Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585782 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2805 Dátum: 2015. április 24. - 12:35:20 »

Egyik barátom meglőtte a Borzt és bevonták a vadászjegyét. Február 13.-án meglőtte 19:45-kor és azt írta be is a beírókönyvbe. Hiába próbálta magyarázni szegény, hogy még világosban lőtte meg és azért írta azt az időpontot mert akkor ért vissza a könyvhöz nem nagyon hatotta meg őket.

Ez azért aggasztó lenne, ha így működne...mármint hogy a kiírás időpontja a meghatározó. Lövök egy borzot világosban, várok még disznóra, rámsötétedik alaposan, bemegyek kiírni és elveszik a tartásim? Nonszensz. Vagy vmit rosszul értelmeztem?
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2806 Dátum: 2015. április 24. - 16:48:14 »

Hát ez így baromi zavaros és hiányos !  Te hivatásos vadász vagy ? Most orvosról , pszichológusról ,pszichiáterről van szó ?
A leggyorsabb egyébként hogy elmész egy olyan helyre GYORSAN ahol érvényes (?) papírt állít ki az "orvos" és megszűnik a bevonás indoka.
Polgári peren meg visszaköveteled a pénzt ami VALAKI hibájából ki lett fizetve.               Emelem

Nekem is baromi zavaros, mert a rendőrség eléggé bekavar. Ma egy hosszas telefonálás után arra jutottunk, hogy volt egy friss vadászvizsgás, aki a fegyvervásárlásiját intézte és nála találták nem megfelelőnek a pecsétet, ezért eljárást indítottak a házi orvos és pszichológus ellen. Itt viszont jött még egy fura dolog. Van egy másik pszichológus, akit ugyan úgy hínak, mint a miénket, de neki nincs jogosultsága ilyen papírokat kiadni. Ezzel keverték össze a mi pszichológusunkat, ezért be is vitték szerencsétlent a rendőrségre. Ki is akadt mindenki, hogy arra is gondolhatnának, hogy létezik több ugyan olyan nevű ember...Ezért arra jutottak, hogy per lesz belőle, ha még így sem ismeri be a rendőrség a hibáját, és továbbra is minket fognak b*szogatni. Azért is érdekes még, hogy csak két megyében van ez a nyomozás már, mert a többi rendőrkapitányság valószínűleg rájött, hogy semmi törvénytelenség nem történt.
Érdekes dolog ez, a rendőrség is ezt mondta, hogy minél hamarabb csináltassak újat valahol. De elég sokan összebeszéltünk, és most arra jutottunk, hogy mi, érintett vadászok egyenlőre ne csináljunk semmit, majd értesítenek minket minden továbbiról.

 Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
sab
Vendég
« Új üzenet #2807 Dátum: 2015. április 24. - 16:57:51 »

Nekem is baromi zavaros, mert a rendőrség eléggé bekavar. Ma egy hosszas telefonálás után arra jutottunk, hogy volt egy friss vadászvizsgás, aki a fegyvervásárlásiját intézte és nála találták nem megfelelőnek a pecsétet, ezért eljárást indítottak a házi orvos és pszichológus ellen. Itt viszont jött még egy fura dolog. Van egy másik pszichológus, akit ugyan úgy hínak, mint a miénket, de neki nincs jogosultsága ilyen papírokat kiadni. Ezzel keverték össze a mi pszichológusunkat, ezért be is vitték szerencsétlent a rendőrségre. Ki is akadt mindenki, hogy arra is gondolhatnának, hogy létezik több ugyan olyan nevű ember...Ezért arra jutottak, hogy per lesz belőle, ha még így sem ismeri be a rendőrség a hibáját, és továbbra is minket fognak b*szogatni. Azért is érdekes még, hogy csak két megyében van ez a nyomozás már, mert a többi rendőrkapitányság valószínűleg rájött, hogy semmi törvénytelenség nem történt.
Érdekes dolog ez, a rendőrség is ezt mondta, hogy minél hamarabb csináltassak újat valahol. De elég sokan összebeszéltünk, és most arra jutottunk, hogy mi, érintett vadászok egyenlőre ne csináljunk semmit, majd értesítenek minket minden továbbiról.

 Emelem

Meg kell várni egy határozatot, mert nem elletek folyik az eljárás.
Üdögeljetek nyugodtan, mert nincs ügyetek. Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2808 Dátum: 2015. április 26. - 06:38:36 »

Sportvadásznak a háziorvos,  hivatásosnak az üzemorvos csinálhatja meg az orvosi papírt.
A pszichológiát meg a pszichológus. 
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2809 Dátum: 2015. április 26. - 08:47:49 »

Ez azért aggasztó lenne, ha így működne...mármint hogy a kiírás időpontja a meghatározó. Lövök egy borzot világosban, várok még disznóra, rámsötétedik alaposan, bemegyek kiírni és elveszik a tartásim? Nonszensz. Vagy vmit rosszul értelmeztem?
A felvetett ügyben már az alapoknál van baj Fejvakarás

Idézet a 79/2004. végrehajtási rendeletből:

(A Vtv. 58. §-ához)

47. §70 (1) Az egyéni, illetve a társas vadászati naplót és terítéknyilvántartást a 13. számú mellékletben foglalt minta szerint területrészenként elkülönítve kell vezetni. Minden vadászatot új sorszámon, annak megkezdése előtt kell naplózni, a vadászat várható befejezésével együtt. A bejegyzett befejezési időponton túl a vadász vadászati tevékenységet nem végezhet. Egyéni vendég- vagy bérvadászat esetében a vadászatot a kísérővadász jegyezi be, társas vadászat esetében pedig a vadászatvezető. Amennyiben a vadászaton vadelejtés, sebzés, hibázás vagy bármilyen vadászati, illetve rendkívüli esemény történt akkor a vadászat végén - egyéni vadászat esetén a vadász, társas vadászat esetén a vadászatvezető, bér- és vendégvadászat esetén pedig a kísérővadász - a vadászati napló megfelelő rovatába bejegyezni, valamint a bejegyzést aláírásával hitelesíteni köteles.


Olyan nincs, hogy a vadászat végén beírja valaki, hogy mikor lőtte a vadat.
A beíráskor (a vadászat megkezdése előtt) az "Egyéni vadászati napló és terítéknyilvántartás" fedőnevű könyvben (népies neve "Beírókönyv") a beíró ki kell töltse a bal oldalt.
Bejegyzés sorszáma; vadászat kezdete (dátum, idő); terület megnevezése; résztvevők neve; vadászat vége (dátum, idő).
Ezt követően a bal oldali laphoz nem nyúlhat!
Ha nem lőtt semmit, vissza se kell mennie a beírókönyvhöz, mert aláírni is csak akkor kell, ha elejtés, vagy egyéb olyan esemény történt, ami miatt használni kell a jobb oldali lapot és azt kell hitelesíteni az aláírásával.
A jobb oldalon a következő rovatok vannak:
Zsákmány (faja, ivara és darabszáma); nagyvad azonosító száma; megjegyzés (hibázás, sebzés, eü.elejtés, egyéb intézkedés, stb), aláírás.
Tehát nincs olyan, hogy beírta a borz elejtésének időpontját és azon megbukott.

Amúgy lenne mit megváltoztatni a Vtv-ben (meg is lesz sokminden, de ki tudja, hogy mik lesznek azok Vállat von), mert jelenleg pl. az aranysakál sem lőhető éjjel.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2810 Dátum: 2015. április 26. - 11:23:16 »


Olyan nincs, hogy a vadászat végén beírja valaki, hogy mikor lőtte a vadat.

Tehát nincs olyan, hogy beírta a borz elejtésének időpontját és azon megbukott.

Jajj,dehogy nincs...a környéken az elmúlt időszakban több helyen ellenőrizte a Vadászati Hatóság a beírókönyvet.Amikor -vaddisznó kivételével- más nagyvad került terítékre,és a megjegyzés rovatba az elejtő beírta a lövés (elejtés) idejét is,a Vadászati Felügyelő már kereste is az interneten,hogy azon a napon mikor volt napnyugta (+1 óra).Amennyiben sántított a dolog,már ugrott is a vadászjegy 3 hónapra...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2811 Dátum: 2015. április 26. - 12:13:14 »

Jajj,dehogy nincs...a környéken az elmúlt időszakban több helyen ellenőrizte a Vadászati Hatóság a beírókönyvet.Amikor -vaddisznó kivételével- más nagyvad került terítékre,és a megjegyzés rovatba az elejtő beírta a lövés (elejtés) idejét is,a Vadászati Felügyelő már kereste is az interneten,hogy azon a napon mikor volt napnyugta (+1 óra).Amennyiben sántított a dolog,már ugrott is a vadászjegy 3 hónapra...

 
 Az aki pedig a megjegyzés rovatba olyan baromságokat ír amit senki nem kérdezett vagyis egyáltalán nem kötelező az  "  úgy járt  " !    Emelem

 Ahogy Csaba írta úgy kell azt a naplót kitölteni , minden más felesleges . Én csak azt írom be amit a napló "kérdez" ha malac is a rovat azt kéri hogy ivara ? - Akkor a válasz az ivar és nem malac v süldő stb. A szarvasnál is (pedig lényeges lenne) de nem kérdés hogy tehén vagy ünő vagy borjú . Érdekes eset lehet a bikaborjú beírása - de "Aki nem hiszi járjon utána!"
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2812 Dátum: 2015. április 26. - 12:36:01 »

Jajj,dehogy nincs....... a megjegyzés rovatba az elejtő beírta a lövés (elejtés) idejét is....
Ja, aki helybe meg tátott szájjal a lóf@szért, az ne csodálkozzon, ha telibe kapja..... Vállat von

Ezért ugatom pár hasonszőrű vadásztársammal minden alkalommal, hogy a vadászati törvény és a végrehajtási rendelet (legalább főbb pontokban való) ismerete nem egyfajta úri huncutság és nem is felesleges kedvtelés.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2813 Dátum: 2015. április 26. - 12:57:19 »

Ha nem lőtt semmit, vissza se kell mennie a beírókönyvhöz, mert aláírni is csak akkor kell, ha elejtés, vagy egyéb olyan esemény történt, ami miatt használni kell a jobb oldali lapot és azt kell hitelesíteni az aláírásával.
Szia Csaba!

Ha nem írom alá a jobb oldalon a bal oldali rész kitöltése után, akkor mi bizonyítja, hogy én tettem a beírást?

Üdv:  Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2814 Dátum: 2015. április 26. - 13:22:59 »

Ja, aki helybe meg tátott szájjal a lóf@szért, az ne csodálkozzon, ha telibe kapja..... Vállat von

Ezért ugatom pár hasonszőrű vadásztársammal minden alkalommal, hogy a vadászati törvény és a végrehajtási rendelet (legalább főbb pontokban való) ismerete nem egyfajta úri huncutság és nem is felesleges kedvtelés.
Jó van mán' na...nem én vótam... Stoel
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2815 Dátum: 2015. április 26. - 13:33:20 »

Ha nem írom alá a jobb oldalon a bal oldali rész kitöltése után, akkor mi bizonyítja, hogy én tettem a beírást?
Azt semmi, mert azt nem is szükséges bizonyítani.
Mivel semmi nem írja elő, hogy személyesen kell a beiratkozást elvégezni.
Ez megint olyan dolog, hogy sok helyen "azt hiszik, hogy úgy kell" és erre hoznak feleslegesen agyon bonyolított házi szabályzatokat, pedig teljesen felesleges.
Bárki elvégezheti a beírást.

A törvény csak arról rendelkezik, hogy ha "esemény" történt, azt csak a vadász, a vadásztató, vagy a vadászatvezető írhatja be az alkalomtól függően.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2816 Dátum: 2015. április 26. - 15:53:05 »

Azt semmi, mert azt nem is szükséges bizonyítani.
Mivel semmi nem írja elő, hogy személyesen kell a beiratkozást elvégezni.
Ez megint olyan dolog, hogy sok helyen "azt hiszik, hogy úgy kell" és erre hoznak feleslegesen agyon bonyolított házi szabályzatokat, pedig teljesen felesleges.
Bárki elvégezheti a beírást.

A törvény csak arról rendelkezik, hogy ha "esemény" történt, azt csak a vadász, a vadásztató, vagy a vadászatvezető írhatja be az alkalomtól függően.
 Emelem
Igen, nálunk is így van, csak személyesen lehet beiratkozni. Voltam olyan helyen, ahol a vendégvadász saját maga írta be magát egy külön sorba. Érdekes dolgok ezek.
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2817 Dátum: 2015. április 26. - 16:48:22 »

Voltam olyan helyen, ahol a vendégvadász saját maga írta be magát egy külön sorba.
Erre mondom, hogy menyivel jobb lenne, ha mindenki tisztában lenne legalább az alapvető szabályokkal.
A vendégvadász nem írhat be a könyvbe, helyette a vendéglátó kötelessége azt megtenni.

A vadásztársaság természetesen szigoríthat a törvényi szabályozáson, ehhez joga van.
Kérdés, hogy van-e értelme?
Sok helyen azt látom, hogy sokkal inkább az IB egyfajta hatalomvágya szüli a szigorításokat, afféle "majdénmegmutatomnektek" érzésem támad a házi szabályzatokban lévő plusz szabályoktól.
Eleve minden szabályozás pont annyit ér, amennyit abból be lehet tartatni a tagsággal....és amit a szabályok hozója is keményen betart.
Itt láttam már több alkalommal azt, hogy "a törvényt a parasztnak csináltuk" elv érvényesült, mert a vadászatban vannak egyenlők és egyenlőbbek Fejvakarás
Pedig gróf Sz. Zs. is azt írta, hogy vadászatban nincs király és nincs cigány.....
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2818 Dátum: 2015. április 26. - 16:49:24 »

Jó van mán' na...nem én vótam... Stoel
Nem szerettem volna azt a benyomást kelteni, mint ha te lettél volna. Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2819 Dátum: 2015. április 26. - 16:52:29 »

Azt semmi, mert azt nem is szükséges bizonyítani.
Mivel semmi nem írja elő, hogy személyesen kell a beiratkozást elvégezni.
Ez megint olyan dolog, hogy sok helyen "azt hiszik, hogy úgy kell" és erre hoznak feleslegesen agyon bonyolított házi szabályzatokat, pedig teljesen felesleges.
Bárki elvégezheti a beírást.

A törvény csak arról rendelkezik, hogy ha "esemény" történt, azt csak a vadász, a vadásztató, vagy a vadászatvezető írhatja be az alkalomtól függően.
 Emelem
Hülyeség...ebből is volt már balhé (jogosan),hogy a haver beírta a havert...
Vhr. 65. § (1) A vadász a vadászat megkezdése előtt köteles a jogosultnál az előírt rendben jelentkezni. Egyéni vadászat esetén - ha ettől eltérő helyi szabályt nem állapítanak meg - a jogosultnál való jelentkezésnek minősül a vadászatnak a vadászati napló vezetésére meghatározott szabályok szerinti bejegyzése is. A vadász e rend szerinti jelentkezésével a jogosult hozzájárulása a vadászathoz megadottnak tekintendő.
Tehát nem a kutyája,nem a szomszéd menyecske,hanem személyesen ő maga!!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: