Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586074 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #420 Dátum: 2008. Október 15. - 16:00:22 »


Sorry, de a gyorscipész sem működik ennyi idő alatt.. Vállat von

Úgy néz ki, hogy most megoldódott a gondom: kompromisszumot kötöttem a rendőrséggel. Ők fogadnak ügyfélfogadási időn kívül és kiadják a szükséges papírt, én meg később indulok "nyaralni", mert előtte bemegyek meglátogatni őket. Nanehogymá' csak én szívjak-dolgozzanak ők is. Nyihi

(Bár a rendőrnéni nem örült a kb. 20 hívásomnak egy óra alatt, ahogy gondolom Voldi sem, de hát rutintalan vagyok ez ügyben.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #421 Dátum: 2008. Október 16. - 17:29:44 »

Puklus Zoli kérdésére:

A gyámügy.
Egy ismerősöm EU tartásit igényelt, mert ment volna szlovákiába vadászni és szerette volna a saját fegyverét kivinni, ill. nem is volt lehetőség kint kölcsönözni fegyvert.
Eltelt 30 nap a kérelem beadásától. Kapott egy levelet, hogy még 30 nappal meghosszabbítják az ügyintézést.
Eltelt 30 nap a hosszabításból is. Kapott egy levelet, hogy folyamatban van az ügyintézés, de 30 nappal meghosszabbítják az időt.
Eltelt 30 nap a második hosszabbításból is. Ekkor felhívta az ismerősöm az ügyintézőt, hogy mi a helyzet az EU tartásival. Az ügyintéző annyit mondott, hogy folyamatban van az engedélyezéshez szükséges intézkedés.
Az ismerősöm ekkor felhívta a XY nevű hölgyet, aki abban a magas épületben elég magasan ül. (Nem akarok semmi konkrétumot írni, nem ez a lényeg.)
A hölgy mondta neki, hogy a gyámügy feljelentést tett ellene, mert el akarja adni a kiskorú gyereke feje felől a lakást! Tudni kell, hogy az ismerősöm vett egy családi házat, de az eddigi lakásuk a 17 éves gyereke nevén volt, ezt viszont szerette volna eladni és megkérdezte a gyámügyet, hogy ilyenkor mi a teendő. Na, ekkor a gyámügyes rögtön feljelentést tett ellene, hol ott, Ő csak érdeklődött, hogy eladhatja-e a lakást és ha igen, akkor mi ennek a folyamata, lehetősége.
Ilyen módon segítenek a gyámügynél. Nem elmondta volna, hogy nem lehet eladni, míg nem lesz nagykorú a gyerek vagy mit tudom én, nem, egyből feljelentette. A rendőrség ugye lekérdezte a gyámügyet, értesült a feljelentésről és várt. Nem mondták volna el, hogy ember, feljelentés van ellened a gyámügyről és most mi a helyzet?
Szóval majd fél évig húzódott a kérelmezés, mire megkapta az EU tartásit, persze előtte tisztázni kellett magát és az ügyet a gyámüggyel.
Hát ennyi.


No, hát azt, hogy ez miért baromság nagyrészt leírtam tegnap. A 30 nap az 30 nap. Egyszer hosszabbítható. Ezt jó lenne ha mindenki, elsősorban a mélyen tisztelt mindenható, atyaég rendőrség az eszébe vésné. Ők vannak értünk, nem fordítva.

Ami pedig a gyámhatósági feljelentést (ha jól sejtem ez vagy csalás, vagy sikkasztás lehet) illeti, ez pláne nem szolgálhat alapul az engedély kiadásának elhúzásához!

A Korm.rend. szerint az vizsgálandó, hogy az illető ellen folyik-e vagyon elleni bűncselekmény miatt büntetőeljárás, azaz megtörtént-e már a gyanúsítotti kihallgatás és ennek során megtörtént-e a megalapozott gyanú közlése. Ezt a legegyszerűbb módon, a nyilvántartóból kell ellenőrizni. A 30 napon belül. Ha nincs ilyen eljárás és más kizáró ok sincs, akkor ki kell adni az engedélyt!

Felháborító!

Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2008. Október 17. - 08:24:10 »

Puklus Zoli kérdésére:


No, hát azt, hogy ez miért baromság nagyrészt leírtam tegnap. A 30 nap az 30 nap. Egyszer hosszabbítható. Ezt jó lenne ha mindenki, elsősorban a mélyen tisztelt mindenható, atyaég rendőrség az eszébe vésné. Ők vannak értünk, nem fordítva.

Ami pedig a gyámhatósági feljelentést (ha jól sejtem ez vagy csalás, vagy sikkasztás lehet) illeti, ez pláne nem szolgálhat alapul az engedély kiadásának elhúzásához!

A Korm.rend. szerint az vizsgálandó, hogy az illető ellen folyik-e vagyon elleni bűncselekmény miatt büntetőeljárás, azaz megtörtént-e már a gyanúsítotti kihallgatás és ennek során megtörtént-e a megalapozott gyanú közlése. Ezt a legegyszerűbb módon, a nyilvántartóból kell ellenőrizni. A 30 napon belül. Ha nincs ilyen eljárás és más kizáró ok sincs, akkor ki kell adni az engedélyt!

Felháborító!



Értem.
Köszönöm. Wave
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #423 Dátum: 2008. Október 22. - 08:07:08 »


Szevasztok!

Kollégák segítsetek kispecifikálni azokat a törvényeket és azokat az előírásokat amelyek Magyarországon meghatározzák a fegyverek viselését és használatát.
Különösen érdekel, hogy hol van az előírva, mikor kell a fegyveremnek megtört (billenő csövű) állapotban lenni vagy a zárdugattyúsaknál mikor vagyok köteles kitölteni, feszteleníteni és mindennak hogyan vagyok köteles a jelét adni, hogy a zárdugattyús fegyvernél ez megtörtént és mindenki lássa.
Az ehhez vonatkozó íratlan ú.n. szokásjog vagy etikai szabály is érdekel.
Előre köszönöm a segítséget ....

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #424 Dátum: 2008. Október 22. - 09:30:33 »


Szevasztok!

Kollégák segítsetek kispecifikálni azokat a törvényeket és azokat az előírásokat amelyek Magyarországon meghatározzák a fegyverek viselését és használatát.
Különösen érdekel, hogy hol van az előírva, mikor kell a fegyveremnek megtört (billenő csövű) állapotban lenni vagy a zárdugattyúsaknál mikor vagyok köteles kitölteni, feszteleníteni és mindennak hogyan vagyok köteles a jelét adni, hogy a zárdugattyús fegyvernél ez megtörtént és mindenki lássa.
Az ehhez vonatkozó íratlan ú.n. szokásjog vagy etikai szabály is érdekel.
Előre köszönöm a segítséget ....

üdv.

Taki

Szia Taki!

Én most vizsgáztam, ott úgy tanították, hogy a fegyver akkor töltetlen (és a töltetlenség mindenki által látott), ha:

- dupla vagy bock , esetleg egycsövű billenő fegyvernél a fegyver láthatóan meg van törve, és a töltényűrben esetleg patron sincs
- öntöltőnél a töltényűrnél keresztben el van helyezve egy üres hüvely
- zárdugattyús ismétlő fegyvernél a zárdugattyú karja felnyitva, majd a dugattyú koppig hátrahúzva.

Ez mindenki számára egyértelmű utalást kell adjon a fegyver töltetlenségéről, viszonylag nagyobb távolságról is jól látható.

Üdv. a Vadásznak!  Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #425 Dátum: 2008. Október 22. - 09:46:09 »

Köszönöm Marksman a korrekt válaszod!

Eddig egyértelmű és hasonló a mi idevonatkozó törvényeinkkel. Kivéve az öntöltőnél keresztben elhelyezett üres hüvelyt. Nálunk ezt nem használják, de az öntöltőknél is a zárdugattyú "koppig" hátra kell, hogy legyen húzva.

Szabályozza ezt valamilyen törvényerejű rendelet? Értem ezalatt az olyan eseteket mikor a figyelmeztetésre a delikvens azt válaszolja - "nálunk ezt nem szokták, nincs betöltve vagy a hátrahúzott zárdugattyúnál könnyen belemegy a piszok vagy csak egyszerűen szállj le rólam és ne buzerálj"...... Mire szokott ilyenkor hivatkozni a vadászmester?

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #426 Dátum: 2008. Október 22. - 09:56:32 »

Köszönöm Marksman a korrekt válaszod!

Eddig egyértelmű és hasonló a mi idevonatkozó törvényeinkkel. Kivéve az öntöltőnél keresztben elhelyezett üres hüvelyt. Nálunk ezt nem használják, de az öntöltőknél is a zárdugattyú "koppig" hátra kell, hogy legyen húzva.

Szabályozza ezt valamilyen törvényerejű rendelet? Értem ezalatt az olyan eseteket mikor a figyelmeztetésre a delikvens azt válaszolja - "nálunk ezt nem szokták, nincs betöltve vagy a hátrahúzott zárdugattyúnál könnyen belemegy a piszok vagy csak egyszerűen szállj le rólam és ne buzerálj"...... Mire szokott ilyenkor hivatkozni a vadászmester?

üdv.
Taki

Szia Taki!

Amikor mindenképp üríted a fegyvert - leginkább hajtásra gondolok: hajtás vége, nehéz terepakadályon való átkelés, jeges, csúszós, instabil talajon haladás, bokrokban közlekedés (amikor az átkelés elsődleges, lőni úgysem lehet), lesre fel- és leközlekedés, árkon való átkelés, stb...
Konkrét jogszabályi vonatkozásban Viktorunk az illetékes Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #427 Dátum: 2008. Október 22. - 09:58:31 »

Köszönöm Marksman a korrekt válaszod!

Eddig egyértelmű és hasonló a mi idevonatkozó törvényeinkkel. Kivéve az öntöltőnél keresztben elhelyezett üres hüvelyt. Nálunk ezt nem használják, de az öntöltőknél is a zárdugattyú "koppig" hátra kell, hogy legyen húzva.

Szabályozza ezt valamilyen törvényerejű rendelet? Értem ezalatt az olyan eseteket mikor a figyelmeztetésre a delikvens azt válaszolja - "nálunk ezt nem szokták, nincs betöltve vagy a hátrahúzott zárdugattyúnál könnyen belemegy a piszok vagy csak egyszerűen szállj le rólam és ne buzerálj"...... Mire szokott ilyenkor hivatkozni a vadászmester?

üdv.
Taki

Szia Taki!

Amikor mindenképp üríted a fegyvert - leginkább hajtásra gondolok: hajtás vége, nehéz terepakadályon való átkelés, jeges, csúszós, instabil talajon haladás, bokrokban közlekedés (amikor az átkelés elsődleges, lőni úgysem lehet), lesre fel- és leközlekedés, árkon való átkelés, stb...
Konkrét jogszabályi vonatkozásban Viktorunk az illetékes Mosolyog

 Wave

Na a lényeg maradt ki, hogy a vizsgaanyagban így volt írva, hogy ezen esetekben kötelező üríteni, tehát ezt köti valamiféle írásos törvény. A "napi rutint" és a biztonságos fegyverkezelést Neked lenne jogod nekem magyarázni akkor vadászati tapasztalattal ami Neked van, tehát azt úgyis tudod Mosolyog
Netalán hajtást szervezel vagy ilyesmi?

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #428 Dátum: 2008. Október 22. - 10:08:07 »

Szia Taki!

A jogszabályok ki vannak gyűjtve, a főoldalon megtalálod azt a négy jogszabályt ami erre vonatkozik. Ezek:

- az 1996. évi LV. törvény (Vtv.),
- az ennek végrehajtására kiadott 79/2004. FVM rendelet,
- a 2004. évi XXIV. törvényt a lőfegyverekről és lőszerekről,
- 253/2004. Korm. rendelet a fegyverekről és a lőszerekről.

Mivel ezek meglehetősen száraz olvasmányok, ajánlom még ezért az "Amit a fegyverismereti vizsgán tudni kell" c. könyvet, ahol viszonylag tömören vannak összefoglalva a fegyverkezelési szabályok.
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #429 Dátum: 2008. Október 22. - 11:54:56 »


Szevasztok!

Köszönöm Marksman - megértettem.

Netalán hajtást szervezel vagy ilyesmi?  - ja kezdem tanulni. Pontosabban mondva újra tanulni, mert évekig erre a kérdésre oda se kellett figyelnem, mert egy-két apró kivételt (ami mindig akad) leszámítva, minden ment magától. Nálunk ha az egyszeri figyelmeztetés nem használ máris pakol az illető és megy haza. Most meg mintha elszabadult volna a pokol! Az óhazai vadászok hivatkoznak mindenféle hazai praktikákra meg kitételekre én meg bámulok a töltött fegyverek csöveibe. De ebbe nem szeretnék belebonyolódni ......  Elég az hozzá, hogy szinte lehetetlen egy-egy illusztrációs fotót felhasználni a sikeres vadászatok demonstrálására, mert a világ legtermészetesebb dolga, hogy zárt zárdugattyújú fegyverrel feszítenek a terítéknél és nem hajlandóak őket előírásos állapotba helyezni.
Ezekért lettem kíváncsi, hogy e téren mi a magyar előírás.

üdv.
Taki 


 


Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #430 Dátum: 2008. Október 22. - 11:56:01 »


Köszönöm Viktor, este majd átnézem .........

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2008. Október 22. - 11:59:27 »

Konkrét jogszabályi vonatkozásban Viktorunk az illetékes Mosolyog

 Wave

Szerintem leírtad ami ide kellett... Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #432 Dátum: 2008. Október 22. - 12:56:49 »

Az óhazai vadászok hivatkoznak mindenféle hazai praktikákra meg kitételekre én meg bámulok a töltött fegyverek csöveibe.

Ez - ugye jól értettem - a magyar vadászokra vonatkozik?

Mert akkor viszik a jó hírünket a külföldre járó puskások rendesen.
Nagyon szomorú....
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #433 Dátum: 2008. Október 22. - 23:16:13 »

Szevasz Kama!

Azért ne dramatizáld túl a helyzetet .... Minden nemzetnek megvannak a maga fekete bárányai. Valószínű, hogy kifogtam párat.
A hírnév terjesztéshez nem kell külföldre menni senkinek vadászni, elég ha átlapozod a MO-i vadászsajtót. Elég ha csak a képeket nézegeted. Biztos vagyok benne, hogy néhány neked is szemet fog szúrni.... És, ezek a folyóiratok is kijutnak külföldre!

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #434 Dátum: 2008. Október 22. - 23:33:37 »

Szevasz Kama!

Azért ne dramatizáld túl a helyzetet .... Minden nemzetnek megvannak a maga fekete bárányai. Valószínű, hogy kifogtam párat.
A hírnév terjesztéshez nem kell külföldre menni senkinek vadászni, elég ha átlapozod a MO-i vadászsajtót. Elég ha csak a képeket nézegeted. Biztos vagyok benne, hogy néhány neked is szemet fog szúrni.... És, ezek a folyóiratok is kijutnak külföldre!

üdv.
Taki

 Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: