Oldalak: 1 ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 [179] 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585797 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2670 Dátum: 2015. Január 14. - 07:35:24 »

Az örökösödési illetéket eltörölték vagy 10 éve. 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2671 Dátum: 2015. Január 14. - 08:09:36 »

Ha a feleség "eladja" a puskát, miért nem keletkezik nála jövedelem? Ha annyiért adná el, amennyi az illeték volt, akkor lenne nullszaldós az ügylet.

Ingóértékesítésnél az adótörvény ismer olyat, hogy szerzési érték.
Öröklésnél ez a hagyatéki végzésben szereplő becsült érték. Tehát nem az illeték, hanem az illetékalap.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2672 Dátum: 2015. Január 14. - 08:12:15 »

Az örökösödési illetéket eltörölték vagy 10 éve. 

Erre azért ne köss nagyobb összegű fogadást.   Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2673 Dátum: 2015. Január 14. - 08:18:30 »

Erre azért ne köss nagyobb összegű fogadást.   Ördög

D. Ibolyának ez volt az egyetlen jó ötlete. 
Eltörölték Lajos.
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2674 Dátum: 2015. Január 14. - 08:26:58 »

Erre azért ne köss nagyobb összegű fogadást.   Ördög

Itt van az öröklési illetékre vonatkozó leirat:

http://nav.gov.hu/data/cms277137/20._IF_Az_oroklesi_illetek_2013.pdf
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2675 Dátum: 2015. Január 14. - 08:56:12 »

Az ingó vagyon 300 eFt felett öröklési illeték köteles.
Más kérdés ha van 20 Milla alatti ingatlan.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2676 Dátum: 2015. Január 14. - 08:57:27 »

D. Ibolyának ez volt az egyetlen jó ötlete. 
Eltörölték Lajos.
 Emelem

Nem törölték el. Mentességet adtak az egyeneságbeli rokonnak, ill. a túlélő házastársnak. A kettő nagyon nem ugyanaz.
Az alább tárgyalt esetben az számomra nem derült ki, hogy az örökhagyó és az örökös között milyen rokoni kapcsolat volt.
Lehet mentes is, de lehet illetékköteles is, ha az örökhagyó nem apja, nagyapja, dédapja Amras feleségének.
Ettől függetlenül hagyatéki leltár készülni fog, abban az ingatlanok és ingóságok felsorolásra kerülnek, tehát Amras felesége, illetékkel, vagy illetékfizetés nélkül tulajdonjogot fog szerezni a puska felett. A hagyatéki végzésben szereplő értéket pedig az adóhatóság elfogadja szerzési értéknek, ha tehát ugyanennyiért (vagy max 200 e Ft-tal drágábban, csak hogy cifrázzuk egy kicsit az adótörvényben rejlő lehetőségeket) eladja, akkor az SZJA törvény szerint nem keletkezik adófizetési kötelezettsége.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2677 Dátum: 2015. Január 14. - 09:11:39 »

Na, itt van hatályos SZJA részlete. Kiemeltem pirossal, ami adott esetben játszhat.
Az utolsó hivatkozott soron is érdemes elgondolkodni, ha esetleg egy értékesebb fegyverről van szó.
Ha ugyanis Amras a későbbiekben el akarja adni a fegyvert, nem mindegy, hogy milyen értéken veszi most meg, ugyanis nála ez az összeg lesz a szerzési érték, így az adómentes rész.
Példaképpen:
A hagyatéki becsérték 200 e Ft. Most megveheti 400-ért, anélkül, hogy adózna. Később eladhatja 600-ért, szintén adómentesen. Ha most 200-ért veszi meg, 400-ért adhatja el adómentesen, az afölötti rész adóköteles.


A VAGYONÁTRUHÁZÁS

Ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelem

58. § (1) Az ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelmet azon a napon kell megszerzettnek tekinteni, amikor az erről szóló szerződés kelt. Szerződés hiányában a jövedelem megszerzésének időpontjára az általános szabályokat kell alkalmazni.
(2)571 Ingó vagyontárgy átruházásából származó bevétel minden olyan bevétel - ide nem értve, ha a bevételt a magánszemély egyéni vállalkozóként, mezőgazdasági őstermelőként szerzi meg, valamint ha a (10) bekezdés rendelkezését kell alkalmazni -, amelyet a magánszemély az átruházásra tekintettel megszerez. Ilyennek minősül különösen az eladási ár, a cserében kapott dolognak a jövedelemszerzés időpontjára megállapított szokásos piaci értéke, valamint az ingó vagyontárgy gazdasági társaság vagy más cég részére nem pénzbeli hozzájárulásként (nem pénzbeli betétként) történő szolgáltatása esetén a vagyontárgynak a társasági szerződésben, más hasonló okiratban meghatározott értéke.
(3) Az ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelmet úgy kell megállapítani, hogy a bevételből le kell vonni az átruházó magánszemélyt terhelő következő igazolt költségeket (kivéve azokat, amelyeket valamely tevékenységéből származó bevételével szemben költségként már elszámolt):
a) a megszerzésre fordított összeget, és az ezzel összefüggő más kiadásokat;
b) az értéknövelő beruházásokat;
c) az átruházással kapcsolatos kiadásokat.
(4)572 Megszerzésre fordított összeg a vásárlásról szóló szerződés, számla, nyugta, elismervény stb. szerinti érték, cserében kapott ingó vagyontárgy esetében a csereszerződésben rögzített érték. Külföldről behozott ingó vagyontárgy esetében megszerzésre fordított összegnek a vámkiszabás alapjául szolgáló értéket, vagy ha nem történt vámkiszabás, akkor a forintra átszámított számla szerinti értéket kell figyelembe venni. Öröklés esetén az ingó vagyontárgy megszerzésre fordított összege a hagyatéki eljárásban megállapított érték, ingyenes szerzés esetén az illeték kiszabás alapjául szolgáló érték, ez utóbbi hiányában az ingó vagyontárgy megszerzéskori szokásos piaci értéke, és - vagy egyébként - ha az ingó vagyontárgy megszerzésekor adóköteles jövedelemre tekintettel adófizetés történt, ez a jövedelem is a szerzési érték része.
(5)573 Ha a megszerzésre fordított összeg a (4) bekezdés rendelkezései szerint nem állapítható meg, akkor a bevétel 25 százaléka számít jövedelemnek.
(6)574 Az ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelem után az adót a magánszemélynek adóbevallásában kell megállapítania és az adóbevallás benyújtására előírt határidőig kell megfizetnie.
(7)575 Nem kell megfizetni az ingó vagyontárgyak átruházásából az év során együttesen származó jövedelem adójának a 32 ezer forintot meg nem haladó részét.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2678 Dátum: 2015. Január 14. - 20:56:01 »

Köszönöm,  naiv voltam.
Azt hittem eltörölték és kész.

 Emelem
Naplózva
kgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #2679 Dátum: 2015. Január 17. - 18:55:40 »

Üdvözletem,

Tanácsot szeretnék kérni, hátha valaki járt már ebben a cipőben:
Hagyatéki eljárás folyamán feleségem tulajdonába fog kerülni vadászfegyver, ami ajándékozással kerülne hozzám a továbbiakban.
A rendőrség tájékoztatása szerint az úgy megfelelő, hogy egy kitöltött ajándékozási szerződéssel oda megyünk és akkor ki is adják.
Na de a szerződésen ez szerepel:
Ajándékozó kizárólagos tulajdonát képezi a ………….. gyártmányú, …………. kaliberű, ……….. gyártási számú, hatósági engedéllyel tartott ………… vadászfegyver, melyet a ……………. számú hatósági igazolvánnyal igazol.

Ilyenkor mi van? mivel fogja igazolni? hatósági igazolványa az elhunytnak volt.  Fejvakarás

Válaszokat előre is köszönöm

A hatósági igazolvány száma helyére a hagyatéki végzés számát kell beírni. Ennyi.  Wave
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2680 Dátum: 2015. Február 16. - 17:25:30 »

Sziasztok!
 Arra keresem a választ, hogy a megszerezni kívánt, érvényes tanúsítvánnyal Nem rendelkező fegyvert adás-vételivel elvihetem-e én vizsgára? Aztán a Rendőrségre beíratni.
Vagy csak az eladó viheti a vizsgára, majd az új plasztik kártya kézhezkapása után vihetem én?
Kösz: KÁ
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2681 Dátum: 2015. Február 16. - 18:01:54 »

Sziasztok!
 Arra keresem a választ, hogy a megszerezni kívánt, érvényes tanúsítvánnyal Nem rendelkező fegyvert adás-vételivel elvihetem-e én vizsgára? Aztán a Rendőrségre beíratni.
Vagy csak az eladó viheti a vizsgára, majd az új plasztik kártya kézhezkapása után vihetem én?
Kösz: KÁ

Olyasmi dereng, mintha csak műszakival rendelkező puskát lehetne értékesíteni, de utánajárok.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2682 Dátum: 2015. Február 16. - 20:06:21 »

Sziasztok!
 Arra keresem a választ, hogy a megszerezni kívánt, érvényes tanúsítvánnyal Nem rendelkező fegyvert adás-vételivel elvihetem-e én vizsgára? Aztán a Rendőrségre beíratni.
Vagy csak az eladó viheti a vizsgára, majd az új plasztik kártya kézhezkapása után vihetem én?
Kösz: KÁ

Szia!

Mi a következő képen oldjuk meg.
"4.    Az eladó a vevőt, a lőfegyver műszaki állapotáról (esetleges sérüléseiről) részletesen tájékoztatta, valamint a lejárt műszaki tanúsítványát átadta, egyben a vevő vállalja, hogy a műszaki vizsgáztatást a saját költségén elvégezteti."
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2683 Dátum: 2015. Február 16. - 20:45:26 »

Ezt szeretném kibogozni a törvényből, néhány jobban hozzáértővel...
Az adás-vétel lehetséges lejárt kártyával és törvényes az, hogy a vevő viszi vizsgálatra, majd beíratni.?
Mert mi van akkor, ha nem kap műszakit??? mert valami nem jó
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2684 Dátum: 2015. Február 16. - 21:04:42 »

Ezt szeretném kibogozni a törvényből, néhány jobban hozzáértővel...
Az adás-vétel lehetséges lejárt kártyával és törvényes az, hogy a vevő viszi vizsgálatra, majd beíratni.?
Mert mi van akkor, ha nem kap műszakit??? mert valami nem jó

Én nem venném ennyire kompaktra az adás-vételt. Célszerű kettéválasztani a vizsgáztatást az adásvételtől. A vizsgaköltségekről meg meglehet egyezni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 [179] 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: