Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585780 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2565 Dátum: 2014. Október 20. - 15:07:03 »

Pista!
Addig jó, amíg a szomszédok egymás között ezt meg tudják beszélni.

Szóval a magyar bíróságtól mentsen meg minket az Isten Ördög
 Wave

Igaz ! De a kérdéses ügyben ez ugye nem megy. Szerintem legfőképpen azért mert ha jól olvastam akkor a ZRT-től kisebb darabokat bérelgetnek ( ez a leg fa@ább bérletbe adni a vitatkozós területeket) Persze a bérlő aztán igazán sajnálja azt a vadat ami az ő bérleményéből átvált és nem jön vissza . Gondolom már az is gond hogy kivel egyezkedjenek és a ha megegyeznének akkor valaki mindjárt beleszól.     
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2566 Dátum: 2014. Október 20. - 21:45:28 »

Igaz ! De a kérdéses ügyben ez ugye nem megy. Szerintem legfőképpen azért mert ha jól olvastam akkor a ZRT-től kisebb darabokat bérelgetnek ( ez a leg fa@ább bérletbe adni a vitatkozós területeket) Persze a bérlő aztán igazán sajnálja azt a vadat ami az ő bérleményéből átvált és nem jön vissza . Gondolom már az is gond hogy kivel egyezkedjenek és a ha megegyeznének akkor valaki mindjárt beleszól.     

Pista, szerintem itt jogviszony nem az "albérlő" és a szomszéd, hanem a "főbérlő" és a szomszéd között keletkezik.
A törvény alapból tiltja az alhaszonbérletet. Beletesz persze egy kiskaput is (jó magyar szokás szerint), hogy nem minősül alhaszonbérletnek a terület egy részének bérvadászattal történő hasznosítása, de ez az alaphelyzeten szerintem nem változtat.
Tehát egyezkedni a vadászatra jogosultak között kell, nem az egyik vadászatra jogosultnak a másik bérvadászával.
Célszerű mindjárt az üzemtervi időszak elején megállapodni a szabályokról, aztán a "bérvadász" vagy elfogadja ezeket a feltételeket, vagy keres más területet magának.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2567 Dátum: 2014. Október 20. - 22:41:57 »

Ebbe a sorba (mármint akik egymással veszekednek a határkérdésben) nem akarok beszállni , de ugye a másik félnek is lehet igaza abban hogy ne ott hizlalják fel  a vadat mert a nádban mocsárban nem nagyon gömbölyödik ki. Néhány kilométer 300 méter szélességben sok sok hektár tud ám lenni és a gazdálkodót meg ilyen @arságok mint jog nem nagyon foglalkoztatnak csak a kár. Persze hogy mi vadászok arra törekszünk hogy ne árammal csapatással, hangágyúval , kűrtel , vegyszerrel , kerítéssel  :Mosolyog stb oldjuk meg a dolgot és ha már átjön egy kis kárt csinálni néha vámot is szedjünk belőlük , hivatalos magyarázkodás nélkül. Mert a törvényre való hivatkozás ugyan olyan hivatalos magyarázkodás mind két fél részéről. Mire is tud hivatkozni a másik fél ? Az idézett törvényhelyekre . Miért is nem szabad 300 m .belül ............. Mert a törvény ezt írja elő.

    Wave
A dolog attól lesz igazán szép amikor a bőszen vadkárelhárító szomszéd a határ mentén nem háromszáz hanem három méterrel ül, belepuskáz minden átváltó vadba az meg persze szépen visszajön hozzád-Ő meg utána. Aztán ha egyszer azt mondod, hogy elég volt abból, hogy rendszeresen végigzavarják a legjobb beállóhelyeidet akkor meg jön a sértődés...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2568 Dátum: 2014. Október 21. - 11:27:14 »

Pista, szerintem itt jogviszony nem az "albérlő" és a szomszéd, hanem a "főbérlő" és a szomszéd között keletkezik.


Jogilag ok ! De egészen biztos hogy az "albérlő" és főleg ő veri a tamtamot .

A dolog attól lesz igazán szép amikor a bőszen vadkárelhárító szomszéd a határ mentén nem háromszáz hanem három méterrel ül, belepuskáz minden átváltó vadba az meg persze szépen visszajön hozzád-Ő meg utána. Aztán ha egyszer azt mondod, hogy elég volt abból, hogy rendszeresen végigzavarják a legjobb beállóhelyeidet akkor meg jön a sértődés...

Lehet így is meg fordítva is. Aki meg megsértődik azon hogy bőgésben a szomszéd csak nagyon indokolt esetben "nem fintorog" vagy egyszerűen nem engedi a területén az utánkeresést az kaptyabe .  Nem kell hogy baráti legyen a viszony elég ha "csak" fer !             Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2569 Dátum: 2014. Október 22. - 13:26:59 »

Nem értem ezt a problémát!
Hogy jön a vadkárelhárításhoz, meg a határon történő vadászathoz a 300m-es szabály?
A területnek van határa, amin belül vadászhatsz.
Foci nyelven élve ha, teljes terjedelmével áthalad a gólvonalon....... lőheted.
Cserkelhetsz, kiülhetsz székre, állithatsz mobillest, amit a vadászat végén elviszel vagy felülhetsz a terepjáród tetejére.
A 300m-es törvény, a fix vadászati létesítményekre vonatkozik!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2570 Dátum: 2014. Október 22. - 13:42:59 »

Még csak etikai problémákat se vet fel.
Nem úgy, mint a hajások alkalmával a határok elállása és a bika meg a tarvad lövése.
Bár, a nógrádi területemen a szomszéd felszokot hívni hogy, hajtunk, áljátok el a váltókat! Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2571 Dátum: 2014. Október 22. - 14:00:22 »

71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:153
a)154 légi járműből, vadászható madárfajok esetén a motoros járműből vagy járműről, vadászható emlősfajok esetén mozgó motoros járműből vagy járműről, továbbá az óránként öt kilométert meghaladó sebességgel közlekedő vízi járműből,
b) a vízivad vadászatának kivételével a lesgödörből,
c) a vízivad vadászatának kivételével a vízi járműről,
d)155 mesterséges fényforrás, továbbá a fényszóró engedély nélküli használatával,
e) a gímszarvasra, a dámszarvasra, az őzre, illetőleg a muflonra hajtóvadászat keretében történő vadászat, továbbá
f) a falkavadászat,
g) az érintett vadászatra jogosultak közötti megállapodás hiányában a szomszédos vadászterület határától számított háromszáz méteren belüli lesvadászat,
....

Légy szíves, olvasd el az ide vonatkozó jogszabályt. Nem lesállításról, meg fix létesítményről szól, hanem a vadászat módjáról.
A széken üldögélve folytatott vadászat lesvadászat.
Ugyanígy a mobillesről történő, meg a kocsi tetejéről történő is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2572 Dátum: 2014. Október 22. - 14:47:23 »

Még csak etikai problémákat se vet fel.
Nem úgy, mint a hajások alkalmával a határok elállása és a bika meg a tarvad lövése.
Bár, a nógrádi területemen a szomszéd felszokot hívni hogy, hajtunk, áljátok el a váltókat! Emelem


Nyakatekert módon közelíted meg a dolgokat.  Ha a szomszédban hajtanak és Te semmi szabályt meg nem szegve meglövöd az onnét átváltó meglassult szépen keresztben megálló  bikát , tarvadat ?  Vállat von  Na és miért szokott szólni a szomszéd és Te mit szoktál csinálni ?    Fejvakarás Rííí  Ezt az ami szerintem etikai problémákat sem vet fel - a Lajos által pirossal kiemelt megszegése (ha bizonyítható és bizonyítani is akarják) akkor Hamingway után szabadon "Búcsú a fegyverektől" !  S.Peti
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2573 Dátum: 2014. Október 22. - 14:47:33 »

71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:153
a)154 légi járműből, vadászható madárfajok esetén a motoros járműből vagy járműről, vadászható emlősfajok esetén mozgó motoros járműből vagy járműről, továbbá az óránként öt kilométert meghaladó sebességgel közlekedő vízi járműből,
b) a vízivad vadászatának kivételével a lesgödörből,
c) a vízivad vadászatának kivételével a vízi járműről,
d)155 mesterséges fényforrás, továbbá a fényszóró engedély nélküli használatával,
e) a gímszarvasra, a dámszarvasra, az őzre, illetőleg a muflonra hajtóvadászat keretében történő vadászat, továbbá
f) a falkavadászat,
g) az érintett vadászatra jogosultak közötti megállapodás hiányában a szomszédos vadászterület határától számított háromszáz méteren belüli lesvadászat,
....

Légy szíves, olvasd el az ide vonatkozó jogszabályt. Nem lesállításról, meg fix létesítményről szól, hanem a vadászat módjáról.
A széken üldögélve folytatott vadászat lesvadászat.
Ugyanígy a mobillesről történő, meg a kocsi tetejéről történő is.

Évekkel ezelőtt végigjártam ezt a jogértelmezési proplémát.
Egyértelmüleg az a döntés születet, lesvadászatnak a fixen telepített leshelyről vagy magaslesről történőt értik.
Az volt az indokom, hogy a határon cserkelő vadász nem fáradhat el és nem dőlhet 5 percre a fának mert az lesvadászatnak számít.
Nekem adtak igazat.
A törvényt szószerint értelmezve (nem biztos hogy vadászok írták), neked van igazad!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2574 Dátum: 2014. Október 22. - 14:59:06 »


Nyakatekert módon közelíted meg a dolgokat.  Ha a szomszédban hajtanak és Te semmi szabályt meg nem szegve meglövöd az onnét átváltó meglassult szépen keresztben megálló  bikát , tarvadat ?  Vállat von  Na és miért szokott szólni a szomszéd és Te mit szoktál csinálni ?    Fejvakarás Rííí  Ezt az ami szerintem etikai problémákat sem vet fel - a Lajos által pirossal kiemelt megszegése (ha bizonyítható és bizonyítani is akarják) akkor Hamingway után szabadon "Búcsú a fegyverektől" !  S.Peti
Elálljuk a váltókat és lőjük a disznót.
Nem szólunk, hogy az elállósor 200m-re van a határtól, mert a törvényt szószerint értve már az is lesvadászatnak számít!
A szarvas lövését én se tartom etikusnak, de ezt le is írtam.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2575 Dátum: 2014. Október 22. - 16:02:16 »

Évekkel ezelőtt végigjártam ezt a jogértelmezési proplémát.
Egyértelmüleg az a döntés születet, lesvadászatnak a fixen telepített leshelyről vagy magaslesről történőt értik.
Az volt az indokom, hogy a határon cserkelő vadász nem fáradhat el és nem dőlhet 5 percre a fának mert az lesvadászatnak számít.
Nekem adtak igazat.
A törvényt szószerint értelmezve (nem biztos hogy vadászok írták), neked van igazad!

Nézd, semmi kedvem belemenni egy parttalan vitába jogértelmezésről.
Egy biztos. Magyarországon van 19 vadászati hatóság, meg ötször-tízszer ennyi bíróság, egy valagnyi bíróval.
Sem a felügyelőket, sem a bírókat nem kötelezi semmire egy korábbi hatósági, vagy bírói döntés, mert precedensjog itt nincs.
Ugyanígy nem vigasztalja azt, akinek esetleg a vadászat rendjének megsértése miatt bevonják a vadászjegyét és ezzel párhuzamosan a fegyvertartásiját, hogy egyszer valahol, valaki mit olvasott ki a törvény szövegéből.
Meg kell egyezni a jogosultaknak, ezzel elejét venni minden későbbi konfliktusnak ott, ahol ez a későbbi vadászati lehetőség miatt szükséges.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2576 Dátum: 2014. Október 22. - 16:04:00 »

Elálljuk a váltókat és lőjük a disznót.

De azt is csak 300 méterre a határtól vagy cserkelést színlelve !    :Mosolyog

Nem szólunk, hogy az elállósor 200m-re van a határtól, mert a törvényt szószerint értve már az is lesvadászatnak számít!

Sőt ha három vagy több vadász teszi ezt akkor még társas vadászat is ............................ Meglepődött

A szarvas lövését én se tartom etikusnak, de ezt le is írtam.

Miért nem az ha az ha saját területen történik és minden szabályos ? Azért mert a szomszédban hajtás vagy terelés van ?  Vállat von

Na ezért mondom hogy nyakatekert módon közelíted meg a kérdést. Ami szabályos azt kritizálod ami szabálytalan azt reklámozod.  S.Peti

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2577 Dátum: 2014. Október 22. - 16:26:36 »

Nézd, semmi kedvem belemenni egy parttalan vitába jogértelmezésről.
Egy biztos. Magyarországon van 19 vadászati hatóság, meg ötször-tízszer ennyi bíróság, egy valagnyi bíróval.
Sem a felügyelőket, sem a bírókat nem kötelezi semmire egy korábbi hatósági, vagy bírói döntés, mert precedensjog itt nincs.
Ugyanígy nem vigasztalja azt, akinek esetleg a vadászat rendjének megsértése miatt bevonják a vadászjegyét és ezzel párhuzamosan a fegyvertartásiját, hogy egyszer valahol, valaki mit olvasott ki a törvény szövegéből.
Meg kell egyezni a jogosultaknak, ezzel elejét venni minden későbbi konfliktusnak ott, ahol ez a későbbi vadászati lehetőség miatt szükséges.
 
Egyetértek veled!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2578 Dátum: 2014. Október 22. - 16:36:05 »

De azt is csak 300 méterre a határtól vagy cserkelést színlelve !    :Mosolyog
Sőt ha három vagy több vadász teszi ezt akkor még társas vadászat is ............................ Meglepődött

Miért nem az ha az ha saját területen történik és minden szabályos ? Azért mert a szomszédban hajtás vagy terelés van ?  Vállat von

Na ezért mondom hogy nyakatekert módon közelíted meg a kérdést. Ami szabályos azt kritizálod ami szabálytalan azt reklámozod.  S.Peti


Semmit nem kritizáltam és semmit nem reklámoztam!
Mint érintett leírtam a véleményemet.
Nem azonos biztonsági körzet esetén,nem társasvadászat.
Részemről ennyi! Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2579 Dátum: 2014. Október 23. - 12:32:42 »

Szia, Lajos!
Tegnap éjszakai disznóvadászat után kisebb társasággal ünnepeltük az eredményt.
Felvetettem a határon történő vadászat kérdését.
Igazad volt!
Ahány hatóság annyiféle képen értelmezi a törvényt, meg a társaságok is.
Volt aki az én álláspontomat képviselte (1) ,csak a fix magasles tiltott, többnyire a
széket, meg a mobil lest se engedik.
Extrém példa is akadt, a határúton is csak tokba zárt puskával lehet közlekedni.
Az is érdekes volt, nem a disznó és a szarvas okozott problémát, az őzön szoktak
vitázni.
Általános volt hogy a szomszédok kevés helyen tudtak megegyezni.
Aztán, Stefi által felvetett probléma is kérdés volt.
Mi van, ha azonos biztonsági körzetbe hárman szeretnénk elállni egy 100 ha-os táblát?
Üdv:
Géza
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: