Oldalak: 1 ... 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585970 alkalommal)
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2835 Dátum: 2015. Május 11. - 22:13:59 »

Szia Kero84! Emelem

Áruld már el, miért kell beírni a vad alá időt? Ha a vad alá írsz egy időt, azt én is az elejtés idejének érteném! Ha lősz három vadat egy este, mindegyiknél be kell írni, hogy mikor ejtetted el?
Ha beírod magad 17 órától 24 óráig, akkor ezen idő alatt nyugodtan vadászhatsz a törvényes feltételekkel! Ha  előbb pl. 21 órakor befejezted a vadászatot, akkor a megjegyzésbe beírod, hogy a vadászat befejezve 21 órakor.

Ez valami helyi sajátosság? Ha kimész délutántól 23 óráid tarvadra és  disznóra, és még világosban meglősz egy tarvadat, akkor is meg kell szakítanod a vadászatot , hogy beírd az időt, vagy minden ilyen esetben feljelentenek?

Egyébként ki, és mivel  bizonyítja, hogy mikor lőtted a vadat?
Ne hagyd magad!!! Álljon eléd az aki látta, hogy mikor lőtted!

Szia Attila!

Nem hagyom magam mert nem akkor lőttem. Mondja már meg valaki, hogy mikor lőttem! Azért írtam időt mert ugye vannak nálunk jó akaró emberek és nem egyszer történt már az hogy jelentgetnek hogy ekkor meg akkor volt egy lövés ami tőletek jött mit lőttel? hozzá teszem már kint sem voltam akkor. Ezért szoktam az elejtés alá írni azt az időt amikor alá írtam a a naplót. És persze hogy a főfelügyelő úr azt hitte akkor lőttem meg a borzot!

« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 12. - 06:09:13 írta Sakac » Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2836 Dátum: 2015. Május 11. - 22:15:28 »

Ha rajtam múlana semmi nem lenne ! Viszont szerintem megtanulod hogy " hallgatni arany " vagyis csak azt írod be a könyvbe amit kell .  Nem szól szám
Na és sok minden mást is megtanulsz . De azt inkább nem írom le .......................................  De így amit leírtál az okirati bizonyíték arra hogy tiltott időben lőttél borzot.
Már csak az az érdekes hogy Téged hogyan találtak meg.   Vállat von  Azért vannak elképzeléseim .             Emelem


Nekem is vannak elképzeléseim de inkább én sem írnám le. Megszívtam sajnos ez van! Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2837 Dátum: 2015. Május 12. - 07:43:53 »


Nekem is vannak elképzeléseim de inkább én sem írnám le. Megszívtam sajnos ez van! Emelem

Én úgy tudom, hogy nem is Te írtad oda az időt, hanem utólag valamelyik rosszakaród.
Minek is írnád oda, hiszen nem kötelező.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #2838 Dátum: 2015. Május 12. - 08:14:36 »

Szerintem a jövőben az olyan társaságoknál ahol ez gondot okoz:a következő vagy rendkivüli közgyűlésre meghívni az illetékes felügyelőt ,tartson oktatást a szabályos kitöltésről készüljön róla minta amit mindenki lőgyegyzékében tart ill. a beíró könyv fölé kifüggeszteni .Kicsit gyerekes szájbarágós de legalább egyértelmű,és innentől jogos a számon kérés az ettől eltérőtől
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #2839 Dátum: 2015. Május 12. - 08:21:47 »

Ki maradt -ha már más által utólagos beírás gyanúja is  felmerül :szerezz be speciális vegytintával működő tollat mindig ezt használd és terjeszd is el a hírt (összeesküvés elmélete van a dolognak dehát sok az alja "ember"
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2840 Dátum: 2015. Május 12. - 10:09:31 »

Szerintem a jövőben az olyan társaságoknál ahol ez gondot okoz:a következő vagy rendkivüli közgyűlésre meghívni az illetékes felügyelőt ,tartson oktatást a szabályos kitöltésről készüljön róla minta amit mindenki lőgyegyzékében tart ill. a beíró könyv fölé kifüggeszteni .Kicsit gyerekes szájbarágós de legalább egyértelmű,és innentől jogos a számon kérés az ettől eltérőtől

Igazából a vadászat rendjét a házi szabályzatban minden társaság köteles szabályozni. Ennek egy példányát a "beíró füzet" mellékleteként ki kell függeszteni, illetve minden tagnak meg kell küldeni.
Egyébként ezért sem jó, ha a törvényi előírásokat még megfejeljük a túlzott saját szigorításokkal!

Azt az időpontot amikor ténylegesen befejezem a vadászatot (ha nagyobb az eltérés az előre beírt és a tényleges idő között) én is be szoktam írni a naplóba, de csak a megjegyzés rovatba, és odaírom, hogy befejezve.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2841 Dátum: 2015. Május 12. - 10:40:58 »

Igazából a vadászat rendjét a házi szabályzatban minden társaság köteles szabályozni. Ennek egy példányát a "beíró füzet" mellékleteként ki kell függeszteni, illetve minden tagnak meg kell küldeni.
Egyébként ezért sem jó, ha a törvényi előírásokat még megfejeljük a túlzott saját szigorításokkal!

Azt az időpontot amikor ténylegesen befejezem a vadászatot (ha nagyobb az eltérés az előre beírt és a tényleges idő között) én is be szoktam írni a naplóba, de csak a megjegyzés rovatba, és odaírom, hogy befejezve.

Én is azt írtam be, hogy 19:40 mert akkor végeztem. Csak fasz voltam, hogy nem írtam mellé, hogy vadászat vége.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2842 Dátum: 2015. Május 12. - 20:49:36 »

A lövés az nem vadászati eseménye?
Mert azért azt rögzíteni kell.
 Vállat von
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2843 Dátum: 2015. Május 12. - 21:03:59 »

A lövés az nem vadászati eseménye?
Mert azért azt rögzíteni kell.
 Vállat von
Rálövés disznóra.Hibázás.
Rálövés disznóra. Sebzés. Stb. ezeket írjuk be. Amúgy meg jó nagy vadásztársaság lehet az,ahol a tényszerűség okáért a rálövés idejét is be kell írni,a gyanú elkerülése végett. Nagy bajban lennék/lennének a vájtfülűek ,mert tegnap a mi 2 lövésünk mellett még ötöt számoltam a környező társaságokból. A Tisza másik oldalán rendszeresen ropog a puska,aki azt 5 kilométerről megmondja,hogy honnan jött a durranás,az megsüvegelni való lisztferenc... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2844 Dátum: 2015. Május 12. - 21:14:51 »

Rálövés disznóra.Hibázás.
Rálövés disznóra. Sebzés. Stb. ezeket írjuk be. Amúgy meg jó nagy vadásztársaság lehet az,ahol a tényszerűség okáért a rálövés idejét is be kell írni,a gyanú elkerülése végett. Nagy bajban lennék/lennének a vájtfülűek ,mert tegnap a mi 2 lövésünk mellett még ötöt számoltam a környező társaságokból. A Tisza másik oldalán rendszeresen ropog a puska,aki azt 5 kilométerről megmondja,hogy honnan jött a durranás,az megsüvegelni való lisztferenc... Vigyorog

13000 hektár a terület. De tényleg ilyenen az emberek nálunk a kákán is csomót keresnek.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2845 Dátum: 2015. Május 12. - 21:21:04 »

A lövés az nem vadászati eseménye?
Mert azért azt rögzíteni kell.
 Vállat von

Zsolti!

Nálunk, ha leadok lövést, azt írom be, hogy elejtés  (db, fajú, ivarú vad,) vagy hibázás, vagy sebzés,  de azt, hogy mikor adtam le a lövést(időt) azt nem kell!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2846 Dátum: 2015. Május 12. - 21:30:05 »

Zsolti!

Nálunk, ha leadok lövést, azt írom be, hogy elejtés  (db, fajú, ivarú vad,) vagy hibázás, vagy sebzés,  de azt, hogy mikor adtam le a lövést(időt) azt nem kell!

Én meg a naplóba való bejegyzés idejét írtam be. Ez olyan hihetetlen??
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2847 Dátum: 2015. Május 12. - 22:08:46 »

Én meg a naplóba való bejegyzés idejét írtam be. Ez olyan hihetetlen??

Miért lenne hihetetlen??? Amit elszúrtál, az hogy rossz helyre írtad!  DE! Nem neked kell mentegetőznöd, hanem aki vádol annak kell bizonyítani az ellenkezőjét!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2848 Dátum: 2015. Május 13. - 08:14:41 »

Miért lenne hihetetlen??? Amit elszúrtál, az hogy rossz helyre írtad!  DE! Nem neked kell mentegetőznöd, hanem aki vádol annak kell bizonyítani az ellenkezőjét!


Jó lenne ha így menne a dolog ! Talán többet mondana ha látnánk is azt a beírást , mert nem mindegy hogy a "meglőve 19,40" az hogy néz ki . Abból az olvasható ki hogy "lövés borzra -meglőve "  ( csak ugye elég logikátlan mert az elejtés rovatba beírtad ...... Fejvakarás  ) akkor ok. Ha az hogy meglőve 19,40 -kor az nem ok. Ha már ilyen dolgok esnek meg nálatok ne csodálkozz hogy a hatóság büntetést szab ki - ez nekik is kényszerpálya ami minimum 3 hónap . A védekezés szabadságában nem korlátozhatnak ! Azt mondasz amit akarsz, akár hazudhatsz is , azért nem büntethetnek. A bizonyítás kényszere a hatóságot terheli  - de senkit nem vádolhatsz védekezés képen mert az már más tészta . Ezért nem jó hogy a beírást vagy az időpontot más tette . Nagy kockázat mert a végén írásszakértő és hatóság félrevezetése stb.                   Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2849 Dátum: 2015. Május 13. - 12:26:08 »

Erről a témáról megjelent anno egy cikk is "Kinyírókönyv a beírókönyv" címmel, de sajnos már nem találom...
Mindenesetre oda kell figyelni, mit ír be vagy mit nem ír be az ember...
Nálunk még tavaly pl. kiment puskabelövés címén a beutalt a területre...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: