Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586057 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2340 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 19:48:30 »

pati!  Tasli

..Ezt a figyelmes olvasás miatt kaptad!..  Röhög ..      Emelem

Csak megerősítésenk szántam.  Vállat von  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sab
Vendég
« Új üzenet #2341 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 20:13:54 »

Kedves Tal!

Én szinte mindig igazat szoktam adni neked, mikor olvasom a hozzászólásaid, de ez most a szinte esete.  Mosolyog

Simán válthatsz vadászjegyet akkor is, ha nincs tartásid.
Miért?
Leginkább azért, mert ha nem adnának vadászjegyet amíg nincs tartásid; máris a 22-es csapdájában érezhetnéd magad.
Amíg nincs vadászjegy, nincs tartási.
És ha nincs tartási, nincs vadászjegy.


Egyébként a jogosítványodat is megújítják akkor is ha nincs autód. (Jó-jó tudom, az autóvezetés átadható akkor is ha nincs a neveden másik,
kategóriájában megegyező autó.)

De azért remélem érted mire gondolok.



Értem én.

Addig megy ez, míg nincs olyan közös megállapodás, hogy a kamara és a hatóság egymásnak jelentéseket ad le, és ez val.szeg azért van, mert ha valaki szabálysértést követ el, legyen az vadászati, vagy a fegyvertartásit érintő, nem tudhat arról a másik szerv.

Egymásnak jelentés esetén meg igen. Emelem

De az valóban igaz, hogy ha valaki leteszi a vadászvizsgát, kiválthatja a vadászjegyet. (retifikálom magam).

Kiválthatja, de minek neki, ha nem engedhető át és nem adható át neki vadászlőfegyver, vadászati célból ?

Csak, hogy legyen, annak semmi értelme.

De, lényegében igaz, hogy egyi8k esetben lehetséges. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2342 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 20:18:13 »

Miközben olvasom az alábbi hozzászólásokat, feltettem magamnak néhány kérdést:

- Kötelezi-e bármi jogszabály a vadászjeggyel rendelkező személyt, hogy vásároljon valamiféle lő, vagy egyéb fegyvert.
- Kötelező e a vadászjeggyel rendelkező személynek állatot ölni?
- Lehet azt az embert vadásznak nevezni, aki a vadászat "lövés részét" nem kívánja gyakorolni, ellenben minden más ehhez kapcsolatos tevékenységet szívesen folytat.
- Csak a lövéssel végződő vadászatot nevezzük vadászatnak?

Lehet, hogy buta kérdések, úgyhogy  Stoel


Jó kérdés !

Jogszabály erre megadja a választ, de csak jogilag :

""Vtv.59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;"
"


Maga a vadásznak egyébként is van több olyan "kötelessége" amit a lőfegyver megléte és használata nélkül nem tudna teljesíteni.
( nem sorolom, le van írva)

Én, speciel nem ismerek vadászlőfegyver tartási engedély nélküli személyt, de biztos van, mint a kérdező személy barátja.

 Emelem


« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 30. - 20:23:06 írta Voldemort » Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2343 Dátum: 2013. Október 01. - 06:34:07 »

Nem.

Nem, és szerintem egy idézőjelet kihagytál ("állatot ölni").

Igen.

Nem.

Igen, valahogy én is így válaszoltam meg magamban a kérdéseket.
És a második kérdésnél direkt nem tettem idéző jelet. Én sajnos ismerek olyan puskás embereket, akik igenis ölnek.
Éppen tegnap beszéltem egy ilyennel, aki, miután felmerült témaként a mai "szezonkezdés", megjegyezte, hogy ők még nem lövik a tar vadat, majd télen, mikor már lehet csinálni a szalámit.

 Sír
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2344 Dátum: 2013. Október 01. - 06:54:24 »

És a második kérdésnél direkt nem tettem idéző jelet. Én sajnos ismerek olyan puskás embereket, akik igenis ölnek.
 Sír

Én tettem volna, mivel szerintem itt "alapból" nem a puskás emberekről kéne beszélni. Amúgy van olyan vadász is, akinek ölnie kell.  Kacsint

Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2345 Dátum: 2013. Október 01. - 07:13:17 »

Csak megerősítésenk szántam.  Vállat von  Ördög

   .. Igen    Pacsi   Vigyorog ..   Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2346 Dátum: 2013. Október 01. - 07:14:56 »

   .. Igen    Pacsi   Vigyorog ..   Emelem

 Piál
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2347 Dátum: 2013. Október 01. - 08:18:48 »

Én tettem volna, mivel szerintem itt "alapból" nem a puskás emberekről kéne beszélni. Amúgy van olyan vadász is, akinek ölnie kell.  Kacsint



Persze, ilyen szempontból teljesen igazad van.
Lehet kissé szarkasztikus voltam emiatt a "szalámis vadász" miatt.  Fejbever
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2348 Dátum: 2013. Október 01. - 08:40:08 »

Lehet kissé szarkasztikus voltam emiatt a "szalámis vadász" miatt.  Fejbever

Errefelé is akadnak "kolbász vadászok" (meg szerintem másfelé is).  Ördög



Amúgy tudod mi a vadásztál?

Amit a hűtőben kajaként összevadásztál.  Röhög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2349 Dátum: 2013. Október 01. - 08:51:04 »

Errefelé is akadnak "kolbász vadászok" (meg szerintem másfelé is).  Ördög



Amúgy tudod mi a vadásztál?

Amit a hűtőben kajaként összevadásztál.  Röhög

Ez tetszik, végre valami jó a mai napban...  Táncol
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Kálmán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #2350 Dátum: 2013. Október 03. - 20:07:34 »

Tisztelt vadásztársak, érdeklődnék van-e tapasztalat a jogosítvány és a fegyvertartási engedély orvosi vizsgálatának szinkronizálására?
Bent voltam a rendőrségen és elhajtottak ez ügyben.
Lejárt az orvosim a jogsin, persze a rend őrei vették észre, a fegyvertartási még jó félévig érvényes gondoltam összekötöm a kettőt de azt állítja a fegyverügyes külön orvosi vizsgálat kell. Próbáltam magyarázni a jogszabály módosítást de láttam rajta ha tovább magyarázkodom még többet ártok magamnak.
Működik ez már?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2351 Dátum: 2013. Október 03. - 22:00:27 »

Tisztelt vadásztársak, érdeklődnék van-e tapasztalat a jogosítvány és a fegyvertartási engedély orvosi vizsgálatának szinkronizálására?
Ugyan ebben a cipőben jártam hétfőn.
Az eredmény is ugyan ez volt.... Stoel
Sem a rendőrségen, sem az üzemorvosnál, lila fingjuk sem volt erről.
Mivel a vadászati szezon sűrűjében éppen elég a bajom, nem volt kedvem ezzel foglalkozni, de egyáltalán érvényben van már ez a szabályozás?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2352 Dátum: 2013. Október 03. - 23:01:51 »

Július 1-től. Elvben.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #2353 Dátum: 2013. Október 04. - 18:03:44 »

Tisztelt Vadásztársak!
A lesek című topikban feltettem a kocsira szerelt lesem képét. Kaptam jót és kevésbé jót a témával kapcsolatban, de senki nem jelezte azt amit szeretném ha kicsit kitárgyalnánk. "Gépjárműről vagy gépjárműből lövést leadni TILOS. Ha gépjárművet alkalmazunk a vadászaton, akkor a lövés leadása előtt ki kell szállni a járműből (-ről"
Tudom, hogy sok  vadász filmben  láttuk már amit platón állva, a fülkére támaszkodva  lövik az őzet stb.
Amennyiben szó szerint veszem a jogszabályt, akkor ez most jogszabálysértő?
Tudom, hogy lövés leadásáról van szó, tehát ülhetek a lesen, nézelődhetek, de lőni a földről kell ha jól értelmezem.  Ebben az esetben viszont mindenfajta kocsira szerelt les, platóra felrakott szék, pad de még az is ha a fülkére csücsül valaki és onnan ad le lövést kimeríti a jogszabálysértés fogalmát.

Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #2354 Dátum: 2013. Október 04. - 19:23:50 »

Tisztelt Vadásztársak!
A lesek című topikban feltettem a kocsira szerelt lesem képét. Kaptam jót és kevésbé jót a témával kapcsolatban, de senki nem jelezte azt amit szeretném ha kicsit kitárgyalnánk. "Gépjárműről vagy gépjárműből lövést leadni TILOS. Ha gépjárművet alkalmazunk a vadászaton, akkor a lövés leadása előtt ki kell szállni a járműből (-ről"
Tudom, hogy sok  vadász filmben  láttuk már amit platón állva, a fülkére támaszkodva  lövik az őzet stb.
Amennyiben szó szerint veszem a jogszabályt, akkor ez most jogszabálysértő?
Tudom, hogy lövés leadásáról van szó, tehát ülhetek a lesen, nézelődhetek, de lőni a földről kell ha jól értelmezem.  Ebben az esetben viszont mindenfajta kocsira szerelt les, platóra felrakott szék, pad de még az is ha a fülkére csücsül valaki és onnan ad le lövést kimeríti a jogszabálysértés fogalmát.



LKarcsi! :WAA társaságunknak is van egy Toyotája s a platók két Ikarus busz ülés, mi is onnan lövetünk őzre, ( nálunk sík a terep míg a szem ellát).
Én láttam már réges régi Zetor márkájú kis traktort, (a traktornak csókolomot köszöntem) a fülke tetején zárt lessel: na akkor az minek minősül???? Fejvakarás Vállat von
Üdv Gyula Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: