Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586073 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2385 Dátum: 2013. November 04. - 18:06:13 »

Az tiszta sor volt számomra, hogy a hitelesítőkkel újra egyeztetni és aláíratni van szükség.

"hogy tartalmazza minden lényegi hozzászóló nevét,  és a hozzászólását"
Itt volt-van problémám, mert eddig senki nem kérte, nem mondta, hogy erre szükség van, az elődöm jegyzőkönyve után szerkesztettem,  és fogalmaztam eddig.
A lényegi döntések, szavazások, határozatok természetesen szerepelnek, de a hozzászólásokat nem kellett dokumentálnom.

"Azért, azt az elnöknek is illene figyelembe venni, hogy - általában - nyolc nap áll rendelkezésére a kifogásolásokra!"

Ez le van írva valahol, esetleg valami hivatkozás ahol utána tudok nézni.
Az az igazság, hogy nincs kedvem a saját családi életemet mindenféle valós és valótlan ügyből kifolyólag felbolygatni. Ezért is szeretnék utána nézni, hogy ne álljanak belém.

 Wave Wave Emelem Emelem
Szia!

Sajnos pontos hivatkozást nem tudok mondani, de talán az segítség neked, hogy a vadásztársaságok törvényes működését az Ügyészség felügyeli. Pár éve a megyénkben átfogóan vizsgálták a társaságok törvényes működését, különös tekintettel a közgyűléseken készült jegyzőkönyvekre, szavazásokra, határozathozatalokra. Aztán tartottak egy előadást a vadászkamara székházában és a tipikus hibákat felsorolták valamint elmondták, hogy mikre figyeljünk oda. Sajnos az akkori jegyzetemet most nem találom, de holnap még megnézem. Az ügyészasszony nagyon segítőkész volt, bármilyen problémával a későbbiekben is fel lehetett keresni.
Talán még a Ket-ben foglalt jegyzőkönyvre vonatkozó részt mondanám (39 §), igaz ez az államigazgatási szervekre közigazgatási eljárásaira igaz és nem a vadásztársaságokra, de talán ha az abban foglaltaknak megfelelően jársz el, nagy hibát nem vétesz.

Üdv. bferi
 
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 04. - 18:17:11 írta Voldemort » Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2386 Dátum: 2013. November 04. - 18:52:45 »

Szia Endre! Emelem

Pár éve kibogarásztam a társaságok szavazására, jegyzőkönyvvezetésére vonatkozó előírásokat, ha jól emlékszem az egyesületekre vonatkozó törvényből. Most nem igazán nézném újra végig, de ezt találtam.
http://www.frizbi.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=160&Itemid=103

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #2387 Dátum: 2013. November 04. - 21:29:10 »

Nálunk minden közgyűlésen már videofelvétel is készül. Így senki nem tagadhat le semmi. Egy digitális fényképező is elfogadható kép és hang minőséget produkál. Jogszabályi részét a egyesületi törvénybe megtalálod.

Hivatásos vadász természetesen lehet tag (sok társaságnál van ilyen):, de csak ha megvan a megfelelő képzettsége. Természtesen rendesen alkalmazni kell, mint bárkit.
Tagsági kötelezettséget el kell látni(tagdíj, társadalmi munka stb.).

Saját megjegyzés, hogy nem biztos jó baráti, rokoni stb. szálakat belekeverni.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2388 Dátum: 2013. November 05. - 06:52:21 »

Hivatásos vadász természetesen lehet tag (sok társaságnál van ilyen)....
A hivatásos vadász társasági tagsága igen megosztja a vadászokat.
Nálunk is felmerült nem is olyan régen a téma és sok érv és ellenérv hangzott el ezzel kapcsolatban.
Egy biztos, hogy csak olyan hivatásos vadász legyen tagja a munkaadó vadásztársaságnak, aki emberileg kifogásolhatatlan.
Mert ha gyenge jellemű, nem igaz vadászember bírja ezt a két státuszt egyszerre, abból igen nagy bajok lehetnek.

Hozzátenném, hogy a jelenlegi hivatásosunk társasági tagságát mindenben támogatnám, de ismerek pár olyan kollégát is, akik esetében ezt messze elkerülném Emelem
Ugyan akkor több tagban ellenérzést váltott ki ennek csak a felvetése is.
Áthidaló megoldásként azt találtuk ki, hogy a trófeás vad elejtésen kívül mindenben azonos jogok illetik meg őt, mint a rendes tagokat
(trófeás vadat pedig adhat az IB a jól végzett munkáért, jutalomként).
Kvázi tiszteletbeli tag lesz, annak minden előnyével.
Azzal a záradékkal, hogy ha a munkaviszonya megszűnik nyugdíjazás miatt, akkor automatikusan átkerül rendes tag státuszba és onnan kezdve fizeti a tagdíjat és ugyan azok a jogok és kötelességek illetik, mint bármelyik más tagot.
Ezzel a hivatásos vadász is megnyugodott és a tagság ellenérző felének is ki lett húzva a méregfoga Kacsint

De jogilag (ha egyébként mindenben megfelel a követelményeknek) semmi akadálya sincsen annak, hogy valaki egyszerre legyen tag és hivatásos vadász egy területen.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #2389 Dátum: 2013. November 05. - 08:33:45 »

Áthidaló megoldásként azt találtuk ki, hogy a trófeás vad elejtésen kívül mindenben azonos jogok illetik meg őt, mint a rendes tagokat
(trófeás vadat pedig adhat az IB a jól végzett munkáért, jutalomként).
Kvázi tiszteletbeli tag lesz, annak minden előnyével.

Hát én megjegyezém, hogy nincs olyan, hogy tiszteletbeli tag! Csak 2 típusú vadász van: tag és nem tag.
A tag is a tagdíjjal megegyező összegig kaphat kompetenciát. Azon felül csak adófizetési után. (NAV álláspont)
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2390 Dátum: 2013. November 05. - 08:40:59 »

Hát én megjegyezém, hogy nincs olyan, hogy tiszteletbeli tag! Csak 2 típusú vadász van: tag és nem tag.
A tag is a tagdíjjal megegyező összegig kaphat kompetenciát. Azon felül csak adófizetési után. (NAV álláspont)
Idén tavasszal fogadta el az Ügyészség az új működési/házi szabályzatunkat és abban szerepel a rendes tag, a tiszteletbeli tag és a pártoló tag.
Mindegyikre más-más jogok és kötelmek vonatkoznak.
A trófea nem kompetencia.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2391 Dátum: 2013. November 05. - 11:41:41 »

A tiszteletbeli és pártoló tag fogalmát a régi társasági törvény is tartalmazta, lehetővé tette.
Nálunk már 1970 -ben is volt tiszteletbeli tag, és jelenleg is van. Ezt a lehetőséget adjuk meg a 70 év feletti vadászainknak, illetve azoknak akik esetleges betegségük, koruk miatt vadászni, a kötelezően előírt vadgazdálkodási munkákban rendszeresen részt venni már nem tudnak, a társaság létszámát szaporítani nem akarják, de elmaradni sem akarnak a már megszokott közösségtől.
Pártoló tagunk sajnos nincs, pedig évi egy-két millával megtámogató szponzort szívesen elviselnénk! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2392 Dátum: 2013. November 05. - 12:18:48 »

Pártoló tagunk sajnos nincs, pedig évi egy-két millával megtámogató szponzort szívesen elviselnénk! Vigyorog
És vadászhatnál Inkál Szekuríti feliratú pólóban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2393 Dátum: 2013. November 05. - 12:34:10 »

És vadászhatnál Inkál Szekuríti feliratú pólóban.

Az sem sokkal rosszabb mint az utcaseprő mellény! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2394 Dátum: 2013. November 05. - 14:06:43 »

Köszönöm a sok hozzászólást.  Emelem Emelem
Ui.:
A Hivatásossal kapcsolatosan itt pont az a kérés, sőt egyhangúan támogattat is a tagság, hogy maradjon berkeinken belül. Csak az elnöknek nem ticccik.
És mit mondjak, nincs gond a pénzel, most vettünk vadászházat, van lehetőség vadászni és van is mire, jól működik minden... Csak kérdem én hová jutunk ha videofelvétel kell egy taggyűlésről, meg diktafon, pedig elvileg barátságról, vadászatról, evésről, ivásról, jó hangulatú kikapcsolódásról lenne szó. Vállat von Vállat von Rííí Rííí
Naplózva

Üdv End
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2395 Dátum: 2013. November 20. - 07:12:32 »

http://www.nimrod.hu/hirek/fontos-inform%C3%81ci%C3%93!---megjelent-a-haziorvosok-reszere-a-tajekoztatas-a-lofegyverek-tartasanak-egeszsegi-alkalmassagi-szabalyairol.html

Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2396 Dátum: 2013. November 20. - 10:05:22 »


       Bow                                               Meghajol Meghajol Meghajol
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2397 Dátum: 2013. November 20. - 16:26:44 »


Ma voltam orvosin.. ( 51. vagyok)
Hiába mutattam a fentebbi rendeletet a Dr. Nőnek.., 7.200 kemény magyar forintom bánta.. Rííí ..    ..  Nem ..    Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2398 Dátum: 2013. November 20. - 21:26:17 »

Ma voltam orvosin.. ( 51. vagyok)
Hiába mutattam a fentebbi rendeletet a Dr. Nőnek.., 7.200 kemény magyar forintom bánta.. Rííí ..    ..  Nem ..    Emelem
Mert még 40-nek sem nézel ki... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2399 Dátum: 2013. November 21. - 06:08:34 »

Mert még 40-nek sem nézel ki... Kacsint

Igazságod lehet valahol, Bátya!  Vigyorog

..Mert akit szeret az Istene.., azt nem engedi megöregedni.  Angyal ..  Ördög ..  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: