Oldalak: 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585792 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2745 Dátum: 2015. Március 05. - 12:22:43 »

Igen, megtaláltam új Ptk 3:65.§ (3) bekezdés, miszerint:
"A tag tagsági jogait személyesen gyakorolhatja. A tag tagsági jogait akkor gyakorolhatja képviselőn keresztül, ha azt az alapszabály lehetővé teszi. A tagsági jogok forgalomképtelenek és nem örökölhetők."
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #2746 Dátum: 2015. Március 05. - 19:29:57 »

Igen, megtaláltam új Ptk 3:65.§ (3) bekezdés, miszerint:
"A tag tagsági jogait személyesen gyakorolhatja. A tag tagsági jogait akkor gyakorolhatja képviselőn keresztül, ha azt az alapszabály lehetővé teszi. A tagsági jogok forgalomképtelenek és nem örökölhetők."

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget!Rendesek vagytok nagyon. Most már tisztán látom legalább a dolgokat.
További szép estét kívánok mindenkinek.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2747 Dátum: 2015. Március 10. - 10:32:30 »

http://www.parlament.hu/irom40/03754/03754.pdf

 Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2748 Dátum: 2015. Március 10. - 11:08:20 »


2015. évi ... törvény
a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV.
törvény módosításáról

1.   §

A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény (a továbbiakban: Vtv.) 42. §-a következő (2) bekezdéssel egészül ki:

„(2) Az e törvény hatályba lépését követően első alkalommal jóváhagyott körzeti vadgazdálkodási terv 2016. február 29-ig szóló hosszú távú vadgazdálkodási előírás.”

2. §

A Vtv. 50. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(4) A vadászati hatóság, amennyiben a vad és élőhelyének szakszerű védelme ezt különösen indokolttá teszi, felsőfokú végzettségű hivatásos vadász igénybevételét is előírhatja.”

3. §

A Vtv. 75/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„75/A. § (1) A jogosult a vadászható állat által okozott kárért való felelősség Polgári Törvénykönyvben foglalt szabályai alapján köteles a mezőgazdálkodáson és erdőgazdálkodáson kívül másnak okozott kárt megtéríteni azzal, hogy a vadászatra jogosult ellenőrzési körén kívül eső oknak a vadászati jog gyakorlásán és a vadgazdálkodási tevékenység folytatásán kívül eső okot kell tekinteni.
(2) A vadászható állat által okozott kárért való (1) bekezdés szerinti felelősség és a fokozott veszéllyel járó tevékenységért való felelősség találkozása esetén a Polgári Törvénykönyvnek a veszélyes üzemek találkozására vonatkozó szabályait kell alkalmazni.”

4. §

Ez a törvény a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba


INDOKOLÁS

ÁLTALÁNOS INDOKOLÁS
A módosítás a körzeti vadgazdálkodási tervek időbeli hatályának meghosszabbítására, a hivatásos vadász szakképesítési követelményének enyhítésére, továbbá a vad és gépjárműütközésnek a régi Polgári Törvénykönyv szerint kárfelelősségi szabályaihoz való visszatérésre tesz javaslatot.

RÉSZLETES INDOKOLÁS

Az 1. §-hoz

A körzeti vadgazdálkodási tervek a törvény rendelkezései szerint 10 évig hatályosak, azonban figyelemmel a vadászati joganyag folyamatban levő felülvizsgálatára nem indokolt új terveket készíteni, hanem a korábbi tervek időbeli hatályának meghosszabbítása javasolt. A módosítás emellett enyhít a hivatásos vadász szakképesítési követelményén.

A 2.§-hoz

A képesítési követelmények ésszerű csökkentésével kapcsolatos kormányzati feladatokról szóló 2054/2013. (XII. 31.) Korm. határozat feladatul határozza meg az érintett miniszterekszámára, hogy az egyes tevékenységek gyakorlásához vagy munkakörök betöltéséhez szükséges képesítési követelményeket indokolt szinten határozza meg. Ez alapján a hivatásos vadász számára nem kerül kötelező jelleggel előírásra a felsőfokú végzettség.

A 3. §-hoz

Az Országos Magyar Vadászati Védegylet problémafelvetése alapján a vad és gépjárműütközésnek a régi Polgári Törvénykönyv szerinti kárfelelősségi szabályaihoz való visszatérés érdekében az új Polgári Törvénykönyv rendelkezéseinek az ágazati törvényben való értelmezése szükséges. A jogi problémát a terminológiai változás okozza, ugyanis míg a korábbi szabályok szerint a mentesülés feltétele a fokozott veszéllyel járó tevékenység körén kívül eső elháríthatatlan ok általi károkozás volt, addig az új rendelkezések szerint a mentesülés feltétele az ellenőrzési körén kívül eső elháríthatatlan ok általi előidézés. Az ellenőrzési kör tartalmát jogszabály nem határozza meg, azt eseti jelleggel a bírósági gyakorlat fogja megállapítani, ami jelentős bizonytalanságot okoz. A módosítás eredményeként a vad és gépjármű összeütközése esetén a veszélyes üzemek találkozására vonatkozó polgári jogi szabályokat kell alkalmazni.

A 4. §-hoz

Hatályba léptető rendelkezés
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2749 Dátum: 2015. Március 10. - 15:10:37 »

Ha jól érzem, ezzel a módosítással az új vadászati törvény  megint elnapolva! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2750 Dátum: 2015. Március 10. - 16:45:17 »

Ha jól érzem, ezzel a módosítással az új vadászati törvény  megint elnapolva! Fejvakarás
Nem hiszem, hogy a kettő összefüggene.
Ez egy sima módosítási javaslat, ami bízzunk benne, hogy át is fog menni a T. Házon.
Főleg a §75-ös.

Ha ezt megszavazzák, akkor pl. a gépjármű-vad ütközések protokollja visszatér az új Ptk. előtti idők gyakorlatához.
Vagyis a baleset után azt kell vizsgálni, hogy kinek volt felróható a baleset előidézése.
Ha senkinek, akkor a veszélyes üzemek találkozására vonatkozó protokoll lesz érvényben.

Gyakorlatban: ha nem hajtottad ki a vadat az útra, a műút melletti társas vadászatodról figyelmeztetted a forgalom résztvevőit, elhelyezted a vadveszélyt jelző tábláidat, akkor nem kell fizetned a kár okozás miatt az állam helyett, mint azt az új Ptk-ba ügyesen becsempészték.
A Kamara és a Védegylet kezdeményezésére nem lett elásva az ügy és egy szakjogászokból álló kollégium dolgozott rajta, hogy ezt mielőbb vissza lehessen változtatni.
Már csak egy lépésre van a siker.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2751 Dátum: 2015. Március 10. - 17:34:42 »

Szia Csaba! Emelem

Ezt értem, és örülök is neki, mert nálunk is van évente egy-két ütközés!

Amire az elmaradást írtam, 2014 második felére, majd 2015 első negyedévére ígérték az új Vtv,, hogy a parlament elé kerül, de most már csönd van róla. Ha terveznék hamarosan az új törvényt, beledolgozták volna ezt is abba!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2752 Dátum: 2015. Március 10. - 18:50:38 »

Amire az elmaradást írtam, 2014 második felére, majd 2015 első negyedévére ígérték az új Vtv,, hogy a parlament elé kerül, de most már csönd van róla. Ha terveznék hamarosan az új törvényt, beledolgozták volna ezt is abba!
Szia Attila!
Az új törvényt a legutolsó nyilatkozatok alapján ez év őszén tolják be vitára és legkorábban '16 tavaszán-nyarán léphet életbe.
Ezzel nem lehetett addig várni, a Kamara azért sürgette a változtatást.
Sok vadászatra jogosult tönkremenne addig a kártérítésekben.
Illetve tönkre is fog ha a honatyák valamiért nem szavazzák meg.
Melyik Vt. tud ma probléma nélkül kifizetni egy 15-20 millás autót + járulékos költségek, egy hétköznapi baleset miatt? Vállat von
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2753 Dátum: 2015. Március 13. - 10:31:23 »

Sziasztok!
 Tegnap elmentem orvosi alkalmassági vizsgálatra a jogosítványomhoz (I. fokú ALKALMASSÁGI VÉLEMÉNY gépjárművezető 1. csoportú EGÉSZSÉGI ALKALMASSÁGRÓL szól a címben), 7200 forintot fizettem (32 éves vagyok).
Legközelebbi orvosi vizsgálat időpontja: 2025.03.12.

 Eszembe jutott a Fegyvertartási orvosi szinkronizálása és említettem, hogy úgy hallottam lehet egy vizsgálat és vizsgálati díjért a Fegyvertartásihoz valót is megkapni. A mostani 2017.04.19-ig érvényes.
Készségesen ki is nyomtatták az ORVOSI VÉLEMÉNY-t (Lőfegyverek megszerzésére vagy tartására irányuló hatósági engedély kiadásához szükséges egészségi alkalmasságról I.alkalmassági csoportban). Érvényesség ideje 2020.03.12.
Valami nem kerek! Hol itt a szinkron?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2754 Dátum: 2015. Március 13. - 12:35:22 »

Valami nem kerek! Hol itt a szinkron?

Markos-Nádas:  "Hány éves vagy te szép szőke herceg? 27!  És még hiszel a mesékben, há-há-há! "  Röhög

Szerintem nagyon fiatal vagy! Ha legalább 50 éve itt élnél tudnád, hogy ha sikerült valami előnyre szert tenned, akkor nem illik tovább reklamálni!  Szépen hallgatunk ilyenkor, mint sz@r a fűben, és örülünk, hogy egy fizetést megspóroltunk! Na!  Ördög
 Kacsint
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #2755 Dátum: 2015. Március 13. - 13:16:44 »

Sziasztok!

Biztos többen láttátok már, de azért érdekességképpen belinkelem az alábbi hirdetést:
https://vadaszapro.net/reszletek/220713/vadaszcsomagok.erdei-les-vadaszat

Névvel, képpel néhány éjszaka elejtett Dám. Az alső képen még a fegyverlámpa is fent van a terítéken ...

Itt tartunk, és gondolom ez még fokozható.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2756 Dátum: 2015. Március 13. - 14:19:11 »

néhány éjszaka elejtett Dám. Az alső képen még a fegyverlámpa is fent van a terítéken ...
Ismerek nem egy vadászt, akinek a fegyverlámpája mindig rajta van a puskáján, mert azzal együtt lett belőve.
Nem törvényszerű, hogy lámpával történt az elejtés.
Még ha a teríték fotó már sötétben is készült.

Nem használok fegyverlámpát, de nem szerencsés látatlanban, a tények teljes hiányában ítélkezni sem. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #2757 Dátum: 2015. Március 13. - 17:32:08 »

Szia,

Tavaly újítottam meg én, de ravasz módon vittem a törvényi változásokról doksit a doktor bácsinak, aki rövid utána járás után rádöbbent, hogy tényleg változott az érvényességi idő.
Ha hivatásos vadász vagy, akkor ne olvasd tovább (a hozzászólásból nem derült ki)

Ha hivatásos vadász vagy, akkor:
Lőfegyvert munkakörükből eredően tartani szándékozó, illetve tartó személyek (I. csoport) lőfegyvertartásra való egészségi alkalmasságának pszichológiai vizsgálata   
      a) első fokon   7 200 Ft

Ha nem, akkor:
   Lőfegyvert tartani szándékozó, illetve tartó személyek (II. csoport) lőfegyvertartásra való alkalmassági vizsgálata   
   A.   orvosi alkalmassági vizsgálat   
      a) ha a 40. életévét még nem töltötte be:   
         aa)   első fokon   7 200 Ft

Jogsi:
az 1. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: KR.) 2. melléklete szerinti „A1” alkategóriába, „A2” alkategóriába, „A” korlátozott kategóriába, „A” kategóriába, „B1” alkategóriába, „B” kategóriába, „B+E” kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni;

vagy:

2. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki
 ba) a KR. 2. melléklete szerinti „C1”, „C1+E”, „C”, „C+E”, „D1”, „D1+E”, „D”, „D+E” kombinált vagy „TR” trolibusz kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni,
 bb) a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak, függetlenül a vezetni kívánt jármű kategóriájától.


Tehát ha nem vagy hivatásos vadász, akkor 2-es csoportban vagy vadászatilag, valamint, ha nem vagy hivatásos sofőr, akkor 1-es csoportban vagy vezetésileg.

Aztán lehet, hogy tévedek és nem is így van  Mosolyog

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700284.KOR
http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?docid=99200013.NM

 Emelem





Sziasztok!
 Tegnap elmentem orvosi alkalmassági vizsgálatra a jogosítványomhoz (I. fokú ALKALMASSÁGI VÉLEMÉNY gépjárművezető 1. csoportú EGÉSZSÉGI ALKALMASSÁGRÓL szól a címben), 7200 forintot fizettem (32 éves vagyok).
Legközelebbi orvosi vizsgálat időpontja: 2025.03.12.

 Eszembe jutott a Fegyvertartási orvosi szinkronizálása és említettem, hogy úgy hallottam lehet egy vizsgálat és vizsgálati díjért a Fegyvertartásihoz valót is megkapni. A mostani 2017.04.19-ig érvényes.
Készségesen ki is nyomtatták az ORVOSI VÉLEMÉNY-t (Lőfegyverek megszerzésére vagy tartására irányuló hatósági engedély kiadásához szükséges egészségi alkalmasságról I.alkalmassági csoportban). Érvényesség ideje 2020.03.12.
Valami nem kerek! Hol itt a szinkron?
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2758 Dátum: 2015. Március 13. - 20:37:59 »

Szia,

Tavaly újítottam meg én, de ravasz módon vittem a törvényi változásokról doksit a doktor bácsinak, aki rövid utána járás után rádöbbent, hogy tényleg változott az érvényességi idő.
Ha hivatásos vadász vagy, akkor ne olvasd tovább (a hozzászólásból nem derült ki)

Ha hivatásos vadász vagy, akkor:
Lőfegyvert munkakörükből eredően tartani szándékozó, illetve tartó személyek (I. csoport) lőfegyvertartásra való egészségi alkalmasságának pszichológiai vizsgálata   
      a) első fokon   7 200 Ft

Ha nem, akkor:
   Lőfegyvert tartani szándékozó, illetve tartó személyek (II. csoport) lőfegyvertartásra való alkalmassági vizsgálata   
   A.   orvosi alkalmassági vizsgálat   
      a) ha a 40. életévét még nem töltötte be:   
         aa)   első fokon   7 200 Ft

Jogsi:
az 1. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: KR.) 2. melléklete szerinti „A1” alkategóriába, „A2” alkategóriába, „A” korlátozott kategóriába, „A” kategóriába, „B1” alkategóriába, „B” kategóriába, „B+E” kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni;

vagy:

2. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki
 ba) a KR. 2. melléklete szerinti „C1”, „C1+E”, „C”, „C+E”, „D1”, „D1+E”, „D”, „D+E” kombinált vagy „TR” trolibusz kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni,
 bb) a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak, függetlenül a vezetni kívánt jármű kategóriájától.


Tehát ha nem vagy hivatásos vadász, akkor 2-es csoportban vagy vadászatilag, valamint, ha nem vagy hivatásos sofőr, akkor 1-es csoportban vagy vezetésileg.

Aztán lehet, hogy tévedek és nem is így van  Mosolyog

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700284.KOR
http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?docid=99200013.NM

 Emelem






Köszönöm! Ma átböngésztem az idevonatkozó dolgokat és erre jutottam én is. (Gyalog sofőr és gyalog vadász vagyok...)
Orvosom hibásan I.alkalmassági osztályba sorolt.
Ja és arra gondoltam paraszti eszemmel, hogy ha a jogsihoz 10 évre kaptam, mert 40 alatt vagyok, akkor a fegyvertartásihoz is ennyi lenne ésszerű, de nem... ott 5-öt kaphatok. vagy nem?
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2759 Dátum: 2015. Március 13. - 21:32:20 »

A pszichológia csak akkor kell,  ha van szolgálati fegyvered. Ha nincs, akkor nem kell. A 2-es orvosi az kell.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: