Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585970 alkalommal)
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2595 Dátum: 2014. November 04. - 11:14:46 »

Semmilyen iratot nem kaptam még. Csak ha én elakarok ütni valakit akkor nem állok meg és nem kérem hogy álljon odébb és nem szólítom fel hogy mennék és húzzon előlem, hanem átmentem volna rajta. Aztán jött a fenyegetőzés hogy elvetetnek tőlem mindent jogsit, fegyvert. Rágalmazás hogy apám írt be a beíró könyvbe aztán már egy másik vadász írt be. Milyen jogon kérdezem én? Az hogy elémugrik az nem közúti veszélyeztetés, személyi szabadságkorlátozás mivel feltartóztatott felszólítás nélkül jogtalanul?  Lehetne ezt vitatni reggelig nem leszek okosabb.

És még egy kis érdekesség a dologgal kapcsolatban. Földhivatali térkép alapján ahol az incidens történt helyrajzi szám alapján nincs út! A btk kimondja hogy közúti veszélyeztetés kizárólag közúton illetve a közforgalom számára megnyitott magánúton követhető el! Szerintetek?
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #2596 Dátum: 2014. November 04. - 12:22:12 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem, lenne, hogy ha valakinek van golyós fegyvere,de sörétese nincs akkor sörétes vásárlása esetén ugyanúgy működik minden mintha golyóst venne? Vagyis, hogy megveszi a puskát (sörétest) és csak átiratja a nevére a rendőrségnél? Vagy esetleg sörétesre kell kérni külön vásárlási engedélyt vagy valamit? Nem vagyok képben most az új szabályokkal, ezért szeretnék egy kis tájékoztatást.

Köszönöm!

Üdvözöllek!

Ugyan úgy kérni kell vásárlási engedélyt, mint az első golyós fegyver vásárlása esetén, csak nem 6000 Ft hanem 3000 Ft az illeték.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #2597 Dátum: 2014. November 04. - 14:18:14 »

Üdvözöllek!

Ugyan úgy kérni kell vásárlási engedélyt, mint az első golyós fegyver vásárlása esetén, csak nem 6000 Ft hanem 3000 Ft az illeték.
Nekem egy éve szó nélül beírták a sörétest, pedig csak golyósom volt előtte, persze a baksist ki kellett köhögni, de semmi előzetes engedély nem kellett, a tartásira meg tudtam venni simán.

De biztos ami biztos, javaslom konzultálj a helyileg illetékes fegyverügyessel, úgy csináldd ahogyan ő szereti, akkor nem lesz problémád.  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2598 Dátum: 2014. November 04. - 15:26:13 »

.........De biztos ami biztos, javaslom konzultálj a helyileg illetékes fegyverügyessel, úgy csináldd ahogyan ő szereti, akkor nem lesz problémád.  Emelem

Már megbocsájtsatok, de ez nem, szeretem, nemszeretem kérdése! A törvény világosan szabályozta a vásárlást, és ezt kell figyelembe venni.

"Első lőfegyver megvásárlására a R. 2. § alapján hatósági engedély birtokában 90 nap áll
rendelkezésre. A R. 38. § (1) bek. m) pontja szerint a már lőfegyvertartási engedéllyel
rendelkező személyek meglévő fegyvertartási engedélyük bemutatásával további lőfegyvert
vásárolhatnak.
A megvásárolt lőfegyvert 8 napon belül a lakhely szerint illetékes
rendőrhatóságon be kell jegyeztetni a fegyvertartási engedélybe. "

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #2599 Dátum: 2014. November 04. - 16:52:24 »

Én az éven vásároltam golyóst! Akkor kérdezte a fegyverügyes, hogy sörétest is szeretnék, mondtam nem. Ekkor világosított fel arról, hogy ha  a későbbiekben szeretnék akkor keressem fel, kifizetem a 3000 Ft illetéket sárga postai csekken, majd ha beviszem a szelvényt meg is csinálja a papírt és már mehetek is sörétest venni.  Emelem

A két fegyver  külön kategória, emlékeim szerint még a fegyvervizsga bizonyítványomon is külön pontkén vannak jelölve , hogy éppen melyikből, melyekből szereztem eredményes vizsgát. Szerintem azért kell külön vásárlási,mert pl. van a fegyvertartási engedélyed és abban egy huzagolt csövű vadászfegyver van bejegyezve, az még nem jelenti azt, hogy van sikeres elméleti és gyakorlat vizsgád huzagolatlan csövű fegyverre  is. Így tehát mondjuk az én esetemben huzagolt csövű vadászlőfegyvert a fegyvertartási engedély birtokában nyugodtan vásárolhatok, amit Erdőjáró fórumtársuk szavaival élve 8 napon belül be kell mutatni.

Javítsatok ki ha tévedek! Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2600 Dátum: 2014. November 04. - 18:34:11 »

Én az éven vásároltam golyóst! Akkor kérdezte a fegyverügyes, hogy sörétest is szeretnék, mondtam nem. Ekkor világosított fel arról, hogy ha  a későbbiekben szeretnék akkor keressem fel, kifizetem a 3000 Ft illetéket sárga postai csekken, majd ha beviszem a szelvényt meg is csinálja a papírt és már mehetek is sörétest venni.  Emelem

A két fegyver  külön kategória, emlékeim szerint még a fegyvervizsga bizonyítványomon is külön pontkén vannak jelölve , hogy éppen melyikből, melyekből szereztem eredményes vizsgát. Szerintem azért kell külön vásárlási,mert pl. van a fegyvertartási engedélyed és abban egy huzagolt csövű vadászfegyver van bejegyezve, az még nem jelenti azt, hogy van sikeres elméleti és gyakorlat vizsgád huzagolatlan csövű fegyverre  is. Így tehát mondjuk az én esetemben huzagolt csövű vadászlőfegyvert a fegyvertartási engedély birtokában nyugodtan vásárolhatok, amit Erdőjáró fórumtársuk szavaival élve 8 napon belül be kell mutatni.

Javítsatok ki ha tévedek! Emelem

"3. § (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:
    ca) tartásához, továbbá
(3) Az (1) bekezdés c) pont ca) alpontjában meghatározott engedéllyel rendelkező személy vagy szervezet az engedélyben nem szereplő - az engedélyben meghatározott célra rendelt és az adott célra jogszerűen tartható - tűzfegyvert, lőfegyverdarabot, az e törvény alapján lőfegyvernek minősülő légfegyvert, színházi fegyvert, lőszerelemet és hangtompítót, valamint a jogszerűen tartott lőfegyverhez használható lőszert az engedély birtokában szerezheti meg. A jogszerűen tartott lőfegyverhez használható lőszer megszerzéséhez a lőfegyvernek a tartására jogosító engedély meglétét igazoló hatósági igazolványba történő bejegyzése szükséges. Filmgyártási célra tartott lőfegyverhez lőszer nem szerezhető meg."

A meghatározott cél a vadászat, és ez van beírva a fegyvertartásidba.
Az adott célra jogszerűen tartható pedig az amire rendelkezel érvényes vizsgával, ami vadászatra nem tiltott (tiltott pl. öntöltő golyós, stb) fegyvert jelent.

Ha jól tudom  a vadászvizsgán mind a két fegyverre kell vizsgát tenni, és ha egyik nem sikerül nincs vizsgabizonyítvány és nincs vadászjegy. Bár lehet, hogy ebben tévedek. (1969-ben hivatásos vadászként vizsgáztam és csak a sörétes volt kötelező. Emlékeim szerint 1980-ban vettem golyóst, az megelőzően kellett golyós fegyverből és ismételten "nagyvad bírálatból" vizsgáznom)

« Utoljára szerkesztve: 2014. November 04. - 19:38:04 írta Sakac » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #2601 Dátum: 2014. November 04. - 19:05:09 »

Én nem a vadászvizsga keretein belül tettem le a lőfegyvervizsgát, mivel Borsodba nem volt rá lehetőség, hanem a rendőrség által szervezett vizsgán szereztem meg, ahol akár külön-külön is meglehetett szerezni marok, huzagolt és huzagolatlan csövű lőfegyverre.  Ha én csak a huzagoltból szerettem volna levizsgázni akkor csak olyan tesztlapot kapok és csak azt tüntetik fel a bizonyítványon, ezért írtam amit írtam, meg persze azért mert a fegyverügyes ezt mondta. Nekem a vadászvizsga bizonyítványon kívül van külön egy oklevél jellegű bizonyítvány ami igazolja az eredményes vizsgát.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2602 Dátum: 2014. November 05. - 10:14:24 »

Én nem a vadászvizsga keretein belül tettem le a lőfegyvervizsgát, mivel Borsodba nem volt rá lehetőség, hanem a rendőrség által szervezett vizsgán szereztem meg, ahol akár külön-külön is meglehetett szerezni marok, huzagolt és huzagolatlan csövű lőfegyverre.  Ha én csak a huzagoltból szerettem volna levizsgázni akkor csak olyan tesztlapot kapok és csak azt tüntetik fel a bizonyítványon, ezért írtam amit írtam, meg persze azért mert a fegyverügyes ezt mondta. Nekem a vadászvizsga bizonyítványon kívül van külön egy oklevél jellegű bizonyítvány ami igazolja az eredményes vizsgát.

Valóban így volt, de azt meg kell említeni, hogy a rendőrhatósági fegyverismereti vizsga, a vadászvizsgánál csak az elméleti részt fogadja el, a gyakorlati részt, lövészetet u.u. végre kell hajtani.

Mert a rendőrhatósági alapvetően a biztonságos fegyverkezelésre van kihelyezve, nem kell teljesíteni semmiféle kör, vagy korongegységet.

Most ugye meg már a vadászvizsgabizottságba delegálva ban egy rendőrségi személy, aki fele a fegyverismereti részért.

( nem baj, hogy nem ért hozzá szakmailag, de legalább jól keres)
Ezt is aki előírta, jó egy nagy balfék volt az már bizonyos. Nem

 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #2603 Dátum: 2014. November 07. - 20:27:12 »

Sziasztok!
Tudja valaki,hogy most mi az érvényes jogszabály,ha vad gépjárművel ütközik?
Ki fizet kinek?
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2604 Dátum: 2014. November 07. - 21:32:54 »

Tudja valaki,hogy most mi az érvényes jogszabály,ha vad gépjárművel ütközik?
Ki fizet kinek?
A jogszabály (2013-as új Ptk.) szerint a vadászatra jogosultnak korlátlan felelőssége van a vad által okozott kár esetén akkor is, ha az nem a vadászterületen következik be (pl. közút) és nem is róható fel neki az esemény. Akkor is, ha kihelyezte a veszélyre figyelmeztető táblát.
Azzal lehet érvelni a bíróságon többek között, hogy ez a viselkedése a vadnak nem tartozik a jogosult ellenőrzési körébe, aztán hogy ez mire elég..... Vállat von Fejvakarás

Bírói gyakorlat legkorábban 2-3 év múlva várható, aztán majd lehet a kúriához fordulni valamiféle jogegység kialakítása miatt.
Fog ez fejtörést okozni sok vadgazdálkodónak még addig, mire ebből lesz valami egységes álláspont, netán kedvező fordulat.
Jelenleg egy több szakemberből álló team dolgozik ezen a marhaságon, hogy valahogy ki lehessen jönni belőle.
A kamaránál azért lobbizunk, hogy a törvénybe szúrjanak be egy aprócska kiegészítést, miszerint a felelősség marad korlátlan abban az esetben, ha a károkozás a vadászterületen történik.
Ugyanis ilyen a világon nincs máshol, ez egy igazi "Hungarikum" Nem
A vad-gépjármű ütközés mindenhol biztosítási esemény, ahogyan sok helyen a vadkár is az, nem felelősségi kérdés.
Azt szeretnénk elérni, hogy ebben a tekintetben is tartozzunk Európához a Balkán legsötétebb bugyra helyett Stoel
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #2605 Dátum: 2014. November 07. - 21:56:21 »

A jogszabály (2013-as új Ptk.) szerint a vadászatra jogosultnak korlátlan felelőssége van a vad által okozott kár esetén akkor is, ha az nem a vadászterületen következik be (pl. közút) és nem is róható fel neki az esemény. Akkor is, ha kihelyezte a veszélyre figyelmeztető táblát.
Azzal lehet érvelni a bíróságon többek között, hogy ez a viselkedése a vadnak nem tartozik a jogosult ellenőrzési körébe, aztán hogy ez mire elég..... Vállat von Fejvakarás

Bírói gyakorlat legkorábban 2-3 év múlva várható, aztán majd lehet a kúriához fordulni valamiféle jogegység kialakítása miatt.
Fog ez fejtörést okozni sok vadgazdálkodónak még addig, mire ebből lesz valami egységes álláspont, netán kedvező fordulat.
Jelenleg egy több szakemberből álló team dolgozik ezen a marhaságon, hogy valahogy ki lehessen jönni belőle.
A kamaránál azért lobbizunk, hogy a törvénybe szúrjanak be egy aprócska kiegészítést, miszerint a felelősség marad korlátlan abban az esetben, ha a károkozás a vadászterületen történik.
Ugyanis ilyen a világon nincs máshol, ez egy igazi "Hungarikum" Nem
A vad-gépjármű ütközés mindenhol biztosítási esemény, ahogyan sok helyen a vadkár is az, nem felelősségi kérdés.
Azt szeretnénk elérni, hogy ebben a tekintetben is tartozzunk Európához a Balkán legsötétebb bugyra helyett Stoel

Köszönöm.
Féltem,hogy még érvényben van.
 Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2606 Dátum: 2014. November 10. - 13:54:47 »

A jogszabály (2013-as új Ptk.) szerint a vadászatra jogosultnak korlátlan felelőssége van a vad által okozott kár esetén akkor is, ha az nem a vadászterületen következik be (pl. közút) és nem is róható fel neki az esemény. Akkor is, ha kihelyezte a veszélyre figyelmeztető táblát.
Azzal lehet érvelni a bíróságon többek között, hogy ez a viselkedése a vadnak nem tartozik a jogosult ellenőrzési körébe, aztán hogy ez mire elég..... Vállat von Fejvakarás

Bírói gyakorlat legkorábban 2-3 év múlva várható, aztán majd lehet a kúriához fordulni valamiféle jogegység kialakítása miatt.
Fog ez fejtörést okozni sok vadgazdálkodónak még addig, mire ebből lesz valami egységes álláspont, netán kedvező fordulat.
Jelenleg egy több szakemberből álló team dolgozik ezen a marhaságon, hogy valahogy ki lehessen jönni belőle.
A kamaránál azért lobbizunk, hogy a törvénybe szúrjanak be egy aprócska kiegészítést, miszerint a felelősség marad korlátlan abban az esetben, ha a károkozás a vadászterületen történik.
Ugyanis ilyen a világon nincs máshol, ez egy igazi "Hungarikum" Nem
A vad-gépjármű ütközés mindenhol biztosítási esemény, ahogyan sok helyen a vadkár is az, nem felelősségi kérdés.
Azt szeretnénk elérni, hogy ebben a tekintetben is tartozzunk Európához a Balkán legsötétebb bugyra helyett Stoel
 Wave

 Fejvakarás Rííí
Hogy mikorra lesz ebből valami korrekt dolog... "Balkán legsötétebb bugyra"
 Rííí
Naplózva

Üdv End
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #2607 Dátum: 2014. November 11. - 14:14:07 »

Uraim!

Van valamilyen törvényi (vagy egyéb jogszabályban meghatározott) alsó korhatár ami alatt gyerek vagy fiatal nem vehet részt kísérőként egyéni vadászaton? Lesre vinném ki a csemetémet, és felmerült ez a kérdés.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2608 Dátum: 2014. November 11. - 14:28:03 »

Uraim!

Van valamilyen törvényi (vagy egyéb jogszabályban meghatározott) alsó korhatár ami alatt gyerek vagy fiatal nem vehet részt kísérőként egyéni vadászaton? Lesre vinném ki a csemetémet, és felmerült ez a kérdés.

Kísérőnek, egyéni vadászatra, akár a szülőszobából egyenesen is oda viheted.(szerintem)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2609 Dátum: 2014. November 11. - 16:42:32 »

Kísérőnek, egyéni vadászatra, akár a szülőszobából egyenesen is oda viheted.(szerintem)
 

A fulvedot el ne felejtsd felrekatni vele (loves elott) Sam6 Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: