Oldalak: 1 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585788 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2730 Dátum: 2015. Február 26. - 17:22:07 »

Szerintem ez egyféleképpen tud működni.
Megvásárolja magának az ismert módon. Hazahozza, szemlézteti, amikor beiratni megy, mész vele kitöltött adásvételivel. Biztos, hogy beírják neki, mert szabál' az szabál', de ott azonnal eladhatja a testvérének 1 Ft-ért, és már be is írhatják neked, tőle meg ki.


Attól függ, hogy neki ki az illetékes fegyverhatósága. Mert ha magyarországi, akkor haza kell jönnie egy behozataliért. Nemtom pontosan, annak mennyi az érvényessége, de a negyedévente nem biztos, hogy belefér.

Vizsgáztatni nem viheted. Nekünk is egyszerűbb lett volna, ha hozom a cibora 30-06os Steyr-ét, hétvégén meg viszem. A mi fegyverügyesünk legalábbis ezt mondta. Akkor nem kellett volna a fegyvermesternek fizetnie (ráadásul csak szemléztetni kell, ő meg elkért 18 ezret a műszakira  Nem )
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2731 Dátum: 2015. Február 26. - 17:26:16 »

Vizsgáztatni nem viheted.
Nekem az első utam a lőfegyvervizsgálóhoz vezetett és csak utána vittem beíratni a yardra.
Így logikus és ésszerű is...ja, hogy ezt még nem sok fegyverügyestől lehet elvárni? Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #2732 Dátum: 2015. Február 26. - 18:03:08 »

Hát akkor azt hiszem marad a saját út. Kb 2 évente megyek céges ügy miatt autóval ki, és akkor majd behozom magamnak, mert ez valóban sok hajcihővel jár.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2733 Dátum: 2015. Február 26. - 19:48:09 »

Nekem az első utam a lőfegyvervizsgálóhoz vezetett és csak utána vittem beíratni a yardra.
Így logikus és ésszerű is...ja, hogy ezt még nem sok fegyverügyestől lehet elvárni? Vállat von

Marmint, hogy én más helyett (aki behozta papíron a fegyvert) nem vihetem. Így értettem. Amúgy a sorrend az. Először Gyöngysor utca és csak utána írják be.
Naplózva
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #2734 Dátum: 2015. Március 04. - 07:13:55 »

Kedves Fórumozók!

Egy olyan kérdésem lenne az intezőbizottsági választás előtt,hogy ha jól tudom régen két testvér egyszerre egy időben nem lehetett bizottsági tag összeférhetetlenség miatt. Ez most is így van,vagy erre van esetleg bármilyen törvény,jogszabály?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2735 Dátum: 2015. Március 04. - 17:18:57 »

Kedves Fórumozók!

Egy olyan kérdésem lenne az intezőbizottsági választás előtt,hogy ha jól tudom régen két testvér egyszerre egy időben nem lehetett bizottsági tag összeférhetetlenség miatt. Ez most is így van,vagy erre van esetleg bármilyen törvény,jogszabály?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Szerintem nincs ilyen kitétel. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2736 Dátum: 2015. Március 04. - 18:08:05 »

Kedves Fórumozók!

Egy olyan kérdésem lenne az intezőbizottsági választás előtt,hogy ha jól tudom régen két testvér egyszerre egy időben nem lehetett bizottsági tag összeférhetetlenség miatt. Ez most is így van,vagy erre van esetleg bármilyen törvény,jogszabály?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Talán az egyesülési jogról szóló törvény foglakozik vele: 2011. évi CLXXV tv. 38.§ (3) bek d) pontja. Azért mérget ne vegyél rá, mert a fenti pont a közhasznú egyesületek vezetőinek az összeférhetetlenségéről szól, de más helyen konkrétan nem találtam így megemlítve. Valaki jogvégzett fórumtárs talán segít eldönteni, hogy ez vonatkozhat-e a vadásztársaságokra?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2737 Dátum: 2015. Március 04. - 19:42:52 »

Kedves Fórumozók!

Egy olyan kérdésem lenne az intezőbizottsági választás előtt,hogy ha jól tudom régen két testvér egyszerre egy időben nem lehetett bizottsági tag összeférhetetlenség miatt. Ez most is így van,vagy erre van esetleg bármilyen törvény,jogszabály?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Általában a házi szabályzatban szokták kikötni az összeférhetetlenséget és legtöbbször egyenes ági hozzátartozóra. De mintha rémlene egy kamarai állásfoglalás és a teljes választott tisztségviselői állományra vonatkoztatva. Fejvakarás Ha nem felejtem el holnap megnézem.  Emelem Addig azért nézd át az alapszabályt és a házi szabályzatot!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2738 Dátum: 2015. Március 04. - 20:26:28 »

Kedves Fórumozók!

Egy olyan kérdésem lenne az intezőbizottsági választás előtt,hogy ha jól tudom régen két testvér egyszerre egy időben nem lehetett bizottsági tag összeférhetetlenség miatt. Ez most is így van,vagy erre van esetleg bármilyen törvény,jogszabály?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Ismerek olyan VT-t ahol testvérek, többet ahol apa fia IB tagok.
Demokratikus választás esetén, szerintem nincs törvényi akadálya.
Márpedig egy VT-nél 1 ember, 1 szavazat!
A házi szabályzat máshogy is rendelkezhe.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #2739 Dátum: 2015. Március 05. - 06:50:06 »

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még egy olyan kérdésem lenne,hogy többen is jelezték nem tudnak részt venni a választáson, de megakarnak vele bízni valakit. Erre van lehetőség vagy titkos szavazás esetén személyesen kell szavazni? Azért merült fel bennem,hogy egy személyesen írt megbízással szavazhat-e valaki más helyett vagy nem?
Ebben is köszönöm szépen előre is a segítségeteket!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2740 Dátum: 2015. Március 05. - 07:35:05 »

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még egy olyan kérdésem lenne,hogy többen is jelezték nem tudnak részt venni a választáson, de megakarnak vele bízni valakit. Erre van lehetőség vagy titkos szavazás esetén személyesen kell szavazni? Azért merült fel bennem,hogy egy személyesen írt megbízással szavazhat-e valaki más helyett vagy nem?
Ebben is köszönöm szépen előre is a segítségeteket!
Az alapszabály erről is rendelkezik. Elvileg a tag tagsági jogait személyesen gyakorolja, különleges esetekben az alapszabály kitérhet rá hogy képviselőn keresztül is. De nagysas majd kijavít. Addig is vedd elő az alaszabályotokat és a háziszabályzatott. Sokkal okosabb leszel hidd el!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2741 Dátum: 2015. Március 05. - 08:41:33 »

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még egy olyan kérdésem lenne,hogy többen is jelezték nem tudnak részt venni a választáson, de megakarnak vele bízni valakit. Erre van lehetőség vagy titkos szavazás esetén személyesen kell szavazni? Azért merült fel bennem,hogy egy személyesen írt megbízással szavazhat-e valaki más helyett vagy nem?
Ebben is köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

Alapszabályfüggő. Azért szerintem az elég nonszensz, hogy valaki, aki nincs jelen, képviselőn keresztül kíván szavazni. A mi alapszabályunk szerint: A közgyűlésen a tagok csak személyesen vehetnek részt. A közgyűlésen minden jelenlévő tagot egy szavazat illet.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #2742 Dátum: 2015. Március 05. - 11:43:42 »

Alapszabályfüggő. Azért szerintem az elég nonszensz, hogy valaki, aki nincs jelen, képviselőn keresztül kíván szavazni. A mi alapszabályunk szerint: A közgyűlésen a tagok csak személyesen vehetnek részt. A közgyűlésen minden jelenlévő tagot egy szavazat illet.

Sajnos én is így gondolom. Elolvastam az egész alapszabályt,házi szabályzatot de csak annyi van beleírva, hogy minden tagnak egy szavazata van. Akkor szerintetek ebben az esetben mi van? Adhat megbízást valakinek vagy sem?
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2743 Dátum: 2015. Március 05. - 11:54:57 »

Sajnos én is így gondolom. Elolvastam az egész alapszabályt,házi szabályzatot de csak annyi van beleírva, hogy minden tagnak egy szavazata van. Akkor szerintetek ebben az esetben mi van? Adhat megbízást valakinek vagy sem?

Szerintem nem. Ha nincs külön megemlítve az alapszabályban, akkor nem (legalább is én úgy gondolom). Vegyen részt a közgyűlésen ha annyira akar szavazni, ha pedig nem tud ott lenni más elfoglaltsága miatt, akkor ne szavazzon. Főleg ha titkos szavazásról van szó (gondolom ez valamilyen tisztségviselő választás az előző hozzászólásaid alapján). Egyáltalán mi van akkor, ha a megbízott személy nem a megbízó akarata szerint szavaz? Titkos szavazásnál abszolút ellenőrizhetetlen és később pedig támadható.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2744 Dátum: 2015. Március 05. - 12:14:14 »

Szervusz Nandesz!  Emelem

Az új Ptk lehetővé teszi az elektronikus úton, illetve a megbízott szavazást is. Ez azonban csak akkor érvényes a társaságra, ha ezt az alapszabály már tartalmazza. (Ha jól emlékszem ezt már pár éve a civil törvény is engedélyezte)
A vadásztársaságok 2016 márciusáig kaptak haladékot az alapszabály Ptk szerinti átírására, de csak akkor, ha addig abban semmilyen változás nincs. Ha egy szót is megváltoztatnak benne, már az új, átírt alapszabályt kell megcsinálni és használni.
Mivel a ti alapszabályotok nem tartalmazza azt, hogy ezt a két szavazási formát is alkalmazhatja a tagság, ezért szvsz csak személyesen lehet szavazni.

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: