Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585785 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1890 Dátum: 2012. Július 04. - 09:34:26 »

Ahogy látom, mégiscsak hiányzik egy egységes álláspont az ország fegyverügyesei számára!

Nos mivel "MI fórumlakók", próbálunk mindent kivesézni, ami új dolog...és ez nagyon jó.

Szerintem abba a hibába esnek némelyek  Emelem, hogy alapból úgy mennek be ügyet intézni, hogy felhívják az előadó figyelmét, hogy itt egy sokféleképpen értelmezhető jogszabály született és akkor most jajj mi legyen.
Ügyintéző utána néz, és a SAJÁT szövegértelmezése és megítélése alapján dönt.

Ahogy itt a fórumon is tíz emberből minimum 8 másként értelmezi a dolgot, úgy természetesen adott ügyintéző sem biztos, hogy a tényleges eljárási lehetőséget olvassa ki belőle.

Én Attila helyében bementem volna az érvényes vizsgával, nem szóltam volna semmit, minden papír rendben van...99%, hogy nem foglalkozott volna vele az ügyintéző...ha még is, úgy megmondtam volna (tisztelettudóan), hogy a vásárlás előtt lett a vizsga megcsináltatva, nézzük meg a dátumot, ja, hogy két éve, az is előtte van Mosolyog...ha nem fogadja el, akkor ráérünk azzal foglalkozni (mivel új jogszabály), hogy akkor most gyorsba levizsgáztassa a fegyvert.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1891 Dátum: 2012. Július 04. - 09:48:40 »

Szerintem abba a hibába esnek némelyek  Emelem, hogy alapból úgy mennek be ügyet intézni, hogy felhívják az előadó figyelmét, hogy itt egy sokféleképpen értelmezhető jogszabály született és akkor most jajj mi legyen.
Ügyintéző utána néz, és a SAJÁT szövegértelmezése és megítélése alapján dönt.

Javaslom mindenhol bevezetni az értelmezési standardokat! ISO-t nekik!  Röhög  De azonnal!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1892 Dátum: 2012. Július 04. - 11:24:13 »


Szerintem abba a hibába esnek némelyek  Emelem, hogy alapból úgy mennek be ügyet intézni, hogy felhívják az előadó figyelmét, hogy itt egy sokféleképpen értelmezhető jogszabály született és akkor most jajj mi legyen.
Ügyintéző utána néz, és a SAJÁT szövegértelmezése és megítélése alapján dönt.


Nem Barátom!  Az államigazgatás ne az alapján dolgozzon ahogy az ügyintézők a törvényeket, rendeleteket, utasításokat értelmezik! Ha pedig az állampolgár felvilágosítást kér egy érvényben lévő előírásról akkor Bivalybasznádtól Rekettyeszentkettyentőig egyforma eligazítást kapjon!
Nem az ügyintézőkkel van a baj, hanem, hogy olyan parlamentünk, és olyan állami apparátusunk (főleg vezetőink) vannak, akik úgy alkotnak, fogadnak el törvényeket, rendeleteket,.. hogy azt sem tudják mi van benne.
Anno részt vettem nem egy rendelet, pcs elkészítésében, ami több hónapig is eltartott. Az elkészült anyagot minden érintett szervezet megkapta véleményezésre, kiegészítésre és amikor összeállt a szakterületek véleményével egy kész anyag -és a jogászok átvizsgálták, hogy nincs e benne valami mással ütköző- akkor került elfogadásra.  Ma meg összehányják vasvillával mint a tehénszart, és pár óra alatt el is fogadják! Na olyanok is!  
Tavasszal megjelent az új (olyan amilyen) fegyvertörvény, rá huszonpár nappal egy rendelet. Ha elgondolod, elég lett volna a magában a törvényben pár mondatban szabályozni azt ami most megjelent,  (Gyanítom,ennek is  lesz még pár módosítása hamarosan) és arra kellett volna kiadni egy egységesen használatos végrehajtási rendeletet.

De itt a lőszertöltés! Május elseje óta van érdemi előrelépés?

 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #1893 Dátum: 2012. Július 04. - 11:26:44 »

Tisztelt  Emelem sab mester


..mint, ha ez a lőfegyverekre vonatkozna "kivétel" a a vadász és sport célú fegyverek

...de csak kérdezem, mert nem tudom jól emlékszem-e  Emelem

Nem, értem pontosan a kérdést.

De megismétlem, hogy a fegyverjogszabály, amely törvény,(és nem csak rendelet) nem lett módosítva.

"A fegyverek tartására vonatkozó szabályok
"253/2004. (VIII. 31.)
Korm. rendelet a fegyverekről és
lőszerekről

A fegyverek tartására vonatkozó szabályok

38. §
g) köteles lőfegyverét a lőfegyverek és
lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezetnek bemutatni és a lőfegyver
vizsgálatát elvégeztetni

ga) az e rendeletben meghatározott javítást,
fődarabcserét követően,

gb) lőfegyver, színházi fegyver esetében a
fegyver vizsgálati tanúsítványában megadott érvényességi határidő
lejártakor, de legalább tíz évenként,

gc) a lőfegyverek és lőszerek vizsgálatáról
szóló külön jogszabályban meghatározott egyéb esetekben;

h) a lőfegyver tanúsítványát a lőfegyvertartási
engedélyben kell tartani;
[/b] 

"

Ismétlem, kérdésként, mikor is kell a tanúsítványt a tartási engedélyben tartani ?

Logikusan, ha a fegyvert használjuk.

Ha pedig az egyébként az új rendelet szerint megtartott, de már lejárt lőfegyverrel vadászni szeretnénk, akkor bizony-bizony kell, hogy legyen érvényes tanúsítvány nálunk, mert ellenkező esetben a rendőrhatóság a rá vonatkozó és érvényben lévő 2004/253 sz fegyvertörvényt ismertetett jogszabályi tételét fogja retorziónak elővenni.

És annak komoly személyt, vadászatot, stb. érintő vonzatai lesznek, mint ahogy eddig is voltak.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1894 Dátum: 2012. Július 04. - 11:29:30 »

Nem Barátom!  Az államigazgatás ne az alapján dolgozzon ahogy az ügyintézők a törvényeket, rendeleteket, utasításokat értelmezik! Ha pedig az állampolgár felvilágosítást kér egy érvényben lévő előírásról akkor Bivalybasznádtól Rekettyeszentkettyentőig egyforma eligazítást kapjon!
Nem az ügyintézőkkel van a baj, hanem, hogy olyan parlamentünk, és olyan állami apparátusunk (főleg vezetőink) vannak, akik úgy alkotnak, fogadnak el törvényeket, rendeleteket,.. hogy azt sem tudják mi van benne.
Anno részt vettem nem egy rendelet, pcs elkészítésében, ami több hónapig is eltartott. Az elkészült anyagot minden érintett szervezet megkapta véleményezésre, kiegészítésre és amikor összeállt a szakterületek véleményével egy kész anyag -és a jogászok átvizsgálták, hogy nincs e benne valami mással ütköző- akkor került elfogadásra.  Ma meg összehányják vasvillával mint a tehénszart, és pár óra alatt el is fogadják! Na olyanok is!   
Tavasszal megjelent az új (olyan amilyen) fegyvertörvény, rá huszonpár nappal egy rendelet. Ha elgondolod, elég lett volna a magában a törvényben pár mondatban szabályozni azt ami most megjelent!  (Gyanítom,ennek is  lesz még pár módosítása hamarosan)

De itt a lőszertöltés! Május elseje óta van érdemi előrelépés?

 


 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1895 Dátum: 2012. Július 04. - 16:43:07 »


Ismétlem, kérdésként, mikor is kell a tanúsítványt a tartási engedélyben tartani ?

Logikusan, ha a fegyvert használjuk.

Ha pedig az egyébként az új rendelet szerint megtartott, de már lejárt lőfegyverrel vadászni szeretnénk, akkor bizony-bizony kell, hogy legyen érvényes tanúsítvány nálunk, mert ellenkező esetben a rendőrhatóság a rá vonatkozó és érvényben lévő 2004/253 sz fegyvertörvényt ismertetett jogszabályi tételét fogja retorziónak elővenni.

És annak komoly személyt, vadászatot, stb. érintő vonzatai lesznek, mint ahogy eddig is voltak.

Az új rendelet szerint NEM KELL vizsgáztatni a fegyvert...ha meg nem kell vizsgáztatni, akkor nincs tanúsítvány sem.

Ergo, nem kell a tanúsítványnak nálam lenni ...mivel nem létezik, nincs, nem adtak ki, mivel nem vittem vizsgáztatni a fegyvert...mert eltörölték ezt a fajta kötelezettséget.

Gondolom ki kellene venni a jogszabályból azt a részt, hogy"nálam kel lennie, az érvényes tanúsítványnak"......mivel nincs minek nálam lennie, mert törvényileg  eltörölték
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1896 Dátum: 2012. Július 04. - 16:51:11 »

Mind a mellett a lőfegyverekre vonatkozó törvényt módosítotték, de csak a vadász és sport cálú lőfegyverekre vonatkozik a "vizsgamentesség, a többi lőfegyverre nem.

Sab mester által bekopizott anyagban lőfegyverekről van szó az igaz, azoknál nem is törölték el a vizsgát, KIVÉTEL a vadász és sport célú lőfegyverek.....azoknál hozták a könnyítést
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
sab
Vendég
« Új üzenet #1897 Dátum: 2012. Július 04. - 18:19:10 »

Az új rendelet szerint NEM KELL vizsgáztatni a fegyvert...ha meg nem kell vizsgáztatni, akkor nincs tanúsítvány sem.

Ergo, nem kell a tanúsítványnak nálam lenni ...mivel nem létezik, nincs, nem adtak ki, mivel nem vittem vizsgáztatni a fegyvert...mert eltörölték ezt a fajta kötelezettséget.

Gondolom ki kellene venni a jogszabályból azt a részt, hogy"nálam kel lennie, az érvényes tanúsítványnak"......mivel nincs minek nálam lennie, mert törvényileg  eltörölték

Hát én már nem tudom mit is írjak, olvass vissza, mert szerintem valamit nem értesz, már elnézést. Meglepődött Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1898 Dátum: 2012. Július 04. - 18:27:54 »

Mind a mellett a lőfegyverekre vonatkozó törvényt módosítotték, de csak a vadász és sport cálú lőfegyverekre vonatkozik a "vizsgamentesség, a többi lőfegyverre nem.

Sab mester által bekopizott anyagban lőfegyverekről van szó az igaz, azoknál nem is törölték el a vizsgát, KIVÉTEL a vadász és sport célú lőfegyverek.....azoknál hozták a könnyítést

Miért, szerinted hány féle engedélyezés van lőfegyverek tekintetében ?

Sport, vadász, önvédelmi.
(halkan megjegyzem a sportba a vadász is beletartozik, mert a hivatásos tevékenységet kivéve, sporttevékenység, sportvadásznak is nevezett tevékenység. ( tehát, így lehetne sportfegyver is, de tudjuk, hogy nem az)

Az miféle könnyítés, hogy azt a fegyvert amit nem használhatok, mert nincs érvényes tanúsítványa, nem kell MKH-tatni, csak akkor ha értékesíteni vagy használni szeretném.

Ezekből lesz a szekrénypuska, emlékfegyver, stb.

Mint írtam is, az lett volna az eredmény, ha eltörlik az időszakos műszaki vizsgát, minden formában. ( EU-ban sincs)

De ha már kompromisszum, akkor legalább akkor kellett volna tanúsítvány, ha értékesíti az ember másnak.

Remélem már érted, hogy mit akartam ezzel mondani.

És nem engedtek ismétlem sokat, mert a fegyvertörvény szerint még mindig kell érvényes MKH, mert az törvény, ez meg egy rendelet csak. Emelem

Semmi, se semmi nem módosította a fegyvertörvényt. Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1899 Dátum: 2012. Július 04. - 19:04:48 »

Ahogy látom, mégiscsak hiányzik egy egységes álláspont az ország fegyverügyesei számára!
Nem szól szám
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1900 Dátum: 2012. Július 05. - 08:01:28 »

Nem Barátom!  Az államigazgatás ne az alapján dolgozzon ahogy az ügyintézők a törvényeket, rendeleteket, utasításokat értelmezik! Ha pedig az állampolgár felvilágosítást kér egy érvényben lévő előírásról akkor Bivalybasznádtól Rekettyeszentkettyentőig egyforma eligazítást kapjon!
Nem az ügyintézőkkel van a baj, hanem, hogy olyan parlamentünk, és olyan állami apparátusunk (főleg vezetőink) vannak, akik úgy alkotnak, fogadnak el törvényeket, rendeleteket,.. hogy azt sem tudják mi van benne.
Anno részt vettem nem egy rendelet, pcs elkészítésében, ami több hónapig is eltartott. Az elkészült anyagot minden érintett szervezet megkapta véleményezésre, kiegészítésre és amikor összeállt a szakterületek véleményével egy kész anyag -és a jogászok átvizsgálták, hogy nincs e benne valami mással ütköző- akkor került elfogadásra.  Ma meg összehányják vasvillával mint a tehénszart, és pár óra alatt el is fogadják! Na olyanok is!  
Tavasszal megjelent az új (olyan amilyen) fegyvertörvény, rá huszonpár nappal egy rendelet. Ha elgondolod, elég lett volna a magában a törvényben pár mondatban szabályozni azt ami most megjelent,  (Gyanítom,ennek is  lesz még pár módosítása hamarosan) és arra kellett volna kiadni egy egységesen használatos végrehajtási rendeletet.
De itt a lőszertöltés! Május elseje óta van érdemi előrelépés?


A Közig. Hivatal volt vezetője (jelenleg boldog nyugdíjas) ezt a következőképpen fogalmazta meg: "Magyarországon az utóbbi évtizedekben nem jogalkotás, hanem joghézag alkotás folyik."


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1901 Dátum: 2012. Július 05. - 08:02:47 »

A Közig. Hivatal volt vezetője (jelenleg boldog nyugdíjas) ezt a következőképpen fogalmazta meg: "Magyarországon az utóbbi évtizedekben nem jogalkotás, hanem joghézag alkotás folyik."

Ott a pont!   Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1902 Dátum: 2012. Július 05. - 15:02:54 »

http://mno.hu/erdokerulo/csapas-az-orvvadaszokra-1088849
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #1903 Dátum: 2012. Július 17. - 18:21:42 »

Friss rendőrhatósági állásfoglalás abban a témakörben, melyről sokat beszéltünk. Emelem

"
"Valamennyi
.........megyei fegyverszaküzlet tulajdonosa és fegyverforgalmazója

S  z  é  k  h  e  l  y  é  n



Tisztelt Cím!

Tájékoztatom a fegyverforgalmazókat, hogy 2012. június 26. napján hatályba lépett a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról szóló módosított 31/2006. (VI.1.) GKM rendelet (továbbiakban: R.), melynek egységes végrehajtása érdekében az Országos Rendőr-főkapitányság állásfoglalást adott ki. Az állásfoglalás alapján a következőkre hívom fel szíves figyelmüket.

Megszerzés esetén, a megszerzés előtt az értékesítésre, vagy ajándékozásra szánt használatban lévő vadász és sportlőfegyvert függetlenül attól, hogy érvényes műszaki tanúsítvánnyal rendelkezik, a megszerzés előtt, azaz a konkrét jogügylethez kapcsolódóan ismételten vizsgálatra kell bemutatni. A bemutatási kötelezettség a felek eltérő megállapodása hiányában a fegyvertől megváló személyt (tulajdonos, forgalmazó) terheli.

Megállapítható, hogy a már használatban lévő sport és vadászlőfegyverek műszaki vizsgáztatás alóli R.-ben meghatározott mentessége javítás vagy tulajdonos váltás bekövetkezéséig áll fenn. Ezen fegyverek javítása vagy megszerzése (adás-vétel, ajándékozás) esetén, a műszaki vizsgáztatás alóli mentesség megszűnik és a fegyverek műszaki vizsgáztatásra történő ismételt bemutatása, azaz fegyverek friss műszaki tanúsítvánnyal való rendelkezése az R.-ben meghatározottak szerint a konkrét jogügylethez (ajándékozás, adás-vétel) kapcsolódva kötelezővé válik.

Kereskedő által engedélyes részére történő új fegyverek forgalmazása esetén az R. 7.§ (2) bekezdésében előírt megszerzés előtt történő vizsgálatra bemutatási kötelezettség, a forgalmazás céljából már érvényes műszaki vizsgával rendelkező új fegyver esetében nem áll fenn. A fentiekből következik, hogy új fegyver vásárlása esetén a bevizsgálást igazoló tanúsítvánnyal rendelkező fegyvert – ehhez a konkrét jogügylethez kötötten – ismételt műszaki vizsgára nem kell bemutatni.

Abban az esetben azonban, ha a kereskedő használt fegyvert értékesít, a fegyver érvényes műszaki tanúsítványa esetén is az R. 7.§ (2) bekezdésében meghatározottak szerint, az értékesíteni szánt fegyvert – az adott megszerzési jogügylet előtt – műszaki vizsgálatra kell bemutatni. A R. a megszerzéshez kapcsolódóan nem határoz meg konkrét időpontot, amennyivel korábban el kell végezni a műszaki vizsgáztatást, azonban figyelemmel arra, hogy a jogalkotó az adott lőfegyver megszerzéséhez kapcsolódóan új szabályként vezette be a megszerzéshez kapcsolódó vizsgáztatási kötelezettséget, a műszaki vizsgálatnak konkrétan az adott megszerzési jogügylethez kell kapcsolódnia.

A lőfegyver kereskedő részére történő értékesítés, vagy bizományosi értékesítés keretében történő átadása esetén – az állásfoglalás szerint – a megszerzéshez kapcsolódó vizsgáztatási kötelezettség nem áll fenn. A lőfegyver kereskedők közötti átadásra vonatkozóan hasonló szabályozás érvényes. A megszerzéshez kapcsolódó műszaki vizsgáztatást csak végfelhasználók részére történő értékesítés, vagy végfelhasználók egymás közötti megszerzése során kell érvényesíteni.

A R. által biztosított mentesítés azonban, a jogalkotó szándéka ellenére a 253/2004. (VIII.31.) Kormányrendelet 38.§ (1) bek. j) pontjára figyelemmel nem teszi lehetővé a már használatban lévő lejárt műszaki tanúsítványú vadász- és sportlőfegyverrel rendelkező számára az ilyen lőfegyver használatát, amely miatt lejárt műszaki tanúsítvány esetén, a már használatban lévő vadász- és sportlőfegyver használata sem lehetséges.

A fenti hivatkozott Kormányrendelet és az R. rendelkezései közötti ellentmondás feloldása és a rendeletek összhangjának megteremtése érdekében jogszabály módosító javaslat készül.

Kérem a fentiek tudomásul vételét, és gyakorlatban történő alkalmazását.

............................, 2012. július 17.


      Tisztelettel:   [/i]
"
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1904 Dátum: 2012. Július 17. - 18:55:35 »

Friss rendőrhatósági állásfoglalás abban a témakörben, melyről sokat beszéltünk. Emelem

"
"Valamennyi
.........megyei fegyverszaküzlet tulajdonosa és fegyverforgalmazója

Kérem a fentiek tudomásul vételét, és gyakorlatban történő alkalmazását.

............................, 2012. július 17.


      Tisztelettel:   [/i]
"
Dupla lehúzás ! Nem
Még a végén bevezetik az eredet vizsgát is ! Woest
Naplózva
Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: