szó, hogy a fegyverútlevél nem érvényes. Arról, hogy a vadászat személyi feltételeinek nem felel meg a delikvens a vadászjegy kiadása tekintetében.
Az szerinted rendben van, hogy valakinek van egy német vagy szlovák fegyverútlevélbe bejegyzett öntöltő golyósa amit az adott államban bejegyeznek vadászfegyvernek, és ezzel jár ki itthon vadászni?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: